Uw haar Zn., Slagerij De Jonge Fin SMOOR i DE HULSIER, Dorpsstraat, BRESKENS VKB Versprille's Kledingbedrijf EAt&hA-tiook Uutpennzn Deze Srio-eie 7laptawden M. FRELIER, Breskens, Tel. 20. Dames de kappers naast de kerk cursus in „het gesproken Engels" OPENBARE AANBESTEDING Ais attractie Verder vlees Land- en Tuinbouw Koninklijke Opera te Gent Wiener Eisrevue ng. dag- jeen. zake a de a de van- De rden iêne per egd, vliet het den nili- rale lijke reeg ner. ten- ffen loze Jen. »25- wijs per »gd, van titer nis- en :igd ïpel >are jen. de oen en- van erd »ert de ren :de, liet ng. rei- ies. de &ad die een afstand van 15 km. moeten afleggen. Vervolgens komen aan de start zij de leeftijd hebben van 15 t/m 80 jaar voor een afstand van 25 km. Reeds veychillende .neringdoenden in Groede heoben iets uit hun branche toegezegd om als premie te verrijden, Verder worden mooie prijzen beschik baar gesteld door de wielerclub „Groede die gaarne nadere inlichtingen verstrekt. Breskens Een verrassing Als blijk van waardering liet dezer dagen een slager alhier een heerlijke rollade thuisbezorgen bij een client, voor het feit dat deze twintig jaar on afgebroken zijn vleeswaren van hem had betrokken. Geslaagd Bij het te Terneuzen gehouden examen voor het C.C.V.-chauffeurs diploma slaagde de heer G. Neijssen te Breskens, chauffeur bij de Z.V.T.M Toneeluitvoering. Onder auspiciën van de K.A.B. in West Z.-Vlaanderen gaf Zaterdag j.l. het beroepstoneelgezelschap Pierre Balladux uit Wassenaar, in het gemeen telijk ontspanningsgebouw te Breskens, een opvoering van het blijspel „Ver liefd en jaloers". Vóór de aanvang sprak de voorzitter van de afdeling Breskens een welkomstwoord. De zaal was geheel uitverkocht. Èr moesten zelfs nog belangstellen worden teleurgesteld. Het publiek heeft dan ook ten zeerste genoten. De propandist voor de K.A.B. in Zeeuws-Vlaanderen, de heer Joh. v. d. Voorde, sprak het slotwoord. Geslaagd. Voor het vakdiploma handel in aardappelen, groenten en fruit slaagde in Den Bosch de heer A. Stroo-Quaars te Breskens. Schoondijke Overplaatsing Met ingang van i October is de wachtmeester der Rijkspolitie J. de Man van de post Schoondijke, overge plaatst naar de Parketgroep der Rijks politie te 's-Gravenhage. Athletiek. De athletiekwedstrijden die Zondag j.l. te Schoondijke wegens de slechte gesteldheid van het terrein geen door gang konden winden, zullen a-i- Zondag verwerkt woruen. Zij zullen een mooie omlijsting vor men voor de voetbalwedstrijden Schoon dijke 11—E.M.M. Ill en Schoondijke 1 Groede I. Als hoofdnummers komen natuurlijk de 800, 1500 en 3 x 1000 m. in aan merking met de felle duels tussen Dob- belaere en Cujé. De wedstrijden van gen aan om 12.20 u. Raadsvergadering. De raad van Schoondijke kwam Woens dagavond in openbare vergadering bijeen. Het verzoek van de Commissie voor de hygiëne van het kind in de Prov. Zeeland om subsidie ten behoeve van de kraamver- zorging, werd voor kennisgeving aangenomen omdat de gevraagde subsidie reeds verleend wordt. Enkele besluiten tot verkoop van bouwgrond in de Landbouwstraat werden ge nomen, o.a. een perceel grond aan de P.T.T. voor de oprichting van een gebouwtje ten behoeve van de automatisering van het tele foonnet in Schoondijke; aan I. de Bliek een perceel grond ten behoeve van het inrich ten van een opslagterrein en de bouw van een schuur en woning; aan het R.K. kerkbe stuur een perceel voor de bouw van een on derwijzerswoning. Voorts werd nog besloten een perceel grond te verkopen aan de Fa. I. de Bliek, bestemd voor de bouw van 4 wo ningen in de v. d. Slikkestraat. Gevolg gevende aan het verzoek van het R.K. Kerkbestuur werd besloten de subsidie voor elke leerling uit Schoondijke die de R.K. kleuterschool te Slijkplaat bezoekt, op f 20,- te stellen, zulks met ingang v. 1 Jan. a s. Het R.K. Kerkbestuur kreeg op grond van art. 72 der l.o.-wet financiële medewerking tot f 325,- voor de aanschaffing van een radio, wandversiering, meubilair voor de spreekkamer en overblijflokaal, op voorwaarde, dat de stoelen voor hetoverblijflokaal zodanig worden gekozen, dat ze tevens kunnen dienen voor zitplaatsen voor de handenarbeid. Op grond van art. 7a der l.o.-wet werd tevens medewerking verleend tot f 1276,10 voor aan schaffing van 3 nieuwe kachels, verlichtings ornamenten en gordijnen ten behoeve van de R.K. lagere school en het aanbrengen van beplanting voor de nieuwe R.K. lagere school. G.S. heeft geen bezwaar meer tegen het verhogen van de presentiegelden van de raad in de Zeeuwse gemeenten. Vin dit verband werden de presentiegelden gewijzigd. Voor ochtend- en middagvergaderingen werd het bepaald op f 10.-, voor avondvergaderingen °P f 5r en voor commissievergaderingen de helft der beide genoemde bedragen f 5,- en f 2,50, naar gelang .de vergadering in de ochtend/middag of in de avond wordt gehou den. Het presentiegeld voor de leden van het stembureau werd bepaald op f 10-, terwijl de vervangers, die minder dan 2 uur ver vangen, niets krijgen. Voor het getroffen Oostenrijk voert de Ver. van Nederl. gemeenten een inzamelingsactie. Immers Oostenrijk was een van de eerste landen die tijdens de watersnood in Februari 1953 te hulp snelde. Het is niet veel, wat de gemeente uit haar kas ter beschikking kan stellen gezien de eigen financiële moeilijkhe den, maar B. en W. menen dat toch een be drag van f ioof- uitgetrokken dient te wor den. Hiermee ging de raad accoord. Aan H. A. de Smidt zal een perceel grond ter grootte van 800 m2 verkocht worden, ge legen in de Nijverheidsstraat. Besloten werd aan J. W. Hennekeij in de Lange Herenstraat een perceel grond toe te wijzen ter breedte van 5 m. naast het pand van J. A. van der Meulen en daarnaast aan J. C. den Hollander een perceel grond ter breedte van 6,25 m. De verordening op de reinigingsrechten werd redactioneel gewijzigd, terwijl de jaar- wedderegeling gemeente-opzichter vastgesteld werd met ingang van 1 Jan. 1954, evenals de jaarwedderegeling voor de gemeentewerklie den, die beide de functie van chef gemeente werkman krijgen. Getracht zal worden deze laatste regeling met terugwerkende kracht in te doen gaan per 1 Jan. 1953. In de vacature Struijs werd de heer L. J. J. Jaspers benoemd met algemene stemmen tot lid van de commissie tot wering van school verzuim. De begroting 1955 geeft een belangrijk tekort aan. De kapitaaldienst heeft een na delig slot van f 476.760,09. De voorzitter wees op het feit dat gedurende 1951 het grote nadelige slot aanmerkelijk is verminderd. Getracht zal worden een bijzondere uitkering uit het gemeentefonds te ontvangen om het tekort op de gewone dienst 1955 weg te kunnen werken. Naar aanleiding van herhaalde vragen in de raad over het aanleggen van waterleiding in de gemeente, kon de voorzitter thans gun stige berichten geven. De Waterleiding-Mij. is bereid de Sasputsestraat vanaf het voor malige arbeiderslogeerkamp tot Sasput aan te sluiten en de Lange Herenstraat vanaf de landbouwhuishoudschool tot aan de Kruisweg. De betrokkenen dienen een garantie te be talen, variërend tussen f 25,en f aoo, naar gelang het een woning, bedrijf of boer derij betreft met 2.5, 15, 30 of 55 ha. Na in besloten zitting te zijn geweest besloot de raad op voorwaarde, dat als alle bedrijven in de Lange Herenstraat aansluiten, voor een enkel perceel, waarvan de bewoner de aan sluitkosten en garantie niet op kan brengen, deze ad f 23,per jaar, gedurende 20 jaar uit de gemeentekas te zullen voldoen, om het voor de andere bewoners mogelijk te maken dat de waterleiding wordt aangelegd. Tijdens de rondvraag informeert de heer Neele of het pad tussen de Bruijnzeelwoningen met grind zou kunnen worden bestrooid. Dit werd toegezegd. Voorts wijst de heer Neele op de zeer slechte toestand van de Willems- weg. De voorzitter zegt toe ir. Hofwegen van de Prov. Waterstaat te verzoeken deze pro vinciale weg in de kom der gemeente te verbeteren. Oostburg f,St. Eloy". De R.K. toneelvereniging „St. Eloy" alhier heeft zich aangesloten bij de Werkgroep van het Katholieke Amateur toneel. Vergadering R K J.B. In hotel Mabesoone te Oostburg hield de R.K.J.B. haar algemene ver gadering onder voorzitterschap van de heer A. van den Hemel. Wat het winterseizoen betreft, hierin zal een cursus van vijf lessen worden gegeven door deken A. Lievegoed over het mandement der bisschoppen. Dit ook tevens voor de leden van de B.J.B. Ook zal een cursus worden gegeven in plantenziekten. In samenwerking met de B.J.B. zal ook dit seizoen weer gemengd toneel worden gespeeld. Zes deelnemers gaven zich bereids op. Hierna hield de heer P. de Rijk uit Schoondijke een interessante lezing met lichtbeelden over de bijenteelt. In de bestuursvacature, ontstaan door bedanken van de heer J. van 't West einde, kon men niet tot tastbare resul taten komen, aangezien zelfs na vier stemmingen geen der candidaten de volstrekte meerderheid kon behalen. In een volgende vergadering zal op nieuw worden gestemd. Tot slot deed de voorzitter nog een beroep op de leden om te komen tot het gemeenschappelijk rooien van de aardappelen en bieten op de proef velden. Cadzand Aanrijding. Nabij de haven kwam een personen auto, bestuurd door mevr. I D., in botsing met een vrachtauto. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, hoewel de personenauto zwaar werd beschadigd. Zuidzande Verkeersongevallen. Kort na elkaar deden zich hier twee verkeersongevallen voor. Op de hoek van de Mariastraat en de Sluisseweg kwam de motorrijder J. A. uit Oost burg in botsing met een personenauto, ADVERTENTIES Voor de veie blijken van be langstelling, mij betoond op mijn 80ste verjaardag op 26 September j.l., betuig ik mijn hartelijken dank. Chr. DE HIPSTERTack. Groede, Marijkeplein. Op Woensdag 6 October a.s. viert Groede weer zijn SINT BAVO KERMIS of PAPTAARTEN- FEEST. zijn weer verkrijgbaar bij Gelieve tijdig te bestellen. Is Uw trots. Laat hat daarom VAKKUNDIG behandelen door Beleefd aanbevelend, Telefoon 73 Bij voldoende deelname zal er te BRESKENS een worden gegeven door een bev. leraar. Enige kennis der Eng. taal gewenst. De cursus Is bedoeld voor zakenlui. inlichtingen J. DE BRUIJNE, Ph. van Kleefstraat 61 te Breskens Telefoon 274. Het Architectenbureau J. C. P. LOONEN, B.N.A. te Breskens, Is voor nemens op Maandag 11 October 1954, in het openbaar aan te besteden, in percelen, comb, van percelen en massa, volgens het Aanbestedings reglement W.B. het bouwen van een WOONHUIS met BEDRIJFSRUIMTE op een terrein gelegen aan het Spuiplein te Breskens, voor rekening van de Heer H. I. VAN DE SANDE te Breskens. Zolang de voorraad strekt zijn bestekken en voorwaarden met tekeningen verkrijgbaar ten kantore van de Architect tegen betaling van f IO,per stel (p.p. f 10,50). Restitutie f 10,per compleet stel op de dag van aan besteding. Inschrijvers moeten bestekhouders zijn. De Architect B.N.A. J. C. P. LOONEN te Breskens Telef. 204 iedere week een half pond GEKOOKTE WORST voor 60 cent. vanai f 1,70 per pond en mooie MAGERE LAPPEN I 2 - per pond. BOTERHAMWORST f 0,30 per ons. FIJNE GEKRUIDE ROOKWORST f 0,40 per ons. Enz., Enz. Oranjeplein, Breskens Telefoon 245 die uit de richting Sluis kwam. De motorrijder kwam te vallen, doch werd niet gewond. De motor werd beschadigd. De Rijks- en Verkeerspolitie waren spoedig ter plaatse. Zeer kort hierna gebeurde opnieuw een ongeluk. Nu ter hoogte van de meubelfabriek, langs de provinciale weg Oostburg-Slui». Een personenauto, be stuurd door R. uit Aardenburg, slipte en kwam op de kop terecht op de naast de weg gelegen bouwgrond. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Door behulpvaardige handen werd de auto weer recht gezet en de heer R. kon zijn weg weer vervolgen. BURGERLIJKE STAND. Gemeente GROEDE Maand Augustus. GEBOREN 2, Willy Robertus, z. van M. R. Lippens en A. van de Velde. 21, Jacob Anthonie, z. van J. A. de Hulster en S. W. Luteijn. 22, Marie Anne Julienne Caroline, d. van U. A. J. van Hijfte en S. N. v. d. Bossche. GEHUWD5, Abdel Rahim Osman Fahmy, 29 jr., leraar te Parijs en Hetty Vera Everaars, 23 jr. te Groede. 26, Jan Jacobus Huigh, 24 jr., adjunct- bedrijfsleider te Schoondijke en Pieter- nella Catholijntje Versprille, 22 jr., kantoorbediende te Groede. OVERLEDEN22, Lena C. Huijs- heere, wed. van Joh. Kareis, 79 jr., te Oostburg. 27, Maria S. de Meester, d. van Joz. de Meester en S. M. Bron, 34 jaar te Oostburg. INGEKOMEN9, Wilhelmina de Zeeuw, van Terneuzen naar Brouwerij straat A 268. 31. Sara M. Meulendijic, van Alphen a/'d Rijn naar Mosseldijk W 132. VERTROKKEN 2, Jannis J. C. Heule en gezin van W 67 naar Nieuwvliet, Dorpsstraat 46. 7, Pieter Bekker en gezin van A 223 naar Heinkenszand, Noordlandpolder B 179. 11, Hendricus Gijs en echtg. van A 276 naar Oost burg, Burg. Callenfelsstraat 18. 12, Maria M. Heetesonne van A 206 naar Oostburg, Langestraat 47. 16, Alexan drine Sukkel, echtg. v. Kainama van A 238 naar Wieringermeer, Zeugstraat. 28, Frangois J. van de Wege, van A 341 naar Amsterdam. 31, Marcel C. Overdulve van O 240 naar Haarlemmer meer, Hoofdweg 379. Deze week ontvangen een zeer grote sortering Gabardine jassen, Costuums, Sportcolberts en pantalons. Ook in Wollen vesten en Truien hebben wij ruime keus. Heren Nappahandschoenen, Sjaals, Zelfstrikkers, Drukknopdassen, Vlinderstrikjes, Overhemden, enz. Schipperstruien Schipperspetten Wilt U solide werkkleding Kom dan eens bij ons kijken. Breskens - Telefoon 130 Groede A 209 In voorraad: een pen, die tegen een stootje kan, dus zeer geschikt voor scholieren. Verkrijgbaar in elke gewenste schrijfdikte. Prijzen f 12,en f 14,50 Kantoorboekhandel De oogst geborgon, wat nu Het oogstjaar 1954 behoort weer spoedig tot het verleden. Menige land bouwer is reeds bezig met het zaai- klaar maken van de grond voor de inzaai van wintergewassen en de vee houder zal reeds bij ongunstige weers gesteldheid zijn productieve melkkoeien gaan opstallen. De grond moet opnieuw en in vele gevallen nog beter in conditie worden gebracht. Hebt u reeds een stalmest- gift toegediend en waar nodig, een kalkbemesting gegeven Zo niet, dan kunt u dit alsnog doen, maar dan ook onmiddellijk. De meest gunstige periode Augustus/September is reeds voorbij. Tevens is de tijd om Thomasmeel te strooien weer aangebroken. Wist u dat deze fosfaatmeststof naast plm. 17 pCt. fosforzuur nog 45-50 pCt. kalk, 2-5 pCt. magnesium en verder mangaan, cobalt en andere waardevolle neven bestanddelen bevat, terwijl deze mest stof alleen op fosfaatgehalte wordt verkocht Tenslotte zal het verstandig zijn op klei- en veenkoloniale gronden spoedig kalizout te strooien, speciaal op die gronden, welke voor aardappelverbouw besterfid zijn. Zondag 3 October 14.30 u. „Rigoletto" 19.30 u. „De Neef uit het Oosten" Woensdag 6 October 19.30 u. „De Walkure" Vrijdag 8 October 19.30 u. „La Favorite" Zondag 10 October 14.30 n. „Frasquita" 19.30 u. „De Walkure" Gevonden voorwerpen. Een haarkam,, dubbele rijwieltas, een jongens windjack, een vulpotlood,kinderportemonnaie Inl. Postcommandant Rijkspolitie, Groede. Vanaf Woensdag 20 October tot en met 21 November treedt de beroemde Wiener Eisrevue weer op in het Sport paleis te Antwerpen met een geheel nieuw programma en met vele nieuwe sterren en costuums in een zee van licht en bloemenpracht. PREDIKBEURTEN Zondag 3 Oct. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Brinksma, Maarssen Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte voor Israël 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. van Vliet, Haamstede Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 11 uur, Ds. Kuijlman Gezinsdienst Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Collecte bouwfonds Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer H. Doop Collecte A. C. D. Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Da van 't Land, jeugdpredikante, Gent St. Anna ter Muiden, 11 uur, Da van 't Land, jeugdpredikante, Gent Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte kerkvoogdij IJzendijke, io uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Collecte Kerk en Israël Doopsgez. Gom. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6 uur, Ds. v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Domburg Ev. Luth. Gemeente Groede, 3 uur, Ds. de Groot, Vlissingen R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 3 Oct. Geen opgave Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummers a 25 cent van de Fa. SMOOR DE HULSTER.

De Schakel | 1954 | | pagina 3