TELEVISIE Firma SMOOR OF HULSIER, Dorpsstraat, BRESKENS UITVOERING BLEU's Kledingmagazijn Firma Schippers Nauia tLbiehfoJvook Vutpennen. Stadsschouwburg te Brugge OP daal het freïvepAtcmeeC- yefrefochafL PIERRE BALADUX uit Wassenaar ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1954 Voor heren-confectie en modes Metroëcopisch Tarzan en de aapmens Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. Koninklijke Opera te Gent Collecte kankerbestrijding. De collecte voor de kankerbestrijding heeft te Breskens opgebracht f 160, Schoondijke Athtetiek. Zondag 26 September organiseert V.S.V. „Marathon" te Schoondijke de „sluitingswedstrijden" van het Zeeuwse athletiekseizoen 1954. Alle Zeeuwse athleten zullen aan de start komen en het belooft op verschillende nummers niet aan spanning te ontbreken. Vooral de 800 m. heren zal het zien waard zijn. Staf Dobbelaere zal op dit, voor hem meest gunstige nummer, misschien voor de laatste maal. van de zoveel jongere Middelburger Cujé willen win nen, maar dan zal hij zeker een tijd moeten maken van ongeveer 2 minuten- Verder is er nog voor de heren 100 yards, 200 m., 1500 m., verspringen, hoogspringen, discuswerpen, kogelstoten, 4 x 100 m. en 3 x 1000 m. Op het laatste nummer is het niet uitgesloten dat het Zeeuws record verbeterd zal worden. De jongens zullen elkaar krachten kunnen meten op de 100 yards, 800 m., 1500 m. en de gebruikelijke technische nummers. Ook voor de dames en meisjes zijn er verschillende nummers te verwerken en vooral op de estafettes zal het niet meevallen om van de Schoondijkse meisjes te winnen. Het is niet uitgeslo ten, dat zij zelfs voor recordverbeterin gen zullen zorgen. Al bij al belooft het een zeer aantrekkelijke sportmiddag te worden. De wedstrijden vangen aan om 14.15 u. Oostburg Goed geslaagde wielerwedstrijd. Zaterdagmiddag j.l. werd op het bekende parcours Kroonwijksir.gel een internationaal wielercriterium gehouden voor profs en onafhankelijken, waarvoor de belangstelling goed te noemen was. Direct nadat de 30 renners gestart waren, trok A. Voorting, de nationale kampioen, er alleen op uit, waarbij hij het tot een halve ronde voorsprong wist te brengen. Hij heeft dit 43 ronden volgehouden, zodat hij in het bezit kwam van het prachtige Prisma-horloge, dat in 4 klassementen werd verreden, terwijl hij later ook de beschikbaar gestelde lap stof, die eveneens in 4 klassementen werd verreden, wist te winnen. Nadat Voorting zich had laten inlopen, betekende dit .echter nog geenszins dat de rust was weergekeerd in het peloton, want steeds werden weer nieuwe pogingen tot ontsnappen gedaan, waarbij steeds A. Voorting de toon bleek aan te geven en vele premie's wist te winnen. Dat het hard ging bleek wel uit het feit, dat de snelheid ruim 41 km. per uur bedroeg. Alle uitlooppogingen liepen dan ook op niets uit, zodat in de laatste ronde een gesloten peloton op de finish afstormde, waarbij Brinkman uit Overschie winnaar werd. Met bloe men getooid en staande in een luxe open auto en begeleid door een muziek vereniging uit Brugge, maakte deze overgelukkige jonge renner zijn ere- ronde. De volledige uitslag was H. W. Brinkman, Overschie, 100 km. in 2 uur, 22 min. 2. A. P. van Oers, Langeweg3. R. Verplaetse, St. Laureins (B.)4. A. Voorting, Haarlem 5. P. Sieveking, Amsterdam 6. P. van As, Roosendaal7. H. Schoen makers, Eindhoven8. N. van Est, Fijnaart9. M. Roks, Sprundel10. C. Bijster, Haarlem; 11. H. Smits, Kampen; 12. A. Suijkerbuijk, Breda; 13. G. Lameire, Maldeghem (B.)14. C. Bakker, Zaandam; 15. C. G. Witte- veen, Amsterdam. De wielerclub „Luctor et Emergo" kan op een zeer goed geslaagde sport middag terugzien. Collecte. De collecte voor het Koningin Wilhelminafonds heeft te Oostburg f 292,13 opgebracht. Vergadering schaakclub, De schaakclub „Oostburg" hield in hotel „De Vuijst" haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer W. J. de Wolf. Het ledental was gelijk gebleven, doch de financiële positie van de club was verbeterd. Nieuw spelmateriaal zal kunnen worden aan geschaft. Daar de heer Enkelaar als secretaris bedankte, werd in zijn plaats gekozen de heer P. Risseeuw. De heer C. Jansen zal dit seizoen de competities leiden. Door een tiental leden zal worden deelgenomen aan de competitie tweede klas, afd. C., terwijl het meespelen van een achttal in de derde klasse nog werd aangehouden. De prijs voor het clubkampioenschap 1953-1954 kwam in het bezit van de heer C. Jansen. Door theoretische lessen zal getracht worden het spelpeil op te voeren. De clubavond zal op Vrijdagavond gehandhaafd blijven. Overwogen zal worden om in de loop van het seizoen vierkampen te organi seren met spelers van diverse clubs. Groede Verkesrstafel. De Wachtmeester der Rijkspolitie, de heer A. L. van Ooijen alhier, werd in 1953 belast met het verkeersonder- wijs van de schooljeugd in Zeeuws- Vlaanderen. Doordat de jeugd van het platteland de gevaren van het moderne verkeer minder kent dan de kinderen in de grote steden, kwam hij tot de conclusie dat de theoretische lessen alleen niet voldoende waren en daarom bouwde hij een moderne verkeerstafel van 6V2 m. lengte bij 3V2 m. breedte. Na circa. 1000 werkuren of in 5 maan den grotendeels vrije tijdsbesteding heeft hij Groede als miniatuur-dorp vervaar digd met daaromheen de nieuwe stads wijken, waarin alle verkeersmogelijk- heden van een moderne stad zijn op genomen. Deze zijn o.a. verwerkt op de verkeerstafel in één verkeerstunnel voorzien van vol automatische tunnel- lichten. Eén viaduct met een aparte rijwielbaan en een voetpad voor het verkeer van de N.S. die net buiten de kom der oude gemeente (nu stadswijk) loopt. Eén bewaakte overweg met spoorbomen, 1 onbewaakte overweg met knipperlichten, 1 onbewaakte over weg met afstandsbakens welke geplaatst zijn op afstanden van 240, 180 en 160 m. Verder zijn er in de nieuwe wijken 2 kruispunten met vol automatische verkeerslichten, 1 kruispunt met een verkeersregelaar, 1 kruispunt waar een agent staat met een stopbord. Tevens zijn nog aanwezig diverse verkeers- heuveltjes, parkeerplaatsen, pleintjes en parkjes en één rotonde met beeldhouw werk, een speeltuin, een dorpsvoetbal- Vtld, een stadion met tribune, een zwembad en een tennisbaan. De op haalbrug dient om de kennis van voor rang te krijgen, de platte brug voor de asdruk en de halfronde brug voor de wieldruk. Het verkeer tussen het station en het vliegveld wordt onder houden door een troleybus en de elec- trische. tram zorgt voor het verkeer tussen de oude gemeente en de nieuwe stadswijken. De gehele verkeerstafel wordt vanuit één centraal punt electrisch geregeld, zodat alle verkeers- en knip perlichten vanzelf beginnen te werken met een tussenruimte van I Vu tot 2 sec. Verder zijn er nog drie kleine rege laars waarmede men het verkeer, de troleybus en de electrische tram kan regelen. Het geheel is vervaardigd uit hardboard, de plantsoentjes en de boompjes zijn door zijn vrouw vervaar digd en geplakt. De tafel is opgesteld op de zolder van de gemeente-secreta rie te Groede. Aan de schooljeugd wordt reeds van 1 Sept. 1954 les gegeven. Verder is het de bedoeling om met ingang van I October nog een tweetal cursussen te geven, n.l. één voor adspirant- chaufteurs en één voor beroepschauf feurs. Collecte kankerbestrijding. De collecte voor de kankerbestrij ding bracht te Groede f 540,87 op. Geslaagd. Te Breda slaagde voor het Rijks-gediplomeerd schoenherstellersvak de heer P. Versprille te Groede. Aardappelcollecte. Morgen, Zaterdagmiddag, hoopt de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Groede haar jaarlijkse inzameling te houden van aardappelen voor „Kinderzorg" te Middelburg. Wielrennen De wielrenner P. v. d. Lijke, die Zondag aan de wielerwedstrijden voor profs te Vlissingen deelnam, heeft tus sen deze groten een zeer goede indruk gemaakt. Zo eindigde hij in de afval race op de 8e plaats. In de kleine Tour de France wist hij zelfs een étappe te winnen. Jammer was dan ook dat hij door pech later naar de 8e plaats werd verwezen. Nieuwvliet Gouden bruiloft. Dinsdag j.l. vierde het echtpaar De Keuninck-Lucieer alhier, hun 50-jarig huwelijksfeest. Collecte kankerbestrijding. De collecte voor de kankerbe strijding bracht te Nieuwvliet f 126,20 op. Retranchement Collecte. De collecte voor de kankerbestrijding bracht alhier f 47,59 op. Vogels vangen. Dat het vangen van wettelijk beschermde vogels geen onschuldige bezigheid is, ondervond iemand in Retranchement, die een proces-verbaal kreeg. Ook werden een hoeveelheid lijmstokjes in beslag genomen. Sluis Benoeming. Tot armbezoeker van de R. K. parochie alhier is door de bisschop van Breda benoemd de heer P. L. de Wispelaere. Zulks in verband met de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Van Damme. Waterlandkerkje Bevolkingsonderzoek. Door een intensieve voorbereiding en ook nog wat nazorg is het gelukt om in deze gemeente 95 pCt. van de in woners te doen deelnemen aan het bevolkingsonderzoek op t.b.C. Met dit percentage staat deze gemeente aan de kop, voor wat betreft de provincie Zeeland. IJzendijke Inbraak. Zaterdagavond j.l. is tijdens afwezig heid van de bewoners ingebroken bij de landbouwer D. alhier, hetgeen eerst Zondagmorgen werd bemerkt. Een grote som geld werd vermist. De politie stelt een onderzoek in. Aanrijding. Doordat de chauffeur van een geparkeerde auto in de Koninginne straat te IJzendijke bij het wegrijden niet genoeg lette op het achterop komende verkeer, werd de wagen aan gereden door een Belgische personen auto. Het bleef bij materiele schade. PREDIKBEURTEN Zendag 26 Sept. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. v. d. Graaff Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Avondmaal 6,30 uur, Ds. van Beusekom H. Avondmaal en Dankzegging Cadiand, 9 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 11 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10,30 uur, Ds. ten Cate Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer tf 7 uur, Ds. Schopenhauer H. Avondmaal Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman H Avondmaal Collecte Zuiderzeefonds Doopsgez. Gem. Aardenaurg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Mechelen H. Avondmaal Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, de heer Siregar, Amsterdam R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 26 Sept. 16e Zondag na Pinksteren. Eerste H. Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof In de week H. Mis om half acht. Dinsdag kerkvisitatie door H.E. Heer Deken. Woensdag feestdag van de H. Aartsengel Michaël Zaterdag feestdag van de H H. Engelbewaarders Zaterdagavond om 7 uur Lof Woensdag 29 September te 20 uur Prisma in exclusiviteit voor beide Vlaanderen stelt voor na hun triomfantelijk succes te Parijs DE JAPANSE BALLETTEN van Miho Hanayagui Opgevoerd wordt„Verliefd en jaloers", blijspel van Ballings, in het Gem. Ontspanningslokaal te BRESKENS. Entrée f 1,25. Aanvang 7,30 uur. Voorradig: prima kwaliteit Manchester plusfours in bruin, grijs en blauw Manchester broeken voor heren, in kleuren (modern afgewerkt) bruin, grijs, blauw, groen Donkerblauwe Melton herenbroeken extra zwaar f 26,50 Donkerblauwe damespantalons met elastieke windvangers, heerlijk warm voor op de fiets of bromfiets f 18,95. Maten 36 tot 50 Spuiplein BRESKENS Vraagt demonstratie bij U aan huis. Elke avond uitzending. BRESKENS Dorpsstraat 67 Telefoon 165 Luxor Theaterfte BRESKENS vertoont op ZONDAG 26 SEPT. a.s. de sensationele, adembenemende driedimensionale film In het tweede gedeelte van de voorstelling wordt vertoond de grootse avonturenfilm uit het donker Afrika met Johny Welsmuller en Maureen O'Sulllvan. Aanvang der voorstellingen om half zeven en om half negen. In voorraad een pen, die tegen een stootje kan, dus zeer geschikt voor scholieren. Verkrijgbaar in elke gewenste schrijfdikte. Prijzen f 12,— en f 14,50 Kantoorboekhandel Zondag 26 en Donderdag 30 Sept. 1954 „MIDZOMERNACHTSDROOM" Sprookjesspel van William Shakespeare VertalingDr L. A. Burgersdijk Regie: Ben Royaards Speeldagen: Zondags te 15 en 19.30 uur; Donderdags te 19.30 uur. Zondag 26 Sept. 1954 14.30 u. „De Neef uit het Oosten" 19.30 u. „Rigoletto" Woensdag 29 Sept. 19 30 u. „Rigoletto" Vrijdag 1 October 19.30 u. „De Walkure" Zondag 3 October 14.30 u. „Rigoletto" 19.30 u. „De Neef uit het Oosten" Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Zondag 26 September 1954 Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22 Aardenburg, Oostburg: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 26 September 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Stijging tegoed Nutsspaarbank Oostburg Gedurende de maand Aug. 1954 steeg het inleggers-kapitaal bij de Nutsspaarbank te Oostburg van f 1 653.082,60 tot f 1.671.372,16. Ingelegd werd f98.269,81 en terugbe taald f 79.980,25. Meer ingelegd dan terugbetaald f 18.289,56. Het aantal rekeningen «teeg van 1489 tot 1522. Nieuw uitgegeven boekjes 35.

De Schakel | 1954 | | pagina 3