Uitslag 17e Fokveedag en Mark te Oostburg. Stempels en Deurplaatjes „West Zeeuws-Vlaanderen" De avonturen van Toontje Ezelsvel (Slot) Groepen van minstens 3 stuks vee boven 1 jaar la prijs: Eig. P. Vercouteren, Retranchement. lb prijs: Eig. A. VerhageHoste, Schoondijke. lc prijs: Eig. J. Poissonnier, Retranchement. ld prijs: Eig. Iz. Risseeuw, Cadzand. 2e prijs: Eig. Gebr. Basting, Retranchement. Koeien met minstens 3 volbloed afstammelingen le prijs: Eig. M. de Rijcke, Aardenburg. 2e prijs: Eig. Arn. de Milliano. Oostburg. Ossen zonder brede tanden, le prijs: Eig. J. Bertou, Oostburg. 2e prijs: Eig. Gebr. de Milliano, Oostburg. Schotten en vaarzen met 6 brede tanden, le prijs: Eig. Gebr. van Gijs, Groede. Vaarzen met 4 brede tanden, le prijs: Eig. Fa Moelaert en Van Hijfte, Schoondijke-Groede. 2e prijs: Eig. Gebr. van Gijs, Groede. Vaarzen met 2 brede tanden, le prijs: Eig. A. Luteijn-Bruijnooge, Zuidzande. le prijs: Eig. Gebr. van Gijs, Groede. 2e prijs: Eig. Fa Moelaert en Van Hijfte, Schoondijke-Groede. Vaarzen zonder brede tanden, la prijs: Eig. Fa Moelaert en Van Hijfte, Schoondijke-Groede. 2e prijs: Eig. J. Bertou, Oostburg. Dikbillen gewisseld, le en 2e prijs: Eig. Gebr. van Gijs, Groede. Dikbil Vaarzen, le en 2e prijs: Eig. Gebr. van Gijs, Groede. Dikbillen niet gewisseld, lb prijs: Eig. M. Maljaars, Schoondijke. Kalfvaarzen zichtbaar drachtig 4 tanden, la prijs: Eig. Fr. du Bois, Zuidzande. lb, 2a, 2b prijs: Eig. A. Temmerman, Hoofdplaat. Kalfvaarzen zichtbaar drachtig 2 tanden, le prijs: Eig. Gebr. van Gijs, Groede. Groepen kalfvaarzen minstens 4. le prijs: Eig. A. Temmerman, Hoofdplaat. Pinkvaarzen. la, lb, 2b prijs: Eig. C. J. Pijfferoen, Eede. 2a prijs: Eig. Fa. Moelaert en Van Hijfte, Schoondijke-Groede. Pinkvaarzen voor de slacht, la prijs: Eig. W. Willemsen, IJzendijke. 2a prijs: Eig. Gebr. van Gijs, Groede. Graskalveren (Vaarzen), la, lb prijs: Eig. C. J. Pijfferoen, Eede. la, lb, 2b prijs: Eig. W. Vercraeije, Aardenb. Graskalveren (Ossen), le prijs: Eig. A. J. Bertou, Oostburg. lb prijs: Eig. Gebr. de Milliano, Waterl.kerkje. Groep Pinken 4 stuks, la prijs: Eig. C. Pijfferoen, Eede. lb prijs: Eig. Fa Moelaert en Van Hijfte, Schoondijke-Groede. 2a prijs: Eig. W. Vercraeije, Aardenburg. 2b prijs: Eig. W. Willemsen, Jlzendijke. Volbloed beren van 7-12 maanden, le prijs: Eig. R. Jansen, Waterlandkerkje. Ingeschreven beren boven 1 jaar. 1e prijs: Eig. R. Jansen, Waterlandkerkje. 2e prijs: Eig. Th. v. d. Abeele, Eede. Ingeschreven zeugen, le en 2e prijs: Eig. C. Sturtewaegen, Eede. 1 Toom biggen, la prijs: Eig. Abr. Jansen, Sluis, lb prijs: C. Sturtewaegen, Eede. Ingeschreven geiten geboren in 1952 en later, le prijs: Eig. Jac. Sonnevijlle, Groede. la prijs: Eig. Fr. B. Vanhulle, Zuidzande. lc prijs: Eig. J. Legrand, Oostburg. 2a prijs: Eig. D. Ocké, Zuidzande. Ingeschreven geiten geboren voor 1952. 2a prijs: Eig. Fr. de Kok, Oostburg. Eenjarige Melkgeiten. le prijs: Eig. Fr. B. Vanhulle, Zuidzande. 2e prijs: Eig. J. J. Buijze, Groede. Tweejarige Melkgeiten. 2e prijs: Eig. Fr. B. Vanhulle, Zuidzande. 2b prijs: Eig. Jac. Sonnevijlle, Groede. hiasten. Terwijl hij zich aan het afdrogen was, kwam Aart thuis. Een norse trek lag over zijn gezicht. Zeker niet veel verdiend vandaag, dacht Wim. „Schiet op," mompelde de aangeko mene, „ik moet me ook nog wassen". „Ga je gang," antwoordde Wim la- koniek, terwijl hij bij de gootsteen plaats maakte, maar intussen nam hij de doos met zeep en stak die in zijn zak. Aart keek in het zeepbakje en stak toen achter zich zijn hand uit naar Wim, met de andere hand de kraan opendraaiend. „Je hebt de zeep in je zak gestoken," zei hij. „Dat klopt," antwoordde de aange sprokene grijnzend. „Die heb ik zelf betaald en die blijft van mij. Als je zeep wilt hebben, moet je zelf maar kopen". Gelijktijdig verdween hij naar het kleine achterkamertje, dat hij als slaap gelegenheid met zijn broer Bert deelde. Vrolijk fluitend trok hij een ander pak kleren aan en strikte zorgvuldig voor de kapotte spiegel zijn das. In de keuken hoorde hij Aart brul len„Er is geen zeep meer!" „Dan moet ze maar kopen, broe- Driejarige Melkgeiten. lb prijs: Eig. Jac. Sonnevijlle, Groede. 2b prijs: Eig. W. v. d. Voorde, Cadzand. 2c prijs: Eig. J. de Bruijne, Retranchement. Lammeren (volbloed), la, lb, 2b prijs: Eig. Fr. B. Vanhulle, Zuidzande. lc, 2a, 2c prijs: Eig. Jac. Sonnevijlle, Groede. Geiten met minstens 2 volbloed afstammelingen, le prijs: Eig. Jac. Sonnevijlle, Groede. Ooien geboren in 1952. le en 2e prijs: Eig. P. J. Risseeuw, Breskens. Ooilammeren, le en 2e prijs: Eig. P. J. Risseeuw, Breskens. Kampioen stier. Eig. Stierenvereniging te Cadzand. Reserve kampioen stier. Eig. K. I. Vereniging West Z.-Vl. te Zuidzande. Kampioen vaarzen. Eig. Gebr. v. Gijs, Groede. Reserve kampioen vaarzen. Eig. Iz. Risseeuw, Cadzand. Kampioen dikbillen. Eig. Gebr. v. Gijs, Groede. Reserve kampioen dikbillen. Eig. Kampioen kalfvaars. Eig. Reserve kampioen kalfvaars. Eig. F. du Bois, Zuidzande, Droogstaande koeien. Kampioen. Eig. A. Verhage-Hoste, Schoondijke. Reserve kampioen. Eig. J. Kouijzer, Biervliet Melkgevende koeien. Kampioen. Eig. G, Tas, Waterlendkerkje. Reserve kampioen. Eig. Iz. Risseeuw, Cadzand De heer A. Verhage-Hoste te Schoondijke kwam in het bezit van de wisselbeker. Geiten. Kampioen. Eig. Fr. B. Vanhulle, Zuidzande. Reserve kampioen. Eig. Jac. Sonnevijlle, Groede BURGERLIJKE STAND. Gemasnta SCHOONDIJKE over de maand Augu»tus 1954 GEBOORTEN 5, Rozetta Klazina, d. van J. Roest en R. K. Dam; 6, Mar- garetha Anna Josepha, d. van J. G. Ouwendijk en J. P. V. Boerbooms; 13, Willem Jozias, zn. van G. Passchier en J. A. Leenhouti; 25, Petrus Eduardus Johannes Maria, zn. van A. A. de Poorter en M. L. P. M. van Opdurp; 29, Pieter Cornelis, zn. van J. J. van Luijk en C. N. Verhage. HUWELIJKEN 5, Pieter Izaak van de Waile, oud 24 j. en Dina Maria van de Velde, oud 22 jaar. OVERLIJDEN: 4. Adriana van der Hooft, weduwe van S. Bareman, oud 84 j.; 16, (te Oostburg), Antheunis den Hollander, echtgenoot van M. Hu- bregtsen, oud 83 j. INGEKOMEN3, Jac. J. van Luijk en gezin, van Geleen naar Dorpsstraat 71; 5, F. van Hoeve en gezin, van Ter- neuzen naar O 69a; 27, A. I. Salomé, van Utrecht naar Lange Heerenstraat 18; 28, J. R. Vermeere, van Aarden burg naar.W 15. VERTROKKEN: 10, A. Rijk, van Wil- lemsweg I I naar Hontenisse, Clooster- straat II; 14, J. A. Raas, van Wil- lemsweg 14 naar 's-Heer Arendskerke, Toldijk 4; 16, L. M. Cappendijck-Aerts van Tragel West 29 naar Oostburg, Langestraat 47; 25, S. E M. Pelten- burg, van Dr. Huizingastraat 20 naar Heer, Akersteenweg 216; 25, P. J. Doolaege en gezin, van W 78 naar Oostburg, Mr. Risseeuwstraat 9; 26, P. A. Koens, van W 97 naar Vlissin- gen, Pr. Hendrikweg 40; 30, J. W. Meijer, van Dorpsplein 39 naar Am sterdam, Rooseveltlaan 207hs; 30, J. J. Huigh, van Weststraat 12 naar Ter- neuzen. Middenstraat 27. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie der," zei Wim, halflachend lot zijn spiegelbeeld. „Dat is tegenwoordig zo de gewoonte hier in huis". Na veel gemopper over de zeep tastte Aart tenslotte in zijn portemon- naie en stuurde Tonia met een dub beltje weg. De winkelier keek verbaasd toen de kleine meid met een brutaal gezicht het dubbeltje op de toonbank legde en een stuk zeep eiste. Zeg, zijn jullie thuis aan de schoon maak? Zoeven is je broer ook al ge weest voor een stukje zeep". Daar boenen wij thuis de vloer mee," antwoordde het meisje op veel betekenende toon. Want Gras, de winkelier van de hoek, was nu niet bepaald erg zindelijk op zijn zaak met name de vloer, waarop onderhand wel gezaaid kon worden. „Zo," antwoordde de man achter de toonbank sarcastisch, terwijl hij eerst het dubbeltje in de toonbankla deed en daarna een stuk zeep overhandigde, „dan moet je aan je moeder zeggen dat ze eerst eens met je gezicht en handen begint, hoor? De groeten!" (Wordt vervolgd) Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Hulp aan vluchtelingen. Een internaat in Schoondijke? Al geruime tijd is in West Z.-Vl. een comité werkzaam om te proberen enige hulp aan vluchtelingen te ver schaften. De Stichting „Oecumenische hulp aan vluchtelingen en kerken" te Utrecht had n.l. gevraagd of er niet een mogelijkheid was in onze streek een internaat te stichten, waarin 24 jongens van vluchtelingen klaar ge maakt zouden kunnen worden tot ge schoolde landarbeiders, opdat zij daarna zouden kunnen emigreren naar Amerika. Die leertijd zou ongeveer twee jaar moeten bedragen en naast de theorie ook een stuk praktijk moeten geven. Samen met mensen van de Z.L.M. is daarop een plan gemaakt, dat aan toonde dat het voorstel uit Utrecht levensvatbaar was, mits onze streek (eventueel samen met de rest van Zeeland) voor deze twee jaar f 14000,zou bijeen kunnen brengen. „Utrecht" zorgde zelf al voor f 46000, Ter verkrijging van deze som is een loterij opgezet, terwijl men natuurlijk ook „zo maar" giften kan geven. Loten zijn te verkrijgen o.a. bij D. G. Kempe, Weststraat 20, telefoon 58, Aarden burg en giften ontvangt deze gaarne op giro 608031. Hoofdprijzen zijn 1. Scootmobiel. 2. Ijskast. 3. Stofzuiger. De trekking vindt in December 1954 plaats. Vluchtelingen doen een beroep op ons Het zou een goed ding zijn, in dien ons landbouwgewest iets zou kun nen bijdragen tot een menswaardig bestaan van 24 a.s. landarbeiders, voor wie met onze hulp een goede toekomst ontsloten kan worden. Helpt U mede Dit doel is zeker Uw gift en hulp waard Verder werd nog besloten dat de regiecursus ook weer zal aanvangen en dat er tevens spelers-cursussen zullen worden georganiseerd. In een Woensdag in hotel „De Één hoorn" te Oostburg gehouden vergade ring van bovengenoemde toneelbond werd besloten, voor het a.s. toneel concours de volgende puntennorm, waarnaar de te spelen stukken beoor deeld zullen worden door de jury, vast te stellen Keuze stuk max. 20 pnt. Keuze stuk ten opzichte van de spelende vereniging 10 Regieopvatting 10 Mise en scène 10 Samenspel 10 Tempo en dynamiek 10 Decor en toneelaankleding 10 Belichting en geluidstechniek 10 Costumering en grime 10 4 hoofdrollen (opvatting; uitbeel ding; voordracht, rolkennis, uitspraak) gedeeld door 3, hiervoor dus 4 x 10 pnt. is 40 Elke bijrol te beoordelen als voor hoofdrol omschreven; punten samentellen en delen door het aantal rollen, wordt 10 Maximum te behalen dus 150 pnt. De jury zal bestaan uit de dames mevr. Van den Broecke-de Man te Aardenburg en Mevr. Scheen-Bleeker te Oostburg. De uitslag van dit concours, waar aan door 10 verenigingen wordt deel genomen, zal naar alle waarschijnlijk heid worden bekend gemaakt op Za terdag 19 Maart 1955, op een con tactavond. Televisie te Breskens Door de Firma Schippers Nauta te Breskens wordt elke avond gedemonstreerd met televisie. Ook wij maakten een demon stratie-avond mee en waren verbluft over het scherpe beeld en de grote helderheid. Tele visie was in de uithoek waarin wij wonen altijd zeer slecht te ontvangen, thans echter zijn de Belgische en Franse stations zeer goed te ontvangen en bieden een dergelijke verscheidenheid van programma's dat er voor elk wat wils is. Operette, toneel, grote orkesten, bekende artisten, sportwedstrijden, alles is niet alleen hoorbaar maar thans kan men ook zien, wat in Europa aan ontspanning geboden wordt. De „Eurovisie," wat de verbinding is van de Europese televisie-stations, schept de mo gelijkheid om rechtstreekse uitzendingen mee te maken uit geheel Europa. De televisie toestellen hebben thans een dusdanige vol maaktheid, dat men thans kan afstemmen op 10 verschillende kanalen. Elke avond heeft men keus uit verschil lende programma's, terwijl binnen zeer korte tijd dit aantal weer wordt uitgebreid met een zender te Antwerpen welke hier zeer goed ontvangen kan worden. Wanneer U zich interesseert voor de mo gelijkheden met televisie, is de Firma Schip pers Nauta bereid bij U thuis te komen demonstreren of zo U dit gemakkelijker vindt bij hen aan de zaak een uitzending te komen kijken. Plaatselijk Nieuws. Breskens Toneelavond Door het beroepstoneelgezelschap Pierre Baladux uit Wassenaar zal morgenavond in het gemeentelijk ont spanningsgebouw een uitvoering wor den gegeven. Opgevoerd wordt„Ver liefd en jaloers," blijspel van Bannings. Wat de inhoud van dit blijspel be treft: Er is veel te lachen, maar er zit ook iets in van een wijze les, die niet alleen voor dit paar zou gelden, maar eigenlijk voor alle paren, ook de jong gehuwden, misschien zij wel in de eerste plaats. Hoe Joris tenslotte een grote wijs heid leert kennen, eerst van zijn vriend en niet te vergeten zijn bazige zuster, maar later ook van zijn vrouwtje, zult U straks dan wel zien en er Uw voor deel mee doen. Doordat dit soms op zeer komische wijze naar voren wordt gebracht, worden Uw lachspieren ge stadig in beweging gehouden. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van de openbare kleuterschool te Breskens, was in geschreven als volgt Hennekam, Oostburg f 56.290, A. Snoeren, Zuidzande f 56.156, Goedemond, Vlissingen f 52.800,— V. Verstraate, Hoofdplaat f 50.670,— Gebr. Maas, Breskens f 50.653, J. van Rosevelt, Breskens f 48.106, C. L. Daansen, Breskens f 47.826, W. Jacobs, Breskens f 46.950, Gebr. Visser, Breskens f 46.468, Gebr. Vergouwe, Breskens f 46.077, „Vrederust". Dezer dagen kwamen bijeen enige voorlopige bestuursleden onder leiding van de propagandist, de heer F. Boon, ter voor bereiding ener openbare vergadering te Bres kens op 20 October a.s., waarop Ds. v. d. Berg, geestelijk verzorger, een lezing met lichtbeelden zal houden voor en over „Vrede rust". Het ligt in de bedoeling te komen tot op richting van een afdeling en dat de nu reeds 80 leden een definitief bestuur zullen kiezen. door O. Th. ROTMAN Met ogen vol krijgshaftig vuur Zetten de twee sich in 't postuur, De jachtgeweren opgeheven, Of zij gaan vechten voor hun leven ,Nou Nelis, ben je klaar?" zegt zacht De boer; „daar gaat-ie dan, geef acht Als 'k drie zeg, paf je in de lucht En jaagt de koeien op de vlucht 1" Eén-twee-drie-Boem Oei, wat een klap De koeien gaan van schrik op stap, Waardoor meteen professor's hoofd Van zijn omhulsel wordt beroofd; Wel wordt een oorlei afgerukt, En ook zijn neus wat platgedrukt, Maar zulke dingen telt hij niet, Nu hij opeens weer 't daglicht ziet! Collects kankerbestrijding. De collecte voor de kankerbestrijding heeft te Breskens opgebracht f 160, Schoondijke v Athletiek. Zondag 26 September organiseert V.S.V. „Marathon" te Schoondijke de „sluitingswedstrijden" van het Zeeuwse athletiekseizoen 1954. Alle Zeeuwse athleten zullen aan de start komen en het belooft op verschillende nummers niet aan spanning te ontbreken. Vooral de 800 m. heren zal het zien waard zijn. Staf Dobbelaere zal op dit, voor hem meest gunstige nummer, misschien voor de laatste maal, van de zoveel jongere Middelburger Cujé willen win- nen, maar dan zal hij zeker een tijd moeten maken van ongeveer 2 minuten- Verder is er nog voor de heren 100 yards, 200 m., 1500 m., verspringen, hoogspringen, discuswerpen, kogelstoten, 4 x 100 m. en 3 x 1000 m. Op het laatste nummer ii het niet uitgesloten dat het Zeeuws record verbeterd zai worden. De jongens zullen elkaar krachten kunnen meten op de 100 yards, 800 m., 1500 m. en de gebruikelijke technische nummers. Ook voor de dames en meisjes zijn er verschillende nummers te verwerken en vooral op de estafettes zal het niet meevallen om van de Schoondijkse meisjes te winnen. Het is niet uitgeslo. ten, dat zij zelfs voor recordverbeterin gen zullen zorgen. Al bij al belooft het een zeer aantrekkelijke sportmiddag te worden. De wedstrijden vangen aan om 14.15 u. Oostburg Goed geslaagde wielerwedstrijd. Zaterdagmiddag j.l. werd op het bekende parcours Kroonwijksingel een internationaal wielercriterium gehouden voor profs en onafhankelijken, waarvoor de belangstelling goed te noemen was. Direct nadat de 30 renners gestart waren, trok A, Voorting, de nationale kampioen, er alleen op uit, waarbij hij het tot een halve ronde voorsprong wist te brengen. Hij heeft dit 43 ronden volgehouden, zodat hij in het bezit kwam van het prachtige Prisma-horloge, dat in 4 klassementen werd verreden, terwijl hij later ook de beschikbaar gestelde lap stof, die eveneens in 4 klassementen werd verreden, wist te winnen. Nadat Voorting zich had laten inlopen, betfkende dit .echter nog geenszins dat de rust was weergekeerd in het peloton, want steeds werden weer nieuwe pogingen tot ontsnappen gedaan, waarbij steeds A. Voorting de toon bleek aan te geven en vele premie's wist te winnen. Dat het hard ging bleek wel uit het feit, dat de snelheid ruim 41 km. per uur bedroeg. Alle uitlooppogingen liepen dan ook op niets uit, zodat in de laatste ronde een gesloten peloton op de finish afst'ormde, waarbij Brinkman uit Overschie winnaar werd. Met bloe men getooid en staande in een luxe open auto en begeleid door een muziek vereniging uit Brugge, maakte deze overgelukkige jonge renner zijn ere- ronde. De volledige uitslag was 1. H. W. Brinkman, Overschie, 100 km. in 2 uur, 22 min. 2. A. P. van Oers, Langeweg3. R. Verplaetse, St. Laureins (B.)4. A. Voorting, Haarlem 5' P- Sieveking, Amsterdam 6. P. van Ai, Roosendaal7. H. Schoen makers, Eindhoven8. N. van Est, Fijnaart9. M. Roks, Sprundel10. C. Bijster, Haarlem; 11. H. Smits, Kampen; 12. A. Suijkerbuijk, Breda; 13. G. L&meire, Maldeghem (B.)14. C. Bakker, Zaandam; 15. C. G. Witte- veen, Amsterdam. De wielerclub „Luctor et Emergo" kan op een zeer goed geslaagde sport middag terugzien. Collecte. De collecte voor het Koningin Wilheiminafonds heeft te Oostburg f 292,13 opgebracht. Vergadering schaakclub. De schaakclub „Oostburg" hield in hotel „De Vuijst" haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer W. J. de Wolf. Het ledental was gelijk gebleven, doch de financiële positie van de club was verbeterd. Nieuw spelmateriaal zal kunnen worden aan geschaft. Daar de heer Enkelaar als secretaris bedankte, werd in zijn plaats gekozen de heer P. Risseeuw. De heer

De Schakel | 1954 | | pagina 2