De bel voor de laatste ronde v°goede Vulpen JAN ROEST A. J. WITTE l Zonen Nu weer De Zeeuwse Bazar Telefoon 38 Firma Schippers Nauia Voor Uw Familiedrukwerk: A.V.A.0.-RADI0B0DE Rij ksk weekschool ie Middelburg cursus conversatie-Frans zeer voordelig pracht sortering Voor kwaiiteits-artikelen naar Toi en mei 18 September 1954 Bruidsbouquetten Tijgerhaai Luchtduivels boven de Pacific Drukkerij Fa. Smoor de Hulsier, Breskens Land- en Tuinbouw De avonturen van Toontje Ezelsvel Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons huwelijk ontvangen, betuigen wij, mede namens wederzijdse familie, onze hartelijke dank. C. v. d. MINNEN. F. C. v. d. MINNEN-v. d. Broecke. Roosendaal, Sept. 1954. Smoorstraat 10 Laat de Begrafenis Onderneming „De Voorzorg" het sterfgeval ver zorgen, want waarom zou U het op dragen aan een timmerman die alles uit Terneuzen laat komen Het adres is: J. PLEIJTE, 3e Zandstraat 11, telefoon 61, Breskens. Wij staan U borg voor een correcte verzorging tegen de laagste kosten. Wist U, dat de Begrafenis Onder neming „De Voorzorg", zowel een begrafenis verzorgt als „burenplicht" met I Lijkdienaar alsdat wij het ver zorgen met I Lijkdienaar en 8 Dragers? Wist U, dat de Begrafenis Onder neming „De Voorzorg" over eigen materiaal beschikt, terwijl het rijwerk alsmede de rouwbrieven te Breskens worden verzorgd en wij uit voorraad leveren Vuren en Eikenhouten graf kisten, zodat wij voor elk geval direct klaar staan Artistieke BLOEMBINDERIJ - Tel. 2217 Badhuisstraat 4 (bij het Betje Wolfplein) VLISSINGEN - Gevestigd 1850 Grafkransen f 15,— en hoger H K SI Palmtakken f 7,50 en hoger 1 1 Grafbouquetten f3,50 en hoger Orders worden ook aangenomens door de bekende Bloemenverkoper In Zeeuws-Vlaanderen. Bloemwerken voor alle gelegenheden. Verzorgen Uw orders voor binnen- en buitenland. Franco zendingen. L. Noordstraat 29 Aan de Rijkskweekschool te Middelburg zullen bij voldoende deelname cursussen worden gegeven voor de akten 1. 0. Frans, Duits, Engels, Wiskunde, Teke nen, Lich. oefening, Nutt. Handwerken, Handenarbeid en Ned. Taal, M. O. A. Opgave zo spoedig mogelijk bij de Directeur. De hoofdakte cursus (A en B) begint 11 Sept. a.s., 9 uur 's morgens, De Directeur, A. DE JONGE. Met uw schoenen naar een zaak die ingericht isUw schoenen in één dag klaarHakken kunt u op wachten. Haren-lederzolen met rubber- hakken, vanaf f4,75. Dames-lederzolen en -hakken vanaf f 3,75. Dames-rubber zolen en -hakken f 3,Met Plastic f 3,50. Pantoffels, rubberzolen en-hakken f 2,50. Met leder f 3,—. Schoenreparatiebedrijf L.DE PAGTER, Walstraat 105, Vlissingen. BIJ voldoende deelname zal te BRESKENS een (het gesproken Frans) worden gegeven door bev. leerkracht. De cursus Is bedoeld voor Jongere winkeliers e.a. zakenmensen. Inlichtingen: J. DE BRUIJNE, Ph. v. Kleefstreet 61, Breskens Telefoon 274 Inmaakpotten, Inmaakglazen, beugels, ringen, ketels, kinderstoelen, stoelkussentjes, hobbelpaarden, boxen, duwwagentjes, autopeds, drlewlelfietsjes, school-etul's vanaf f 0.95, actetassen vanaf f 7.50 tot f 33.75, koffers, reistassen, serviezen, naaiboxen, enz., enz. betalen wij U, bij aankoop van een Philips snelscheer-, apparaat, prijs f 49,75 voor een oud Philips scheerapparaat f 10, voor een ander merk f 7,50 voor scheermes met kwast f 5,— Dorpsstraat 67 BRESKENS Telefoon 165 van Anjers, vanaf 15 GULDEN met lint en tule garnering Ook verkrijgbaar van LelletJes-der-Dalen, Stephanotis, Rozen, Orchideën, enz. Foto's ter Inzage. Verzendingen FRANCO HUIS 1 Walstr. 89 - Vlissingen Telefoon 2865 Speciaal adres voor een bloemengroet door de gehele wereld 1 Luxer Theater te BRESKENS vertoont op ZATERDAG 11 SEPT. a.s. de stoutmoedige en grootse film Het navrante verhaal van aen man, die zijn plicht deed. Meedogenloos realisme aan da kust van Korea. Toegang 14 Jaar. Aanvang 8 uur. ZONDAG 12 SEPT. wordt vertoond een film over de heroïsche strijd aan het Gualdal Canal In mat John Wsyne en Robert Ryan. Een practlsch hopeloze strijd, welke piloten ven de R.A.F. hebban te strijden voor het behoud van hun leven. Toegang 14 Jaar. Aanvang 8 uur. DUIVENSPORT. Duiven-Mij „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Chimay op Zondag 5 Sept. Los 3 u. 5 min, Aank. ie duif Zon dagnamiddag 18 u. 5 min. 36 sec., overige duiven Maandagmorgen. 1, 21, 42 Iz. Ritico. 2, 23 J. Faas Mz. 3, 4 Verm.-Verd. 5 Iz. de Jonge Az. 6, 33 Iz. Por- reij. 7 A. de Jonge. 8, 41, 44, 46 M. Visser. 9, 25 J. Jacobs. 10, 26 en ie overduif P. v. d. Walle. n, 37 J. Adam. 12, 31 J. Carels. 13, 29 H. Oosterling. 14 J. v. d. Broecke. 15, 36 Jn. Datthijn. 16, 22, 28, 32, 35 Jn. van Gijs. 17 J. Vermeulen. 18 W. Fenijn Zn. 19, 24, 39 J. Wisse. 20 Dierx-Hartog. 27 A. de Hulster. 30, 34 F. Seekles. 38 Gebr. Pleijte. 40, 45 E. Pieters. 43 A. Ekkebus. Kampioenschap 1954. Twee aangewezen duiven 1. P. Buize. 2. J. Klaassen. 3. Verm.-Verd. 4. A. v. d. Voorde. 5. Faas Mz. Eén duif: 1. P. Buize. 2. P. Buize. 3. Iz. Porreij. 4. J. Carels. 5. Jn. van Gijs. Jonge duiven: 1. Jac. Jacobs. 2. J. van Gijs. 3. A. Haartsen. 4. A. de Meester. 5. M. v. d. Broecke. Generaal Kampioen: 1. P. Buize. 2. J. Klaassen. 3. Jac. Jacobs. 4. Verm.-Verd. 5. Faas Mz. Duivenver. „Strijd in Vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Chimay op Zondag 5 Sept. Los 15.05 u. Aank. drie eerste duiven Zondagnamiddag, waarvan de eerste om 17 u. 46 min. 29 sec., overige duiven Maandag morgen. 1, 8 en ie overduif J. van Haneghem. 2, 16 A. van Gijs. 3, 12, 19 M. Robijn. 4, 13 A. Bouwens. 5 H. Elfrink. 6 Ras-v. d. Wege. 7 J. Risseeuw. 9, 20 J. Robijn. 10, 18 F. v.d. Wege. 11, 14 W. Fenijn Zn. 15, 17 Iz. Vermeulen. FILMN1EUWS In het Luxoi Theater te Breskens zal Zaterdagavond vertoond worden de stoutmoedige en grootse film „Tijger- haai". Het navrante verhaal van een man, die zijn harde plicht deed. Tijger- haai beschreef de medogenloze strijd welke gevoerd werd aan de kust van Korea. Aanvang der voorstelling om acht uur. Toegang 14 jaar. Zondagavond zal worden vertoond een film over de heroïsche strijd aan het Gualdal Canal in „Luchtduivels boven de Pacific" met John Wayne en Robert Ryan. Een practisch hopeloze strijd, welke de piloten van de R.A.F. hebben te strijden voor het behoud van hun leven. Toegang 14 jaar. Aan vang acht uur. De zuurgraad van onze gronden. Reeds vele artikelen zijn er gewijd aan het op het juiste peil brengen van de zuurgraad der gronden, teneinde de bodemgesteldheid in de ideale toestand te brengen, zodat de gestrooide kunst meststoffen een maximaal rendement kunnen opleveren. Nauw hiermede verbonden is het magnesia-gebrek, dat vooral de laatste jaren in sterkere mate optreedt. Men heeft de laatste jaren proefondervinde lijk kunnen vaststellen, dat het gebruik van magnesia-kaikmeststoffen zeer zeker voldoende aandacht dient te hebben. Verwaarlozing van de kalk-magnesia- bemesting der bodem kan ondenkbaar grote rendementsverliezen van gestrooi de kunstmeststoften tengevolge hebben. Teneinde het meest snelle en af doende middel ter verbetering van de bodemstructuur te vinden dient men zich terdege op de hoogte te stellen van de inhoud, fijnheid en bindings- vorm der magnesiakalkmeststof, die men gebruiken wil. Zo kent men bij voorbeeld magnesiapoederkalk dat een tamelijk hoog magnesiagehalte heeft, naast kalk in twee bindingsvormen, namelijk als kalkhydraat en als kool zure kalk, terwijl het gehalte zuurbin- dende bestanddelen hier uitermate hoog ligt. Het voordeel van de twee bindings vormen der kalk betekent, dat er snel oplosbare kalk voor directe werking aanwezig is, naast langzamer oplosbare kalk, die juist tijdens de latere ont wikkeling der gewassen vrij komt. Smoor de Hulster, Breakens TE KOOP: ïe-hand» wit emaille keukenkachel merk „Etna" en dressoir alles z.g.a.n. Dorpsstraat 72, Breskens. door O. Th. ROTMAN Niet door de lucht, maar over de wegen Brengen wij goederen, ondanks wind en regen. TRANSPORTBEDRIJF Scheldekade 2 BRESKENS Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummers a 25 cent van de Fa. SMOOR DE HULSTER. 25 Juist komt de boer, van wie het land is Eens kijken wat er aan de hand is. „Kom," zegt hij tot zijn trouwe Nelis, Voor wie geen moeite ooit te veel is, „Pak aan, we zullen met ons beiên Dat heerschap wel eens gauw bevrij'en Maar ach, de bus zit als een muur Zo onbeweeglijk en secuur. 26 Ze trekken, sjorren, schudden, wrikken, Totdat Professor dreigt te stikken! „Oef!" zucht de boer, „ik geef het op! Ik weet er al wat beters op!" Twee koeien worden aangevoerd, Aan bus en wagen vastgesnoerd; Twee jachtgeweren zwaar geladen, En wat nu volgt, dat kun je raden.

De Schakel | 1954 | | pagina 4