Stremming landverkeer De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg, maakt vanwege de Mi nister van Verkeer en Waterstaat be kend, dat in verband met de uitvoe ring van de verbeteringswerken aan het gedeelte Draaibrugde Lieter van Rijksweg No. 58 dit weggedeelte zal worden gesloten voor alle verkeer in beide richtingen van 15 September 1954 tot uiterlijk 1 November 1954, of zoveel korter dan mogelijk zal blijken. Het verkeer van Oostburg naar Sluis, Aardenburg of verder en het verkeer van Sluis naar Oostburg of verder zal worden omgeleid over de weg OostburgZuidzandeOudeTol Sluis. Het verkeer van Aardenburg naar Oostburg en verder zal van Draaibrug worden omgeleid over de Langeweg, de Bakkerspolderdijk en de Bakkers straat. keken. Wim trok zich daar echter niets van aan en volgde zijn zusje naar de woning, waarvan de deur overdag vrij wel permanent open stond. „De zoete inval!" dacht hij met galgenhumor. „Nou, een inval is het wel, maar allesbehalve zoet. Niks an ders als narigheid". Hij zette zijn fiets in de gang en deed meteen het slot er op, anders liep hij kans, dat een zijner broers er onverwacht mee heen ging. Dat zou de eerste keer niet zijn. En hij was nog de enige thuis die een behoorlijke fiets had. Daarna draaide hij zich nog even om en keek, in de deuropening staande, naar buiten. Ba, wat walgde hij van deze hele armoebuurt. Vrijwel huis aan huis heerste er werkloosheid en was het dan te verwonderen, dat men ver- slonste en niets tenslotte meer kon schelen? Moest men op die manier niet helemaal verpauperen? Zie nu eens die huizenvrijwel allemaal verveloos en vies. Geen huisbaas, die tegen woordig blijkbaar nog iets aan de woningen deed. Deze hele straat met een tussensprint deze aanvallen af te slaan. Het vergde echter zoveel van zijn krachten, dat Dirkse hiervan profiteerde en een voor sprong van ongeveer 15 m. kon nemen. Ventevogel moest ongeveer 500 m. voor het einde ook „lossen" zodat v. d. Heuvel alleen nog met Wagenaar en Dirkse moest afreke nen. Wagenaar nam echter een kleine voor sprong op v. d. Heuvel, maar 300 m. voor de finish zette laatstgenoemde zo'n eindsprint in, dat hij Wagenaar achter zich liet en zeer snel op Dirkse inliep, die hij echter niet meer kon halen; hij werd geklopt met 10 m. verschil. Had v. d. Heuvel zijn eindsprint eerder ingezet, dan had hij waarschijnlijk nog als eerste Zeeuw kunnen eindigen. Hij ein digde nu in dit zeer sterke veld als 6e, een prachtig resultaat en hij liet op Dirkse na alle Zeeuwen achter zich. Doch deze 6e plaats en op deze wijze bevochten, is meer waard dan een overwinning. Verder moet nog vermeld worden het schitterende zwem men van Theo Seuss die in dit sterke veld als 20e eindigde en daardoor zeer veel be kende Zeeuwse zwemmers achter zich liet. Wanneer Seuss wat minder „speelt" in het water kan hij het ook zeer ver brengen. Alle leden van „Scheldestroom" zwommen de wedstrijd uit. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie huizen, aan beide zijden, schreeuwde om verf, maar denk je dat iemand er wat aan liet doen? Moet je net ge loven! Gordijnen voor de ramen? Nou ja, wat je gordijnen noemt. De meeste mensen durven ze niet meer te was sen, omdat ze anders zo vol gaten vallen, dat ze net zo goed weggesme ten kunnen worden. En binnenshuis was het al navenant. Wim zuchtte. Op deze manier zou het toch niet lang meer kunnen duren. De wereld stond op z'n kop. Hoeveel werklozen waren er ook alweer in Ne derland? Was het vijf- of zeshonderd duizend? Och, wat komt er ook een honderdduizend meer of minder op aan 1 Hij zuchtte nog eens. Enfin, één ding stond vast: als hij nog eens trouwde in zijn leven, dan met een nette, flinke vrouw die niet na enkele jaren zo'n slons werd, zoals je hier in vrijwel iedere woning kon aantreffen. Maar wat kletste hijNooit ging hij in deze buurt wonen. Een klein huisje, zonder drie of vier gezinnen boven buren, aan de rand van de stad of anders helemaal buiten. (Wordt vervolgd). Wat het vermaak betreft, is zo goed mogelijk voor alles gezorgd, zodat voor „elk wat wils" aanwezig is tafeltennis, biljards, sjoelbakken, dam- en schaak spelen, e.d. behoren tot de inventaris. En de kosten Die zijn nergens ge ringer. Toch heeft de ervaring ons ge leerd, dat de „vrije gave", waarvoor ieder gelegenheid krijgt tijdens de avond, meer opbrengt dan wat wij ooit als entreeprijs hadden durven stellen. Wat er inkomt, wordt dan ook totaal besteedt aan de Instuif zelf voor onder houd spelen en eventuele aanschaf van nieuw materiaal (het gebouw hebben we gratis). Dit alles zegt natuurlijk niet, dat wij een kapitale kas bezitten. Hat tegendeel is waar. Dus mocht er iemand in Breskens zijn, die met ons het be lang van ae zaak inziet en deze belang stelling wil uitdrukken in steun, op welke wijze dan ook, wij staan met open armen gereed. Hopende aan ieder belangstellende jongen of meisje behoorlijke uitleg te hebben gegeven en mogelijk ook oude ren te hebben gediend met deze toe lichting, eindigen wij met ten laatste nog de datum aan te geven, waarop wij waer willen starten. Zaterdag 18 September a.s. om 8 uur hopen we weer vele jongeren te mogen ontmoeten. Bestuur „De uitkomst" te Breskens. Voetbal 4e klasse. Programma voor Zondag a.s. BreskensR1A W.; Aardenburg—Sluis kil: E.M.M.Luctor; ClingeSteen; Hoofdplaatlerseke; KoewachtOost- burg. Zondag a.s. zal de voetbal weer gaan rollen en duizenden supporters kunnen hun Zondagmiddag weer op het voet balveld doorbrengen om te genieten van mooie staaltjes voetbalspel of om zich te ergeren aan gemiste kansen etc. Breskens zal dit seizoen in de 4e klas uitkomen en dit is misschien de beste oplossing. De spelers ontmoeten er dan meer gelijkwaardige tegenstanders en het publiek, dat de laatste jaren zich meer ergerde dan werkelijk van voet balsport genoot, kan nu weer voldaan naar huis gaan als Breskens een wed strijd wint. En we twijfelen er niet aan, dat ,,v.v. Breskens" dit seizoen vele wedstrijden zal winnen. Of dit Zondag a.s. het geval zal zijn, weten we nog niet zeker. Van Ria W- kracht is ons niet veel bekend, maar we denken wel, dat Breskens er de handen vol aan zal hebben. Ook van de andere clubs weten we niet zoveei, zodat een pronostiek vrijwel ondoenlijk is. Wanneer de competitie eenmaal aan de gang is, kunnen we wat meer over de uitslagen van de wedstrijden vertellen. Abe. Plaatselijk Nieuws. Breskens Bezwaar tegen benoeming. In de op 2 September j.l. gehouden vergadering van de Dijkraad voor de waterkering van het cal. waterschap Oud en Jong Breskens te Breskens, werd besloten een adres te richten aan Hare Majesteit de Koningin tegen de onlangs plaats gehad hebbende benoe ming van een voorzitter van de water kering, welke benoeming is geschied buitenom de door de Dijkraad destijds opgemaakte aanbevelingslijst. De vergadering is van mening zich met deze benoeming niet te kunnen verenigen. Benoeming. Met ingang van 6 Sept. j.l. is de besteller bij de P.T.T., de heer P. Duin te Breskens, benoemd tot bestel ler ie klasse. Diploma zwammen. In het Wilhelmina-zwembad alhier werden examens afgenomen ter ver krijging van diverse diploma's van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Voor het diploma „Zwemproef" slaagden Piet Cruion, Jack Fortrie, Harry Hamelijnck, Rudi Gilles te IJzendijke, Willem Verplanke, Adri Leenhouts, Kees Cruson, Jan Verschoor, Piet Ver- kruijsse te Groede, Annie Simonse te IJzendijke, Noortje v. d. Hoek te Groede, Ivonne Frelier, Nelleke Franke, Margo Bruijnooge, Ineke Buize, Ria de Ruijsscher, Cornelia Schut te Middel burg, Irene Bos te Oudenbosch, Hannie de Hulster, Marijke v. d. Lijke, Teuni v. d. Heuvel, Sara Vergouwe, Anneke Fortrie, Joke Zegers, Lia du Fossé, Sonja Brevet, Elizabeth de Zeeuw, Cobi du Bois- Het diploma „Zwemproef" is als volgt: 75 m. schoolslag, 50 m. enkel voudige ruslag, I minuut watertrappen. Voor diploma geoefend zwemmer slaagden Loes de Koning, Willy Roth, Ineke de Rijke, Gerda de Kraker, Ria Nelis- sen te Hoofdplaat, Hendrika du Fossé, Jaap Kant, Corrie v. d. Lijke. Het diploma Geoefend Zwemmer is als volgtgekleed te water gaan met sprong van I m. boven de waterspiegel, 50 m. schoolslag en 25 m. enkelvoudige rugslag. Vervolgens in zwemcostuum met startsprong te water gaan, 7 m. onder water zwemmen, gevolgd door 50 m. schoolslag en 50 m. enkelvou dige rugslag met de handen gekruist over de borst. Daarna I minuut water trappen. Het Zwemvaardigheidsdiploma 1 be haalden: Anneke Cruson, Marjanne Koster, Marietje Leenhouts, Dina Maas en Theo Seuss. Het zwemvaardigheidsdiploma I is als volgt: 25 m. schoolslag, voor meisjes binnen de tijd van 35 sec. en voor jon gens binnen 30 sec.; 2. idem rugslag of rugcrawl; 3. met startsprong te water gaan, 25 m. zwemmen op de borst met één dub bele overarmslag, voor jongens binnen 25 sec., voor meisjes binnen 30 sec.; 4. het nemen van keerpunten en 200 m. zwemmen naar keuze;. 5 te water gaan met hurksprong, vervolgens duiken en een zich 2 m. diep bevindend voorwerp aan de oppervlakte brengen. Verder een in zwemcostuum geklede mede-candidaat 10 m. in kop- greep vervoeren: 6. schoonspringen; 7. 10 m. zwemmen met een bal met dubbele overarmslag en het werpen van de bal over een afstand van ten minste 5 m. Waar geen plaatsnaam vermeld, zijn de geslaagden woonachtig te Breskens. Cadzand Vrouwenbond N.V.V. De vrouwenbond van het N.V.V. in West Z.-Vl. en de afdelingen Vlissin- gen en Middelburg, zullen dit jaar hun contactdag houden te Cadzand. Vanaf Breskens gaat men er gezamenlijk op de fiets heen. De spreker voor deze dag is de heer C. Hoek, districtsbestuurder voor Zee land van het N.V.V. Wielerwedstrijd. Onder grote belangstelling werd Zaterdag j.l. de 3e Ronde van Cadzand voor nieuwelingen verreden, over een afstand van pl.m. 60 km. Er kwamen ruim 50 renners aan de start. Al direct werd na de start een zeer hoog tempo gereden en werd het pe loton uit elkaar gerukt. Een uitloop- poging van Rentmeester uit lerseke en Hagelaars uit Den Bosch leverde niets op. Hagelaars zakte hierna ver af en staakte de strijd. Na ongeveer half koers kwam er een hevige onweersbui opzetten met flinke regens. Het publiek had overal onderdak gezocht en de jury en commissie nestelden zich on der hun platform, om enigszins van de wedstrijd op de hoogte te blijven. Ook hier kwam na regen weer zon neschijn. Iedereen had zijn plaats langs het parcours weer ingenomen en de jury etc. had zijn oude stelling weer betrokken. Het rennersveld bleek in tussen sterk uitgedund te zijn; er wa ren nog ongeveer de helft van het aantal deelnemers in cours. Doornat en zwart van de modder werden de laat ste rondjes afgelegd met een kopgroepje van 3 man, waaruit dan J. de Roo uit Schore als winnaar te voorschijn kwam en finishte met pl.m. 50 meter voor G. Libregts uit Vlijmen. De uitslag was 1 J. de Roo, Schore, 1 u. 41 min. 32 sec.; 2. G. Libregts, ZWEMMEN Zaterdag j.l. werd onder zeer grote belang stelling, zowel van publiek als van deelne mers, de Ronde van Sa» verzwommen. Niet minder dan 104 deelnemers hadden voor deze wedstrijd ingeschreven en kwamen ook allen aan de start. Om half vijf werd gestart met 44 dames en 59 heren, w.o. 4 heren en 4 dames van „Scheldestroom" te Breskens. Bij de dames was al direct de 14-jarige Mary Kok van „De Robben" uit Hilversum, de kampioene van Nederland op de 1500 m. vrije slag, die reso luut de leiding nam, onmiddellijk gevolgd door mej. de Nijs ook van „De Robben". Deze twee zwemsters stonden de leiding niet meer af en tegen de verwachting in wist mej. de Nijs in de eindspurt met een handslag verschil Mary Kok te verslaan. De Zeeuwse dames en de dames van „Scheldestroom" speelden in deze wedstrijd een ondergeschikte rol, al dient het goede zwemmen van Marie Verplanke en Marie Leenhouts vermeld te worden. De eerste Zeeuwse dame was mej. van Eenenaam van „S.Z.V." Souburg, die een prachtige wedstrijd zwom. De plaatsen van de „Scheldestroom"-dames zijn nog niet bekend daar de tijd opgenomen werd met z.gn. „duivenklokken," hetgeen veel reken werk vraagt. Bij de heren nam Bogaert van „G.Z.V." uit Gent direct de leiding en Btond deze niet meer af; zijn tijd was echter slechter dan die der eerste twee dames, wel een bewijs, hoe hard hier gezwommen werd. Er ontstond echter bij de Zeeuwse heren een strijd om de plaats van de eerste Zeeuw zoals we zel den op een lange afstandwedstrijd hebben meegemaakt. Men was er kennelijk op ge brand Piet v.d. Heuvel van „Scheldestroom," die dit seizoen steeds als eerste Zeeuw ein digde, eens een nederlaag toe te brengen en hij werd dan ook geen moment uit het oog verloren. Zijn grote rivalen Wagenaar, Vente vogel, Verstelle en Dirkse bleven kort in zijn buurt, maar v. d. Heuvel t.rok zich hiervan niet veel aan, totdat Wagenaar en Vente vogel een onsportief spelletje gingen spelen en in de eerste sluis v. d. Heuvel insloten, waardoor hij genoodzaakt werd zich even af te laten zakken om geen andere zwemmers te hinderen. Dirkse van „Luctor" maakte hiervan zeer tactisch gebruik, om een kleine voorsprong te nemen. Verstelle moest al vlug deze ploeg laten gaan, zodat de strijd ging tussen Wagenaar, Ventevogel, v. d. Heuvel en Dirkse, drie borstcrawlzwemmers tegen één schoolslagzwemmer. Steeds werd v. d. Heuvel aangevallen, dan weer door Wage naar, dan weer door Ventevogel, doch steeds wist v. d. Heuvel op prachtige wijze met Velen van onze jongelui weten bij ervaring wat een plezierige avonden zij hebben doorgebracht tijdens het vorige winterseizoen in onze Instuif „De uitkomst". Daarom zal het ons weinig moeite kosten deze Instuif weer voor de komende lange avonden bij u aan te bevelen. Maar voor hen, die het nog niet hebben meegemaakt, wil len wij toch nog even de moeite nemen het een en ander over deze Instuif uiteen te zetten, en dit niet alleen voor de jongeren, maar in niet mindere mate voor de ouders, opdat zij vooral zullen weten, waar hun jeugd zich bevindt en in welke omgeving en sfeer dit alles plaats heeft. De Instuif dan is op initiatief van enkele jongeren ontstaan en door de Ned. Hervormde Kerkeraad mogelijk gemaakt door het beschikbaar stellen van hun, zij 't nog wrakke gebouwtje aan de Achterweg. Verder is hun enige bemoeienis te zorgen voor een ver antwoorde leiding, in dien zin, dat het gemengde gezelschap jongeren steed9 onder toezicht is van één van deze daarvoor aangestelde mensen, die voor de rest gewoon meespelen of zich zo onder hen weten te bevinden, dat dit practisch niet als enig beletsel wordt gevoeld. Het doel van dit alles moet gezien worden als het opvangen van onze jeugd gedurende de lange winterse avonden. Dat dit door de Kerk ter hand is genomen komt, omdat deze zich bewust is geworden van haar taak in deze richting. Door het bovenstaande zult u heb ben bemerkt, dat het ons helemaal met om een bepaald soort jeugd gaat. Hier wordt geen richting bepaald of gevraagd. Jeugd is voor ons ieder vanaf 15 jaar. Deze leeftijd is gesteld ten eerste, omdat we te doen hebben met een te beperkte ruimte ten twee de om het latere avonduur (10 uur), waarop de Instuif sluit. Want we kun nen natuurlijk niet iedereen naar huis brengen.

De Schakel | 1954 | | pagina 2