Piet v. d. Heuvel eerste Zeeuw in de Scheldewedstrijd kleuren van „Scheldeatroom" en van Breskens weer op zo'n schitterende wijze zal hoog houden. De uitslag van de Scheldewedstrijd was: i. Arndt Kayser, „De Robben," Hilversum i u. 12 min. 59 sec 1 2- G. de Bruijn, „Neptunus," Amersfoort 1.16.31; 3. John. de Rijk, „D.J.K.," Amsterdam 1.27.5; 4- meJ- A. Meins- ma, „H.Z.C.," Hilversum 1.27.28; 5. L. Gue, „East Ham Swimming Club," East Ham, Engeland 1.28.3; 6. mej. Willy Willemsen, „H.D.Z.," Amster dam 1.28.12; 7. H. Bouwmeester, „D.J.K.," Amsterdam 1.28.45; 8. mevr. A. de Vries-Veldhuijzen, „H.Z.C.," Hiversum 1.2949; 9- meJ- C. v. Ree- nen, „De Robben," Hilversum 1.31.19; 10. Piet van den Heuvel, „Schelde- stroom," Breskens 1.38.15; II. mej. A. van Gerven, „Surea," Breda 1.38.16; 12. G. Ramael, „La Nage," Saint Gil lis, Belgie 1.40.5; 13. mej. J. v. Eenen- naam, „S.Z.V.," Souburg 1.42.13; 14. mej. R. Symons, „H.D.Z.," Amsterdam 1.43.20; 15. Herman Malfait, „De Ijs beren," Antwerpen, Belgie 1.44.7; If5- Dick Vink, „De Robben," Hilversum 1.44.8; 17. C. Caljouw, „S.Z.V.," Sou burg 1.45; 18. mej. B. Schrauwen, „Surea," Breda 1.50.16; 19. C. Wage naar, „S.Z.V.," Souburg 1.51.31; 20. mej. R. Aarts, „Merwede," Dordrecht 2.01. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Aug. ingelegd f 166.727,21 en terugbetaald? 140.018,36 Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 18670 Examen machineschrijven Van het Instituut Aalbregtse te Oost burg zijn geslaagd voor het diploma machineschrijven der Nederl. Vereniging van Leraren als typist met 150 aan slagen per minuut, de dames Tannie van Gijs, Breskens Rie den Hollander, Oostburg Tr. van Seyen, IJzendijke Greta de Sutter, Oostburg en de heer A. de Lijzer, St. Kruis. Als kantoortypist met 180 aanslagen per minuut slaagden de dames Ina Contant, OostburgSuus Janssen, OostburgDina de Koene, Aarden burg Suus Lako, BreskensJozien Luteijn, Groede en de heren J. Aer- noudts, SluisWilly Geijsels, Sluis Joh. de Meester, Groede. Economische Hoogeschool te Rotterdam De Societas Studiosorum Reforma- torum, een vereniging van Prot. Chr. Studenten aan de Nederlandse Econo mische Hogeschool te Rotterdam, stelt de aankomende studenten in de gele genheid zich tussen 7 en 15 Sept. a.s. op Sociëteit Koinonia, Pieter de Hooch- weg 118, Rotterdam aan te melden voor de groentijd, die van 15 tot 30 Sept. duurt. Voor inlichtingen wende men zich tot hetzelfde adres. Schoondijke Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam Dinsdag avond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van wethouder Joh. de Feijter, aangezien burgemeester Van Rosevelt wegens vacantie afwezig was. De voorzitter deelde mee, van de heer Glerum, directeur van de Prov. Directie van de Volkshuisvesting te Middelburg goedkeuring tot gunning van de bouw van het gemeentehuis te hebben ontvangen. De onderhandse aanbesteding van de bouw heeftop 18 Augustus j.l. plaats gevonden, aan welke aanbesteding een aantal aan nemers op uitnodiging hebben deel genomen. De uitslag van deze aanbesteding is zeer onbevredigend geweest, aangezien de laagste inschrijver verre boven de begroting lag. Men is tot knibbelen en bezuinigen op het bestek overgegaan omdat gunning tegen het zeer aanmer kelijk hogere inschrijvingsbedrag geen kans van slagen had. Na een uitvoerig overleg met de firma W. Christiaansen, aannemersbedrijf te Vlissingen is men tot een prijs kunnen geraken, waarmee de Prov. Directie zich heeft kunnen verenigen. B. W. stelde in dit ver band de raad voor de bouw te gunnen aan de firma Christiaansen voor een som van f 160.599,me' inbegrip van de electrische installatie. Dhr. J. Dekker vraagt de voorzitter tot stemming te willen overgaan. In dit voorstel wordt hij niet gesteund, waarna zonder hoofdelijke stemming besloten werd aan Christiaansen te gunnen. De heer R. E. A. de Badts infor meerde wanneer met de bouw een aanvang dient gemaakt te zijn. Dit is niet bepaald, aldus de voorzitter. In het bestek staat wel vermeld, dat het gebouw opgeleverd dient te worden binnen 270 werkbare dagen na de gunning. De voorzitter dankte de raad voor het belangrijke besluit wat zojuist ge nomen werd en hoopte dat het zal mogen blijken van belang te zijn ge weest voor de verrijking van het ge meentelijk leven. In verband met de gunning was het noodzakelijk de begroting te wijzigen, waartoe de raad dan ook overging. Deze wijziging zal thans met de meeste spoed aan G. S. ter goedkeuring wor den toegezonden. Tijdens de rondvraag informeert de heer R. E. A. de Badts of er reeds iets gedaan is om het gevaar bij het kruispunt nabij garage Gijiels weg te nemen. Aangezien weer een ongeval op genoemd kruispunt plaats vond, bestaat er grote urgentie, aldus de heer de Badts. De voorzitter zegt dat deze kwestie nog in het stadium van onder zoek is. Tot slot deelde de voorzitter mee, van de zijde van de burgemeester van IJzendijke een uitnodiging voor de raad te hebben ontvangen om op 15 September met de dames de tentoon stelling „Nederland Waterland" in het Zaterdag j.l. werd onder ideale weers omstandigheden en onder zeer grote belangstelling de 13e Internationale Scheldebekerwedstrijd gehouden, waar aan door Piet van den Heuvel van „Scheldestroom" werd deelgenomen. Om ongeveer kwart voor twee gin gen de twintig deelnemers(sters) te water met prachtig weer en kalme zee. v. d. Heuvel, die slecht geloot had, no. 17, kreeg hierdoor al direct bij de start een achterstand op zijn grootste rivaal, Wagenaar van Souburg, die no. 3 had geloot. Doch tijdens de wed strijd bleek al vlug, dat v. d. Heuvel zich hiervan niet veel zou aantrekken en met zijn bekende slag begon hij die achterstand weg te werken en wist zich door zeer tactisch zwemmen in de tweede groep te plaatsen. De kop groep, die bestond uit de zwemmers Kaijser en De Bruijn, waren voor hem onbereikbaar, daar deze prima zwem mers borstcrawl zwommen en v. d. Heuvel schoolslag. Met een prachtig tempo en zonder inzinking wist hij zich echter in het midden van het deelnemersveld te handhaven en onge veer vijf honderd meter voor het einde lag hij in elfde positie achter mej. van Gerven van „Surea," doch wie gedacht had dat v. d. Heuvel teveel van zijn krachten gevergd had, kwam bedrogen uit, want hij wist met een prachtige tussensprint mej. v. Gerven in te ha len en in een prachtige eindsprint vlak voor de finish te passeren, zodat hij als no. 10 eindigde van de twintig deelnemers en als eerste Zeeuw. Een schitterend resultaat, v. d Heuvel, die 16 jaar is, was de jongste deelnemer die sinds het bestaan van de wed strijd deelnam. Met de prachtige tijd van 1 uur 38 min. 15 sec. liet hij nog veel prima zwemmers, die ook win ters kunnen trainen, achter zich en legde hierdoor beslag op de zilveren beker voor de eerstaankomende Zeeuw. v. d. Heuvel was na afloop van de wedstrijd nog zeer fris en werd met veel gejuich, zowel van de vele Bres- siaanders die de wedstrijd van enkele vissersschepen volgden, als van het talrijke publiek op het strand, ontvan gen. Het gelukkigst was wel zijn vader Joost v. d. Heuvel, die zelf met Kees Erasmus indertijd bij de eerste Bres- siaanders behoorde die de Schelde over zwommen en die dus maar al te goed wist wat dit van zo'n jonge zwemmer aan krachten vraagt. De zwemvereniging „Scheldestroom" heeft met deze zwemmer wel zeer veel succeB en een bijzonder woord van dank aan Piet v. d. Heuvel is hier dan ook zeer zeker op zijn plaats De organisatie van de wedstrijd was prima. Zatetdag a.s. zwemt v. d. Heuvel in de bekende Ronde van Sas, waar voor de beste lange afstandzwemmers van Nederland hebben ingeschreven. Wij wensen v. d. Heuvel veel succes in deze wedstrijd en hopen dat hij de lies lijdt!" „Dat is nu eenmaal het bedrijfs risico," antwoordde Joop onverstoor baar, „dus we praten er niet meer over". „Wel wis en waarachtig," begon de oude heer opnieuw, maar Greet viel hem lachend in de rede„Zeg, jullie gaan daar toch geen ruzie over maken? Vooruit Joop, jij naar je wagen, naar huis en naar bed. Je moet slapen. Zo dra je wakker bent vanmiddag mag je weer hier komen". En of Joop nu al protesteerde of niet, Greet nam hem kort en bondig bij zijn arm en bracht hem naar de jeep. Nog een hartelijke kus en Joop reed, dol-gelukkig, naar huis. En toen hij thuis kwam en Fred hem, glunde rend van blijdschap, had gefeliciteerd, duurde het maar enkele minuten of hij iag onder zeil. In de loop van de morgen maakte de knecht een proefrit met een gere pareerde wagen, zodat Fred alleen in de garage aan het werk was. Joop sliep nog. Op dit ogenblik stapte er een meisje van de fiets en zette haar vehikel te gen de muur van de garage. Fred keek stom verbaasd op, want het meisje dat binnenstapte was niemand anders dan Annie. „Fred," zei ze, blozend op hem toe tredend, „ik heb je lelijk behandeld en je zult wel gehoord hebben wat er thuis gebeurd is. Ik ben een draak ge weest, maar ik heb een les gehad die ik niet zal vergeten. Fred het spijt me, dat ik je verdriet heb aangedaan. Ik wil Ik zou als je soms Maar meer behoefde het meisje, dat verlegen naar de punten van haar schoenen staarde, niet te zeggen, want Fred, hoe vuil zijn overall ook was, vertederde en nam het meisje, dat hij zo onuitsprekelijk lief had, in zijn ar men en kuste haar, tot ze er buiten adem van raakte. „Fred, het is schandalig geweest, wat ik gedaan heb". „Stil, liefste," zei hij, haar innig aan kijkend, „misschien is het wel nodig geweest. In ieder geval weten we nu, dat we dolveel van elkaar houden en dat is tenslotte de hoofdzaak. Over wat achter ons ligt praten we niet meer". En opnieuw kuste hij haar. Toen Joop, na een verkwikkende slaap, zijn ogen opendeed, keek hij tegen een gordijn aan. „Verroest," mompelde hij, „wat zul len we nu hebben?" Gelijktijdig hoorde hij stemmen. Met een wip sprong hij uit zijn bed en schoof het gordijn opzij, maar aan gezien hij in pyama was, liet hij bijna op hetzelfde ogenblik het gordijn weer vallen om even verbaasd achter zijn oor te krabben. Zag hij het goed? Hij opende het gordijn op een kier en zag tot zijn grote verwondering zijn vriend in de pas gekochte leunstoel zitten en op zijn schoot had niemand anders dan zijn aanstaand schoonzusje Annie plaats genomen. „Wel verdraaid," was het enige, wat hij er uit kon brengen. Toen schoot hij gauw wat kledingstukken aan en trad van achter het gordijn, dat de jongelui hadden opgehangen om onge- gemeentehuis te IJzendijke te komen bezoeken. Oostburg Vergadering Vrije van Sluis. Tijdens de algemene vergadering van het Waterschap het Vrije van Sluis kwam bij de rondvraag de Zwinkwestie weer ter sprake. Uit de discussie bleek overduidelijk, dat West Z.-Vl. zich nog steeds ernstig zorgen maakt over de zeewering rond het Zwin. De inter nationale dijk langs de Linie dient bij bevloeiing van het Zwin tevens als zeedijk. Deze dijk is zeer zwak, terwijl men van de Rqkswaterstaat de ver gunning tot het herbouwen van de wachtsluis, welke broodnodig is, maar niet los kan branden. Het bestuur van het waterschap heeft de Technische Dienst opdracht gegeven tot het maken van een plan, tot radicale afdamming van het Zwin. Eerst dan kan volledige zekerheid verkregen worden. De ver gadering meende wel, dat dit een inter nationale kwestie is, doch men kan geen verantwoording nemen voor een zeewering, die absoluut geen zekerheid geeft, dat er geen overstroming zal plaats vinden. Wanneer het plan tot afdamming van het Zwin gerealiseerd zal kunnen worden, zal de bouw van de wachtsluis te Cadzand overbodig worden, terwijl er voor het Zwin acht paalhoofden uitgespaard worden, als mede een belangrijk stuk zeedijk. Het dagelijks bestuur heeft goedkeuring gegeven tot uitwerking van deze plan nen. Voordat de algemene vergadering gehouden werd, toonde het dagelijks bestuur aan de hoofdingelanden de verschillende werken, welke het water schap thans onder handen heeft. Gestart werd te Oostburg met twee extra bussen naar Cadzand, waar de werken aan de zeesluis in ogenschouw werden genomen. Te Groede werd de afslag van zand aan het strand bekeken. Men merkte, dat op verschillende plaatsen geen zand meer is, doch de kleilaag naar boven komt. Deze zandafslag is niet bevor derlijk voor de instandhouding van de zeewering ter plaatse. Vandaar reed het gezelschap naar Biervliet waar de verschillende in uitvoering zijnde wer ken aan het afwateringskanaal de aan dacht der hoofdingelanden en gezwo renen had. Vandaar keerde men terug naar Oostburg, waar in hotel Mabesoone een koffiemaaltijd werd gebruikt. De voorzitter, dijkgraaf C. M. van den Broecke, opende de algemene ver gadering. De notulen werden vastge steld. Besloten werd o.m. de genees kundige verzorging voor de ambtenaren van het waterschap te regelen volgens de van hogerhand gegeven richtlijnen. In de lonen zal de bekende 5 pCt. loonsverhoging verdisconteerd worden. Ook de vacantie-uitkeringsregeling werd van toepassing verklaard. De jaarwedde van de bode-concierge werd verhoogd. Dit is geen financiële verhoging, doch zal gevonden worden in het vrij wonen, naast het kantoor gebouw van het waterschap. Al deze punten gingen onder de hamer door, hetgeen niet gezegd kan worden van de voorgestelde herziening van de wedderegeling van dijkgraaf en gezwo renen. Van G. S. waren richtlijnen ont vangen, welke een verhoging van het stoord samen te kunnen zijn. „Zo," sprak hij, nadat hij enige ogenblikken het toneeltje had gadege slagen, „kunnen jullie het zo nogal uit houden?" Het meisje schrok, kreeg een kleur en gleed van Fred's knieën af. Maar deze jongeman scheen plotse ling over zijn verlegenheid heen te zijn, want hij trok Annie opnieuw op zijn schoot en zei tot zijn vriend „Je devies is toch zo gek niet, Joop. inderdaad, zonder geluk vaart niemand wel. Dat heb ik vanmorgen tenminste ondervonden". En toen Joop nog steeds niet ant woordde, maar het tweetal verbaasd bleef aankijken, vervolgde Fred met verheffing van stem„Sta niet zo schaapachtig te kijken! Zou je ons niet eens feliciteren? We zijn verloofd!" Einde

De Schakel | 1954 | | pagina 2