JONGENS en MEISJES Naaisters- papier W. Jacobs-v. Dixhoorn, Breskens CONCERT IE BRESKENS schoolkleding W. JACOBS-VAN DIXHQOIN Fa. SMOOR i DE HULSTER Najaarsmodellen „Vlijt en Volharding" ven Souburg Ontvangende. eeute. gevraagd Stempels en Deurplaatjes BURGERS - Breskens meisje voor atelier Dagmeisje gevraagd kinderwagen Swaggers, Mantels, Jersey deux pièces, Japonnen, enz. Confectiemagazijn N.V. GEBR. VERDUIJN's Dropsfabriek, BRESKENS BURGERLIJKE STAND. Gemeen!» SCHOONDIJKE over de maand Juli 1954. GEBOORTEN: 15, Adrian» Maria Magdalena, d. van R. van Voren en van M. A. I. Boogaard. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN17, (te Ooitburg), An- tonetta Maria Leenhouts, oud 82 j., echtgenote van A. Quist. INGEKOMEN I, W. de Die en ge zin, van IJzendijke naar Lange Heeren- jtraat 20; 5, E. C. Kemeling, van Hoofd plaat naar Lange Heerenatraat 20; 7, 1. A. Salomé, van Dubbeldam naar Lange Heerenstraat 18; 14, P. A. van de Broeke, van Amsterdam; 19, J. W. Meijer, van Amsterdam naar Dorps plein 39; 27, G. Adema, van Dantuma- deel naar Willemsweg 23; 28, C. de Koster, van Heinkenszand naar W 78 VERTROKKEN: 10, W. Bakker naar Oostburg, Hennequinstraat 6; 26, M A. Haartsen naar Amsterdam, Louis Naarstigstraat 2; 27, P. Reijnhout naar Zierikzee, Korte St. Janstraat D 349b. Plaatselijk Nieuws. Sluis Notaris Van Mazijk vraagt ontslag. Notaris H. van Mazijk heeft om gezondheidsredenen per i September a.i. ontslag gevraagd uit zijn functie. Meer dan 30 jaar heeft hij zijn notariaat in Sluis waargenomen. Notaris van Mazijk heeft altijd actief deelgenomen aan het verenigingsleven in de gemeente en voor de oorlog was hij verscheidene jaren wethouder. In 1952 werd hij benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Demonstratie E.H.B.O. De R.K. afdeling voor E.H.B.O. te Sluis gaf in samenwerking met de E.H.B.O.-afdeling van Nieuwvliet een openbare demonstratie, welke veel be langstelling trok. O.m. werd een ver- drinkings- en een verstikkingsgeval behandeld. De demonstratie werd bijgewoond door de doktoren De Jong uit Oost- burg, Staal uit Sluis en Beek uit Zuid- zande. Na afloop werd in hotel „Het Zwin" door dr. De Jong een critische be schouwing gegeven over deze oefening, waarover hij zeer tevreden was. Cadzand Jeugdcentrum Hedenesse. Vorige week was er op Hedenesse een tweede groep kinderen. De leiding berustte bij wika Wasterval, bijgestaan door enkele jongelui. Hoewei het weer allesbehalve mee werkte, hebben de kinderen zich goed geamuseerd. Vrijdags was er een gezellige avond, die de kinderen zelf vulden met korte toneelstukjes, zang, enz. en tot slot een kampvuur. Ook de ouders van de kinderen waren hierbij aanwezig. Tijdens het weekeinde was er nog een groep jongens uit Breskens onder leiding van de heer A. Leenhouts. Biervliet Uitstapje. De vrouwenbond van het N. V. V. maakte per bus een uitstapje naar Walcheren. Via Middelburg en Veere werd naar Domburg gereden, waar enige uren aan het strand werd vertoefd. Des avpnds om half acht was men weer thuis. Ongeval. Een dertienjarige jongen uit Hoek van Holland, die bij familie te Biervliet zijn vacantie doorbracht, viel spelenderwijze van een stilstaande vrachtauto en brak beide polsen. Hij werd naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Schoondijke Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het diploma vakbekwaamheid schilderen en behan gen, de heer Jac. van Lare, alhier. Benoeming. Ter gemeente-secretarie te Schoon dijke is tot leerling-typiste benoemd mej. S. de Vos, aldaar. Oroede 31 Aug. sluiting der tentoonstelling. Van verschillende zijden, ook van Belgische kant, is aan het gemeentebestuur van Groede verzocht, de tentoonstelling van Japanse-, Chinese- en Koreaanse kunst nog enkele we ken langer open te stellen, zulks in verband met de toenemende belangstelling voor deze expositie. Op deze verzoeken is door het gemeente bestuur tot zijn spijt afwijzend moeten wor den beschikt, daar de localiteiten van het gemeentehuis begin September voor andere doeleinden beschikbaar moeten zijn. Deze tentoonstelling sluit daarom onherroepelijk op Dinsdag 31 Augustus a.s. Oostburg Vsrplaatsing iuidklok. De Iuidklok van de Ned. Herv. Kerk was tot nu toe opgehangen in een houten klokkenstoel. De vorige week is de Iuidklok overgebracht in het onderzte gedeelte van de nog te bou wen toren, zodat het luiden nu over een veel grotere afstand te horen is. Torenbouw. De eerste toren die in Ooztburg zal herrijzen, zei die van de Geref. Kerk zijn. Bij de bouw van de kerk was de toren slechts gedeeltelijk gebouwd en zal nu worden voltooid. Geslipt. Op de weg Oostburg-Draaibrug is Maandag j.l. een personenauto, be stuurd door de heer G. H. uit Wage- ningen, door de gladheid van de weg, tegen een hek opgereden. De auto werd zwaar beschadigd. De heer H. brak zijn neuzbeen en zijn echtgenote haar pols. In het ziekenhuis te Oost burg werd geneeskundige hulp verleend. Winkelweek. De winkeliersvereniging te Oost burg is voornemens van 15 tot 29 September a.s. een winkelweek te hou den. In diezelfde week wordt ook de zeventiende jaarlijkse veetentoonstelling gehouden. Verder zal er ook nog een koers voor beroepsrennert zijn en zullen verschillende muziekconcerten worden gegeven. R.H.B.S. Bij beschikking van de staats secretaris van O., K. en W., zijn be noemd aan de afdeling R.H.B.S. van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg tot tijdelijk leeraar voor de cursus 19541955 de heer S. Schijve, wonende te Oostburg en voor het tijd vak van 1 September 1954 tot en met 31 December 1954 ir C. Polling te Rotterdam. Breskens Scheidewedstrijd, Zaterdag a.s. zal weer door een 20- tal deelnemers te 13,45 uur worden gestart, nabij de Nieuwesluis, voor de traditionele zwemwedstrijd over de Schelde. O.a. zal worden deelgenomen door het lid van „Scheldestroom", de heer P. van den Heuvel Jz., alhier. Voetbal. Zondag j.l. speelde V.V. „Bres kens" I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oostburg I. De uitslag was 21 in het voordeel van Breskens. A.s. Zondag zal V.V. „Breskens" een bezoek brengen aan Oedelem (B.) en daar een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen V.V. Oedelem. De win naar ontvangt een fraaie beker. Benoeming. Bij Koninkl. besluit werd benoemd tot voorzitter van het bestuur der waterkering van het Cal. waterschap „Oud en Jong Breskens", de heer M. A. Manneke te Breskens. Aanbesteding. Door het architectenbureau J. C. P. Loonen B.N.A. te Breskens, werd aanbesteed het bouwen van een woon huis met bedrijfsruimte aan het Spui- plein, voor rekening van de heer J. J. Brugge-Dubois te Breskens. Het werk is opgedragen aan onder staande aannemers Fa. Gebr. Maas te Breskens, fa. A. Brugge te Vlissingen, fa. Schippers Nauta te Breskens en fa. A. Pro voost te Breskens. Ongewenst bezoek. In de nacht van Woensdag op Donderdag werd een bewoner aan de Scheldckade te Breskens opgeschrikt door het rinkelen van glas. Alras bleek dat ongenode bezoekers getracht hadden een raam van de wo ning op te schuiven, hetgeen blijkbaar niet was gelukt. Vervolgens was een ruit vernield, waarschijnlijk met de be doeling de woning binnen te dringen. Blijkbaar zijn de daders, zelf ge schrokken van het lawaai ontstaan door vallend glas, gevlucht. Er wordt niets vermist. Aanrijdingen. Op de hoek Kijkuit-Dorpsstraat had Vrijdag j.l. een aanrijding plaats tussen een bakfiets en een bestelauto. De bakfiets werd bestuurd door een zekere N. en de bestelauto door B., beiden wonende te Breskens. Op de Rijksweg had Zondag j.l. een aanrijding plaats tussen een rijwiel met hulpmotor, bestuurd door een ze kere T. wonende te Vlissingen en een zekere W., wonende te Kaprijke (Bel gië). Door Dr. v. d. Maas is W. naar het ziekenhuis te Oostburg gebracht. Hij had een grote verwonding aan de linkerhand. Tegen T. is proces-verbaal opgemaakt. Dinsdag j.l. had op het Veerplein te Breskens een lichte aanrijding plaats tussen een vierwielig motorrijtuig, be stuurd door E., wonende te Groede en een tweewielig motorrijtuig, bestuurd door R., wonende te Hoofdplaat. Door de Rijkspolitie te Breskens wordt een onderzoek ingesteld. Gevonden voorwerpen. Een paar gehaakte handschoenen. Een hond. Een zonnebril. Een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij M. Meeusen, Kon. Emma- straat, Breskens. Grijze gummiregenjas; kinder-motormutsje; plastic kinderportemonnaie met inhoud; grijze jongenssokken; een plastic damesbroche; een broche van de A.N.W.B.; twee bankbiljetten van f 10,- en één van f 1,-. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens De Heer en Mevrouw STREEFKERK- KIEFFER geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochtertje MACHTELD JACOBA. Breskens, 26 Augustus 1954. Dorpsstraat 31 op Zaterdag 28 Augustus a.s., door de muziekvereniging op de muziektent. Aanvang 19,45 uur. Voor een prima Keukentafel, Huishoudtrap, Strijkplank, Kinderstoel, Box en zoveel meer naar Dorpsstraat 79 Prima Gereedschappen. Zojuist ontvangen pracht Rolschaatsen. Losse wielen voor karretjes en steps. Gevraagd aan aankomend Kleermakerij J. SCHRIER, Ph. v. Kleef, straat 68, Breskens. Th. DE WITTE-v. Overloop Dorpsstraat, Breskens. Te koopeen l.g.s.v. BevragenBurg.Gerrltsenstr.21Breskens Denk aan de voor Uw kinderen HET ADRES Confectiemagazijn BRESKENS aan vellen en rollen Dorpsstraat 10 - Breskens PWEDIKatZURTeSN Zondag 29 Aug. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Boere Collecte jeugdgebouw Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte voor Scheveningen 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. van Wijck, Zonnemaire Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Wika Wasterval Oostburg, 10 uur, Ds. Brakman, Naarden Retranchement, geen opgave Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, de heer Drijver, Den Haag St. Anna ter Muiden, 11 uur, de heer Drijver, Den Haag Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma H. Avondmaal IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard H. Doop Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Collecte fonds kerkewerk Doopsges. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breskess 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Domburg Ev. Luth. Gemeente Groede, 3 uur, Ds. Johannes, Vlissingen R.K. Parochie H. Barbara te Bresken» Zondag 29 Aug. 12e Zondag na Pinksteren. Eerste H. Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof. In de week H. Mis om half 8. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand. Zaterdagavond om 7 uur, Lof

De Schakel | 1954 | | pagina 3