V 0* K keuken- garnituren een werfjongen VersprillE's Kleding Bedrijf Zomerfestival te BRUGGE De avonturen van Toontje Ezelsvel AANBESTEDING Jongensfietsje A. Bondewel, Breskens in Gabardine jassen BURGERLIJKE STAND. Gemeente BRESKENS over de maand Juli 1954. GEBOREN: 10, Jacobus, zn. van Ja cob Jobse en van Sara Wondergem; 16, Edwin Marinus Wilhelmus, zn. van Joannes D. M. van de Plasse en van Albina H. J. Boerbooms; 27, Jacobus Pieter, zn. van Izaak Ph. J. Keijmel en van Magdalena S. Brakman; 30, Johan nes Abraham Pieter, zn. van Pieter J. Brouwer en van Helena M. W. van der Hooft. HUWELIJKEN: 1, Jan A. Versprille, oud 23 j. en Dina M. de Koene, oud 22 j., beiden wonende te Breskens. INGEKOMEN9, Lourens Saai en echtgenote, van IJzendijke naar Nood plan J 9; 15, Antoine B. de Krijger en echtgenote, van Biervliet naar Glacis 16; 23, Dirk C. Mookhoek en echtgenote, van Groede naar Noodplan E 21; 23, Jacomina G. van Wijck, van Breda naar Spuiplein 19; 24, Willem Boek hout en gezin, van Nieuw en St. Joos- land naar Boulevard 56; 31, Cornelis P. de Koster, van Wemeldinge naar Boulevard 50; 27, Ferdinand P. Koster, van Dordrecht naar Scheepvaartstraat 20; 31, Herman J. Schelstraete en ge zin, van Oostburg naar Noodplan D 21. VERTROKKEN8, Pieternella Gijzels- Bondewel, van Mercuriusstr. 37 naar Sluis; 8, Dina M. Versprille-de Koene, van Scheepvaartstr. 26 naar Groede; 8, Jan A. Versprille, van Oranjeplein naar Groede; 9, Leendert Jansen en echtgenote, van Noodplan E 21 naar Vlissingen; 10, Augustinus Sijnesael en gezin, van le Zandstr. 25 naar Groede; 17, Johanna C. de Groote-Wichers en dochter, van Spuiplein 17 naar Bergen op Zoom; 17, Jan Kievit, van 2e Zand straat 19 naar Stellendam; 17, Machiel D. van Melle, van Vogelenzang 4 naar Zeist; 23, Roeland J. L. Gijsen, van Dorpsstr. 21 naar Gorinchem. Gemeente GROEDE over de maand Juli 1954. GEBOREN: 16, Geertruida Jozina, d. van G. Buijze en van C. S. de Hulster; 25, Theophilus Johan Marie, zn. van J. F de Krijger en van M. B. van den Broecke; 30, Magdalena Cornelia, d. van C. A. A. de Pauw en van B. M. Siben te Oostburg GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: 9. Maria Verduijn, wed. van C. J. Maas, oud 82 j.; 18, Mag dalena de Puijt, echtg. van A. Faas, oud 62 j.; 20, Abraham Pieter Bouwens, echtg. van N de Hullu, oud 75 j. INGEKOMEN: 10, Aug Sijnesael en gezin, van Breskens naar Oude Menne O 195; 8, J. A Versprille en echtg. van Breskens naar Blekestr. A 209; 21, H. Ista, echtg. van Mookhoek, van Rot terdam naar O 121; 26, L. A. M. Rootsaert en echtg., van Aardenburg naar Pr. Marijkeplein A 59. VERTROKKEN6, A. K. den Dekker e. v. de Reu, van O 215 naar Oost burg, Quarl. v. UfFordweg 35; 7, A. C. J. Buijsse, van O 123 naar Zuiddorpe, A 140; 12, L. W. van Witsen, van A 79 naar Axel, Oudewijk 35; 17, E. Ch. Ras en gezin, van O 162 naar Aardenburg (Eede), Dorpsstr. W 17a; 23, D. C Mookhoek en echtg. van O 121 naar Breskens, Noodplan E 21. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie; een zakspiegel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede. Schoondijke Zondag 22 Aug. 1954 Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2 Aardenburg, Oostburg: Dr. Loose, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrnm Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 22 Aug. 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Maandag 23 Augustus te 2.1 uur in de Koer van het Belfort „ROMEO et JULIETTE" de Shakespeare In geval van regen in de Stads schouwburg. Voor zo spoedig mogelijk gevraagd leeftijd 15-18 jaar. Aanmelden kantoor J. SCHOENMAKERS N.V., Houthandel, Haven, Breskens. Examens machineschrijven Van het Instituut Aalbregtse te Oostburg slaagden voor het diploma machineschrijven, als kantoortypiste(i8o aanslagen per minuut) de dames Ivonne Mikily en Ciska Weichelt, beiden te Eede. Als dictaattypist (200 aanslagen per minuut) de dames R. van Hootegem te Sluis en Jo Martijn te IJiendijke en de heren J. van der Bie te Aarden burg, J. Hamers te Biervliet en W. de Jonge te Schoondijke. Voor het diploma stenografie Nederl. (130 lettergr. per minuut), mej. S. J. Risseeuw, Breskens (met lof). Plaatselijk Nieuws. Oostburg Ned. Herv. Kerk Toezegging van beroep is uitgebracht op Ds. H. van Dalen te Colijnsplaat. 55-jarige echtvereniging. Onder grote belangstelling her dacht Dinsdag j.l. het echtpaar Iz. de Back-de Puijt te Oostburg, Maaidijk, haar 55-jarige echtvereniging. De plaatselijke muziekvereniging bracht des avonds de oudjes een serenade. Sluit Voorzorgsmaatregel. Om te voorkomen, dat eventueel te water geraakte personen in de kaai zouden verdrinken, heeft men nieuwe reddingsboeien en -haken aangebracht. Grote drukte. Doordat de feestdag van Maria hemelvaart dit jaar op Zondag viel, hadden vele Belgen Maandag vrij ge nomen. Hierdoor heerste in Sluis een buitengewone drukte. Honderden auto's stonden geparkeerd. Schoondijke Geslaagd. Bij het te Goes gehouden examen voor typiste, afgenomen door de Bond „I. Pitman" van leraren in stenografie en machineschrijven, slaagde mej. R. E. I. van Dijk, alhier. Groede Mooie prestatie. Onze dorpsgenoot, de heer P. v. d. Lijke, heeft te Lessine (B.) in een wie lerwedstrijd voor amateurs over een afstand van 120 km., een fraaie tweede plaats bezet. Er verschenen 78 renners aan de start. Breskens Prachtig resultaat Tijdens de Zaterdag j.l. te Vlissingen gehouden Zeeuwse zwemkampioen- schappen wist Piet van den Heuvel van „Scheldestroom" alhier, op prach tige wijze het kampioenschap van Zeeland op de 100 m. schoolslag voor junioren te behalen in de schitterende tijd van 1 min. 28,2 sec. Deze mooie tijd komt nog beter tot uiting, wan neer men in aanmerking neemt dat gezwommen werd op 25 m. banen en in een bad dat zich niet leent voor het zwemmen van korte tijden. Van den Heuvel heeft zich met deze tijd geplaatst onder de tien snelste zwemmers op deze afstand in Neder land. Het was geleden sinds 1944 dat „Scheldestroom" beslag wist te leggen op een Zeeuws kampioenschap, dus weer een bewijs te meer dat deze ver eniging zich in een opgaande lijn mag verheugen. Voetbalwedstrijd. De in het kader van de feeste lijkheden te Breskens Zondag j.l. ge houden vriendschappelijke voetbalwed strijd tussen B.H.C. uit Oedelem (B.) en Breskens, eindigde in gelijk spel 4—4. Jongetje aangereden. Zaterdagavond j.l. stak op het Spuiplein te Breskens het 5-jarig zoontje van de heer F. te Nieuweluis plotseling de weg over en kwam in aanraking met een juist passerende auto, bestuurd door V. uit Eindhoven. Door krachtig remmen wist de bestuurder het aller ergste te voorkomen, zodat het knaapje slechts enkele lichte verwondingen op liep. Aangehouden. In aansluiting op het bericht in het vorig nummer betreffende de inbraak bij de heer D. K. aan de Rijks weg te Breskens en de diefstal van een rijwiel te Schoondijke, kan thans worden gemeld, dat door de recherche te Breda is aangehouden een 18-jarige Belgische jongeman, afkomstig uit de omgeving van Gent. Dit heerschap bleek een allesbehalve schone lei te hebben. Zo had hij een veertien dagen gelogeerd bij een Vlissingse familie en was daar plotseling vertrokken met medeneming van 650 Belg. francs, een spaarbankboekje, twee aandelen van 1000 francs en een armband. Ook in Gorcum ontvreemdde hij een camera van f 60,en deed nog een poging tot inbraak in Breda. Hij is voorgeleid voor de officier van justitie. Gunning. Door het Architectenbureau J. C. P. Loonen B.N.A. te Breskens, werd aanbesteed het bouwen van een woon huis met bijbouw aan de Kon. Emma- straat te Breskens, voor rekening van mevr. J. F. Monjé te Terneuzen. Het werk is na aanbesteding opge dragen aan de volgende aannemers C. L. Soulimans te HoofdplaatJ. J. de Reu te NieuwvlietGebr. Rookus te Breskens Iz. de Visser te Breskens en J. van Haneghem Zn. te Breskens. door G. Th. ROTMAN De stier sleept, doodverschrikt, terstond Z'n vrachtje heel de weide rond, Neemt dan, van woede boordevol, Het hele zaakje op z'n bol. Een forse stoot - een gil - een plof Ach, 't achtbaar hoofd van onze prof Zit, onverwrikbaar vastgeklonken, Diep in een melkbus weggezonken. „Ach, ach," zo zucht de arme man, „Nu zit de wijsheid in de kan Maar nog is 't lijden niet voorbij Het ondier kent geen medelij; Het boort zijn horens dolverwoed Diep in professor's blikken hoed „Wel," denkt de stakker met een zucht „Zo'n gaatje geeft tenminste lucht!" Namens zijn opdrachtgevers, zal door ondergetekende op Vrijdag 27 Aug. a.8., in het openbaar worden aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan het Molenwater te Breskens. De besteding zal geschieden in onderst, percelen, comb, van deze percelen, of massa Perceel METSELWERK Perceel TIMMERWERK Perceel ELECTRICITEIT Perceel SCHILDERWERK Bestek en tekening zijn vanaf heden verkrijgbaar a f 5,per stel ten kan tore van de architect, Dorpsstraat 14 te Breskens. Restitutie f 5,per onge schonden stel op de bestedingsdag. De architect, J. JANSEN, Breskens. Dorpsstr. 14 - Tel. 64 Te koop aangeboden: (sportmodel). C. KOSTER, Ph. v. Kleef- straat 32, Breskans. Qampiete prijzen f48,f63,80 f 78,80 en f 98,— Assortle kleuren emallle. B TWEED EU gEGE/VJiïSSEN MET een voosmeit") cgcmet. zijn wij ruim gesorteerd. Zie étalage Breskens Oranjeplein Groede Blekestr. A 209 PRBDIKBEURTtN Zondag 22 Aug. Aaruentmrg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop Collecte voor Silo 6,30 uur, geen dienst C&diand, 10 uur, Ds. ten Cate G-roede, 9,30 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Collecte voor het jeugdwerk Nieuwvliet, 11 uur, Ds. Kuijlman Oostburg, 2,30 uur, Ds. Groenveld Retranchement, geen opgave Schoondijke, 11 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte ziekenhuis Terneuzen IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9 uur, Ds. Kuijlman Collecte voor Silo Doopsgei. Gem. Aardanburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Aller, Geersdijk Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. J. J. Simon, Velzen R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 22 Aug. Feestdag van het onbevlekt Hart van Maria. Eerste H. Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof. Dinsdag, feestdag van de H. Apostel Bartholo- meus. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof

De Schakel | 1954 | | pagina 3