Firma SMOOR X BE HULSTER, Oorpsstr. 10, BRESKENS Ie Stadsschouwburg te Brugge OPENBAREAANBESTEDING 15 Augustus te Breskens Etalage Carton Crêpe Papier k Rozenpapier en draad Goud- en Zilverpapier NET MEISJE Accordeon met koffer naar van het vorig jaar, Verbeek van de „Zeehond" uit Vlissingen, resoluut de leiding onmiddellijk gevolgd door Verstelle van „Luctor" uit Middelburg en v. d. Heuvel uit Breskens. Het liet zich even aanzien dat Verbeek zijn overwinning van het vorig jaar zou herhalen, doch het mocht hem niet ge^ lukken Verstelle en v. d. Heuvel „los" te zwemmen, vooral v. d. Heuvel die zich met schoolslag moest verdedigen tegen twee borstcrawhzwemmers, liet hier al zien dat men met hem wel ter^ dege rekening moest houden. Dit drie tal liet al vlug de rest van de deelne mers ver achter zich. Bij het keerpunt was de situatie zo, dat Verstelle eerst keerde, onmiddellijk gevolgd door v. d. Heuvel en Verbeek. Na het keren zette v. d. Heuvel zijn aanval op zijn twee tegenstanders in en wist door zijn schitterend zwemmen een dusdanige morele invloed op hen uit te oefenen, dat zij hem steeds verder moesten la ten gaan. Verstelle kon aanvankelijk het tempo nog volgen, doch vergde hier door zoveel van zijn krachten, dat hij totaal „gebroken" de strijd moest sta ken Verbeek probeerde nog eens terug te komen, doch met een prachtige tussen sprint sloeg v. d. Heuvel ook deze aanval af en ging met een voor sprong van 1 min- en 20 sec. als eerste door de finish. Een schitterende presta tie, daar v. d. Heuvel de gehele wed strijd schoolslag zwom. Als tweede kwam Verbeek binnen en als derde Seuss; ook van deze zwemmer een schitterende prestatie, daar deze jeug dige zwemmer ook de hele afstand borstcrawl zwom. Als vierde kwam binnen Schot van de „Zeehond" uit Vlissingen. De gedetailleerde uitslag was: 1. P. v. d. Heuvel, „Scheldestroom," Breskens, 30.35.6; 2. Chr. Verbeek, „Zeehond," Vlissingen, 31.55.5; 3. T. Seuss, „Scheldestroom," 34.30; 4. P. Schot, Zeehond." 36-25; 5. 1. Sinke, „Zeehond," 38.46; 6. C. de Zeeuw, „Scheldestroom," 38.55 5. Uitvallers bij de heren waren Ver stelle, „Luctor," Middelburg; Reijnhoudt en v. d. Vijver, „Scheldestroom". Bij de dames ging de strijd hoofdza kelijk tussen drie zwemsters van „Luc tor" die tot vlak voor de finish elkaar niets toegaven, doch in de eindsprint wist mej. de Voogd haar clubrivalen te verslaan. De eerste dame van „Schelde stroom" was hierbij M. Verplanke, die op de vierde plaats beslag wist te leg gen. De gedetailleerde uitslag was I. C. de Voogd, „Luctor" 33.30.4; 2. A. Cornelisse, „Luctor" 33.34.8; 3. A. Geldof, „Luctor" 33.35.5; 4. M. Verplanke, „Scheldestroom" 34.58; 5. L. Kerkhove, „Luctor" 35.04; 6. M Leenhouts, „Scheldestroom" 36.32; 7. M. v. d. Lijke, „Scheldestroom" 38.14.5. Uitgevallen: R. Heijboer. Het was sinds 1942 geleden dat een „Bressiaander" de Havenwedstrijd wist te winnen, zodat het dus voor Schelde stroom, ondanks de geringe belangstel ling, toch een succesvolle dag was. P. v. d. Heuvel zal, indien hij ge selecteerd wordt, dit jaar ook aan de Scheldewedstrijd deelnemen. Waterpolo. Vorige week Vrijdag speelde „Schelde stroom" uit Breskens haar uitwedstrijd tegen „Zeehond II" in Vlissingen. Z. V. S. speelde met een invaller, waarvoor De Zeeuw was opgesteld die zich nu veel beter aanpaste dan de vorige wedstrijd en op een goede wedstrijd mag terugzien. Voor de rust was Z.V.S. reeds in de meer derheid, doch door slecht plaatsen kon men niet tot doelpunten komen. Tegen de ver wachting in wist „Zeehond" door een foutje van de Zeeuw de leiding te nemen, waar mede de rust aanbrak. Na de rust gooide „Scheldestroom" er direct een schepje op en Carels wist gelijk te maken. Direct daarop wist Carels met een prachtige doorslagbal de leiding aan zijn club te geven, doch dit doelpunt werd afgekeurd. Keijmel wist door te breken, doch werd in de twee meter te zwaar aangevallen waarvoor hij een straf- worp mocht nemen, die in een doelpunt werd omgezet, doch ook dit doelpunt werd afge keurd daar de strafworp foutief werd geno men. Keijmel nam echter direct revanche en met een prachtig schot gaf hij Z.V.S. de lei ding. Even voor het einde wist Carels met een mooi schot de overwinning veilig te stellen. „Scheldestroom" speelde voor het eerst in een andere opstelling. Seuss links achter en Carels midvoor, wat een duide lijke verbetering was. Bondewel speelde als rechtsachter weer een prima partij. Veteranen-voetbaltournooi. Het gehouden veteranen-voetbal tournooi, georganiseerd door v.v. „Bres kens" ten bate van het trainingsfonds, is gewonnen door IJzendijke. Vorige week Zondag werden de eerste wedstrijden gespeeld, n.l. Oost- burg Schoondijke en BreskensIJzen dijke. De uitslagen warenOostburg Schoondijke 21 en BreskensIJzen dijke 02. Zondag j.l. volgde de verliezers- en winnaarsronde, waarbij Breskens tegen Schoondijke uitkwam en IJzendijke tegen Oostburg. Hierbij was de uitslag BreskensSchoondijke 1 -2 en IJzen dijke—Oostburg 1 1, waarbij IJzen dijke wist te winnen na het nemen van strafschoppen en zodoende win naar werd van dit tournooi. Jammer voor „v.v. Breskens" is, dat voor deze wedstrijden niet meer pu blieke belangstelling bestond. De beker, die voor dit tournooi be schikbaar was, werd geschonken door de V.V.V. te Breskens. Hoofdplaat (Slijkplaat) Wielerkoers. Ter gelegenheid van de kermis te Slijkplaat werd een wielerwedstrijd voor nieuwelingen gehouden. Er moest een afstand van 6o km. over 35 ronden worden afgelegd. 42 renners verschenen aan de start. De uitslag was als volgt I. J. Hagelaars te 's Hertogenbosch (1 u. 45 min. 7 sec.) 2. „A. v. Meel, Wouw (op 2 sec.)3. H. Schipper, Koog a. d. Zaan 4. J. de Roo, Schore 5. C. Lageweg, Klaaswaal 6. C. Suy- kerbuyck, Nispen 7. H. v. d. Broek, Roosendaal 8. P. Seyp, 's-Gravendeel 9. P. Janssen, Sluiskil10. Bareman, Kruisland. Retranchement Collecte. Tijdens het tweede kwartaal 1954 werd door enkele meisjes voor de ver eniging „Kinderzorg" te Middelburg het mooie bedrag ingezameld van f 74,10. Gunning. De verbetering van straten en de aanleg van riolering met zuiverings installatie is door de gemeenteraad van Retranchement gegund aan Th. Cam- bier te Breskens voor f 151.375. Overplaatsing. De grenscommies D. van Kerk hoven te Retranchement is met ingang van 1 Augustus j.l. overgeplaatst naar Aardenburg. Aardenburg Geslaagd. Voor het praktijk-diploma boekhou den slaagden mej. A. Cambier en de heer D. van Hermon. Mej. J. Kousemaker slaagde te Breda voor het staatsexamen onderwijzeres. Oostburg Bekroning. Op het xangcrocjiet te Kleit (Mal- deghem) behaalde de heer Pierre Leen houts de 5e prijs. Middenstands-examens. Te Middelburg slaagden voor het middenstands-diploma: A v. Haneghem, J. J. v. d. Heuvel, B. de Jonge, J. Keijmel, allen te BreskensJ. Heule, Nieuwvliet; P. de Jonge, Schoondijke; F. H. van Ooteghem, Groedemej. C. M. L. Plasschaert, Sluis mej. J. C. M. Provo, Retranchement mej. L. P. de Ridder, RetranchementJ. J. Ver- hage, Breskens. Te Terneuzen slaagden C. R. van Acker, P. J. v. d. Ameeie en A. Cornells, allen te HoofdplaatG. P. R. de Badts en P. H. Batselaere, beiden te Sluis W. J. Boeije, Nieuwvliet; J. C. v. d. Broeke en S. F. Risseeuw, beiden te Schoondijke L. E. Groosman, W. de Looze, E. Reijniers en P. J. Wijffels, allen te IJzendijkeH. den Hamer, P. J. de Puijt en J. Jansen van Roosen daal, allen te OostburgS. F. Risseeuw, SchoondijkeJ. J. Visser, Retranchement. Gevonden voorwerpen. Een kort herenjasje. Inlichtingen Rijkspolitie Nieuwvliet. Maandag 9 Augustus om 21 uur HENDRIK IV van Luigi Pirandello met Ko van Dijk en het Rotterdams Toneel Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Zondag 8 Aug. 1954 Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6. Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI Zondag 8 Aug. 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Het Architectenbureau J. C. P. LOONEN B. N. A. te BRESKENS, is voornemens op 16 Augustus 1954 in het openbaar aan te besteden, in percelen, comb, percelen en massa, volgens het „Aanbestedingsreglement W.B" het bouwen van een Woonhuis met bijkomende werken op een terrein gelegen aan de Kon. Emmastraat te Breskens, voor rekening van Mevr. J. F. MONJÉ te Terneuzen. Zolang de voorraad strekt, zijn bestekken en voorwaarden met tekeningen, verkrijgbaar bij ondergetekende, tegen betaling van f 10,per stel (p. post f 10,50). Restitutie f 10,per compleet stel op de dag van aanbesteding. Inschrijvers moeten bestekhouders zijn. De Architect B. N. A. J. C. P. LOONEN te Breskens Telefoon 204. Rieteri&cHuuLeM op het Oranjeplein, Aanvang 7,30 uur, Entrée f 1,Kinderen tot en met 14 jaar f 0,50 VOORVERKOOP KAARTEN vanaf a.s. Dinsdagavond: Sigaren magazijn Carels, Versprille's Kledingmagazijn, Fa. Smoor de Hulster, Sigarenmagazijn G. de Meijer, Kapper Haartsen, Kapper Janssen, Boekh. „De Luit", Kapper van Houte. Uo-o-fi het a.i>. ViAleJiijfiet&t: Zaterdag 14 Augustus: 14.00—15.00 u- Demonstratie waterskiën in de haven (o.v.b.) 15.00—16.30 u. Stoet met praalwagens met diverse muziekgezelschappen en turnvereniging; o.a. imitatie Tour de Franceploeg. 16.30—17.00 u. Turndemonstraties op het Oranjeplein door junioren. 17.00—17.30 u. Wielerwedstrijd op het Oranjeplein voor junioren. 17.30—18.00 u. Muziekconcert op het Spuiplein. 18.30—19.00 u. Muziekconcert op het Oranjeplein. 19.00—20.00 u. Turndemonstraties op het Oranjeplein (senioren). 20.00—21.30 u. Concert door „Ons Ge noegen" uit Vlissingen. (Spuiplein). 22— u. Groot vuurwerk op de haven. Zondag 15 Augustus: 13.30—14.30 u. Zeilwedstrijd Breskens— Nieuwe Sluis—Breskens, afgewisseld met waterskiën (o.v.b.) 14.30—16.00 u. Optocht (dezelfde als Za terdag) mei medewerking van de Kon. Harmonie „De Unie" uit Breda (98 man). 16.00—16.30 u. Concert op het Oranje plein. 16.30—18.00 u. Concert door de Kon. Harmonie „De Unie" uit Breda op het Spuiplein. 18.30—19.30 u. Concert door de Accor deonclub „Mirian". 19.30—22.00 u. De Bietenbouwers onder leiding van Boer Biet, op het Oranje plein. 22.00—22.30 u. TAPTOE door de Kon. Harmonie „De Unie". 22.30—23.00 u Concert door de Accor deonclub „Mirian" op het Spuiplein. 23.00 u. Muzikale rondgang door de muziekverenigingen. MOTOR SPORT gevraagd bij Sigarenmagazijn CARELS, Spuiplein g, Breskens. z. g. a. n., pianoklavier, 120 bassen, 5 registers, te koop bij Ph. A. BRIL te Schoondijke, O 17. ding Mingels en Leloup (België) met ieder 16 punten, dan Stonebridge en Nex (Engeland) met ieder 10 punten, als 5e Smith (Engeland) met 8 punten, 6e Curtiss (Engeland) met 6 punten, 7e van Heverswijn (Belg.) en Tye met ieder 4 punten. De wedstrijden vangen om 13.30 uur aan. Agenda voor Zondag 15 Augustus a.s. Balen-Wezel (15 km. ten z,o. van Turnhout): internationale motorcross voor junioren en senioren, zowel met als zonder zijspan op het nieuwe parcours van de Keiheuvel. Organi satie: M.A.C. Mol. Eerste start om 14 uur. Vlezenbeek (10 km. ten z.w. van Brussel) motorcross der Groene Vallei voor junioren en senioren. Organisatoren M C. Vlezenbeek en Royal Elans Etterbeek. Aanvang wed strijden 14.30 uur. PREDIKBEURTEN Wanneer a.s. Zondag de weersomstandig heden gunstig zijn, zal het Namen die dag aan belangstelling zeer zeker niet ontbreken. Niet alleen omdat alsdan vele toeristen de stad met een bezoek zullen vereren, doch ook, omdat in grote getale de crossliefheb bers zich naar dit mooi gelegen toeristen centrum zullen begeven om getuige te zijn van een strijd tussen de beste crossers van het Europese vasteland. Wat is n.l. het ge val. Op die dag zal de 6e van de 8 manches worden verreden voor het kampioenschap van Europa. Tot nu toe zijn er reeds 5 verreden, n.l. de Grote Prijzen van Italië, Zwitserland, Nederland, Engeland en Luxemburg. Niet minder dan zes landen zullen vertegenwoor digd zijn. Engeland met 5 deelnemers, onder wie Stonebridge, Nex en Draper, Zweden met Johansson en Gustavsson, Nederland met Rietman, Baudoin en Clynk, Frankrijk met Molinari en Cherrier, Denemarken met Han sen, terwijl België met 21 man aan de start zal verschijnen, onder wie zijn Europees Kampioen 1953 Mingels. De huidige rangschikking van het kam pioenschap ziet er als volgt uit: aan de lei- Zondag 8 Aug. Aaröenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal H. Doop Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst Cadzand, ic uur, Eerw. Heer Groenendijk, Scheveningen Groede, 9,30 uur, Ds. Duetz, Zeist Hoofdplaat, 11 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Eerw. Heer Heijboer, Zaamslag Oostburg, 11 uur, Ds. van Bork Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Collecte noodlijdende kerken en personen Schoondqke, 9,30 uur, Ds. J. Franke, Surhuisterveen Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Schopenhauer IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman H. Doop Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breskeas 10 en 3 uur, Ds. Nawijn, Den Haag Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Wika Westerval. R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 8 Aug. 9e Zondag na Pinksteren. Eerste H. Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof. In de week H. Mis om half 8. ZaterdagVigilie van het Feest van Maria ten hemelopneming Zaterdagavond om 7 uur, Lof CORRESPONDENTIE. Bestuur Duivenvereniging Cadzand. De duivenuiislag kwam te laat voor dit nummer.

De Schakel | 1954 | | pagina 3