Middensiandsopleiding I. DE BRUIJNf, Pli. 11. Kleefstraat BI, BRESKENS. Erkend cursusleider. Fa Schippers Nauia IE Regen of zonneschijn, Kinder wandel wagen beste stemming arriveerde men met de boot van half elf weer in Breskens. Ondanks het minder prettige weer zijn het twee genoegelijke dagen ge weest voor de Breskense muzikanten. Vergadering winkeliersvereniging. Dinsdag kwam de winkeliers vereniging „Ons Btlang" te Breskens in algemene vergadering bijeen in hotel Valk. De voorzitter, de heer A. Kot vis, sprak het openingswoord, waarbij hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de twee dames. Hierna werden enige ingekomen stuk ken voorgelezen, o.a. van de heer F. A. L. Vroon, om de gegeven bijdrage van f 200,voor de jachthaven te willen verhogen tot f 500,dit ge zien de belangrijkheid voor de Breskense winkeliers. Na uitvoerig heen en weer gepraat werd besloten dit punt nog eens nader onder ogen te zien en hierop in een volgende vergadering terug te komen. Bij voorlezing van de ingekomen brieven van het visserij-comité 1954 om steun en medewerking aan het te houden visserijfeest, deelde de voor zitter mede, dat hiervoor een bedrag van f 200,was uitgetrokken. Na enige discussie werd dit bedrag goed gevonden en werd tevens besloten om tijdens het feest een etalage-wedstrijd te organiseren. De deelnemers zullen tegen een gering inleggeld kunnen mededingen naar de hiervoor beschik baar gestelde prijzen. Vervolgens werd een schrijven voorgelezen van het be stuur van de handelsavondschool te Breskens, dat kennis geeft dat er thans gelegenheid bestaat om op een erkende school, die onder toezicht staat van het Instituut voor Middenstandsontwik keling, een gedegen opleiding te ont vangen tot middenstander. In dit schrij ven werden de middenstanders aange spoord om hun kinderen naar deze school te zenden. Een schrijven van de Ned. Midden standsbond om als lid toe te treden, werd aangehouden voor nadere infor maties. Na de rondvraag, die weinig oplever de, sloot de voorzitter onder dank zegging voor de opkomst, te plm. 10 uur de vergadering. Zwemvereniging „Scheldestroom". Tijdens de Zaterdag j.l. te Aardenburg gehouden laatste zwemcompetitiemiddag wer den door de vereniging „Scheldestroom" te Breskens de volgende resultaten behaald: 100 m. rugslag dames: 6. M. Verplanke. 100 m. rugslag heren: 3. P. v. d. Heuvel. 5. J. Erasmus. 100 m. schoolslag meisjes t/m 17 jaar: 5. M. Verplanke; 6. J. de Visser; 7. M. v. d. Lijke. 50 m. schoolslag meisjes 1415 jaar: 5. J. de Visser; 6. M. v. d. Lijke. 25 m. rugslag jongens 12—13 jaar: 2. P. Reijnhoudt. 50 m. schoolslag jongens 1415 jaar: 3. C. de Zeeuw; 5. Th. Seuss. 25 m. rugslag meisjes 14—15 jaar: 1. J. de Visser; 5. M. v. d. Lijke. 50 m. rugslag jongens t/m 17 jaar: 2. P. v. d. Heuvel; 4. J.Erasmus; 7. Th. Seuss. 200 m. schoolslag dames: 7. M. Verplanke; 8. J. de Visser. 200 m. schoolslag heren: 3. P. v. d. Heuvel. 25 m. vrije slag jongens 1415 jaar: 4. C. de Zeeuw; 6. Th. Seuss. 25 m. vrije slag meisjes 1213 jaar: 1. M. Leenhouts; 4. M. Koster; 5. A. Cruson; 7. I. v. d. Heuvel; 8. L. Bondewel; 9. R. Frelier. 50 m. vrije slag meisjes t/m 17 jaar: 4. M. Leenhouts; 5. M. v. d. Lijke; 6. M. Verplanke; 7. J. de Visser. 200 m. vrije slag heren: 4. J. Keijmel; 7. J. Erasmus. 3 x 50 m. wisselslag est. jongens t/m 17jaar: 2. Scheldestroom. Over het algemeen dus geen slecht resul taat met 2 eerste prijzen. Deze resultaten hebben tot gevolg dat Scheldestroom er in geslaagd is de Zeehond uit Vlissingen terug te drukken naar de derde plaats, zodat Scheldestroom dit jaar als tweede eindigt in de Zeeuwse zwemcompetitie, een schitterend resultaat. De zwemcompetitie is dus afgelo pen en een bijzonder woord van dank en hulde moet hierbij zeker gericht worden aan de heer Bondewel onder wiens training dit resultaat tot stand kon komen. De eindstand: 1. Luctor, Middelburg 5500,4 pnt 2. Scheldestroom, Breskens 6240,0 3. Zeehond, Vlissingen 6258,5 4. S.Z.V., Souburg 6658,6 5. Bruinvis, Sas van Gent 6682,5 6. Schelde, Terneuzen 7029,7 7. 't Vrije, Sluis 7029,7 Waterpolo Tijdens de wedstrijden te Aardenburg speelde Scheldestroom haar competitiewed strijd tegen Bruinvis II uit Sas van Gent. Z.V.S. kwam met een invaller voor Verschoor in het water, waarvoor De Zeeuw meespeelde die zich over het algemeen moeilijk kon aan passen. De ploeg was zeer verzwakt, daar de meeste spelers meerdere zwemnummers in hun benen hadden zitten. Het werd dan ook een zeer zware strijd, die Scheldestroom met veel moeite met 1o wist te winnen. Het doelpunt werd gemaakt door E Carels. De wedstrijd stond op een zeer laag peil. Geslaagd. De heer Z. C. Risseeuw, onder wijzer aan de O. L. School te Breskens slaagde Dinsdag j.l. bij het te Drn Haag gehouden examen voor de akte Handelskennis L. O. Brevet textielhandel. Voor brevet A in de textiel handel slaagde te Breda voor het schriftelijk examen, door een bijzondere prestatie vrijgesteld van het mondeling gedeelte, de heer J. Schrier, mr. kleer maker te Breskens. Loos alarm. Zondag j.l. omstreeks 13,45 uur vloog een vliegtuig vrij laag over de kom der gemeente en verdween in westelijke richting. Personen, die aan de kust waren, deelden mede, dat het vliegtuig ongeveer ter hoogte van de Nieuwe Sluis in zee was gestort. De kentekenen van het vliegtuig konden tengevolge van sterke rookontwikkeling niet worden waargenomen. De reddings boot voer terstond uit en heeft zeer nauwkeurig de aangeduide plaats afge zocht, doch niets waargenomen. Vliegtuigen van de Kon. Marine voerden verschillende verkenningsvluch ten uit, doch eveneens zonder resultaat. Later bleek, dat geen enkel vliegtuig werd vermist, zodat kan worden aan genomen dat het zien in zee storten van een vliegtuig op een vergissing berust. Waarschijnlijk heeft gezichtsbedrog hierbij een rol gespeeld. Brand in graansilo. Vrijdag j.l. omstreeks 12,30 uur brak brand uit in de graansilo van de Coöp. aankoopvereniging te Breskens. De brand was ontstaan in de drogerij waar koolzaad werd gedroogd. Door krachtdadig optreden van de brandweer bleef de brand beperkt tot de drogerij, waardoor de schade betrek kelijk gering is. Omtrent de oorzaak van de brand is niets bekend. Aanrijding. Zondag j.l. had op de Scheldc- kade te Breskens een aanrijding plaats tussen twee Belgische auto's Eén der motorrijtuigen verleende niet de vereiste voorrang, zodat een aanrijding onver mijdelijk was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beide motorrijtuigen liepen lichte schade op. Turnvereniging „D. I. O," Breskens 24, 27 en 28 Juli j.l. werden voor de tweede maal in de vereniging de vaardig heidsproeven gymnastiek afgenomen, Aan de jeugdvaardigheidsproeven op Zaterdag 24 Juli namen 71 candidaten deel. Hiervan slaagden achtereenvolgens: Voor de A groep: Hans v. d. Lijke, Wim v. d. Broecke, Henk Fenijn, Kees Cruson, Saartje Vergouwe, Margot Bruijnooge, Marijke v. d. Lijke, Tineke Hensen, Jenny Veratraate, Jetty van Helsdingen, Jany Jacobs, Sary de Winde, Annemarie van Helsdingen. Afge wezen 42. Voor de B groep: Bastiaan de Graaf, Jopie Standaert, Dittie van Grol, Willie van Grol, Willie Ekkebus, Judy Cruson, Bep Karreman, Hendrien du Fossé, Lia du Fossé, Herma Praas, Jopie de Lobel. Afgewezen 8. Aan de geslaagden zal namens het K.N.G.V. een lintje worden uitgereikt. Voor de vaardigheidsproeven gymnastiek meisjes slaagden op 27 Juli: Voor de groep A: Hanny Verduijn 39,6; Jenny de Graaf 37.7; Marian Koster 37.6; L. de Feijter 35.9; Jenny Goossen 35.6; Ina v. d. Heuvel 35.2; Margot Boorsma 33.45. Afge wezen 3. Voor B: Ina den Dekker 35 8; Corry v. d. Lijke 35.4; Frieda Stokkerman 35.1; Ria de Rijke 35.05; Yvonne Frelier 34.15; Jenny Gh ij seis 33.3. Afgewezen 1. Op 28 Juli: M. van Belois 39; Jenny Christiaansen 37.5; Lena v. d. Wege 37; Rie Stokkerman 36.4; Anneke de Feijter 35.8; Riek van Houte 35.7; Ria Versprille 35.7; Yvonne van Quekelberghe 35.4; Sjaan de Rooij 35.4; Annie de Back 35.3; Riet Fre lier 34.8. Voor het diploma Turners 3e klasse A slaagde dhr. M. v. d. Broecke met 42.7 pnt. Voor de vaardigheidsproeven dames se niores slaagden de dames J. J. v. d. Kreeke met 30.95 en A. Faas-Fenijn met 29 punten. Voor de vaardigheidsproeven Turnsters 3e klasse slaagden: Groep A: C. Klaassen 42.2; Nelly Haart- sen 39.82; Corry v. d. Sande 38.7; Gerda Luchtmeijer 38.55; C. van Haneghem-Velde 38.5; M. van Luijk-Hoffmann 37.85; Anna Schrier 34.98. Groep B: Mien Kareis 36; Mien van de Sande 35.6; Hanny Haartsen 35.2; Addy Klaassen 34.7. Deze proeven werden afgenomen door de Kring-gedelegeerden-leden van de Technische Commissie voor Zeeland en Brabant, de heren Kooij, Willeboordse en Cappon (Goes, Krab- bendijke, Middelburg). Aan de geslaagden zal namens het K.N.G.V. een diploma en speldje worden uitgereikt. Zaterdag 31 Juli a.s. zal de vereniging met ca. 30 adspiranten deelnemen aan de adspi- ranten-wedstrijden te Ierseke. Aan deze wed voor BRESKENS en omstreken Aanmelding voor de nieuwe cursus Mlddenstandsopleldlng kan vanaf heden geschieden aan onderstaand adres. Het Is mogelijk, dat binnenkort de opleiding geheel gewijzigd wordt vraagt daarom vrijblijvend Inlichtingen. Aanbevelend, alle belangrijke gebeurtenissen kunt U volgen met een radio Wij komen gaarne bij U aan huis demonstreren Dorpsstr. 67 - Breskens - Tel. 165 strijden nemen 22 verenigingen met totaal 900 adspiranten deel. Voor de leden-deelne mers is deze reis gratis. Vertrek met de boot van 13,25. Visserijfeest. Het programma voor Zaterdag 14 Augustus is als volgt: Optocht van praalwagens en groepen met muziek door de gemeente; Water skiën in de haven; Wielerkoers voor jongens; Turndemonstraties; Populaire concerten door diverse muziekvereni gingen; Vuurwerk. Zondag 15 Augustus: Optocht van praalwagens en groepen met muziek; Jachtwedstrijd Breskens Nw. SluisBreskens; Waterskiën; Con cert door de Koninkl. Harmonie „De Unie" uit Breda (98 man); Optreden „Mirian"; Muziekconcerten; ,,De Bieten bouwers" onder leiding van Boer Biet; Taptoe door de Koninkl. Harm. ,,De Unie"; Slot muzikale rondgang. Biervliet Kermiskoers. Op kermis-Zaterdag werd een amateurs- koers verreden in 50 ronden over 100 km. Nadat Burgemeester Kostense de 17 renners had toegesproken, gaf hij het startsignaal. Het is een vrij tamme wedstrijd geworden, dit mede als gevolg van het geringe aantal renners en het ontbreken van de nodige favorieten. In het begin van de koers werd met hoog tempo gereden, wat een aantal minder goed op dreef zijnde renners niet konden volgen. Het peloton viel vrij spoedig in een lang gerekte sliert uiteen met aan de kop de favorieten, die, zoals duidelijk was, zonder ongelukken elkaar de winnende plaats zouden betwisten. Na ongeveer 25 km. trok Th. van Wijchen, Goes er op zijn eentje tussenuit en slaagde er enige ronden in een 100-tal meters voor te blijven. Het tijdstip van de uitbraak had Van Wijchen wel wat te vroeg gekozen, want de kop had nog lang haar kruit niet verschoten. Een meedogenloze jacht werd op de vluchteling ingezet, aan het einde waarvan Van Wijchen werd ingehaald. Wellicht met het voorbeeld van Van Wijchen voor ogen, zag ieder er voorts vanaf het nog eens te proberen. Inmiddels was het rennersveld al aardig gedund. Zo had Jos Heeren, Roosendaal, door een val achterop geraakt en door het peloton gedubbeld, na een 12-tal kilometers opgegeven. Halverwege de koers kwamen J. Spieker, Amsterdam, K. Ingels, Sas van Gent en A. Hoek van Dijk, Ulicoten, het roemloze uit- vallersgilde versterken, nadien gevolgd door H. Kitsz, Amsterdam, C. Schrauwen, Ossen- drecht en H. Krabshuis, Wierden. Voor velen was het aanvangstempo funest geweest, als gevolg waarvan het peloton, be staande uit W. van As, Th. van Wijchen, P. Maas en M. Overveld, alle renners herhaal delijk dubbelden, met uitzondering van J. Korthals, Draaibrug, die bijzonder kranig ge reden heeft en geheel alleen de smaad van te worden gedoubleerd heeft kunnen voor komen. In een felle sprint triomfeerde P. Maas te Pindorp. Hij legde de 100 km. in 3 uur af. Tweede werd M. Overveld, Hogerheide, op twee lengten. 3, W. van As, Roosendaal4, Th. van Wijchen, Goes; 5,J. Korthals, Draai brug op ruim een halve ronde6, C. M. Keepers, Roosendaal7, C. Oosthoek, 's-Heren- hoek8, B. Louisse, Kapelle9, V. de la Ruelle, Overslag (B.); io, H. Burgers, Ouden bosch. FILMNIEUWS Zaterdagavond zal in het Luxor Theater te Breskens vertoond worden de grootse avonturenfilm „De koningin der bandieten". Met Barbara Britton, Philip Rfeed en Barton Maclane. Na Robin Hood en Monte Christo Zwarte Zara. Toen tyrannen heersten nam een vrouw wraak. Zondag 1 Augustus wordt vertoond de adembenemende film „Onzichtbare tegen stander". Met Carry Cooper en David Bryan. Een prachtige kleurenfilm, geladen met emotie's en sensatie. Wij zien hier Carry Cooper weer als de man, die vrijwillig smaad en verachting op zich neemt om een bende bandieten te kunnen ontmaskeren. door de muziekvereniging „Nut en Genoegen" op Zaterdag 31 Juli des avonds om 7,30 uur. voor ALLE TIMMERWERK nieuw, zowel als reparatie. WINKELBETIMMERINGEN. Reparatie aan alle meubelen. te koop. Te bevragen Scheldekade 17, Breskens. PREDIKBEURTEN Zondag 1 Aug. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Blomaard Breskens, 10 uur, Eerw. Heer Heijboer, Zaamslag 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Eerw. Heer Groenendijk, Scheveningen Groede, 9,30 uur, Ds, Duetz, Zeist Collecte alg. chr. doeleinden Hoofdplaat, 9,30 uur,- Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10,30 uur, Ds. Kuijlman Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer H. Doop Collecte Prov. Kerkewerk Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Da. Brugman, Amsterdam Interk. dienst St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. van Bork Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte kerkvoogdij IJzendijke, 11 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9 uur, Ds. Kuijlman Doopagez. Gem. Aardonburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Brosketas 10 en 3 uur, Ds. de Vries, Stadskanaal Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, mej. L. J. Visser, Utrecht R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 1 Aug. 8e Zondag na Pinksteren. Eerste H. Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof. In de week H. Mis om half 8. Vrijdag: ie Vrijdag en feestdag van de Gedaanteverandering van onze Heer Jezus Christus Zaterdagavond om 7 uur, Lof Gevonden voorwerpen. Een kinderarmbandje. Inl. Rijkspolitie Breskens. Een portemonnaie, een plank. Inlichtingen gemeente-secretarie te Schoondijke. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Zondag I Aug. 1954 Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22 Aardenburg, Oostburg: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52 Zondagsdienst Centrnm Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 1 Aug. 1954 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65

De Schakel | 1954 | | pagina 3