Fa BOERBOOMS SEIZOEN-OPRUIMING Half-jaarlijkse Opruiming Th. de Wille Zn., Breskens Concert 10 pCt. korting Zaterdag 24 Juli aan exira voordelige prijzen 1 Mexicaans goud Tarzan en de Wazurie diamanten Gemeente Nieuwvliet WOONHUIS Tot en met 31 Juli a.s. alle artikelen J. DE KOK, Breskens Bijz. AANBIEDING 14 - 15 18 Ct. SIGAREN Iz. B. WOITTIEZ, Oostburg Bekroning. Op het Zangcrochet te Adegem (B.) behaalde de heer Pierre Leenhouts een 3* P"js- Benoeming. De leraar aan het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg, Ir. B. H. Meniink, is in gelijke functie benoemd aan het gemeentelijk Lyceum te Zaandam. Uitstapje ouden van dagen. Ook de Oostburgse ouden van dagen maakten weer hun traditioneel uitstapje. Ditmaal waren er 174 deel- nemers(sters). Met 2 bussen en 40 par ticuliere auto's ging het via Gent naar Antwerpen, waar de dierentuin werd bezocht. Bij de thuiskomst speelde de Har monie enkele marsen, waarbij de oudjes nog een rondedansje maakten. Burgemeester Hoekzema dankte het comité voor de organisatie en de auto bezitters voor het ter beschikking stel len van hun auto's. Zuidzande Eerste steen-legging. Door de 7-jarige Evert van Dronke- laar werd óe eerste steen gelegd voor de fabriekshal van de Zeeuws-Vlaamse meubelhandel der Firma Van Dronke- laar Buijze, alhier. In October 1948 werd in de garage van de heer Buijze begonnen met de meubel-reparatie. Op I September 1948 werd de Zeeuws-Vlaamse Meubelhandel (Z.V.M.H.) opgericht. In Juni 1951 werd het bedrijf naar Breskens ver plaatst, waar een fabrieksgebouw kon worden gehuurd. Toch bleef men ook in Zuidzande uitzien naar een geschikte gelegenheid om de fabriek alhier te vestigen. Nu is het zover. Een terrein, gelegen in de hoek Provinciale weg Zuidzande-Oostburg en de Lodijk, werd aangekocht. Een op dit terrein staande oud herenhuis is inmiddels verbouwd tot kantoor, magazijn, montage-afdeling en meubelspuiterij. Het bedrijf uit Breskens hoopt men in de maand Augustus naar Zuidzande over te bren gen. 25 jaar hoofd dar school. Zaterdag j.l. herdacht de heer B. van de Reepe te Zuidzande het feit, dat hij 25 jaar werkzaam was bij het lager onderwijs. Dinsdag werd dit feest officieel gevierd. In tegenwoordigheid van B. en W. en de oudercommissie bood de oudste leerling namens de leerlingen en personeel een boekwerk aan, terwijl de kinderen door de jubi laris werden getracteerd. Des avonds hield het gemeente bestuur een receptie, waarbij velen van de gelegenheid gebruik maakten om de heer v. d. Reepe te feliciteren. Burgemeester Vermet bood namens het gemeentebestuur gelukwensen aan en overhandigde een enveloppe met inhoud. De heer J. C. Risseeuw sprak als voorzitter van de oudercommissie. Met de gelukwensen bood spreker ook een boekwerk aan. De heer A. Luteijn sprak namens Volksonderwijs en bood mevr. v. d. Reepe een bloemenmand aan. De voorzitter van de kleuterschool, de heer Goedegebuur bood een kistje sigaren aan. Dokter Beek sprak als gemeente-arts waarderende woorden. Mevr. H. M. Catsman bracht als oud onderwijzeres haar gelukwensen in dichtvorm. Tenslotte voerden nog het woord de voorzitter van het Oranje-Comité, de heer J. Kools en de heer P. Vermeu len namens de kring Land van Cad- zand Volksonderwijs en namens de afd. W. Z.-Vlaanderen van het N.O.V. De jubilaris dankte voor de vriende lijke woorden en de aangeboden cadeaux. Groede Tentoonstelling Aziatische Kunst. De tentoonstelling Aziatische Kunst alhier is wederom een attractie rijker geworden. De medewerker, de heer Ticotin uit Wassenaar, heeft n.l. zijn inzending aangevuld met een serie kunstvoorwer pen waaronder schilder- en tekenwerk van beroemde Chinese kunstenaars welke voor zeer matige prijzen mogen worden verkocht. Op deze wijze is ieder in de gelegenheid zich in het bezit te stellen vay zeer waardevolle kunstwerken van blijvende waarde. Het concert dat aanvankelijk j 1. Zaterdag zou worden gegeven door dc muziekvereniging van Schoor.dijke, werd wegens slechte weersomstandig heden uitgesteld tot Zaterdag 24 Juli van 810 uur. De tentoonstelling zal in verband hiermede Zaterdag eveneens tot 10 uur open zijn Sluis Uitvoering leerlingen o.l. school. In het jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk alhier gaven de leerlingen van de o.l. school voor ouders en ge nodigden een uitvoering. Deze avond werd bijgewoond door burgemeester P. F. van Hootegem en wethouder J. P. J. Wage. Door de kinderen wer den, zowel individueel als in klasze- verband, gedichten ten gehore ge bracht, terwijl de leerling johny Her- rel een bugel bespeelde. Verder ver tolkten een 5-tal leerlingen op ver dienstelijke wijze een in moderne taal bewerkte Middeleeuwse klucht, Hanne- ke Lekkeitand. Een in de pauze ge houden verloting bracht f 57,49 op. Het hoofd der school, de heer G. J. van Oorschot, sprak het openings- en slotwoord. Retranchement Goed afgelopen. De heer R. alhier reed met zijn motorrijwiel de kanaaldijk af en kwam in het water terecht. Met enige mate riele schade en een nat pak liep dit ongeval nog tamelijk goed af. Hoofdplaat Wielerkoers. Op Zaterdag 31 Juli a.s. wordt te Slijkplaat wederom een nieuwelingen- koers gehouden. Er bestond hiervoor een grote belangstelling onder de ren ners, er kwamen namelijk meer dan honderd aanvragen om te mogen star ten. Hiervan hebben er echter maar 60 een startkaart ontvangen, waarvan er 46 ingeschreven hebben. Hierbij zijn de beste nieuwelingen van dit seizoen, o.a. M. Hagelaars uit Den Bosch, die op zo'n schitterende wijze de ronde van Nieuwvliet gewonnen heeftA. v. Meel, die de ronde van St. Kruis wist te winnen en tweede werd te Nieuw vliet en in Hoeven A. van Son uit Nieuwkuik, die tweede werd in de klassieke ronde van midden-Brabant. De Zeeuwen zijn ook op hun sterkst vertegenwoordigd, namelijk P. Rent meester uit Yerseke, die kampioen van Zeeland is in 1954 en J. Huissoon uit Yerseke, die de ronde van Hoofdplaat gewonnen heeft. Verder zijn er nog de bekende ren ners Lageweg en J. de Haan, beiden uit Klaaswaal, de Roo, v. Overveld en Suykerbuyk. De sterke Zaanse wieler club D.T.S. uit Zaandam is ook ver tegenwoordigd met een ploeg van 8 renners. Het belooft dus een interessante koers te worden. Er zal zeker hard gestreden worden om de eerste prijzen. Vorig jaar won Van Sluijs uit Vlis- singen met Westdorp als tweede. Twee jaar geleden zegevierde P. v. d. Lijke. De grote favorieten zijn nu Hage laars en Van Meel, die, als ze voor pech gespaard blijven, een goede kans maken. Ze zullen echter grote strijd moeten leveren met Huissoon, de Roo en Rentmeester, die zich niet bij voor baat gewonnen zullen geven, evenals de Zaankanters, die ook voor een ver rassing kunnen zorgen. Aardenburg Collecte. De alhier gehouden collecte ten bate van de Stichting Christelijke Blin denhulp bracht f 67,- op. Breskens Schoolreisjes. Heden maken de leerlingen van de 3e en 4e klas der o.l. school te Breskens een uitstapje naar Knocke. De kinderen van de ie en 2e klasse brengen de dag aan het strand te Cadzand door. begint onze grote Kon. Emmastraat BRESKENS van alle zomer-artikelen met 10 tot 30 pCt. korting. Komt en profiteert hiervan Dorpsstraat 36 Telefoon 174 Luxor Theater te BRESKENS 'vertoont op ZATERDAG 24 JULI a.s. de aantrekkelijke en hartstochtelijke film mat Carry Cooper an Barbara Stanwyck. Een fel en hartstochtelijk ver haal uit de rauwe wereld dar Mexicaanse petroleumvelden. Aanvang 8 uur. Toegang 18 Jaar. ZONDAG 25 JULI a.s. zal worden vertoond da nieuwe opwindende avonturenfilm Blanke avonturiers beroven een gevaarlijke, onbekende Afrikaanse stam van hun diamanten en het Is Tarzan, die hiervan de schuld krijgt. Spanning ten top gedreven. Aanvang 8 uur. Toegang 14 jaar. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Zondag 25 Juli 1954 Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2 Aardenburg, Oostburg: Dr. Loose, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrnm Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 25 Juli 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Gevonden voorwerpen. Een trouwring; een armband. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. PREDIKBEURTEN Zondag 25 Juli Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. v. d. Graaff Breskens, 10 uur, Eerw. Heer Groenendijk, Den Haag 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 7 uur, Ds. Groenveld Groede, 9,30 uur, Ds. Duetz, Zeist Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Kerk en Wereld Nituwvliet, 10 uur, Ds. Braakman, Amersfoort Oostburg, 2,30 uur, Ds. Blom Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Collecte studiekas Ver. van Vrijz. Herv. Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Collecte Zuiderzeefonds St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bevestiging ouderling IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard H. Avondmaal Zuidzande, n uur, Ds. van Bork Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breakoas 10 en 3 uur, Ds. Nawijn, Den Haag Ev. Luth. Gemeente Groede, 3 uur, Ds. Johannes, Vlissingen R.K. Parochie H. Barbara te Breskeps Zondag 25 Juli 7e Zondag na Pinksteren. Feestdag van de H. Apostel Jacobus Eerste H. Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof. In de week H. Mis om half 8. Maandag, feestdag van de H. Anna, moeder van de H. Maagd Maria. Zaterdagavond om 7 uur, Lof Zo de Here wil hopen onze ge liefde Ouders P. V. d. LIJKE en C. v. d. LIJKE-Vergouwe op 6 Augustus a.s. hun 40-jarig huwelijk te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Breskens, Juli 1954. op da tent door de Muziekvereniging „Nut en Genoegen" op Zondag 25 Juli 1954 Aanvang 7 uur. Te koop: een itaande Ph. van Kleefttraat 9, Breakeni. Te aanvaarden begin September. Te bevragen bij J. A. BASTING Sr., Dorp»- straat 86, Breskens. geven wij op (behalve merkartikelen) Dorpsstraat 61 van een fabriek van een beste kwaliteit. Dorpsstraat 34 - Breskens

De Schakel | 1954 | | pagina 3