OPRUIMING JACOBS-vanDixhoorn, Breskens Half-jaarlijkse Opruiming Chemische wasserij „Vertrouwen" V K Comité VISSEDUBAE1954 Tour de France-rRIJSVRflAG Wei I. VAN DE VliVER-Donze Seizoen-opruiming Th. de Wiiie Zn., Breskens i7 t/m 24 juli Seizoen-opruiming Maison Moderne, Wed I. VHM DE VIJVER-Donze, Dorpsstr., Breskens Wij beialen U Firma Schippers Nauia D Dit doet alleen VKB Versprille's Kledingbedrijf Voor Uw Familiedrukwerk: De avonturen van Toontje Ezelsvel Praalwagen of Groep BURGERS - Breskens Stempelsen Deurplaatjes van alle seizoen-arlikelen 10-25 pCl. korting "D Deze verkoop begint Zaterdag 17 Juli a.s. Breskens Telefoon 130 Groede Bleke8traai A 209 De strijd om de Apachenpas Drukkerij Fa. Smoor de Hulster, Breskens ;ehou- :dstrij- cht te ;n een rst de rijden, n uit- zich d dan t. (B.) laetse, Breda Hee- Iruijn, Oost- it; it.; S pnt. min 2 nt.; 4 v. d. Lijke chen .12.8 t. illeen en Zuidzande; de heer Borst, vertegenwoor diger van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel werk, de heer Ouwe hand van het Rijksmuseum te Leiden. Deze tentoonstelling was samengesteld uit het bezit van het Rijksmuseum voor Volken kunde te Leiden en van da keer T. Tikotin te Wassenaar. Namens het Gemeentebestuur van Groede en de V. V. V. sprak Burgemeester Everaars, waarna Jhr Mr Van Kinschot, Burgemeester van Leiden het woord voerde en hierna de tentoonstelling opende. Deze tentoonstelling bevat o.m. een zeld zame collectie lakwerk van Japans-, Chinees- en Koreaans origine. De tentoonstelling zal gehouden worden van 16 Juli31 Augustus en zal zeer zeker een grote belangstelling hebben. Muziekconcart. In het kader van de feestelijkheden in verband met de tentoonstelling van Oost-Aziatische kunst, zal de muziek vereniging „Oefening Kweekt Kunst" van Schoondijke as. Zaterdag een concert geven voor het gemeentehuis. Deze vereniging, die door de vele reeds door haar behaalde successen, zich in onze omgeving een zeer goede naam verworven heeft, zal zich zeker ook hier in de nodige belangstelling mogen verheugen. Zuidzande Geslaagd. Zaterdag slaagde te Utrecht voor medisch analyste, mej. S. N. van Lare alhier. Mooi resultaat. Op het Zeeuws zangconcours te Souburg behaalde het dameskoor „Juliana" te Zuidzande de wisselbeker genstanders had. Scheldestroom daaren tegen had een zware wedstrijd tegen S Z.V. Souburg. De beslissingswedstrijd tussen Luctor I en Scheldestroom werd door Luctor verdiend gewonnen. Tijdens dit tournooi werden ook en kele competitiewedstrijden gespeeld, o.a. S.Z.V. 1Scheldestroom 1. Onze ploeg wist deze wedstrijd na een spannende doch sportieve strijd met 20 te winnen. De stand van de waterpolo-competitie is nu als volgt 1. Luctor. I 8 0 0 2. Scheldestroom 16 2 0 3. Luctor II 6 3 0 4. S.Z.V. I 6 4 0 5. Zeehond II 4 3 0 6. Bruinvis II 6 6 0 De stand van de zwemcompetitie na de wedstrijden te Sas van Gent en Vlissingen is als volgt: 1. Luctor, Middelburg 3076,0 pnt. 2. Zeehond, Vlissingen 3449,2 3. Scheldestroom, Breskens 3514,2 4. Bruinvis, Sas van Gent 3684,0 5. S.Z.V., Souburg 3766,2 6. Schelde, Terneuzen 3874,1 7. 't Vrije, Sluis 3874,1 Zaterdag 24 Juli wordt te Aarden burg de laatste zwemcompetitiewedstrijd gehouden. Hier kan Scheldestroom nog een tweede plaats veroveren door op deze wedstrijden betere resultaten te behalen dan Zeehond, Vlissingen. Wan neer met vereende krachten aangepakt wordt kan dit lukken. 8 16 47— 4 4 8 9—7 3 6 14—17 2 4 14—18 1 2 7—16 0 0 1—31 Tot ambtenares ter Nieuwvliet Benoeming, gemeente-secre- en de medaille van H.M. de Koningin. tarje js met ingang van 1 Augustus Breskens a s' benoemd meL van ^en Driest Geslaagd. Vorige week slaagde te Amster dam voor het examen Franse taal, de Wachtmeester der Rijkspolitie P. M. Dieleman alhier. Teraardebestelling. Dinsdagmiddag werd onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer J. J. D. te Breskens, in leven besteller chauffeur bij P.T.T., die op zo noodlottige wijze om het leven is gekomen, teraarde- besteld. De baar werd gedragen door zijn plaatselijke collega's. Aan de groeve voerden verschillende sprekers het woord, waarbij een oom, namens de familie, bedankte voor het medeleven en de belangstelling. Waterpolo. Zaterdag j.I. werd in het Wilhelmina- zwembad alhier het jaarlijkse waterpolo- tournooi gehouden, georganiseerd door de zwemvereniging „Scheldestroom". Ingeschreven hadden de t volgende ver enigingen: Luctor I, Luctor 11, S.Z V 1, Zeehond II, Zeehond 111, Bruinvis II en Scheldestroom 1. De resultaten waren als volgt Bruinvis IIZeehond II 15 Luctor IIZeehond III 51 S.Z.V. IScheldestroom I 02 Luctor IBruinvis II 80 Scheldestroom IZeehond II 1—0 Luctor ILuctor II 52 Luctor IScheldestroom I 50 De eindstand van het tournooi was dus: Luctor I, Middelburg (beker beschikbaar gesteld door de zwemvereniging „Schelde stroom"); 2. Scheldestroom I, Breskens (beker beschik baar gesteld door de heer J. Hovestadt); 3. Zeehond II, Vlissingen en 4. Luctor II, gelijk. De hiervoor beschikbaar gestelde lauwer tak zal nader worden toegewezen. Er werd op dit tournooi zeer sportief gespeeld, doch door de loting had de ene ploeg het wat gemakkelijker dan de andere. Zo had Luctor I het al erg gemakkelijk daar ze twee zwakke te- a.s. uit Groede. Biervliet Schoolreisjes. De afgelopen week maakten de leerlingen van de O.L.S. B. te Driewegen een reisje naar Kaatsheuvel, waar het sprookjesbos werd bezocht. In Goes werd even gerust, ter wijl in Middelburg nog een bezoek gebracht werd aan miniatuur Walcheren, 's Avonds keerde de bus zijn steven weer naar Drie wegen, waar de ouders hun spruiten in ont vangst namen. De leerlingen van school A gingen op reis naar „Madurodam" in Den Haag. Ook Panorama Mesdag en een bezoek aan Scheve- ningen stonden op het programma. Om half elf 's avonds was de bus op de Markt te Biervliet terug. BURGERLIJKE STAND. Gemeente GROEDE Maand Juni. GEBOREN5, Johannes Gerardus Jacobus Marinus, z. v. J. M. van Schen- del en D. Maas. GEHUWD: 17, Frans Torbijn, 21 j., los werkman te IJzendijke en Jozina van Belois, 19 j. te Groede. 24, Petrus Theofiel Caesar de Reu, 23 j., kantoor bediende te Sluis en Anna Kathalijntje den Dekker 21 j., dienstbode te Groede. OVERLEDEN Geen. INGEKOMEN 1, C. G. M. v. Damme, echtg. van Govaert, van St. Jan in Eremo (B.) naar O 23 16, I. J. Dui- ninck en echtg. van Breskens naar Noordstraat A 300. 21A. Swartelé, landarbeider, van Breskens naar Rijks weg O 86. 21, A. Swartelé en gezin, monteur, van Breskens naar Rijksweg O 86. 26, J. B. F. Govaert, tandarts, van Utrecht naar Kruisdijk O 152. 26, I. P. Risseeuw, dierenarts, van Utrecht naar Markt A 348. door Q. Th. ROTMAN Een hoop oud zeidoek wordt gekocht, Drie parachutes daarvan gewrocht; Ook wordt, tot onderhoud der magen, Een voorraad eetwaar ingeslagen, Voorts drie stel \vaterdichte kleren En zwaar kaliber jachtgeweren; Zo komt het grote ogenblik, En iedereen is in zijn schik. VERTROKKEN 3, A. Brugge, elec- tricien, van O 95 naar Canada, Calgary. 4, C. M. van de Velde, echtg. van Bodderij, van A 36 naar Sluis, St. Annastr. 8. 5, W. Nelisse en echtg. van A 37 naar Breskens, Noodplan K 7. 11, S. Beerens, van A 203 naar Bergen op Zoom, MoerstraaUebaan 503. 19, J. A. de Nooijer en gezin van O 86 naar Breskens, Scheldekade Z 2. 22, A. A. de Bliek van O 148 na^r Cadzand, Haven W 100. 28, F. J. Govaert en echtg. van O 23 naar Sluis, St. Annaweg 129. 28, B. de Bas, van O 23 naar Sluis, St. Annaweg 129. Gevonden voorwerpen De halve stad is toegesneld Naar 't voor de start bestemde veld; De twee ballons zijn reeds gevuld, En ieder wacht vol ongeduld; Maar eind'lijk roept Professor: „Los!" En lustig zweeft het stalen ros Gelijk een leeuw'rik steil omhoog, Weldra onttrokken aan het oog. Een portemonnaie met inhoud. Wandelsportmedaille. Inlichtingen Rijkspolitie te Groede. Een broche en een sjaal. Inlichtingen Rijkspolitie te Nieuwvliet. «*f?EDiKSeURT£N Zondag 18 Juli Aaicencurg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis. 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Breskens, 10,30 uur, Ds.Jacobs, legerpredikant Grave Collecte Prot. Interk. Thuisfront 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Ds. Duetz, Zeist Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff H. Doop Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Braakman, Amersfoort Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Zuiderzeefonds IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9 uur, Ds. ten Cate Doopsgez. Gem. Aardeeiburg 10,15 uur> Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Domburg Ev. Luth. Gemeente Groede, 3 uur, Ds. Schopenhauer R.K. Parochie H. Barbara te Bresken» Zondag 18 Juli 6e Zondag na Pinksteren. Eerste H.Mis om 7 uur. Hoogmis om to uur. 's Middags om half drie Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondiike Zondag 18 Juli 1954 Dr. Ojsewaarde, Breskens, tel. 91 Aardenburg, Oostburg: Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 104 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 18 Juli 1954 Zr. da Jong, Cadzand, tel. 65 ADVERTENTIES Breskens Allen, die met een aan de stoet op 14 en 15 Augustus a.S. willen deelnemen, worden verzocht dit vóór 25 Juli op te geven bij de heer C. KOSTER, Ph. van Kleefstr. 32, Breskens, 's avonds na 6 uur. Koopt nu NEVEDA - HANDBREIWOL U kunt mededingen naar de vele grote prijzen (zie hiervoor da achterpagina van de Avrobode van 11 Juli j I Dorpsstraat Breskens Dorpsstraat Papleren rolgordijnen, Strandstoelen, Rolgordijnen Hulstrappen, Keukentafels, Strijkplanken Gereedschappen In alle soorten Speelgoedwlelen Alles In prima uitvoering Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens VANAF HEDEN Confectiemagazijn van Zomermantels, Swaggers, Mantel- costuums, Japonnen, Hoeden, Coupons, enz. van 17 tot 24 Juli ruimen wij op alle zomer-artikelen met 10 tot 30 pCt. korting. Komt en profiteert hiervan. Dorpsstraat 36 Telefoon 174 bij Spuiplein 19 J. J. VAN WIJCK Telefoon isi Schoenhandel - Breskens thans gevestigd: DORPSSTRAAT 105 BRESKENS Aanbevelend, GEZ. MOGGRÉ. f 10,- voor eon oude Phlllihavo f 7,50 voor «en ander merk electrlich scheerapparaat f 5," voor een kwast met scheermes bij aankoop van een PHILISHAVE snelscheerapparaat prijs f 49,75 BRESKENS OOSTBURG GROEDE Bij aankoop van een pantalon geven wij een paar sokken (naar keuze) GRATIS. Bij aankoop van een costuum krijgt U voor f 10, een regenjas er bij (geen Gabardine jas). Profiteer hiervanWij hebben zojuist een prachtzending pantalons en costuums ontvangen. Ook hebben wij wel eens een speciaal koopje voor U, maar komt dan even praten. ZONDAG 18 JULI a.8. zal In hat Luxor Theater te BRESKENS ver toond worden de spannende kleurenfilm De onvergetelijke geschiedenis van Cochise en Geronlmo felle vijanden, doch In hun strijd tegen de U. S. Cavalerie, broeders. Leeftijd 14 jaar. Aanvang 8 uur.

De Schakel | 1954 | | pagina 3