VKB Naaisiers- papier Fa. SMOOR l DE HULSTER haarverzorging Officiële opening van de fabriek Firma Gebr. Cruson te Breskens. DAMES de KAPPERS naast de kerk prima KAPSTER gevraagd V. VAN HOUTE&Zn. Gabardine Jas jonge Hennen Woonhuis Woensdag was het voor de Gebr. Cruson een zeer belangrijke dag. Deze dag immers werden hun aan de West- landstraat te Breskens gelegen fabrieks^ gebouwen, waarin het moffel- en me- talliseerbedrijf „Record," het galvanisch loonbedrijf „Scheldechroom" en de rijwielgroothandel zijn gevestigd, in te genwoordigheid van vele genodigden, officieel geopend. Deze plechtigheid had plaats in hotel Valk, waarbij o-m. aan wezig waren de directie van de Kon. Maatschappij ,,De Schelde" te Vlissin- gen, de gemeente-secretaris Woittiez en wethouder v Haneghem, namens de gemeente Breskens, de heren Sanders te Oostburg en Bruijnooge te Breskens, namens de P.Z.E.M., de heer v. d Beukei, directeur van de Technische School te Oostburg en vele anderen. De heer P. Cruson heette allen har telijk welkom, in het bijzonder de di rectie van ,,De Schelde" en de ver tegenwoordigers van de gemeente Bres kens. Hij gaf vervolgens een kort over zicht van het ontstaan en de ontwik keling van het bedrijf en het contact met ,,De Schelde," wat tenslotte ein digde met de overname van de afdeling van deze maatschappij. Met de verze kering dat zij alles in het werk zullen stellen om het in hen gestelde vertrou wen niet te beschamen en op de inge slagen weg te zullen voortgaan, ver klaarde hij de fabrieken in de West- landstraat voor geopend. Hierna verkreeg de heer J. C Kap- senberg, één der directeuren van de Kon. Maatschappij ,,De Schelde," het woord, die zijn waardering uitsprak voor het initiatief van de heren Cruson. Hij zeide verheugd te zijn dat de ge meente Breskens niet meer tegen de lege gebouwen, waarin ,,De Schelde" enige jaren heeft gewerkt, doch waarbij hun streven niet te verwezenlijken bleek, behoeft aan te kijken. Spr. noemde de samenwerking met de fa. Gebr. Cruson heel prettig en wenste hen het aller beste voor de toekomst. Vervolgens verkreeg Wethouder v. Haneghem het woord, die mededeelde dat de burgemeester wegens ongesteld heid niet aanwezig kon zijn, evenals Wethouder Notebaart. Spr. ging in zijn toespraak terug tot het ja&r 1904, toen de vader van Gebr. Cruson nog de smederij beheerde, wat hij in feite het begin noemde van dit bedrijf. Ook me moreerde hij nog even de moeilijke jaren na de verwoesting van Breskens en het vertrek van Van Melle naar Rotterdam. Het was dan ook verheu gend, toen een afdeling van ,,De Schel de" uit Vlissingen in de overgebleven gebouwen kwam, doch de exploitatie bleek na verloop van tijd zakelijk niet verantwoord. De gebouwen kwamen zodoende weer leeg te staan en het was dan ook een grote voldoening dat de Gebr. Cruson er introkken, die nu reeds een 40-cal mensen in dienst heb ben. Ook hij wenste hen, mede namens de gemeente, het allerbeste, toe. De heer v d. Beukei, directeur van de Technische School te Oostburg, ver klaarde in het bedrijf een mogelijkheid te zien tot het plaatsen van geschoolde jongelui, die anders noodgedwongen, wegens gebrek aan mogelijkheden, uit West Z.-Vlaanderen moeten wegtrekken. Ais laatste spreker verkreeg de heer v. Laarhoven het woord- Hij zeide ver heugd te zijn nu eens de gelegenheid te hebben een woordje met de heren Cruson te kunnen spreken, daar zij anders nooit geen tijd hebben vanwege hun drukke werkzaamheden. Hij wenste hen van harte geluk met hun nieuwe fabriek. De heer P. Cruson dankte, mede na mens zijn broer, de sprekers voor hun bezielende woorden, alsmede allen voor hun aanwezigheid. Velen van binnen en buiten de ge meente hadden door het zenden van bloemen van hun belangstelling blijk gegeven. Na het officiële gedeelte volgde be zichtiging van de fabriek, waarbij de heren Cruson alsmede de heer Van Helsdingen de nodige voorlichting ga ven. Men was enthousiast over de in richting van de verschillende afdelingen, alsmede over de werkwijze. Breskens kan zich gelukkig prijzen met zulke initiatiefnemers. Oostburg. Vergadering Toneelbond. Gisteravond had in hotel De Vuijst te Oostburg de jaarvergadering plaats van de Dilettanten Toneelbond West Z.-Vlaanderen, onder voorzitterschap van de heer W. Hoff mann uit Breskens. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het aantal aangesloten verenigingen is gestegen van 8 tot 10. Het Landjuweel heeft voor de verenigingen „Groede" en „De Schelde" te Breskens een flinke geldprijs op geleverd. Vol lof was men ook over de in het afgelopen seizoen begonnen regiecursus. Uit het financieel verslag van de penning meester bleek, dat er een batig saldo in kas is. Het dagelijks bestuur, bestaande uit de heren W. Hoffmann, voorzitter; J. Jansen, secretaris en J. de Hullu, penningmeester, werd herkozen voor de tijd van 3 jaar, in- plaats van 1 jaar, waarbij jaarlijks één hun ner aan de beurt van aftreden zal zijn. De secretaris werd als candidaat aangewe zen voor het lidmaatschap Hoofdbestuur N.A.T.U., afd. Zeeland. Ook voor het lid maatschap Prov. Commissie N.A T.U. wer den een 5-tal candidaten naar voren ge bracht, doch deze mensen moet nog gevraagd worden of zij hier interesse voor hebben. Besloten werd om ook dit seizoen weer een bondsconcours te organiseren. Getracht zal daarbij worden om naast de beide juryleden, mevr. v. d. Broecke-de Man en mevr. Scheen, nog een reserve-jurylid te benoemen. Ook werd nog besloten om noodlijdende verenigingen tegemoet te komen in de ver voerskosten van de jury. Dit zal per seizoen bekeken worden. Breskens Rode Kruis-collecte. Dank zij de offervaardigheid van de bevolking en de grote activiteit van de medewerkers, bracht de collecte voor het Ned. Roode Kruis te Breskens f 777.49 op. Gunning. Namens sijn opdrachtgever, de heer J. A. Keijmel is door het Archi tectenbureau J. Jansen te Breskens, het bouwen van een woonhuis aan het Spuiplein te Breskens, gegund aan de volgende aannemers Metselwerk Gebr. Vergouwe. Timmer werk J. Cruson. Smeed- en loodgieters- werk Gebr. Rookus. Electriciteit Iz. M. de Visser. Schilderwerk J. van Haneghem Zn., allen te Breskens. Resultaten „Scheldestroom". Op de Zaterdag j.l. te Vlissin gen gehouden zwemwedstrijden voor de competitie der Kring Zeeland wer den door „Scheldestroom" te Breskens de volgende resultaten behaald 100 m. schoolslag dames, 3, Jo Visser. 100 m. schoolslag heren, 3, P. v. d. Heuvel. 25 m. schoolslag meisjes 12 en 13 jaar, 1, M. Leenhouts. 4, L. Bondewel. 50 m. vrije slag meisjes 14 t/m 16 jaar, 4, M. Leenhouts. 3 x 50 m. wisselslag est. pers. heren, 3, P. van den Heuvel. 3 x 100 m. wisselslag est. heren, 4, „Scheldestroom". De waterpolo-competitie wedstrijd „Scheldestroom I" „Bruinvis II" kon niet doorgaan, daar „Bruinvis" slechts met 5 spelers opkwam. Waterpolo. De gisteravond gespeelde competitie- waterpolowedstrijd Scheldestroom ILuctor II werd een overwinning voor Breskens, 1o. De kermis. De kermis te Breskens heeft zich dit jaar niet in een erg grote belangstelling kunnen verheugen. Jammer dat enige personen weer getoond hebben hoe moeilijk het is op een juiste wijze kermis te vieren. Kermis vieren betekent op gepaste wijze vreugde maken zonder andere kermisvierders lastig te vallen. Hopenlijk een volgende maal beter. Vermist. Sedert 4 Juli wordt vermist J. J. D., wonende te Breskens. Alle nasporingen bleken vergeefs, zodat een ongeluk wordt gevreesd. Schoolreis. De kinderen van de hoogste klassen der Openbare Lagere School te Breskens zijn vandaag op reis naar Rotterdam. Zij zullen een bezoek brengen aan de diergaarde „Blijdorp". Uitstapje ouden van dagen. Voor de tocht der ouden van dagen van Breskens naar Brussel op Zaterdag 17 Juli a s., is veel animo. Zo zullen twee grote touringcars van d S.B M. nodig zijn. De deelnemers van Nieuwe Sluis worden 's morgens om 7,45 uur afge haald, terwijl de overigen om 8,15 uur present moeten zijn op de Grote Kade bij rijwielhandel Cruson. De deelnemers behoeven geen eten mee te nemen. Hiervoor wordt gezorgd. Wielerwedstrijd. Zaterdag j.l. had alhier ter gelegen heid van de kermis een wielerwedstrijd voor amateurs plaats, over plm. 100 km., waaraan door zeer sterke renners werd deelgenomen. Direct na het start schot, gelost door burgemeester Eek hout, werd door de 29 deelnemers een hoog tempo gereden, waardoor al spoe dig enige renners, hetzij door pech of het te hoge tempo, uit het strijdperk verdwenen. Elke uitlooppoging in de eerste helft van de koers, werd dan ook in de kiem gesmoord. Tegen het einde gelukte het echter aan een 6-tal renners om een kleine voorsprong te nemen, zodat voor de eerste prijs een mooie sprint ontstond. De meest actieve renner van deze wedstrijd was ongetwijfeld L. v. d. Pluijm uit Dussen. Er werden zeer veel premies ge schonken door het publiek, dat ondanks het gure weer toch nog in flinken ge tale was opgekomen. De uitslag was als volgt 1, Cyreen Minne, Oostkamp (B.) 2 u. 20 min. 2, Jos Heeren, Roosendaal 3, L. v. d. Pluijm, Dussen 4, J. Haver kamp, Fijnaart5» W. van As, Roosen daal 6, Th. van Wijchen, Goes 7, A. Borremans, Hoogerheide8, J, Franken, Tilburg 9, M. van Overveld. Hoogerheide10, D. Lescrauwaert, St. Andries (B.) 11, W. v. d. Water- laat, Eindhoven 12, M. C. Dominicus, Nieuwdorp 13, C. Keepers, Roosen daal 14, J. F. Hoefnagel, Vlaardingen; 15, W. v. d. Maden, Best 16, A. Murijn, Eede. Uitstapje. Zondag maakte het personeel van Gebr. Cruson te Breskens per touringcar van de S. B. M. een uitstapje naar Francorchamps waar de motorrennen om de grote prijs van België werden bezocht. PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Juli Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Bergsma Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate H. Avondmaal Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Collecte A. C. D. Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwviiet, 9,30 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 2,30 uur, Ds. ten Cate Retranchement, 6,30 uur, Ds. ten Cate Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Collecte Zuiderzeefonds Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Wika Wasterval Evangelisatiedienst St. Anna ter Muiden, 11 uur, Wika Wasterval Evangelisatiedienst Collecte Prot. Interk. Thuisfront Waterlandkerkje, 11 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9,30 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen Zuidzande, 11 uur, Ds. v. d. Graaff Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, de heer I. M. de Bruijne Nieuwviiet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10,30 uur, Ds. Verschoor, Vlissingen 3 uur, Ds. Pontier, Domburg Ev. Luth. Gemeen te Groede, 10 uur, Zr. Enck, Amsterdam R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag n Juli 5e Zondag na Pinksteren. Eerste H. Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof. In de week H. Mis om half 8. Vrijdag 16 Juli feestdag van O L. Vrouw van de berg Carmel Zaterdagavond om 7 uur, Lof kunt U het best toevertrouwen aan BRESKENS Telef. 73 Tevens een De Bilt voorspelt steeds weer regen Koopt daarom een bij VKB, dan kunt U er tenminste tegen 100 pCt. zuiver wollen jassen Prijzen vanaf f 95, Alleen bij VKB! BRESKENS GROEDE Telefoon 130 Blekestr. A 209 Wanneer U met vacantle gaat of een dagtocht maakt, neem dan van ons Uw Steenoven Telefoon 172 Scheldekade Te koop: prachtige 5 maanden oud. Te bevragen Kruisweg W 7, Groede. Uit de hand te koop: het Vogelenzang 8 te Breskens op en met het recht van erfpacht van de grond, kadastraal bekend Gemeente Breskens sectie D, nummer 2615, groot 3.62 aren, laatst bewoond door de heer Iz. VAN MALE. Vrij van huur te aanvaarden. Inlichtingen ten kantore van Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede. Voor bezichtiging van het pand in overleg te treden met de heer W. VAN MALE, slager te Zuidzande. Examen De Ruyterschool te Vlissingen Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen werd het getuigschrift M.T.S. (Werktuigbouw kunde) uitgereikt aanA. Cappon, Cadzand en J. J. van den Heuvel, Breskens. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Zondag 11 Juli 1954 Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruyckere, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 11 Juli 1954 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65 aan vellen en rollen Dorpsstraat IO - Breskens

De Schakel | 1954 | | pagina 3