CORSETTEN algemeen nieuws- en advertentieblad voor west zeeuwsch-vlaander en - medische Sti U. Z O O f a vy Zomer-perikelen voor de dieren ZONDER GELUK vaart niemand wel Franse kinderspecialist u-eWpAeideA v-an, de mtyxamatale NIEUWE MODELLEN NIEUWE PRIJZEN mantelcostuums toppers De schakel 9e Jaargang Nummer 492 Vrijdag 25 Juni 1954 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR DE HULSTER Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Burchtstraat 13 OOSTBURG Versehljnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal; franco per post ,f 1,25 Prijs der advertentiën: 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen" 10 cent extra, Zwerfdiaran op stations. Dierenbescherming ontvangt vooral tij dens de vacantiemaanden vele telefoon tjes, dat zoekende honden op stations worden aangetroffen, die hun baas of bazin kwijt zijn. Van de zijde van de Nederlandse Spoorwegen is ten aanzien daarvan volle medewerking om de zwervers een tijdelijk onderkomen te bezorgen. Het publiek kan evenwel ook de helpende hand toesteken door de aan dacht van de stationschef op het onder havige dier te vestigen. Aan de stations zijn de adressen bekend van de secre tariaten der afdelingen yan dierenbe scherming en van de dierenasyls. Eigenaren van honden worden even wel verzocht bij het reizen toch wel bijzondere aandacht aan hun viervoetige metgezel te schenken. Da dieren en de warmte Men late toch vooral zijn viervoeter niet uren lang achter fiets of bromfiets aandraven Enkele dagen geleden werd door dierenbescherming proces-verbaal opgemaakt tegen een echtpaar, dat met grote snelheid zich verplaatste, terwijl het de hond aan de lijn hield. Het dier raakte daardoor uitgeput en werd nog over een afstand van circa 25 meter over de grond meegesleurd. De zooikussens van zijn poten waren doorgeschuurd en bloedden hevig. Lafhartige manier om zich van dieren te ontdoen. Het komt herhaaldelijk voor, dat jonge honden en katten door eigenaars van auto's midden op drukke verkeers wegen uit de auto worden gezet, ten einde zich op deze wijze van de dieren te ontdoen en wellicht met de wens, dat het snelverkeer ze zal verbrijzelen. In zulke gevallen gelieve men, wanneer er geen kans bestaat om de onverlaten aan te spreken (ze doen deze misdaad uiteraard bliksemsnel), indien dit enigs zins mogelijk is, het autonummer op te nemen, waarop onmiddellijk aangifte bij de politie kan geschieden. Men houde daarbij in het oog, dat het on derhavige dier in de eerste plaats moet worden geholpen door het van de straat op te nemen en hier of daar tijdelijk onder te brengen. Men kan bij de politie informeren naar het naastbij- zijnde adres van Dierenbescherming. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK Voorts weten jullie dat het uitbrei dingsplan van de gemeente volgende week in de raad zal komen. Het staat wel vast dat het wordt aangenomen, waarna de provincie beginnen zal met de aanleg van de nieuwe weg buiten de kom van het dorp om. Jullie garage komt ook aan deze nieuwe weg te liggen, want de splitsing zal net be ginnen voor de garage. De grond daar naast ligt niet helemaal aan de nieuwe weg, maar wel aan de oude. Als ik een bouwvergunning kan bemachtigen, iets wat in deze tijd natuurlijk niet zal meevallen, zal ik daarop een huisje laten zetten dat jullie, als het klaar is, moeten beschouwen als mijn huwelijks geschenk, tenminste als jullie plan om het volgend jaar te trouwen, doorgang Niet naar aanblaffende honden schoppen. Wanneer een hond blaffend achter een wielrijder aanholt, kan men veelal het dier onmiddellijk tot bedaren bren gen als men het vragend toespreekt. Een hond merkt dadelijk of men bang is. Wij voor ons hebben nimmer ver der last ondervonden van honden, wanneer wij op bovenvermelde wijze optraden. De stem van een mens doet heel veel. Houders van honden ont slaat dit niet van de taak hun dieren onder appel te houden en onder alle omstandigheden er voor te zorgen, dat anderen geen last van hun dieren on dervinden. Gekwel van vliefan bij paarden. Vliegen hebben een hekel aan laulier- bladen en dus een aftreksel hiervan in water of vet kan helpen om vliegen weg te houden. Een ander goed middel is vooral in de bosrijke streken, waar allerlei stekende vliegen en andere in secten de paarden kwellen, een aftrek sel van de bladeren der walnoot. Met dit waterige extract wordt de huid bevochtigd en de plaaggeesten laten de paarden dan met rust. Deze beide middelen zijn wat men noemt huismiddeltjes, die effect kunnen hebben, maar het nadeel er van is dat de werking slechts kort duurt. Dierenbescherming noemt daarnaast het alom bekende D.D.T., dat voor de oorlog bij ons bekend was onder de naam van Gesarol, dat door een Zwit serse firma werd gemaakt en vooral gebruikt werd om de stallen vliegenvrij te houden. Het is een uitstekend mid del. Het wordt, verdund met water, met een fijne spray tegen muren en ramen van de stal gespoten. De vliegen, die daarop gaan zitten, gaan onher roepelijk dood en de werking houdt wel 6 weken aan. Strijkt men hiervan wat op de ven sterbanken, kozijnen, etc. (hetgeen on zichtbaar is) dan liggen de volgende dag de vliegen dood voor de ramen. Tenslotte kuniten wij de strijd tegen de vliegen aanbinden, door hun broed plaatsen (mesthopen vooral) te bestoken. Men kan dit doen door zorgvuldige afdekking, door te zorgen dat er vol- vindt". Greet vloog op van haar stoel en omhelsde haar vader op een dusda nige wijze, dat deze zich haast ver slikte in de slok koffie, die hij na zijn speech gedronken had. Ook Joop, ge troffen door het royale gebaar van zijn aanstaande schoonvader, dankte hem hiervoor. De graaf, die met een min of meer zuurzoet glimlachje op zijn tanig ge zicht had zitten luisteren, knikte en zei„Mijnheer Van der Berg, ik denk, dat er in de wereld niet veel van zulke schoonvaders zullen zijn als U. Ik moet U eerlijk bekennen, dat ik een beetje jaloers ben op deze jongeman, want het zal niet vaak gebeuren dat schoonvaders zo'n royaal gebaar ma ken en aan dochter en schoonzoon als huwelijkscadeau een splinternieuw huis geven. Werkelijk, ik ben jaloers". De heer Van der Berg lachte en verklaarde, dat hij het een goeie mop vond. „Bij U zou ik met zoiets niet kunnen aankomen, want U bezit waar schijnlijk wel meer dan één huis en ze zullen ook nog wel wat groter en doende broei in ontstaat, zodat de larven door de hoge temperatuur dood gaan. Wil men de dieren zelf voor enige tijd beschermen tegen vliegen, dan is de flitspuit daartoe zeer geschikt. Wij schrijven voor enige tijd, omdat de werking maar kort duurt en teveel mag men niet op de huid brengen, want de petroleumhoudende vloeistof zou anders schadelijk kunnen werken. Voor honden en katten is D.D.T. niet onschuldig, als ze door aflikken er te veel van binnenkrijgen. Ongedierte bij honden en katten. Aan D.D.T. en Gammexaan wennen de luizen. Lisol is een gemeen vergift (niergift) en hoogstens in zeer grote verdunningen (een lepel op een emmer water) te gebruiken. Creoline verbrandt de huid en is dus af te raden. Het beste is hond en kat inpoederen met Derrispoeder (niet duur), een doek om het dier gedurende vijf minuten, dan twee dagen laten lopen en daarna uit borstelen. Neten moeten met water en azijn worden verwijderd. Mand en kleedjes moeten goed worden nage keken en schoongemaakt, anders is er kans op herbesmetting. In het te Brussel verschijnende dagblad „Het laatste nieuws" lazen wij het volgende artikel Te Dreux, in het Franse departement Eure et Loire, zou Vrijdag een ophef makend en eigenaardig proces beginnen. Dr Paul Armand Delille, de grote mensenvriend, staat er terecht. Waar om Wegens „massamoord" op de konijnen, die de laatste twee jaar bij duizenden zijn gestorven tengevolge van de myxomatose. De kinderspecialist wordt vervolgd om de kiem van de zo gevreesde plaag «e hebben verspreid. Bovendien dagen de Franse jacht wachters hem voor de rechtbank, we gens het veroorzaken van „onvrijwillige comfortabeler zijn dan het mijne". „Groter wel," antwoordde de graaf, terwijl hij hoffelijk boog naar zijn gastheer, „maar comfortabeler dan uw woning heb ik er geen". De heer des huizes gevoelde zich gevleid en Annie keek de graaf met stille bewondering aan. Greet en Joop wisselden met elkaar een blik, die veelbetekenend was, maar ze zeiden geen woord. Evenwel, de lunch verliep bijzonder prettig en gezellig. Dit moest zelfs Joop, die in een milde stemming ver keerde, erkennen, want als de graaf op zijn praatstoel zat kon hij een in teressant en gezellig causeur zijn en deze middag deed hij al het mogelijke om bij het vei loofde paar in een goed blaadje te komen. Hij had ongetwijfeld wel gemerkt, dat ook Greet niet be paald op hem gesteld was. Des te meer vergoedde de aanbiddende ver ering van haar zusje. Deze was ge woon niet bij hem weg te slaan en toen ze zich terugtrokken voor een korte siësta, verliet Annie met de graaf het vertrek. Wij ontvingen deze week enige nieuwe modellen Mantelcostuums, Toppers en "kamgaren Swaggers, ook in de grotere maten. Wij kunnen U deze modellen tegen zeer aantrekkelijke prijzen aan bieden. zuiver kamgaren, diverse aparte modellen, alles kleermakerswerk, maten 38 t. e. m. 50 f 98.50, f 82.50 f 73,50 swaggers Prima kamgaren. diverse moderne kleuren, maten 38 t. e. m. 52 f 98.-, f 89-, f 79.— van prima velours traver en jaguard, in kleuren grijs, mais, turquois, petrol en wit maten 38 t. e. m. 48 f 37.50 f 33.50 Voor uw stoffen en betere damesconfeciie eersi kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak verwondingen". Op het proces zal het grote dram» worden blootgelegd, dat in twee jaar tijd gans West-Europa als het ware ais een vloedgolf heeft overspoeld. Zonder genade werden dood en ver derf gezaaid in de konijnengelederen. Eerst stierven de wilde bij duizenden, daarna de huiskonijnen. Voor deze toestand wordt de grote, Franse kinderspecialist verantwoordelijk gesteld. Toen hij twee jaar geleder, op zijn uitgestrekt landgoed te Mailleboia begon de wilde konijnen in te spuiten met dat geheimzinnige tovermiddel, waarmee vroeger in Australië duizenden dieren werden gedood, zal hij zeker niet gedacht hebben, dat zijn naam zo'n treurige vermaardheid zou hebben verworven, ook over de grenzen van zijn land heen. Zijn opzet was alleen de wilde konijnen op zijn landgoed te doden Het verloofde paar ging een wande ling maken door het park en niemand zal het hen kwalijk nemen dat ze, toen ze eindelijk verscholen onder grote heesters, plaats namen op een bank en elkaar voor de zoveelste maal ver telden, dat ze gek op elkaar waren. Deze liefdesverklaring gebeurde uiteraard fluisterend en daardoor had de graaf een beetje pech. Hij waande zich geheel alleen in het ruime park en toen hij achter het groepje heesters bleef staan en heel ordinair kort op zijn vingers floot, was hij er zich ab soluut niet van bewust, dat het ver loofde paar zich op slechts enkele meters afstand van hem bevond. De jongelieden hoorden het gefluit en keken elkaar een ogenblik verbaasd aan, maar voor ze tijd of gelegenheid hadden om een onderzoek in te stel len, hoorden ze voetstappen en zagen ze in de verte de roodharige chauffeur van de graaf aankomen- Greet wilde wat zeggen, maar Joop legde waarschuwend zijn vinger op haar mond. Behoedzaam stond hij op en nam zijn meisje bij de hand, waar-

De Schakel | 1954 | | pagina 1