WE ZIJN PARAAT Geefi aan het Rode Kruis ZONDER GELUK vaart niemand wel De schake ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAAMDER EN 9e Jaargang Nummer 489 Vrijdag 4 Juni 1954 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR <S DE HULSTER Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën: 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen" 10 cent extra, Minister Staf heeft dezer dagen ge sproken over onze nationale verdediging en het is ons duidelijk geworden, dat het waarlijk niet in de bedoeling ligt, ons in geval van nood maar aan ons lot ,over te laten. Men gaat door met het verzorgen van een moderne bewa pening en het oefenen van een steeds groter aantal mensen, alles gebaseerd op het z.g. „vijf-divisie-plan". Er is alle reden toe of we het leuk vinden of niet ons met deze dingen vertrouwd te maken. Het zal aan onze „jongens te velde" niet lig gen. Ze doen hun best. Ze zijn paraat. d. K. Het is goed besteed Toen vorig jaar in de nacht van 31 Januari op 1 Februari met woest ge weld de zee een deel van ons land overstroomde, waren de leden van het Rode Kruis-korps onder de eersten, die hulp boden aan de mensen in nood. Zij waren de eersten, die in georgani seerd verband optraden, omdat ook in het getroffen gebied zelf geoefende colonnes aanwezig waren. In het over stroomde gebied waren verder een FEUILLETON 39 door HENK VAN HEESWIJK „Ja," gaf hij volmondig toe. „Nu weet ik, dat je me voor altijd zult toe behoren, wat er ook mocht gebeuren!" En hun lippen vonden elkaar in een innige kus. HOOFDSTUK VII. De verloving zou ten huize van de heer Van der Berg gevierd worden. De dag, nadat hij de veiling had be zocht en met het schilderijtje thuisge komen was, gingen de jongelui naar de stad waar ze hun ringen kochten. En van deze gelegenheid maakte Joop gebruik om zich een nieuw pak te la ten aanmeten. Voor het eerst van zijn leven zou hij een maatcostuum hebben. Bovendien wilde hij er helemaal nieuw uitzien, zoals hij dat uitdrukte, want - groot aantal z.gn. rampendepóts, die onmiddellijk bij de hulpverlening kon den worden ingeschakeld voor de in richting van noodhospitalen. Het Nederlandsche Roode Kruis kan beschikken over een korps van 13000 helpsters en helpers, die in tijd van nood direct en overal in het land kun nen optreden. Wij hebben uit hun werk tijdens de ramp geleerd, dat het Rode Kruis in de betrekkelijk korte tijd na de oorlog met deze vrijwilligers een doeltreffend apparaat heeft opgebouwd en wij hebben leren beseffen, dat de gelden, die het Nederlandse volk ons Rode Kruis heeft toevertrouwd goed en dat vertelde hij niet aan Greet - hij moest, althans in kleding, niet voor de graaf behoeven onder te doen. Er zouden immers verscheidene gasten komen, familieleden van Greet en ken nissen en ook enkele vooraanstaande ingezetenen uit het dorp. Bovendien zou de burgemeester en zijn vrouw komen; beiden hadden de uitnodiging aanvaard. Dit alles benauwde de eenvoudige jongen wel een beetje, maar Greet lachte hem hierom uit, als hij er over begon. Hij moest zich maar helemaal geen zorgen maken, dat kwam immers best in orde Maar hij kocht in de stad tevens een paar nieuwe, lage schoenen en een wit overhemd, alsmede een hoed. Zo'n hoofddeksel was hij ook nog nimmer rijk geweest. Vroeger droeg hij een pet en als hij in de garage smerig werk had, zette hij een alpino muts op. Dat was veel gemakkelijker. En voor de rest liep hij zomer en winter in zijn blote hoofd. Maar nu, bij deze bijzondere gelegenheid, hoor de er een hoed bij en hoewel Greet besteed zijn. Wij weten, dat de verlangens van het Nederlandsche Roode Kruis zeker niet te ver gaan. Het heeft per jaar veel meer dan één miilioen gulden nodig om zijn werk voort te zetten. Eind Mei en begin Juni houdt ons Rode Kruis zijn jaarlijkse inzameling. Laten ook wij on3 aandeel in dit werk nemen en het royaal steunen met onze giften. Afscheid Adj'udant Wagenaar Dinsdagmiddag had in de met bloemen versierde raadszaal te Breskens het officiële afscheid plaats van de heer Wagenaar, adjudant bij de Rijkspolitie alhier, die de dienst met pensioen ging verlaten. Onder de zeer vele aanwezigen waren o.a. Burgemeester Eekhout, de heer P. Woittiez, gemeente-secretaris, beide wethouders en het gehele secretarie- personeel, burgemeester van Rosevelt vanSchoondijke, burgemeester Temmer man van Hoofdplaat, de Districts-com mandant majoor van Ballegoyen de Jong, kapitein Stoorvogel en vele manschappen van de Rijkspolitie, als mede de brigade-commandant van de Kon. Marechaussee, de heer de Lijzer en de dienstgeleider der I. en A. te Breskens. Nadat adjudant Wagenaar met zijn echtgenote en verdere familie de zaal waren binnengetreden, nam burgemees ter Eekhout het woord en zeide dat de heer Wagenaar in 192; als ge meente-veldwachter hier in dienst was getreden. Spr. schetste zijn levensloop gedurende de tijd dat hij als politieman in Breskens was en roemde de takt, die de heer Wagenaar had om met de Breskense bevolking om te gaan. Hij lachend zei, dat hij die hoed toch niet in huis kon ophouden, kon ze het Joop niet uit zijn hoofd praten. Hij zou en moest een hoed hebben. En hij was niet eerder tevreden, vooral eer zijn meisje instemde met zijn keuze: een lichtgrijze stetson, die zeker bij zijn nieuwe blauwe costuum zou pas sen. De inkopen werden gecomple teerd met een mooie zijden das en daarna reden ze met hun schatten huiswaarts. De kleermaker had beloofd, dat het costuum daags voor de verlo ving klaar zou zijn. In het begin van die week zou hij kunnen passen. Dus moest hij nog een rit naar de stad maken, maar dat was niet zo erg, want van deze gelegenheid maakte hij meteen gebruik om enkele inkopen te doen voor het bedrijf. Er waren steeds meer onderdelen nodig. Het bedrijf floreerde op ongedachte wijze. Hun garage geraakte meer en meer bekend. Ook de ondernemer, die een autobus dienst onderhield tussen de twee ste den, waar Doomenberg lag, was door een zijner chauffeurs, die in het dorp woonde, opmerkzaam gemaakt op de bracht de dank over van het gemeente bestuur, alsmede de beste wensen voor hem en zijn gezin, daarbij de hoop uitsprekende dat hij nog veie jaren van een welverdiende rust zal mogen genieten. Namens het gemeentebestuur bood hij een prachtige bloemenmand aan. De districts-commandant, majoor van Ballegoyen de Jong, prees adjudant Wagenaar voor zijn ijver en zeide dat hij steeds op de bres stond voor zijn ondergeschikten. Burgemeester van Rosevelt van Schoondijke zeide vele malen met de heer Wagenaar in contact te zijn ge weest en dat de verstandhouding steeds goed was. Namens de burgemeesters van Schoondijke, Groede en Hoofdplaat en IJzendijke werden aan mevrouw Wigenaar bloemen aangeboden. Wachtmeester ie kl. v. d. Laan (thans te Leiderdorp) die een zestal jaren onder leiding van adjudant Wagenaar heeft gestaan, uitte er zijn vreugde over uit, bij deze gelegenheid tegen woordig te kunnen zijn. Hij prees de houding van de heer Wagenaar tegen over zijn ondergeschikten. Aangezien de burgemeester van Groede tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn, werd hij vertegenwoordigd door opperwachtmeester Van den Driest. Opperwachtmeester Van Suiddam uit Biervliet sprak als voorzitter van de Politiebond in West Z.-Vl. en bood een fraaie foto aan. Adjudant Meertens uit A.ardenburg sprak namens alle groepscommandanten in West Z.-Vl., onder aanbieding van een fraaie plant. Opperwachtmeester bij de Kon. mare chaussee, de heer de Lijzer, bracht zijn dank uit voor de prettige samenwer king. Het hoofdbestuurslid van de Ned. Politiebond, de heer Eeckman, bracht dank voor het vele en goede werk, dat de heer Wagenaar voor de orga nisatie heeft verricht en stelde hem ten voorbeeld aan de vele jongeren. Door de afd. West Z.-Vl. van de Ned. Politiebond werd hem het ere lidmaatschap aangeboden. Als laatste sprak de Postcommandant te Breskens, opperwachtmeester Punt en bood hem namens het personeel een leeslamp aan. Adjudant Wagenaar dankte alle sprekers voor de waarderende woorden tot hem gesproken, alsmede voor de geschenken, hem bij deze gelegenheid aangeboden. In het gemeentelijk verenigingsge bouw was er gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van adjudant Wage naar, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. garage, die er sedert een paar maan den was. De man, die de dienstrege ling wilde uitbreiden, kreeg toén een idee waarmeee de beide garagehouders volkomen accoord konden gaan en wat hen geen windeieren zou leggen. De laatste avondrit van de ene stad naar de andere was al vrij vroeg, om dat de wagen ook nog de hele rit terug moest maken naar de standplaats en deze terugrit bracht gewoonlijk niet veel in het laadje, omdat er nog wel mensen laat vanuit de stad naar de dorpen wilden, maar niet omgekeerd. De ondernemer kwam toen op het idee nog een latere rit in te lassen, die als eindpunt het dorp Doornen- berg zou hebben. De bus zou dan gestald worden in de garage van Fred en Joop en 's morgens vroeg zouden

De Schakel | 1954 | | pagina 1