CORSETTEN EEN LEVENSBELANG - I Land- en Tuinbouw Wij hadden een buitenkansje U kunt er van profiteren 1 ZONDER GELUK vaart niemand wel DE SCHAKEL ALGEMEEN NIEUWS EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDER EN 9e Jaargang Nummer 488 Vrijdag 28 Mei 1354 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën: 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen' 10 cent extra, Iedereen weet zo zoetjesaan wel, dat melk het belangrijkste voedingsmiddel ter wereld is, omdat het alle stollen bevat die de ontwikkeling en het be houd van het menselijk lichaam nodig heeft. Voor ons in Nederland is het ondenk baar kinderen groot te brengen zonder melk. Toch gebeurt dat in z.g. „achterge bleven" streken, omdat daar zowel de voorlichting als het geld en de instal laties ontbreken. Het kinder-noodfonds van de Verenig de Naties doet op dit gebied echter zoveel als 't kan. Het bouwde reeds in 23 Aziatische en Zuid-Amerikaanse staten moderne zuivelfabrieken, voor namelijk voor de verwerking van melk poeder. Het gebouw op de foto is onlangs in San Fernando (Chili) verrezen de beide kinderen zijn Costaricanen, in welk land dagelijks vijftigduizend school kinderen gratis een portie melk krijgen van het fonds. J. P. de K. MEDISCHE Burchtstraat 13 OOSTBURG Spaar d® aardappel Van de aardappel kan gezegd wor den, dat deze een massa- zowel als een kwaliteitsproduct is, althans behoort te zijn. Het zal duidelijk zijn, dat het hier door nodig is de aardappel de grootst mogelijke zorg te geven. Helaas is men in ons land nog lang niet ten volle overtuigd van deze drin gende eis. De reden die het noodzakelijk maakt deze eis ter sprake te brengen schuilt o.a. in het mechanisch rooien. Het zal immers niemand verbazen, dat deze werkwijze, behalve vlug, dikwijls ook vrij ruw geschiedt. De beschadigingen en kneuzingen die aardappelen op kunnen lopen zijn helaas niet steeds direct zichtbaar. Veelal is dit eerst het geval, als ze de consument of gebruiker bereikt hebben en dan is het onheil gebeurd. In Amerika had dit verstrekkende gevolgende aardappel liep er grote kans impopulair te worden. Toen vond en zocht men middelen om hem bij het rooien, sorteren en vervoeren te sparen. Ook wij moeten hiervan kennis nemen omdat er aanzienlijke exportbelangen mee zijn gemoeid. Een Amerikaanse autoriteit op het gebied van aardappelrooien geeft enkele punten aan, die in acht moeten worden genomen om tot goede resultaten te komen. Samengevat houden zij voor iedere gebruiker van een rooimachine goede raadgevingen in. Men moet niet sneller "j d< ni D b< af m vc hc kc Wij konden deze week beslag leggen op een restant-partij Zeer apart kamgaren Mantelcostuums prima coupe en afwerking, kleermakers- werk, maten 42 t. e. m. 46, normale verkoopsprijs f 98,50 nu f 73,50 Kamgaren Swaggers van bijzondere goede kwaliteit. O Ho- mann Jacquard, geheel op satin ge voerd, maten 38 t. e. m. 48, normale verkoopsprijs f 135, nu f 98,50 Pracht kwaliteit gabardine Regenmantels in R.A.F.-bleu, grijs, petrol en borde aux, maten 38 t.e.m. 50, normale verkoopsprijs f 98, nu f 69,50 Deze regenmantel kan ook als zomer mantel gedragen worden. Gabardine Regenmantels, Kamgaren Swag gers en restanten Tailleur-costuums Voor zulke lage prijzen, dat wij deze partij niet mochten en konden laten lopen. U kunt ervan profiteren (zolang er voorraad is). Ons devies is: prima coupe en afwer king, ook in de populaire prijsklasse. VOOR UW BETERE DAMESCONFECTIE UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN gebruik samenwerken om de aardappel, het zeer belangrijke massa product, te sparen voor consument en poter. FEUILLiïON door HENK VAN HEESWIJK 38 Hij had in de woning van zijn aan staande schoonvader wel meer schil derijen zien hangen, grote en kleine en Greel had hem ook wel eens ver teld, dat haar vader, sinds hij was gaan rentenieren, zich met hartstocht was gaan toeleggen op het verzamelen van goede schilderwerken. „Alleen de schil derijen die we in de bibliotheek en in vaders werkkamer hebben hangen, ver tegenwoordigen een behoorlijk kapitaal, groot genoeg om er van te leven," had ze eens tegen hem gezegd. Joop had toen wel een beetje ontzag gekregen voor de oude heer. Weliswaar begreep hij, dat deze er warmpje in zat maar dat hij werkelijk rijk was, daarvan had hij nooit enig vermoeden gehad. En dat moest toch wel, anders kon je zo maar niet een paar duizend gulden neertellen voor een klein on ooglijk schilderstukje. Gek, dat er men sen waren, die daarin geldswaarde za gen. Hij zou er hoogstens een gulden voor gegeven hebben. Meer was 't hem zeker niet waard. De lijst vond hij nog het mooiste. Verstand van schilderkunst had hij dan ook absoluut niet. Een vroegere vriend had hem eens meege troond naar het museum in de stad, waar hij jaren gewoond had en daar hadden ze zich vergaapt aan alle mo gelijke grote en kleine werken van be roemde meesters Maar veel interesse had hij niet getoond. Je zag het moois er niet van af. Enfin, dacht Joop, een mens z'n zin is een mens z'n leven. Hij haalde liever een motor uit elkaar en maakte die weer in orde, zodat ze haast geruisloos liep. Motoren waren zijn lust en zijn leven. En als garage houder kon hij nu immers zijn hart ophalen en verdiende bovendien nog een behoorlijke boterham 1 De graaf kwam binnen, natuurlijk weer met Annie aan zijn arm. Joop ergerde zich iedere keer opnieuw als hij dit zag. Had ze, in zekere zin, geen verraad gepleegd waarvan z'n vriend Fred de dupe was geworden? Ze zag ze vliegen, want ze droomde vast en zeker van een huwelijk met die vervelende kerel, die zeker wel twintig jaar ouder was dan het wicht. Mevrouw de gravin ja, dat zou ze wel willen! Als die graaf werkelijk een lid was van de oude Belgische adel, dan zou hij zich wel een paar maal bedenken, voordat hij met Annie naar het gemeentehuis ging. Kon-ie toch ze ker wel de een of andere gravin in België aan de haak slaan? Al was hij veertig, hij had toch altijd een behoor lijk voorkomen- Dat moest zelfs Joop toegeven. Van der Berg was inmiddels op zijn gast toegestevend en liet hem zijn nieuwe koopje zien. Van der Waerde prees zijn gastheer gelukkig. „Zeldzaam gelukkig, waarde heer, Zeldzaam gelukkig. Het is inderdaad een meesterstuk. Werkelijk enig in zijn soort. Ik zou haast jaloers op U kunnen zijn. U hebt al zo'n prachtige verzame ling. Ik denk, dat er niet veel van der gelijke unieke verzamelingen in mijn land te vinden zullen zijn". De oude heer lachte gevleid, want hij was nergens zo gevoelig voor dan wanneer men bewondering had voor zijn schilderijenverzameling. Dat was zijn liefde sinds de dood van zijn vrouw. De graaf bekeek inmiddels met ken nersblik het schilderij. Ongetwijfeld had hij er verstand van, dacht Joop en er kwam een tikje naijver in hem op. Natuurlijk, die kwibus was een man van de wereld en hij was maar een eenvoudige jongen, evenals Fred. Was het te verwonderen, dat zijn vriend het bij Annie tegen deze adellijke kwast moest afleggen? Vrouwen wa ren nu eenmaal anders dan mannen en je kon het Annie aan de andere kant ook al weer niet kwalijk nemen, dat zij verblind geraakte door zijn af komst. Daartegenover viel de arme Fred immers geheel in het nietWat een geluk dat hij, Joop, in ieder ge val zijn Greet had! Op haar kon hij rekenen. Over enkele dagen zouden ze immers officieel verloofd zijnInnig

De Schakel | 1954 | | pagina 1