Toonbankrollen Firma Smoor de Hulsier V. VAN I00IE l Zn., Breskens Fin SMOOR DE HULSIER Dictaatcahiers Alle soorten boekhoud-cahiers Schoolschriften Tekenschriften en schetsboeken Passers en passerdozen y Tekenlatten en driehoeken Gradenbogen Schoobétuis Bruijnzeeb en Faber potloden in alle kleuren Vulpennen f 3,- f 4,75 f 5,95 enz. tot f 35,- Dorpsstraat 10 - Breskens - Tel. 27 OOK VOOR U de kappers naast de kerk 2 hokjes WOONHUIS N» een paar uur was men het vuur meester. De persinrichting en een hoe veelheid geperst vlas ging in vlammen op. De turbine en brakelmachine liepen veel waterschade op. De 16-jarige R. Geernaert, die door de vlammen heen het gebouw uitliep, moest met ernstige brandwonden aan gezicht en armen naar het ziekenhuis te Oostburg worden overgebracht. De schade, die zeer aanzienlijk is, kon door het energiek optreden van de brandweer en leden van het perso neel tot het uiterste beperkt blijven. De vlasserij was verzekerd. Vermoedelijk moet de oorzaak wor den gezocht in het feit dat een olie schakelaar warm was geworden. Breskens Ouderavond Openb. Lagere School. Woensdag j.l. had in het Gem. verenigingsgebouw te Breskens een ouderavond plaats van de Openb. Lagere School. De belangstelling was goed. Burgemeester Eekhout, die als woord voerder optrad, zeide, dat in de hui dige oudercommissie maar twee loden meer zitting hebben, t.w. de heren A. Oosterling en P. Cruson. Deze ouder avond is dan ook, na overleg met deze twee leden, belegd om de ouder commissie weer voltallig te maken. Vervolgens las spr. de artikels voor vastgelegd in de l.o.-wet van 1920, waarbij de rechten en plichten van de oudercommissies omschreven zijn. Hierna werd overgegaan tot ver kiezing van een oudercommissie, waar voor een 14-tal aanwezigen zich can- didaat stelden. Na gehouden stemming waren gekozen de damesmevr. Ver- straaten-Bouwens (Nieuwe Sluis), mevr. Niermans-Gossije, mevr. v. d. Velde- Jacobs en de herenA. Oosterling, J. Quaars, J. de Nooijer en H. Wijnen. Na deze stemming was er 15 minu ten pauze waarin de bestuursfuncties als volgt werden verdeeld: H. Wijnen, voorzitter; mevr. Niermans-Gossije, secretaresse; mevr. Verstraaten-Bouwens, mevr. v. d. Velde-Jacobs en de heren A. Oosterling, J. Quaars, J. de Nooijer, leden. Tot slot van de avond werden een drietal schoolfilms vertoond, die zeer in de smaak van de aanwezigen vielen. Aanbesteding. Door het architectenbureau J. C. P. Loonen te Breskens werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Dorpsstraat te Breskens, voor rekening van de heer I. Cruson. Het werk is gegund aan J. Jansen te Waterlandkerkje, W. Jacobs en J. van Haneghem &- Zn., beiden te Breskens. Oafaningan Bescherming Burgerbevolking. Alhier en ook in andere gemeenten van West Z.-Vlaanderen hadden Za terdag j.l. oefeningen plaats van de B. B. Hieraan werd door verschillende brandweercorpsen, Rijks- en reserve- Rijkspolitie en B.B.-hulppersoneel me dewerking verleend. De oefeningen zijn goed geslaagd. Biervliet Belgischs onderscheiding ontvangen. De heer J. E. Boonstra, Belgisch consul te Vlissingen, heeft te zijnen huize het Oorlogskruis 1940 met de palm uitgereikt aan de landbouwer G. A. Claeijs uit Biervliet. De onderschei ding werd aan de heer Claeijs uitge reikt om zijn verdiensten voor het Bel gische verzet. St. Anna ter Muiden Geslaagd. De grenscommies aan de doorlaatpost alhier, de heer J. Risseeuw, slaagde voor het diploma assistent bij deze dienst. Cadzand Bijeenkomst rampslachtoffers. Een tweede groep van rampslacht offers bracht een drie-daags bezoek aan „Hedenesse". De leiding berustte bij ds. Kuijlman en wika K. Keuchenius, die met de groep uit Oosterland was meegekomen. Er werden lezingen ge houden over „Het gezin" en „Dijken dicht en nu verder". Burgemeester Vermet van Zuidzande hield een cau serie over de geschiedenis van West Zeeuwsch-Vlaanderen. Er werd een uitstapje gemaakt naar Knokke en Brugge. Eede Aanbesteding Voor rekening van de heer Cam. van Rie te Middelburg (B.), werd door architect B.N.A. A. J. van Dongen te St. Anna ter Muiden aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Ingeschreven werd door Fa. Standaert en De Roover te Eede voor f 19.183 en Alph. Heyn- drikx te Eede voor f 17.980. Begroting f 17.850. Retranchement Kerkrestauratie Onder auspiciën van monumentenzorg hoopt men Maandag 24 Mei a.s. een begin te maken met de restauratie der Ned. Herv. Kerk. Myxomatose. De laatste tien dagen hebben de Belgen in de duinen en in het Zwin ruim 400 dode of door bovengenoemde ziekte aangetaste dieren verwijderd. Deze zo gevreesde konijnenziekte heeft dusdanig huisgehouden, dat in sommige gedeelten geen langoor meer te bekennen is. Oostburg Gaslaagd. Voor het diploma stenografie Neder lands met 130 lettergrepen per minuut, slaagde van het Instituut Aalbregtse alhier, mej. M. Sanders te Sluis. Sluis „St. Joseph" verkocht. Het grote hoofdgebouw van het voormalige St. Joseph pensionaat aan de weg van Sluis naar Draaibrug heeft thans een koper. Het is de heer J. Lekkerkerker uit Rotterdam, die ook belast is met het slopen van het voor malige station D.P. te Rotterdam. Voor dat overgegaan zal worden tot de sloop, zal men eerst onderzoeken of het gebouw nog op een of andere manier gebruikt kan worden. Vast staat, dat de broeders uit St. Omer in Noord Frankrijk binnenkort afscheid van Sluis zullen komen nemen. De broeders, die in het pensionaat overleden en begraven zijn, zullen bin nen afzienbare tijd naar Frankrijk wor den overgebracht, om daar opnieuw te worden begraven. Reis ouden van dagen. In het gemeentehuis te Sluis ver gaderde Maandagavond het comité, dat zich belast heeft met de organisatie van een reisje voor de ouden van da gen. Getracht zal worden op 22 Juni de tocht, waarin ook de bewoners van „Rozenoord" zullen worden betrokken, te doen plaats vinden. De route zal nog nader vastgesteld worden, zodra men een goed overzicht heeft van de financiële mogelijkheden. Het comité rekent op de spontane medewerking van de bevolking van Sluis. Waterlandkerkje Uitvoering kleuterschool. Door de kleuters werd ten behoeve van hun school een uitvoering gegeven, waarvoor zij alle lof verdienen. Ook de zangvereniging „De Here is mijn banier" verleende haar medewerking. Verder was er nog accordeonmuziek. Burgemeester Verbrugge dankte aan het einde de talrijke aanwezigen voor hun opkomst en sprak waarderende woorden tot de kleuteronderwijzeres en de leidster van deze avond, mevr. Hoff- mann-Klaassen uit Breskens. Cadzand Lezing In het jeugdvormingscentrum „He denesse" alhier hield Ds. P. J. Pen- nings uit Axel een lezing over het onderwerp: „Oorlog en Vrede". Breedvoerig werd van gedachten gewisseld over deze moeilijke materie waarbij lang werd stilgestaan bij het anti-militairisme. Wika R. Wasterval besprak vervolgens het antwoord van „Kerk en Vrede" op het herderlijk schrijven van de Synode van de N.H. Kerk over bovengenoemd onderwerp. Gevonden voorwerpen. Een armband en een handschoen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een glacé dameshandschoen en 2 breinaalden. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Nieuwvliet. MOTOR SPORT NEDERLAND: De tweede Kikkerrit, een kaartleesrit over ongeveer 100 km., welke Zaterdag 15 Mei a.s. zal worden verreden en georganiseerd wordt door de M.A C.A. Axel en de V.V.V. te Aardenburg, belooft een groot succes te worden. Reeds vele automobilisten en motorrijders schreven voor deze rit in. De eerste deelnemer start te Axel bij paviljoen „Zomerlust" om 14,30 uur. De finish is te Aardenburg op het Kaaiplein. Na afloop van de rit is er een gezellige koffiemaaltijd in hotel „De rode leeuw". Ook bestaat gelegenheid tot bezich tiging van de 1000 jaar oude St. Baafskerk. BELGIËZondag 16 Mei a.s. Internationale motorcross der Bruulbergen te Oostmalle (25 km. ten Oosten van Antwerpen), wed strijden voor junioren en senioren, zowel met als zonder zijspan. Aan de start zullen vele bekende rijders verschijnen uit diverse Europese landen, Voor de eerste maal in de geschiedenis zal ook Australië vertegen woordigd zijn, n.l. door zijn kampioen L. E. Sheehan. Nationale motorcross van de Oudenberg. Nationale wedstrijden voor junioren en senioren, georganiseerd door de A.M.C. Geraardsbergen (35 km. ten Zuid-oosten van Gent). Aanvang 14 uur. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Zondag 16 Mei 1954 Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22 Aardenburg, Oostburg: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl, Zondag 16 Mei 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 hebben wij een mooie Damestas of Boodschaptas Tevens uitgebreide sortering Parfumerieën en Byouterieën Beleefd aanbevelend, Telefoon 73 te koop, voor alle doeleinden geschikt. Te bevragen bij G. VERGOUWE, Boule vard 83 te Breskens. te koop, staande 3e Zandstraat te Breskens. Te bevragen bij J. J. VAN WIJCK. breed 30 en 50 c.m. voorhanden bij Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand April ingelegd f 94.478,49 en terugbetaald f 135.808,88 Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 185 39- PR EDIK BEURTEN Zondag 16 Mei Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. van Beusekom Breskens, 10 uur, Eerw. Heer P. de Visser, Vlissingen Collecte Ned. Bijbelgenootschap 6,30 uur, Ds. v. d. Graaff Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Collecte jeugdwerk Hoofdplaat, 10 uur, D». Eijgendaal H. Doop Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 2,30 uur, Ds. Groenveld Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Collecte „Rozenoord" Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer H. Doop Collecte Reg. Comm. v/h Zuiden Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte gezinszorg Collecte kerkewerk in België IJzendijke, 10 uur, Ds. Kuijlman Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Blomaard Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. v. d. Kerk, Nw. kerk a/d IJssel Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, mej. zr. M. Th. Enck, Amsterdam R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 16 Mei Eerste H.Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2 uur Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof

De Schakel | 1954 | | pagina 3