comité ïisseriidw; VKB De Zeeuwse Bazar Breskens - Tel. 38 1 DE WITTE l Zoon, Dorpssfraal 3D, telefoon 171, BRESKENS Moeder dag WIJ habben voor U een prachtsorterlng In geschenken Maison Moderne, Wed. I. VAN DE VIJVER-Donze, Dorpsstr., Breskens RIJKSKWEEKSCHOOL voor Onderwijzers en Onderwijzeressen Koningin Wilhelmina Lyceum ie Oosiburg geschenken Wij openen deze week winkeltje op de Scheidekade Bakkerij VERGOUWE - BRESKENS Wilt U in CONFECTIE een Stempels en Deurplaatjes A. Bondewel, Breskens leerjongen of een meisje secretaris. Uw adres AANMELDING VAN NIEUWE LEERLINGEN Tot I Juni a.s. bestaat er gelegenheid nieuwe leerlingen aan te geven voor de eerste klasse en voor de voorbereidende klasse. Opgave kan geschieden schriftelijk of mondeling op alle weekdagen aan de school, waar men tevens inlichtingen kan krijgen omtrent de studie en de er aan verbonden kosten. De Rector, A. HOOLHORST. Voor Moederdag 9 Mei, hebben wij 'n prachtsorterlng o.a.Glaswerk, Koperwerk, Souvenirs, Aardewerk, Porceleln, Koekschalen, Koppen en schotels, Bloamenvazen, Presenteerbladen, Beeldjes, enzenz. een leuk Komt U eens kijken WIJ hebben een mooie sortering GEBAK, KOEKJES en BONBONS en we handhaven onze kwaliteit Steenoven Scheldekade Heren- of Jongenscostuum sbhh Gabardine- of Regenjas Topper, Dames- of Meisjesjurk WIJ brengen week op week het nieuwste op confectlegebled, In alle moderne dessins en modellen. Komt U eens zien, het verplicht tot niets. Op aanvraag bezoeken wij U gaarne aan huls. Zondag 9 Mei Sjaals - Handschoenen Kousen (Nylons) - Zakdoeken, enz. niet herkiesbaar. Het bestuur moest worden uitgebreid omdat het ledental was gestegen. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren v. Sabben, Wijnen en Keijmel, de dames Mej. Leenhouts en Mej. de Winde. De heer v. d. Lijke en Mevrouw Bouterse-Heilendoorn werden herkozen, resp. als Vice-Voorzitter en Waarnd. Secretaresse. De jaarverslagen van de Secretaresse en de penningmeester werden goed gekeurd. Besloten werd, om, evenals vorig jaar, de diploma-uitreiking aan de nieuwe leden met een gezellige avond te doen gepaard gaan. Algemene Vergadering D. I. O. Donderdag 29 April hield de Turn vereniging D. I. O. haar Algemene ver gadering. De opkomst was vrij goed. De Voorzitter opende de vergadering waarna de notulen werden gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Als bestuursleden traden periodiek af de heer C. v. d. Kreeke, voorzitter en mevr. A. de Boer, terwijl mej. G. Luchtmeijer als bestuurslid bedankte. Dhr. v. d. Kreeke werd bij acclamatie als voorzitter herkozen. In de vacatu res, ontstaan door het aftreden van mevr. de Boer, die zich niet meer herkiesbaar stelde en mej. Luchtmeijer werden gekozen mevr. C. v. Haneghem en mej. Ina Maas. De voorzitter dankte de aftredende bestuursleden hartelijk voor al hetgeen zij voor de vereniging hebben gedaan. Aan de leden werd voorts nog een voorlopig werkprogramma 1954/1955 voorgelegd, volgens hetwelk in Juli a.s. voor de tweede maal vaardigheidsproe- ven zullen worden afgenomen. De rondvraag leverde nog tal van vragen en voorstellen op, welke alle op bevredigende wijze werden opge lost. Besloten werd om ingevolge ver zoek van de ouders, de training van kleuters van 6—8 jaar niet meer op Zaterdagmiddag doch op Vrijdag te doen plaats vinden van 47 uur. Hierna sloot de voorzitter deie zeer geanimeerde vergadering. Nieuwvliet Wegwedstrijd voor nieuwelingen. Het ligt in het voornemen op Za terdag 5 Juni a.s. alhier een wegwed strijd te organiseren voor nieuwelingen. Vele fraaie prijzen en premiën zijn hiervoor beschikbaar. Oostburg Opgewekt 1 Meifeest. Dr. W. Drees zag de wederopbouw van WestelijkZeeuwtch-Vlaanderen. Onder enorme belangstelling werd Zaterdagmiddag in het Ledel-theater alhier de Mei-vergadering van samen werkende Sociaal Democratische ver enigingen in Westelijk Z.-Viaanderen gehouden. Zeer groot was de belangstelling der ouden van dagen, die de gang naar het Ledel-theater er voor over hadden om de man, die voor de ouden van dagen zorgde, eens te zien en te horen. Allerhartelijkst was dan ook de be groeting der West Z.-Vlamingen, toen dr. Drees, ontvangen door de heer J. Leenhouts, door deze het theater werd binnengeleid. Het zeer hartelijke ap plaus ging al spoedig over in een zeer spontane zang van de „socialisten mars". Zang en ontvangst ontroerden dr. Drees, wiens bezoek voor W. Z. Vlaanderen zoveel betekende. Mevr. E. J. van den Broecke-de Man opende de Mei-bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot de Minister-President, Z.E. Dr. Drees en voorts tot de ouden van dagen, alsmede verschillende burge meesters uit W. Z.-Vlaanderen. Onder leiding van de heer J. Henne- keij speelde een voor deze gelegenheid samengesteld muziekcorps verschillende socialistische liederen. Mevr. van den Broecke bracht er de Meistemming in door enkele Meigedichten voor te dra gen. De afd. van Vrouwenbonden te Breskens en Groede ^voerden het to neelspel „Die goeie oude tijd" op, een spel, dat wel erg schril de toestanden van voor de dertiger jaren in het licht stelde. Het spel maakte diepe indruk op allen. Tijdens een zeer korte pauze werd gecollecteerd voor het vluchte lingenwerk. Mevr. v. d. Broecke droeg ter inleiding van deze collecte een toe passelijk gedicht voor. Na de pauze sprak dr. Drees een diep ontroerende en zeer menselijke Meirede uit, waarin hij ieder aan spoorde zijn beste krachten te geven zonder de vrijheid te offeren. In de aanvang van zijn rede zeide Zijne Excellentie getroffen te zijn door de vele merktekenen die W. Z.-Vlaan deren draagt van de bevrijdingsacties, doch zich zeer verheugd te hebben over het herstel dat zijn stempel heeft gedrukt op dit gewest. Verder constateerde dr. Drees dat in Nederland, ondanks zeer grote te genstellingen, ieder zijn eigen mening mag verkondigen en na affoop van b.v. een verkiezingsstrijd zal nooit de min derheid er voor moeten vrezen in de gevangenis terecht te komen. Juist in Rusland is de feestdag van de arbeid gevierd met een grootse mi litaire parade. Een schrille tegenstel ling met hoe men elders deze dag viert. Wij strijden als socialisten voor grote belangen, doch wij weten waarvoor we strijden. Door zijn beste krachten in te zetten en gezamelijk de wereld be woonbaar te maken. Na afloop van zijn rede werd dr. Drees luide toegejuicht door de aan wezigen. Mevr. v. d. Broecke was aller tolk, toen zij hem dank bracht voor de warm menselijke rede en bovenal voor zijn komst naar het zeer afgele gen Westelijk Z.-Vlaanderen. Met luid applaus werd de Minister-President uitgeleide gedaan door de heer Leen houts. Ondertussen waren de muzikanten weer gereed en schalden vrolijke tonen door de zaal. Dhr. Hennekeij had eer van zijn werk. Een korte vlaggen- parade besloot de bijeenkomst. Viering Koninginnedag. In Oostburg heerste op Konin ginnedag een gezellige drukte. Van vele huizen en gebouwen wapperde de driekleur. Des morgens liet het tamboer corps zich horen. Om ongeveer 2 uur haalde de Harmonie de leerlingen van de lagere scholen af. Aan het Rijks gebouw gekomen werd het gemeente bestuur een aubade gebracht, waarvoor burgemeester Hoekzema dank bracht. Na het hijsen van de vlag op het Ledelplein werden kinderspelen gehou den. Des avonds concerteerde de Har monie o.l.v. de nieuwe dirigent, de heer F. v. d. Bussche. Voorts werden er volksdansen uit gevoerd en tot slot werd hefe, spel op gevoerd „Sla op de gong", waarbij de heer C. Fourdraine conferencier was en Pierre Leenhouts de talrijke melo dieën speelde. Schoondijke Zangwedstrijd. Bij de ter gelegenheid van Konin ginnedag gehouden zangwedstrijd gingen de eerste drie prijzen naar Oostburg, n.l. voor de heren P. de Lijzer, Pierre Leenhouts en P. Versprille. Premiekeuringen voor Stieren en Vrouwelijk Fokvee in West Z,-VI. Maandag 17 Mei: Schoondijke 8,30 u. IJzendijke 10 u. Hoofdplaat 14 u. Dinsdag t8 Mei Nieuwvliet 8,30 u. Cadzand 10,30 u. Retranchement 14 u. Woensdag 19 Mei Zuidzande 8,30 u. Aardenburg 10 u. Oostburg 14,30 u. F1LMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens ver toont op Zaterdag 8 Mei de hart verwarmende musical„Bij het licht van de zilveren maan" met Doris Day en Gordon Mac Rae. Op aller genoe- gelijkste wijze worden U in deze film de verdere lotgevallen verteld van het gezellige gezin uit On Moonlight Bay, waarin Wesley - die kwajongen - weer voor de nodige verrassingen zorgt. Zondag 9 Mei wordt vertoond de opzienbarende film„Wat gebeurde er met Hitler". Ik was Hitler's vriendin. Opzienbarende onthullingen van een blonde vrouw aan een Amerikaanse journalist. Aanvang der voorstellingen halt zeven en om half negen. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Betaal niet meer dan nodig is Heren-lederzolen en rubberhakken, van af f 4,75. Dames-lederzolen en -hakken vanaf f 3,75. Machinaal genaaid, gelijmd, gepend, zonder prijsverhoging. In één dag klaar I Wij zijn speciaal ingericht om schoenen te vergroten, 75 cent. Verbreden, knob bels inzetten, 50 cent. Damesschoenen zwart maken f 1,25 herenschoenen f 1,50. Gegarandeerd. Modern schoenherstellersbedrijf L. DE PAGTER, Walstraat 105, Vlissingen. te Middelburg Aanmelding van nieuwe leerlingen vóór I Juni a.s. Tot de ie klasse kunnen worden toegelaten zij die in het bezit zijn van een volledig U.L.O.-diploma (A of B) en zij die bevorderd zijn naar de 4e klasse van een school voor V.H.M.O. Tot de 3e klasse zij die in het bezit zijn van een einddiploma H.B.S., Gymnasium of M.M.S. Zij die van plan zijn naar de kweek school te komen moeten zich nu reeds opgeven. Later kunnen de vereiste diploma's worden overgelegd. De Directeur, A. DE JONGE. Noordstraat 29. Telefoon 2051. Voor Moederdag honderden practische GEVRAAGD: een Kleermakerij J. SCHRIER, Ph. van Kleef- strast 68 te Breskens. te Breskens vraagt tegen nader overeen te komen vergoeding een Schriftelijke sollicitaties tot en met 1S Mei a.s te richten aan het adres Spulplein 9 te Breskens. Niet alleen voor een Costuum of Mantelcostuum maar ook voor Uw Vak- en Bedrijfskleding, enz. BRESKENS GROEDE Oranjepl., tel. 130 Blekestr. A 209 PREDIKBEURTEN Zondag 9 Mei Aardenburg, 10,30 uur, Ds. van Bork St. Kruis, 9 uur, Ds. van Bork Biervliet, 9,30 uur, Ds. Bergsma Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. Schopenhauer Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Collecte alg. chr. doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Retranchement, 6,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Collecte gezinszorg St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 11 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 11 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,is uur, Ds. Vis Geref. Kerk Breskens 10,30 en 3 uur, Ds. Pontier, Domburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskeni Zondag 9 Mei Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2 uur Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof

De Schakel | 1954 | | pagina 3