haarverzorging V. VAN HDUTE i Zn., Breskens Lopers! Lopers! Lopers! V. VAN HOUTE H. H. adverteerders! A. Bondewel, Breskens, lel. 210 De kappers naast de kerk Verder alles voor de schoonmaak de kappeis naast de kerk Gemeente Breskens huisvuil Woensdag Voor natuurlijk naar Talefoon 73 en A. J. Cambier, Breskens. Voor de Staatk. Geref. Partij nemen zitting de heren D. Kodde, Zoutelande. C. Boender, Tholen. A. S. Wisse, Waarde. Plaatselijk Nieuws. Groede Wielerwedstrijd. De 3e ronde van Groede voor amateurs, op 3e Paasdag heeft, ondanks het gure weer, zeer veel belangstelling getrokken. Er verschenen 51 renners aan de start. De afstand bedroeg 100 km. (46 ronden). Reeds direct nadat het startschot gelost was door de wnd. burgemeester, de heer C. Cijsouw, vormde zich een kopgroep van vier man, bestaande uit P. v. d. Piuijm uit Dussen, C. Keepers uit Roosendaal, B. Weiten uit Made en P. Jacobs uit Breda. W. Verhoeven zette alleen de ach tervolging in, doch slaagde er niet in zich bij de kopgroep te voegen. Daar de macadamweg in het z.g. „Platte Putje" zeer slecht was, moesten vele renners de strijd opgeven vanwege lekke banden. Ook Weiten en Jacobs, die in de kopgroep zaten, verdwe nen door pech uit de strijd. De vijftien prijswinnaars waren j. C. Keepers, Roosendaal; 2 P. v. d. Pluijm, Dussen; 3. W. Verhoeven, Overschie; 4. C. v. d. Borst, Etten; 5. Th. v. d. Wiel, Tilburg; 6. J. Maas, Wouw; 7. P. van Avoird, Oosterhout; 8. T. Luijkx, Zwanenburg; 9. C. Ha vik, Zaandam; 10. W. Heeren, St. Willebrord; II. W. Matthijssen, Wouw; 12. W. A. de Wit, Leur; 13. Van Loon, Oosterhout; 14. W. Burgers, Oudenbosch; 15. A. van Meel, Wouw. De beker voor de eerst aankomende Zeeuwse renner werd gewonnen door A. Murijn, Eede (Aardenburg). Groede - Nieuwvliet Varkearsexamen, Door de leerlingen van 3 lagere scholen te Groede en de lagere school te Nieuwvliet werd deelgenomen aan het jeugdverkeersexamen. Van de openb. lagere school te Groede namen 32 leerlingen deel aan het examen. Bij het schriftelijk ge deelte werden er 2 en voor het prac- tische 4 afgewezen, zodat 26 leerlingen slaagden. Van de R.K. School te Groede namen 21 leerlingen deel aan het examen. Bij het schriftelijk gedeelte werden er 4 en bij het practische I afgewezen, terwijl er I om andere redenen niet heeft deelgenomen aan het practÏ9che, zodat 1; leerlingen zijn geslaagd. Van de Chr. School te Groede namen 22 leerlingen deel aan het examen. Bij het schriftelijk gedeelte werden er geen afgewezen en bij het practische werden er 2 afgewezen, ter wijl er 1 aan het practische niet heeft deelgenomen wegens ziekte, zodat 19 leerlingen slaagden. Van de O.L S. te Nieuwvliet, namen 20 leerlingen deel aan het examen. Voor het schriftelijk gedeelte werden er geen afgewezen en bij het practi sche werd er 1 afgewezen, zodat 19 leerlingen slaagden. Het totaal aantal deelnemers was 95, waarvan 79 slaagden. Oosiburg Geslaagd. Voor het examen landbouwwerktui genkennis slaagde te Wageningen de heer A. Luteijn alhier. Biervliet Tijdelijke afsluiting van wegen. In verband met de uitvoering van werken zal de Havenweg alhier gedu- pl.m. f 11.75 f 15.75 f 26,95 f 3.— f 6,95 Katoen Bouclé traplopers, normale trapnu at, Jumbo Bouclé traplopers, Forta Bouclé traplopers, Cocoslopers, 50 cm. f 1,98 f 2,25 70 cm. 100 cm. f 3,95 f 5,95 140 cm. 200 cm. f 14,25 alles per meter. Cocoskarpetten 140 x 180160 x 230 200 x 250200 x 270 200x300; vanaf f 12,95. In Vocaleum en Balatum steeds de nieuwste dessins Vaste vloerbedekking Jumbo en Forta, kleurecht en ijzersterk. rende 6 weken en de Kortedwarsweg in de Koninginnepolder gedurende een maand gesloten worden. Schoondijke Kleuterschool. In de gehouden algemene vergade ring van de vereniging „Kleuterschool" gaf de secretaris, de heer I. Luteijn, een overzicht van de gang van zaken sedert de opening van het nieuwe ge bouw in November van het vorig jaar. Het aantal leerlingen is sterk gedaald en bedraagt nu pl.m. 40. Gehoopt wordt dit peil te kunnen handhaven, daar anders de subsidie van de ge meente, die per leerling wordt bere kend, en de schoolgeldopbrengst te sterk zouden verminderen. Over 1953 bedroeg het batig slot f 203,28. D^ voorzitter bracht hulde en dank aan de penningmeester, de heer J. A. Cransberg, die dit jaar zijn 40-jarig jubileum als bestuurslid mocht her denken, waarvan 35 jaar als penning meester. De minimumcontributie van de ver eniging werd bepaald op f 1,per jaar, terwijl tevens zal getracht worden het ledental uit te breiden. Op basis van een vijfjarenplan hoopt men een fonds te kunnen vormen voor de aan schaf van nieuwe schoolmeubelen, het geen tot nu toe wegens geldgebrek niet kon plaats vinden. Voorts werd een ontwerp van nieuwe statuten en reglement behandeld, die zullen worden opgezonden ter Konin klijke goedkeuring, om de destijds ver loren gegane rechtspersoonlijkheid der vereniging opnieuw te kunnen verkrij gen. IJzendijke Brandwonden opgelopen. Bij het verbranden van langs de weg liggende takken, waarbij gebruik werd gemaakt van petroleum, vatten de kleren van de arbeider E. P. vlam. Door in een sloot te springen wist hij wel de vlammen te doven, doch moest toch met ernstige brandwonden per auto naar huis worden gebracht. Benoeming. De heer C. de Smit is benoemd tot gemeente-opzichter te IJzendijke, zulks met ingang van 1 Mei a.s. Breskens Turnuitvoering Zaterdagavond gaf de turnver eniging „D.I.O." alhier haar tweede turnuitvoering in het Gem. verenigings gebouw, die, evenals de uitvoering van vorige week Woensdag, zeer goed ge slaagd is Bij de afwerking der verschillende nummers bleek, dat de prestaties nog steeds vooruitgaande zijn. Na afloop werd door de voorzitter, de heer C. v. d. Kreeke, aan de da mes Dingemanse en Gillissen, de echt genoten der leiders, bloemen aange boden. De accordeonclub „Mirian" verleende ook nu weer haar medewerking. Na afloop bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. Vergadering „Schuttevaer". Op de te houden algemene vergade ring van „Schuttevaer" op Woensdag 28 en Donderdag 29 April a.s. te Amersfoort, zal de afdeling Breskens verzoeken het gebruik toe te staan aan binnenschepen van de reserve-aanleg plaats der veerboten. Viering Koninginnedag, In aansluiting op ons vorig be richt over de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 April a.s. te Breskens, kunnen we nog nader mededelen, dat behalve de kinderspe len op het Oranjeplein des middags, de beide zangverenigingen en de mu ziekvereniging des avonds op het Spui- plein een uitvoering zullen geven. Dronkemans gedragingen. J.l. Zondagavond bevonden zich A. S. en J. U. S., beiden wonende te Vlissingen, aan de boot te Breskens. Waarschijnlijk tengevolge van het koude weer hadden zij diverse café's in Breskens bezocht en verkeerden zij in een vrolijke stemming. Nabij een gebouwtje aan de boot bleek men al te veel vertrouwen in het publiek te hebben, daar een krat met flesjes bier was buiten blijven staan. Dit was begrijpelijkerwijs erg verleide lijk en in minder dan geen tijd hadden de „heren" een 12-tal flesjes „soldaat" gemaakt. Gelukkig trokken beiden de aandacht toen zij in, een ander ge bouwtje een ruit stuk sloegen. Weldra werden zij ingerekend en met een gratis rit in de auto van de verkeers- groep, bracht de politie hen naar het bureau waar zij wel totaal ontnuchterd zullen zijn. De slot-acte van dit dramatisch ver loop zal waarschijnlijk wel in de recht zaal te Middelburg plaats vinden. Gemeente BRESKENS over de maand Maart 1954 GEBOREN: 7, Pieter Willem, zn. van Jannis P. de Koster en van Pieternella S. de Baare; 9, Neeltje Maria, d. van Willem de Koster en van Elizabeth Izeboud; 14, Robertus, zn. van Marinus A. Verschelling en van Elizabeth S Riemens; 12, Jacobus Abraham, zn. van Johannes W. Carels en van Neeltje A. Jansen. OVERLEDEN: I, David Luteijn, oud 92 j zonder beroep, wonende te Breskens; 6, Catharina Faro, oud 58 j., zonder beroep, wonende te Breskens, echtgenote van Daniël Schrier; 24, Izaak Pieter Maas, oud 58 j., aannemer, wo nende te Breskens. HUWELIJKEN: 9, Willem I.Verduijn, oud 22 j handelsreiziger en Anna M. de Munck, oud 20 j-, zonder beroep, beiden wonende te Breskens. INGEKOMEN: I, Jan J. Brugge, van Delft naar Achterweg 6; 8, Rudolf N. A. Veerman en echtgenote, van Aar denburg naar Noodplan C 10: 12, Roe land J. L, Gijsen, van Gorinchem naar Dorpsstraat 21; 12, Adriana Swartelé, van Sluis naar Glacis 16; 16, Augusti- nus Sijnesael en gezin, van Groede naar le Zandstraat 25; 26, lzaak Bouwens en gezin, van Oostburg naar Noodplan L 12; 26, Wed. Adriana P. Bouwens- Meulendijk, van Oostburg naar Nood plan L 12. VERTROKKEN 6, lzaak van Opdurp en gezin, van J. H. van Dalestraat 18 naar Sluis; 8, Dina M. Goeseije, van T. F. Blankenstraat 10 naar Waarde; 13, Jacob Rocus Hamelink en echtge note, van Burgem. Gerritsenstraat 16 naar Middelburg; 15, Marinus P. Diele- man, van Burgem. Gerritsenstraat 19 naar Vlissingen; 15, Levina C. van Meenen, van Burgem. Gerritsenstraat 4 naar Zeist; 18, Cornelis Compeer en gezin, van T. F. Blankenstraat 17 naar Vlissingen; 26, lzaak A. Verschoor, van Grote Kade 6 naar Haarlem; 26, Jaco bus C. Leenhouts, van Visserijstraat 14 naar Sluis. Zojuist ontvangen moderne damestassen Portemonnaies Portefeuilles Reisnécessaires, enz. Pracht sortering Byouterieën billijke prljzan. Beleefd aanbevelend. Telefoon 73 Het wordt volgende week niet op Donder dag, maar op opgehaald. In verband met de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin, moet ons blad volgende week vroeger ter post bezorgd worden, zodat wij beleefd ver zoeken Uw advertenties in het begin van de volgende week te willen inzenden. De redactie. Gevonden voorwerpen. Kinderportemonnaie, vulpen, een bruin en een groen lederen portemonnaie, rode das, baal meel, sigaren-aansteker, 3 paar witte kindersokjes, bruin lederen portemonnaie, puntenslijper, bos sleutels, blauwe autostep. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens Faillissementstatistiek Het totaal aantal faillissementen uit gesproken in de maand Maart 1954 bedraagt 127 (145), te verdelen als volgt: In de provincie Noord Holland (ex clusief Amsterdam) 23 (28), Amsterdam 19 (19), Zuid Holland (exclusief Den Haag en Rotterdam) 11 (11), Den Haag 12 (18), Rotterdam 10 (2), Utrecht 7 (11), Gelderland 10 (14), Noord Brabant 15 (12), Limburg 11 (12), Zeeland 3 (3), Friesland 1 (7), Groningen 1 (5), Drente 1 (0), Overijsel 3 (3). Het totaal aantal uitgesproken faillis sementen van 1 Januari 1954 t/m 31 Maart 1954 bedraagt 356 (414). Tussen geplaatste cijfers zijn over dezelfde periode van 1953. Zondag 25 April Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom H. Avondmaal Biervliet, 10,30 uur, Ds. Blomaard Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadxand, 9,30 uur, Ds. ten Cate H. Doop Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Da. ten Haaft. Nieuwvliet, 11 uur, Ds. ten Cate Oostburg, 2,30 uur, Ds. Groenveld Retranchement, 10 uur, Wika Wasterval, Gezinsdicnst Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 11 uur, Ds. Schopenhauer Doopsgez. Gem. Aardsnburg 10,15 uur> Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 25 April Eerste H.Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2 uur Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof

De Schakel | 1954 | | pagina 3