Openbare eindles Rijkslandbouwwinter- school te Schoondijke Kon. Nederlandse Schouwburg Ie Geut. Uitslag verkiezing Prov. Staten in Zeeland In tegenwoordigheid van tal van belangstellenden werd gistermiddag in het Hotel „De Zwaan" de eindles van de Rijkslandbouwwinterschool gehouden. De Voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer M. J. Verbrugge uit Waterlandkerkje, sprak een welkomst woord en zeide dat Zeeland veel aan het veranderen is, vooral valt dit op te merken op de boerderij gedurende de laatste tien jaar. De Directeur, de heer van Dijk, bracht zijn gelukwensen over aan de leerlingen en spoorde de jongens aan het contact met de school niet te verbreken. Verder deed hij een beroep op de leerlingen om deel te nemen aan deze zomer te houden Zeeuwse manifestatie, bij het bezoek van H. M. Koningin Juliana te Middelburg. Verder richtte hij zich tot de ge slaagden om de vervolgcursus te volgen en om lid te worden van de Vereniging van Oud-Leerlingen. Daarna werden met een toepasselijk woord de diploma's uitgereikt. Door de leraar de heer A. P. de Roo werden aan de geslaagden vragen ge steld over werktuigen en grondbewer king, waarna Ir. Bouman hen onder vroeg over plantenteelt, welke vragen zeer goed werden beantwoord. De Directeur deelde mede dat een der leden door de dood is ontvallen, waarna een minuut stilte werd betracht. Verder richtte spr. zich tot Ir. Ris- seeuw, die inmiddels naar elders is ver trokken en dankte hem voor het onder wijs dat hij aan deze school heeft ge geven. In diens plaats is benoemd de heer Roest en men hoopt dat hij hier een prettige werkkring zal vinden. Ook werd dank gebracht aan Mevr. CarrièreCijsouw, die wegens huwe lijk ontslag heeft genomen als hulp bij de administratie der schoolin haar plaats is Mej. de Badts. Door de Voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer Verbrugge werd aan de heer A. Ceulenaere te Eede de hoogste onderscheiding uitgereikt, n.l. de Dr. Huizingapenning. Namens de N. C. B. Kring Oostburg Veertien geslaagden. werd door de heer de Badts, als ie extra prijs een boekwerk aangeboden aan de heer P. Pladdet te Biervliet. De Voorzitter van de Z. L. M., de heer de Bruijne, reikte aan de heer A. Modde te Oostburg eveneens een boek werk uit als 2e extra prijs. Namens het Gemeentebestuur van Schoondijke sprak burgemeester van Rosevelt, feliciteerde de leerlingen en hoopte dat zij in hun verder leven nog veel succes mogen hebben. De heer de Badts dankte directeur en lereraren voor het onderwijs aan de leerlingen gegeven. Ook de heer Eversdijk, oud-leraar dezer school, sprak nog enige waar derende woorden. Hierna werd door de heer A. Ceule naere, namens de leerlingen, dank ge bracht voor het genoten onderwijs waarbij hij de directeur een geschenk aanbood, n.l. een plaat met afbeeldin gen van zangvogels, alsmede een paar boeken. Tot slot sprak de directeur en dankte allen voor hun aanwezigheid, alsmede voor de gesproken woorden. Het einddiploma werd behaald door de heren U. Kouijzer en P. Pladdet te Bier vliet, R. de Crook te Breskens, A. Ceulenaere te Eede, C. Brakman, E. Buijsse, A. v. d. Hemel, A. Luteijn, J. de Smit, J. van 't Westeinde te Groede, D. Jansen te Hoek, A. Modde te Oostburg, J. Rosseel te Sint Kruis, T. van de Vijver te Sluis. Bevorderd van de ie naar de 2e klasse werden C. Steendijk te Axel, Th. Cauweli te Aardenburg, K. Dees, D. Dekker, J. van Hee te Biervliet, A. de Bruijne te Cadzand, F. Dees, C. Salomé, P. van 't Westeinde te Groede, F. Tho- maes en R. Thomaes te Hoofdplaat, A. Verplanke te Nieuwvliet, A. van Deursen, M. Remijn, H. van de Vijver te Sluis, M. Dees te Waterlandkerkje, A. Luteijn, W. de Meijer te IJzendijke, A. Cappon te Zuidzande. Niet bevorderd i. Boekbespreking Wij vrouwen van vandaag. Ter gelegenheid van Moederdag '954 (9 Mei a.s.) zal wederom een moederboek verschijnen, n.l. een geheel nieuwe uitgave van „Wij vrouwen van vandaag", door L. A. Lever-Brouwer. Dit vlot geschreven, actuele boek behandelt op eenvoudige, boeiende wijze tal van vragen, die in het leven van de moderne vrouw naar voren kunnen komen, vragen waarover elke vrouw praat en denkt, zoals Man en vrouw één Opvoeding Bevrediging in het gezin Mode en make-up Wat mag en niet mag kan er niets aan doen, maar ik houd zo krankzinnig veel van je dat ik me geen raad zou weten, als ik je moest missen". Het meisje bracht de in de war ge raakte haren weer in orde, maar glim lachte blij en opgelucht. „Domme jon gen," antwoordde ze zacht, „daarvoor behoef je je geen zorgen te maken. Je bent en blijft m'n enige schat, dat moest je nu toch wel weten". „Waarom heb je me dan gisteravond geen boodschap gegeven dat je naar de stad ging?' „Joop-lief, het kwam allemaal zo onverwacht. En ik verdenk de graaf er van, dat hij opzettelijk tot het laatste ogenblik gewacht heeft om te vertel len, dat we naar de opera zouden gaan. Toen was er geen gelegenheid meer om je een berichtje te sturen. Toe, lieveling, je bent nu niet meer boos, hè? Je komt toch vanavond?" Joop, die al lang weer blij was, dat hij zijn schat bij zich had, lachte en trok het meisje op zijn knie. „Natuur lijk, lieveling, op voorwaarde, dat je niet de gehele avond naar die ver Ontspanning voor onze moeders Trouwen en scheiden Huwelijks problemen Ouders en kinderen De vrouw en de politiek Beroeps arbeid van de gehuwde vrouw Ver enigingsleven De ongehuwde vrouw Ouder worden enz. Het is de vierde, herziene en uitge breide uitgave, die nu verschijnt, in nieuw gewaaduitgebreid met drie nieuwe hoofdstukken, n.l.„De grootte van ons gezin", „Wat doet de huis vrouw in haar vrije tijd en „De plaats van de vrouw in de Kerk". Een passend Moederdaggeschenk. Uitgave La Rivière Voorhoeve, Zwolle. wenste Ze legde haar vinger op zijn lippen. „Ssst, Joop. Houd de eer aan jezelf en blijf netjes, zul je?" „Goed, als je tenminste vanavond ook een beetje aandacht aan mij wilt besteden. Of, zeg, ik weet het beter. Zullen we de jeep nemen en van avond samen op sjouw gaan?" Het plan lokte haar wel aan. Het meisje dacht even na en keek hem toen aan. „Waarheen, Joop?" „Waarheen je wilt, Greet. Zullen we naar Leiden rijden en daar ergens heengaan? Of liever wat anders?" „Niet naar Leiden. Laten we maar een eindje gaan toeren. Het doet er niet toe waarheen". „Goed, om zeven uur kom ik je met de jeep halen". „Half acht. Eerder kan ik onmoge lijk klaar zijn". Hij kuste haar onstuimig. „Best, schat, om half acht ben ik bij je". 's Avonds reden ze de brede beton weg op, maar het verkeer was er te druk en bij het eerstvolgende dorp sloegen ze een zijweg in, zodat ze Voetbal 3e klasse D. OdioNw. Borgvliet t3; Hulst Zeelandia 2-2; De ZeeuwenR.K.F.C. rr; R.C.S.Corn Boys ro; Bres kensAxel O4; BiervlietMeto o5. De stand is nu Hulst 19 13 5 1 31 5327 R C.S. 20 12 2 6 26 53131 Axel 20 9 3 8 21 4735 Odio 20 8 5 7 21 4435 De Zeeuwen 19 9 2 8 20 3830 R.K.F.C. 20 7 6 7 20 4736 Nieuw Borgvliet 19 7 4 8 18 2837 Zeelandia 20 6 6 8 18 2036 Biervliet 18 7 3 8 17 2443 Meto 18 5 5 8 15 25—32 Corn Boys 20 5 4 II 14 2640 Breskens 19 3 5 11 11 2144 Programma voor Zondag a.s. Corn BoysBreskens; Nw. Borg vlietHulst; Zeelandiade Zeeuwen; R.K.F.C.R.C.S.; AxelBiervliet; OdioMeto. Nu de kampioen bekend is en ook de strijd om de laatste plaats in het nadeel van Breskens is uitgelopen, zullen de resterende wedstrijden weinig spanning meer brengen. Alleen Corn BoysBreskens is nog van belang en de Sassenaren krijgen Zondag de kans om Breskens defini tief op de onderste plaats te drukken. Hulst zal geen al te grote inspan ning meer doen en wellicht kan Nw. Borgvliet hiervan profiteren. Zeelandiade Zeeuwen kan een over winning opleveren voor de Middel burgers. Bij R.K.F.C.R.C.S. zal het niet ver van een puntenverdeling blijven. Zowel Axel als Odio achten we in staat de bezoekende clubs de punten afhandig te maken. Abe. Hoeveel radioluisteraars telt Nederland? Het aantal aangegeven radio- ontvangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 April 1954, 1.877.367 te gen 1.866.848 op 1 Maart 1954. Op r Maart 1954 waren er 491.755 aangeslotenen op het Rijks- radiodistributienet tegen 491733 op 1 Februari 1954. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Zondag 25 April 1954 Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruyckere, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centram Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 25 April 1954 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65 Zondag 25 en Donderdag 29 April tot slot van het speeljaar 1953-'54 Paul Cammermans (McLeod) in „OPSPORINGSBRIGADE 21" Toneelspel vanSidney Kingsley RegieEdward Deleu Zondags: 3 u. en 7.30 u. Donderdags: 7.30 u rustiger met elkaar konden babbelen. In een bosachtig gedeelte stopte hij plotseling en zette de motor stil. Ze keek hem in het duister verwonderd aan. „Wat is er aan de hand, Joop? Toch geen pech?'' „Pech? Nou en of! Wil je wel ge loven, dat die motor het gewoonweg vertikt om verder te gaan voor ik een serie zoenen van je gehad heb?"' Hij nam haar in zijn armen en kuste haar waar hij zijn meisje raken kon. „Kind, ik ben gewoonweg stapel op je. Houd je echt veel van me?" „Lieve, lieve jongen, moet ik het je voor de zoveelste maal nog eens zeg gen? Goed danJoop, schat, er is nie mand op de wereld waarvan ik zoveel houd als van jou. Is het zo goed?" ,,Wil je met me trouwen, lieveling?" ,,A1 was het dadelijk, Joop" „Je meent het?" vroeg hij opgetogen. ,,Ja, als jij wilt trouwen, dan zeg ik geen neen". Hij dacht een poosje na. Was hij even een gelukskind? „Weet je wat we doen?" vervolgde hij; „morgen ga ik naar je vader en Bij de Woensdag gehouden stem ming voor de Prov. Staten in Zeeland werden in totaal uitgebracht 144183 (136919) geldige stemmen, verdeeld als volgtPartij van de Arbeid 40562 (33703). Kath. Volkspartij 28670 (26326) Chr. Hist. Unie 25428 (25518). Anti- Rev. Partij 19977 (19807). V. V. D. 12393 (11680). Comm. Partij Nederland 818 (1182). Staatk. Geref. Partij 12848 (12922). Geref. Pol. Verbond 1272 (955). Kath. Arbeiderslijst 2215 (o). De tussen geplaatste cijfers zijn van 1950. Voor de Partij van de Arbeid nemen zitting de volgende personen L. P. van Oorschot, Vlissingen. Mr. H. B. Bouwman, Goes. Mevr. E. J. van den Broecke-de Man, Aardenburg. A. H.Vermeulen, Dreischor. J. L. Lukaart, Goes. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, Middelburg. J. S. Visscher, Goes. M. J. van Poelje, Vlissingen. L. F. du Boi», Terneuzen. Mr. A. J. van der Weel, Middelburg. C. Hamelink, Axel. Z. C. Salomé, Kortgene. Niet meer terug keert de heer A. P. Bil uit St. Annaland. Voor de Kath. Volkspartij nemen zitting de heren Mr. A. J. J. M. Mes, Middelburg. A. L. S. Lockefeer, Hulst. Ir. G. P. M. Dikötter, Terneuzen. E. J. van Ruym- beke, Nieuw Namen. C. van Bellegem, Eede. E. Vader, Vlissingen. C. Ver- donk, 's-Heer Arendskerke. P. Vercau- teren, Nieuw Namen. J. M. A. C. van Dongen, Aardenburg. Niet meer terug keren de heren M. A. H. Govaert, Groede. E. F. Poppe, Graauw-en-Langedam. C. H. M. Plas- schaert, St. Jansteen. Voor de Chr. Hist. Unie nemen zit ting de heren C. Philipse, 's-Heer Arendskerke. Mr. W. F. E. Baron van der Feltz, Middel burg. A. H. S. Stemerding, Oost en West Souburg. A. Koster, Zaamslag. C. F. v in der Peijl, Goes. M. den Boer, Haamstede. G. J. van de Waal, Schoon dijke. G. P. Leendertse, Kamperland. Niet meer terug keren de heren J. L. J. Bruijnzeel, Wissekerke. D. Dekker, Waterlandkerkje. C. A. Kaan, Terneu zen. Joh. de Kruijter, Goes. Voor de Anti-Rev. Partij nemen zit ting de heren A. Schout, Vlissingen. J. Hommes, 's-Heer Arendskerke. A. A. van Eeten, Nieuwerketk. A. I. Catsman, Aarden burg. P. Meliefste, Middelburg. P. Bou- deling, St. Philipsland. Niet meer terug keert de heer C. de Putter, Axel. Voor de V. V. D. nemen zitting de lieren J. L. Verhagen, Vlissingen. P. Hecring, Zierikzee. Mr. J. F. G. Schlingemann, Zierikzee. Niet mter terug keren de heren D. W. Lindenbergh, 's-Heer Arendskerke zeg ik, dit we van elkander houden en vraag ik tevens zijn toestemming tot een officiële verloving. In October ver loven we ons dan en volgend voorjaar trouwrn we. We moeten toch eerst spullen hebben, nietwaar? Ik kan je toch moeilijk op ons kamertje boven de garage giau installeren. Nee, we moe ten een behoorlijk huisje met aardige meub Itjts hebben". ..M-'ubfT n is nog wel aan te komen, maar etn huisje, Joop! Je denkt mis schien in zo'n klein dorp, dat zo ver geten ligt. is toch geen woningnood. Maar het zal werkelijk niet meevallen, om hier een huisje te krijgen". „Nou ja, dat bespreken we nog wel eens. Het behoeft ook niet zo groot te zijn. Desnoods een gedeelte. In ieder geval houden we het voorlopig op het voorjaar. Onze zaak gaat op het ogen blik uitstekend en als ik zuinig aan doe, kan ik het volgend voorjaar we! voldoende geld bij elkaar hebben om meubelen en zo te kopen. En als we dan een beetje geluk hebben met een huisje, dan kruipen we daar met z'n tweetjes in. Hoe lijkt je dat?" (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1954 | | pagina 2