Ontspanningspark „DE EFÏEÜNG" te Kaatsheuvel ca 56e Muziekfestival ZONDER GELUK vaart niemand wel Land- en Tuinbouw lijn ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 9e Jaargang Nummer 482 Vrijdag 16 April IÖS4 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën: 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen" 10 cent extra, Op Zondag 18 April, 1ste Paasdag' wordt het grote ontspanningspark „De Efteling" in Kaatsheuvel weer voor de bezoekers opengesteld. Vele maanden is er intensief gewerkt, zowel aan het onderhoud en de restauratie van het sprookjesbos, als aan verschillende nieuwe ontspanningsmogelijkheden, die ten doel hebben het park, vooral ook met het oog op de toenemende belangstelling van buitenlandse toeristen, nog attrac tiever en recreatief veelzijdiger te ma ken dan het reeds was. Zo werden o.a. een groot nieuw parkeerterrein en een autoweg, rechtstreeks naar het restau rant, aangelegd, hetgeen speciaal voor de automobilisten een ideale verbete ring betekent. Naast de bestaande kano vijver is, onder leiding van de Neder landse Heide Maatschappij, een grote roeivijver gereed gekomen en de uitge strekte siertuinen zullen, door nieuwe aanplantingen en een doordachte tuin architectuur, het gehele jaar in bloei staan. In het zeer romantische laantje, grenzend aan het sprookjesbos (door de bezoekers reeds lang als „het liefdes laantje" geadopteerd) zal men dit jaar een bron vinden waarbij, en zeker in liefdes-aangelegenheden, het Delphi's Orakel nog in de schaduw zal staan. Minnende paartjes kunnen hier, wan neer zij elkaar de hand reiken onder het neerstortende water, aan de kleur daarvan de kracht van eikaars liefde aflezen. Hoe sterker deze is, des te sneller verandert de kleur van het wa ter in rose, soms zelfs in donkerrood. Aan belangstelling voor „De Efteling" zal het, daaraan twijfelen wij niet, dit seizoen niet ontbreken. Er wordt voor 1954 dan ook rekening gehouden met 600.000 bezoekers, dat is 200.000 meer dan het vorige jaar. De stad Antwerpen organiseert op al de Zondagen van de maanden Juli, Augustus en September, telkens van 10 tot 17 uur, en eventueel op Zaterdagen, van 13 tot 17 uur, haar 56e muziek festival voor zangverenigingen met minstens 40 werkende leden, en fanfare-, harmonie-, accordeon-, mandoline- en symphonieverenigingen met minstens 30 werkende leden. Alle verenigingen, zowel buitenlandse als Belgische, mogen aan het muziek festival deelnemen. Zij kiezen zelf dag en uur, die hen het best schikken. Het uit te voeren programma moet één uur bedragen, inbegrepen de pau- F if i L L T 3» door HENK VAN HEESWIJK Fred grinnikte en zelfs Henk, hun knecht, kon een glimlach niet weer houden. De jongens gingen gewoon verder met hun werk, maar na een half uurtje stond Joop weer op en liep naar buiten, waar hij de wagen van de graaf met critische blik bezag. Veel bijzonders was het ook niet. Een dood gewone Peugeot, al verscheidene jaren oud, verwaarloosd en versleten. Alleen de kroontjes op de portieren glansden van nieuwigheid, blijkbaar er pas op geschilderd. Hij bekeek de wagen eens van binnen, maar daar was het na venant. De bekleding vertoonde hier en daar kale plekken, weliswaar han dig gecamoufleerd door een paar plaids. Het stuur zat gevaarlijk los. Er zat een speling in van bijna een kwart zen, welke vijf minuten niet mogen overschrijden. In totaal worden 89 premies, gaande van 1000 tot 15000 Belgische frank, onder de deelnemende verenigingen en hun dirigenten verloot. Bovendien ont vangt elke deelnemende vereniging een herinneringsmedaille. Het reglement van het' 56e muziek festival, vergezeld van een inschriivings- biljet, wordt op verzoek kosteloos toe gezonden door het gemeentebestuur van Antwerpen, Centraal Bestuur, 6s Directie, ten Stadhuize, Antwerpen. De verenigingen welke wensen deel te nemen, kunnen zich schriftelijk tot bovenstaand adres wenden. Emel ten bestrijding. Tot voor enige jaren was de bestrij ding van emelten (de larve van de langpootmug) een probleem. Ieder jaar veroorzaakte dit insect grote schade aan weilanden en cultuurgewassen. Door het uitstrooien van zemelen gemengd met het zeer giftige Parijs groen trachtte men de schade enigszins binnen de perken te houden. Enkele jaren geleden kwam een nieuw Nederlands bestrijdingsmiddel aan de markt, n.l. het speciale H. C. H. prepa raat voor de bestrijding van emelten, genaamd Hexa-melt. Dit preparaat, dat gemengd in een hoeveelheid van 3 kg. op 25 kg. verse tarwezemelen in het voorjaar breed- werpig over het land gestrooid wordt, is gebleken een werkelijk afdoend be strijdingsmiddel tegen emelten te zijn. De voordelen ten opzichte van Parijs groen zijn veie. Allereerst is daar dan de veel betere doding van de emelten, terwijl Hexa-melt het enige preparaat is, dat de emelten aantrekt en mede daardoor ook bij lage temperatuur reeds goede resultaten geeft. Het preparaat is niet giftig voor mensen of warmbloedige dieren. Het product is reeds werkzaam bij nachttemperaturen van 2 gr. Celsius. Door enige regen wordt het middel niet onwerkzaam. Bovendien is het preparaat zeer goedkoop in het gebruik. Stijging tegoed Nutsspaarbank Oostburg Gedurende het ie kwartaal 1954 steeg het inleggers-kapitaal bij de Nutsspaarbank te Oostburg van f 1.423.103,77 tot f 1 587.640,83. Ingelegd werd f 382.218,97 en terugbe taald f 217.681,91. Meer ingelegd dan terugbetaald f 164.537,06. Het aantal rekeningen steeg van 1407 tot 1454. Nieuw uitgegeven boekjes 73. slag. De wagen moest nodig na gekeken worden. Dat was een feit. Hij ging achter het stuur zitten en probeerde de motor op gang te krij gen. Maar dat lukte niet best, want de accu was nagenoeg uitgeput. Van onder de zitting haalde hij de slinger te voorschijn en hiermede kreeg hij de motor op gang. Hm liep ook niet erg regelmatig. Waarschijnlijk ook uit gesleten cylinderwanden. De hele wa gen was niet veel waard. En dat voor een deftige Belgische graaf. Joop kreeg hoe langer hoe meer wantrouwen te gen de man. Hij reed de wagen in de garage en zette hem in een hoek. Als hij tijd en zin had zou hij er wel eens aan be ginnen. Tot grote verwonde;ing van de beide vrienden, kwamen de meisjes die middag, zoals tot nu toe dagelijks het geval geweest was, niet om even een kopje thee te drinken. Dat kwam na tuurlijk door die vermaledijde graaf. Joop kon natuurlijk niet weten, dat de vader van de beide meisjes heel royaal zijn wagen ter beschikking van de BURGERLIJKE STAND Gemeente OOST3URG over de maand Maart 1954 GEBOORTEN 3. Suzanna Sara Wil- helmiria, d. van A W. Wille en van W. van de Walle te Groede; 4, Jo hanna Louisa Maria. d. van J. A. van Waes en van E. M. Tielen te Hoofd' plaat; 6, lzaak Jacobus, z. van D. A. de Back en van A. Tail lie te Oostburg; 6, Willy August Lea, z. van R. C. C. de Bruyckere en van M. S. P. Her mans te Aardenburg; 8, Sakko, z van F. Brevet en van C. J Coiijn te Oost- burg; 14, Tini, d. van D. J. de Puijt en van E. J. Oostdijk te Oostburg; 16. Jacoba Anthonine Cornelia, d. van A. J. de Bart en van M. P de Meij te Retranchement; 16, Jacques Oscar, z. van O. de Betue en van C. A S. Aers te IJzendijke; 16, Pieter Jacobus, z van J. Sanderse en van A. Jansen te Oost burg; 22, Jacobus lzaak, z. van W. Wolfert en van H. M. Faas te Bres- kens; 24, Marion Louisa Elisa, d. van O. J. Marteijn en van A. M. de Meijer te Sluis; 27, Marcus, z. van J. M. Pat- tiasina en van C. Wenno te Oostburg; 28, Lidwina Celina Mathilda, d. van H. C. Saeij en van E. M. van Bel- leghem te Oostburg; 27, Abigaël Lu- dia, d. van A. D Selanno en van M. Aponno te Aardenburg; 29, Raymond Joseph, z. van G. P. Ingels en van R. M. C. Mullaert te Oostburg; 29, Al- bert Medard, z. van G. P. Ingels en van R. M. C. Mullaert te Oostburg; 30, Anna Henriëtte Louise, d- van J. C. Bakx en van M. M Clijncke te Sluis. OVERLIJDEN: 1, Adriaan Verstraten, oud 70 j., te IJzendijke; 6, Marie Louise de Bruijckere, oud 81 te Oostburg; 8, Sara Adriana van den Ameele, oud 67 j., te Sluis; 11, Johanna Braber, oud 60 j,, geh. met J. van Ha!, te Sluis; 15, Cornelis Verschelling, oud 75 j,, geh. geweest met M. L. Meulebroeck, te Oostburg; 22, Hubrecht Koens, oud 93 j geh. geweest met P. Nuijten, te Oostburg: 27, Edumondus Laurentius de Clerck, oud 84 j., geh. geweest met P. M. Buijsse, te IJzendijke. HUWELIJKEN: 16, Leendert van de Ree, oud 29 j.f wonende te 's-Graven- hage en Johanna Pieternella Zonne- vijlle, oud 29 j., wonende te Oostburg Gemeente GROEDE over de maand Maart. GEBOREN 12, Pierre Richard, z. van R. H. P. Claeijs en E. C. Schautteet. OVERLEDEN: 11, Maria de Hullu, wed. van J. B. Becu, 72 jaar. 17, Jannis van Lare, echtg. van A. C. de Kraker, 87 jaar. GETROUWD 25, Jacobus Kosters, graaf had gesteld, zolang zijn eigen auto in reparatie was en dat de graaf, die dit aanbod waardig had geaccep teerd, de dames had uitgenodigd voor een tochtje in de omgeving. De rood harige chauffeur reed hen gedurende de middag door verschillende dorpen en stadjes en in één van deze dron ken ze 's middags thee. Toen ze te gen etenstijd weer op „Ruimzicht" terug waren, dacht Greet een ogenblik berouwvol aan haar Joop. „Lieve help," zei ze tegen haar zuster, toen ze op hun kamer waren om zich te verklede 1, „we hebben de jongens vanmiddag vergeten. Eigenlijk 'n beetje sneu, hè?" Annie haalde min of meer haar schouders op. „Och," antwoordde ze, „zo erg is dat niet. Vanavond komt Fred immers? En als jij zin hebt, kun je immers vanavond altijd nog naar het dorp gaan", En daarmee was het gesprek hierover ten einde. Fred tufte 's avonds, extra netjes aangekleed, met het jeepje naar „Ruim zicht en maakte op zijn beurt kennis met de graaf. Maar 's avonds laat was in onze voorjaarscollectie 1954 Een vlot gebloemd ZOMERJURKJE maten 38 tot en met 48 (zeer orginele modellen) f 22,50, f 27,50, f 29,50 EEN BIJPASSENDE TOPPER in diverse aparte kleuren en modellen f 37,50, f 39,50 f 42,50 Een klassiek kamgaren MANTELCOSTUUM kleermakerswerk maten 38 tot en met 48 f 73,50, f 95-, f 110- EEN BIJPASSENDE BLOUSE rijk met kant en broderie gegarneerd maten 38 tot en met 48 f 14,75, 'f 17,50, f 23,50 APARTE SWAGGERS in diverse kleuren (de nieuwe lijn der Swaggers is slank en afkledend) dus ook zéér geschikt voor de zwaardere figuren f 69,50, f 85,50, f 98,50 Ons devies is prima coupe en afwerking ook in de populaire prijsklasse VOOR UW STOFFEN EN BETERE DAMESCONFECTIE EERST KIJKEN BIJ UW MODEHUIS VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak 26 jaar, winkelbediende te Middelburg en Anna Leuntje van den Broeke, 27 jaar. INGEKOMEN 23, J, Ph. Salomé en gezin van Cadzand naar W 74. 23, P. S. Eversdijk, echtg. van W. Nelisse van Retranchement naar Molenstraat A 37. 29, M. Risseeuw van Schoon- dijke naar Straatweg A 29 b. VERTROKKEN 16, Aug. Sijnesael en gezin van O 75 naar Breskens, ie Zandstraat 25. 31, A. L. van den Broeke, echtg. van J. Kosters, van Molenstraat A 33 naar Middelburg, Spanjaardstraat 43. hij een geheel terneergeslagen jonge man die terugkeerde naar de garage. Joop zat op zijn kamer een pijp te roken en las een boek. Henk lag al in het hoekje van de zolder, welk hoekje nu met een paar houten schotten af geschermd was, terwijl hij nu ook op een strozak sliep. Joop zag onmiddel lijk, wat er aan de hand was. „Ruzie gehad met Annie?" vroeg hij. Zijn vriend knikte. „En dat komt allemaal door die verwenste graaf barstte hij, ongewoon voor zijn doen, even later in woede uit. „Hij heeft alleen oog voor haar en zij deed van avond net, alsof ik er niet was. Ik zat er gewoonweg voor Piet-snot bij. Ik ben niet van plan om me voor een gigolo te laten gebruiken en dat heb ik haar dan ook duidelijk aan het ver stand gebracht. Het slot van het liedje was, dat ik weg kon blijven als het me niet aanstond. Ja, dat zei ze. En toen ben ik nijdig geworden en zon der nog een woord te zeggen in de wagen gestapt en hierheen gereden. Nou, ze kan voor mijn part opvliegen als ze die Belg liever heeft. Dat be grijp je zeker wel!'' „Maak je niet dadelijk zorgen," suste zijn vriend. „Zo'n vaart zal het wel niet lopen. Als het werkelijk iemand van de hoogste Belgische adel is - iets, waarvan ik nog helemaal niet

De Schakel | 1954 | | pagina 1