Jachthaven te Breskens Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg ie Gent. Stadsschouwburg te Brugge een Zuidwester, handschoenen met kap, laarzen en een goed sluitende jas kun nen hier uitstekende diensten bewijzen. Het gebruik van een mond- en neus- bedekkend masker is, naast hat in vetten van de huid zeer aan te bevelen. Nogmaals willen wij er met de meeste nadruk op wijzen, alle voor zorgsmaatregelen te nemen en niet menen, dat het gevaar niet zo groot is, omdat men nooit enige hinder hier van heeft ondervonden Men zij gewaarschuwd, ook hier geldt: „Voorkomen is beter dan genezen". Zondagsdienst doktoren. Breskens, Grolde, Schoortdijke Zondag n April 1954 Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91 Aardenburg, Oostburg: Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 104 Zondagsdienst Centram Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 11 April 1954 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65 Waterlandkerkje Zanguitvoering. De Chr. zangvereniging „De Heer i9 onze banier" heeft haar eerste uit voering gegeven. De voorzitter, de heer J. Lensen, sprak het openingswoord en heette allen hartelijk welkom. Het programma bestond uit zang, declama tie, enz. De algehele leiding had de heer P. Lensen. Deze vereniging kan met voldoening op deze avond terugzien. Burgemeester Verbrugge sprak een slotwoord. Retranchement Ongeval. Zaterdagmorgen stord het 6-jarig zoontje van de landbouwer P. de R. bij zijn oudere broer op de tractor. Doordat het knaapje op een gegeven ogenblik een kam van het achterwiel beetpakte, weid hij zodoende meege draaid, waardoor het wiel over een arm en een been ging. Met ernstige kneuzingen en een gebreken onderbeen werd het slachtoffertje naar het zieken huis te Oostburg gebracht. Oostburg Biljartconcours. Op het gehouden biljartconcours bij de heer L. Verhulst werden de prijzen behaald door i. Iz. Verplanke 2. M. Mabesoone. 3. Lippens. Piarrs kraag da bakar Zondag j.l. heeft de heer Pierre Leenhouts uit Oostburg deelgenomen aan de A.V.R.O.-auditie in het Schut tershof te Middelburg, waarbij ook de bekende accordeonnist Frans van Ca- pellen aanwezig was. Des avonds was hij nog te St. Michiels-Brugge, om er deel te nemen aan de fiiale van een monster-zangcrochet, waaraan hij ook reeds een week tevoren had deelge nomen. Hij werd I2e. Van de cabaretiers was Pierre 7e en mocht tevens een fraaie beker in ontvangst nemen voor de verst komende deelnemer. P T T.-avond. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg werd Zaterdag j.l. een feest avond gehouden van West Zeeuws- Vlaams P.T.T.-personeel en hun col lega's uit Brugge. Een klein bandje van de West Zeeuws-Vlaamse ambte naren verleende medewerking en bracht eerst de beide volksliederen ten gehore. De voorzitter, de heer P. Kousemaker uit Aardenburg, heette in het bijzoa der welkom burgemeester Hoekzcma, de heer Steftens, gewestelijk directeur, de heer W. Jeurgens, inspecteur P.T.T. uit Middelburg en de Brugse vrienden. Di heer Grymonprez, voorzitter van de Brugse ontspanningsvereniging „Vriendenkring", zeide dat zij gaarne naar Oostburg komen, omdat ze zich hier thuis voelen. Hij herinnerde nog aan het feit, dat juist een week na het eerste contact in 1953 de watersnood kwam, waarbij ook van Belgische zijde medeleven werd getoond. Hierna werd begonnen met de af werking van een alleraardigst cabaret programma, waarbij vooral de beide potpourri's uit operettes en waarin ook een cabaretgroepje optrad, veel succes oogstte. De heer Jeurgens dankte aan het einde van de avond namens de Hol landse P.T.T.-ers voor het gebodene. Afdaling van „Mercurius" Te Oostburg is opgericht een afdeling van de Algemene Nederlandse Handels- en Kantoorbediendenbond „Mercurius" voor West Zeeuwsch- Vlaanderen. Voorzitter is de heer J. van Cadsand te IJzendijke en secretaris de heer L. van Gorsel te Oostburg. Nieuwvliet Ouderavond. Onder grote belangstelling werd de ouderavond gehouden van de openbare lagere school. Nadat de voorzitter de bijeenkomst geopend en de aanwezigen, waaronder burgemeester en wethouders, welkom had geheten, voerden de leer lingen der hoogste klassen een pro gramma uit van zang en toneel, dat erg in de smaak viel en tot veel vro lijkheid aanleiding gaf. Nadat in de pauze verversingen waren rondgediend, was er gelegenheid om het werk der kinderen te bezichtigen. De leden der oudercommissie, de heren J. Dubois en J. Mabelis, die niet meer herkiesbaar waren, werden vervangen door mevr. A. Klaaijsen-Hoste en de heer P. de Keuninck. Aan het slot dankte de voor zitter voor de goede opkomst en sprak burgemeester Everaars waarderende woorden. Het geheel was een prettige en mooie avond. Breskens Gaslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor Unie-Praktijkdiploma Typen mej. C. Klaassen te Breskens. Raadsvargadaring. Maandagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. Bij de ingekomen stukken en mede delingen vraagt de heer De Feijter de mogelijkheid onder de ogen te zien om meer bouwvolume te krijgen voor de jaren 1954 t/m 1956. Een verzoek van de „Bond van Mobilisatie-invaliden en hun nabestaan den" om subsidie wordt voor kennis geving aangenomen. Art. 31 van de Woonruimtewet 1947, dat de mogelijkheid schept, om in be paalde gemeenten deze wet geheel of gedeeltelijk buiten toepassing te iaten, wordt niet van toepassing verklaard. Het in de vorige vergadering van de raad aanvaarde ontwerp van het we- deropbouwplan voor gronden gelegen aan de Kijkuit, Dorpsstraat (ged), Vogelenzang/Weijkmanlaan, Schelde- kade (ged.) en Papendrecht (ged)., dat ingevolge art. 3 der Wederopbouwwet ter inzage heeft gelegen, wordt onver anderd vastgesteld. De gemeente-werkman op arbeids contract, A. I. de Kramer, wordt met algemene stemmen in vaste dienst be noemd met ingang van 1 April 1954. Bij het punt rekeningen 1951 en 1952 van het Vismijnbedrijf vraagt de heer van Oostenbrugge ol het moge lijk is, de aannemer van de nieuwe vismijn te verplichten alsnog verschil lende voorzieningen te treften, zodat de vismijn geheel in orde komt. Het volgende punt van de agenda vermeldt het voorstel van burgemeester en wethouders om haar te machtigen tegenover een huuider van gemeente grond aan de Dorpsstraat, t.w. de fa. Klaaijsen, die op deze grond een op stal heeft staan, tot procesvoering over te gaan, indien de huurder na ver loop van de gestelde termijn deze op stal niet wii afbreken. De heer de Feijter breekt een lans voor de fa. Klaaijsen, opdat zij niet onverwachts voor het feit zal komen te staan, dat zij geen opslagplaats heeft voor haar producten. De voorzitter antwoordt dat de grond, waarop de opstal staat, in de naaste toekomst voor woning bouw gebruikt zal moeten worden. Natuurlijk zal het college van burge meester en wethouders van de haar te verlenen machtiging geen misbruik maken. Ingevolge de Lager Onderwijswet worden de werkelijke uitgaven van het openbaar Lager Onderwijs over het tijdvak 1948 t/m 1952 vastgesteld op I 15897,68 en de voor dat tijdvak voor het openbaar lager onderwijs be schikbaar gestalde bedragen worden vastgesteld op f 16035,87. De bedra gen der exploitatievergoeding voor het bijzonder lager onderwijs over 1952 worden als volgt samengesteld1 School met de Bijbel: bedrag der vergoeding I 2485,12; bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven f 2555,73; 2 R.K. lagere school: be drag der vergoeding f 792,-; bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven f 812,29. Bij het punt verhoging wedden wet houders vraagt mevr. Niermans-Gossije of niet de mogelijkheid bestaat om de wethouders in een hogere klasse van bezoldiging te classificeren, aangezien zij de beloning voor het vele werk der wethouders maar schamel vindt. De voorzitter antwoordt, dat de mogelijk heid hiertoe bij Ged. Staten aanhangig gemaakt zal worden. Het volgende punt der agenda be treft de bouw van een nieuwe Wilhel- mina-fröbelschool. De oude school, die eigendom was van de Bewaarschool vereniging, werd in 1944 verwoest. De vereniging is niet bij machte om de bouw van een nieuwe school, die aan merkelijk meer zal kosten dan het be drag der te verwachten oorlogsschade, zelf te financieren. Besloten wordt met wijziging van de aanvankelijk door B. en W. ingediende voorstellen, die niet inhielden de over name der exploitatie 1 de herbouwplicht van de Wilhel- mina-bewaarschool over te nemen; 2 een drieklassige school (2 leslokalen Ie Pinksterdag rallye HansweertBreskens De Brusselse Jachtclub „B R Y.C." heeft van de Rijkswaterstaat toestem ming gekregen tot het aanleggen van een jachthaven gedurende de zomer maanden aan de Westkant van de vis sersteiger. Op het ogenblik zijn enkele lief hebbers van de zeilsport in Breskens druk bezig met de aanleg van een meer-gelegenheid voor de jachten, waartoe vlotten, een gangway en der gelijk materiaal zijn aangekocht. Deze werkzaamheden worden vrijwel belange loos uitgevoerd, daar de nodige finan cien nog niet bijeen zijn en voorlopig nog alle kosten voorgeschoten moeten worden. Op ïe Pinksterdag zal, ter gelegen heid van de officiële ingebruikname der jachthaven, een rallye door de Brus selse jachtclub worden georganiseerd vanaf Hansweert met als einddoel Breskens. Het staat reeds vast dat hieraan door zeer veel binnen- en buitenlandse watersportliefhebbers zal worden deel genomen, zodat Breskens op deze dag heel wat drukte te wachten staat. Na aankomst van de jachten zal de Brusselse jachtclub de ingebruikname van de jachthaven te Breskens feeste lijk vieren in tegenwoordigheid van tal van plaatselijke autoriteiten. o Reeds nu heerst grote drukte op de scheepswerf van Gebr. Maas. Men is er doende verschillende jachten te re pareren en op te knappen. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens vertoont op Zaterdag 10 April de schitterende kleurenfilm „Somebody loves me". Een vrouwelijke Danny Kay in een musical vol kleur en charme. Voor het voetlicht ontketende zij orkanen van opwinding, achter de coulissen was zij een zwakke vrouw. Zondag 11 April wordt vertoond een nieuwe en spannende avonturen film „Tarzan in gevaar", met Lex Barker en Virginia Hutton. Hij neemt ons mee naar de binnenlanden van Afrika, waar hij ons beurtelings laat glimlachen en griezelen om de streken die hij uithaald met een aantal misda digers, welke in het oerwoud ontvlucht zijn. Tarzan komt echter in moeilijk heden Zal hij zijn Jane nog weten te redden Waerde aanrijden. Achter het stuur zat een onbekende man in chauffeurlivrei. Hij reed de wagen voor de deur, stapte op deftige wijze uit en keek met verachtelijke blikken eerst naar de garage en daarna naar de drie jongens. De knecht voorzag juist een kleine wagen van benzine en de beide vrien den waren in de garage. De chauffeur stapte naar binnen en stevende recht op Joop af. .Hier is de wagen van Graaf van der Waerde Horstkamp, die op het ogenblik gast is van huize „Ruimzicht". Zijne Genade wenst dat de wagen ge heel schoongemaakt en de motor na gekeken wordt". „Zo," bromde Joop, veronderstel lende, dat deze parvenu de chauffeur was van de graaf. „Zodra we tijd hebben, beginnen we er aan". De man bleef even besluiteloos ronddraaien. „Het is tevens de wens van Zijne Genade, dat ik met uw wa gen naar „Ruimzicht" teruggebracht wordt," vervolgde hij. Joop kwam overeind en keek de spreker van top tot teen aan. „Zo? Zondag 11 April 14.30 u.: Gala De Lustige Weduwe 19.30 u.Gala Turandot Woensdag 14 April 19.30 u. La Passion. (Van de Belgische componist Albert Dupuis - ter ge legenheid van de Paasweek). Vrijdag 16 April 19.30 u. La Passion Zondag 18 April 14.30 u. La Passion 19.30 u. Gala Afscheidsvoorstelling Ope ret ten-Ge zeischap Dinsdag 20 April 19.30 u Gala slotvertoning Opera Zondag 11 en Donderdag 15 April „HEKSENJACHT" (The Crucible) Arthur Miller's sterkste ïtuk vertaald door A. Sternheim RegieEdward Deleu Zondags: 3 u. en 7.30 u. Donderdags: 7,30 u Maandag 12 April te 20 u. „HEKSENJACHT" Arthur Miller's sterkste stuk Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Breskens en hut daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Maart ingelegd f99.632,16 en terugbetaald f 158.445,65 Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 18512. Plaatselijk Nieuws. Groede 3a Ronde van Groede. Op 20 April, 3e Paasdag, wordt als gewoonlijk weer een wielerwedstrijd gehouden, die ook nu weer een groot succes beloofd te worden. Reeds 42 amateurs hebben ingeschreven, w.o. zeer goede renners zoals J. Looyen, J Konings, Braspenninx, J. Franken, P. van Est, W. d. Wit, J. Heeren, A. Nuyten, v. d. Pluim, P. de Bruin, C. v. d. Borst, H. v. Glerum, A. van Sluijt, enz. Het zal een zeer spannende course worden en bij goed weer zal ongetwij feld du belangstelling enorm groot zijn. Sluis Jonge Kerk. Op de bijeenkomst van de Jonge Kerk vertoonde Ds. Groenveld een filmstrook en hield een inleiding over de lijdenstijd. Nou, doe dan mijn complimenten aan je baas en zeg hem maar, dat we geun tijd hebben om zijn knecht naar „Ruim zicht" te brengen. We hebben heel wat anders te doen". „Ik kan toch niet dat hele eind terug gaan lopen," protesteerde de ander verontwaaidigd. Joop keek hem spottend aan. „Ik zou niet weten waarom niet. Een mor genwandeling na het ontbijt is uitste kend voor de spijsvertering. Bovendien heb je dan de gelegenheid om de schoonheid van Doomenberg eens te bewonderen. Aju, Jansen, als de wa gen klaar is, zullen we wel een seintje geven. Dan kun je hem weer ophalen". En Joop draaide de woedende chauf feur zijn rug toe en ging ongestoord verder met zijn werk. De ander was een ogenblik beslui teloos. Misschien was hij aanvankelijk van plan om weer met de wagen van de graaf terug te keren, maar ten slotte haalde hij op verachtelijke wijze zijn schouders op en draaide zich op zijn hielen om, waarna hij zonder groet de garage uitliep en de Dorpsstraat terugwandelde. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1954 | | pagina 2