Uitslag Toneelconcours. Thalia" uit Breskens die de eerste wisselbeker in haar bezit heeft, won ook definitief de tweede. Zaterdag j.l. hield de „Dilettanten- Toneelbond West Z-Vlaanderen" in hotel „De Éénhoorn" te Oostburg haar jaarlijkse contactavond. Ook nu weer werd op dete avond de uitslag van het gehouden toneelconcours, waaraan door acht verenigingen werd deelgenomen, bekend gemaakt. De belangstelling was zeer groot. De voorzitter van de toneelbond, de heer W. Hoffmann uit Breskens, heette in zijn openingswoord speciaal welkom de beide juryleden, n.l. mevr. v. d. Broecke-de Man en mevr. Scheen- Bleeker, alsmede de burgemeesters van diverse gemeenten uit West Z.-Vlaan- deren. Met groot genoegen deelde spr. mede, dat weer twee nieuwe vereni gingen tot de bond zijn toegetreden, n.l. „Door Eendracht Sterk" uit Hoofd plaat en de Jong Hervormden uit Cadzand. Ook is de bond nu aange sloten bij de N.A.T.U., hetgeen reeds geleid heeft tot een regiecursus, waar aan door verschillende leden van di verse verenigingen wordt deelgenomen, terwijl door contact op te nemen met de Z.V.U. de leden tegen gereduceerde prijs de Z.V.U.-voorstellingen kunnen bijwonen. Tot slot deed spr. nog een beroep op de leden der diverse ver enigingen om toch vooral elkanders uitvoeringen te gaan bezoeken, aange zien dit zeer leerzaam is. Vervolgens verkreeg mevr. van den Broecke het woord. Zij begon met te zeggen zeer verheugd te zijn dat er een jurylid bijgekomen was, n.l. mevr. Scheen. In tegenstelling tot vorig jaar was de vooruitgang over het geheel niet zo groot, maar toch was de jury zeer tevreden over de geleverde presta ties. De keuze van het stuk noemde spr. een zeer belangrijke factor en in dien de jury eerder geweten had dat er voor het Landjuweel gespeeld zou worden, had zij aanbevolen nog betere stukken te kiezen. Bij de waardering was de jury uit gegaan van de voorschriften zoals die gelden bij de twee landelijke organi saties, n.l. de Nederlandse Amateur Toneel Unie en het Werkverband Katholiek Amateurtoneel. Bij deze waar dering zijn maximaal 500 punten te behalen: Keuze v. h. stuk 150 p.; regieopvatting 50 p.; mise en scène 50 p.; samenspel, tempo en dynamiek samen 50 p.; decor, toneelbelichting, costuums en grime samen 50 p.; 4 hoofdrollen samen 120 p.; bijrollen samen 30 p. Het aantal punten dat door iedere vereniging werd behaald, werd echter niet bekend gemaakt. Wel gaf mevr. v. d. Broecke op de haar eigen kun dige wijze, evenals voorgaande jaren, weer een zeer uitvoerig critisch verslag over alle stukken en spelers(sters). Onder grote spanning werd tenslotte de uitslag bekend gemaakt, die als volgt luidde: tot tijd aan het Hof zijn. Ja, soms gaan de koning en ik jagen op mijn landgoed en dan is hij, incognito na tuurlijk, gedurende enkele dagen met zijn gevolg mijn gast. De beide meisjes luisterden met grote belangstelling naar deze deftige bezoeker, die in de hoogste Belgische kringen verkeerde. Joop daarentegen zat verveeld te kijken. Veel liever was hij met zijn meisje het ruime park, dat bij „Ruimzicht" hoorde, ingegaan. Er stond immers bij het vijvertje zo'n aardig bankje? Maar daarvoor had hij vanavond natuurlijk geen gelegenheid. Hij moest braaf, als een zoete jongen, op zijn stoel blijven zitten om te luisteren naar die vervelende kwibus van een graaf en het beroerdste van alles was nog, dat de gehele familie als het ware aan zijn lippen hing. En de graaf bleef maar opscheppen over zijn relaties bij het Belgische hof en de adellijke kringen in zijn land. Met [moeite onderdrukte Joop een geeuw. Die Annie was net mesjokke. Zat daar als geboeid naar die aange klede aap te luisteren. Hij mocht Fred vanavond wel waarschuwen, want an ders had zijn vriend kans, dat hij zijn meisje nog kwijtraakte. Ze vrat de graaf gewoonweg met haar ogen op. Joop keek eens naar zijn meisje. Ook zij luisterde met alle aandacht en had geen blik voor hem over. Wat drom- ie afdeling: ie prijs: „Thalia" te Breskens met „Scrooge and Marley" van Dickens. Over deze prima uitvoering sprak mevr. v. d. Broecke woorden van lof. „Thalia" die reeds voor de vierde maal als eerste eindigde, won met deze uitvoering ook de tweede wisselbeker definitief. 2e prijs: „Oefening en Vermaak," Oostburg met „Westerman en Zoon" van Chr. van Bommel en Henk Bakker. 2e prijs: „De Schelde," Breskens met „Verloren dorp" van A. v. d. Lugt. 2e prijs: Toneelver. „Groede" met „De heilige vlam" van W. Somerset- Maugham. Regieprijs: „Thalia" te Breskens; Decorprijs: „De Schelde" te Breskens. 2e afdeling ie prijs: „De Oranjebloem", Sluis met „Pinky" van Cid Rickett Sumner. Met deze prestatie won Sluis defini tief de wisselbeker van de 2e afdeling. 2e prijs „Cadzandria," Cadzand met „Onder één dak" van Jan Fabricius. 2e prijs: „Nut en Genoegen," Schoon- dijke met „De Rozenkrans" van Flo rence Barclay. 3e prijs: „Concordia," Waterland- kerkje met „Springtij" van L. Locke- feer. Regie- en decorprijs„De Oranje- bloem," Sluis. De prijzen werden door de aan wezige burgemeesters met toepasselijke woorden aan de voorzitters der di verse verenigingen uitgereikt. Persoonlijke prijzen ontvingen in de ie afdeling Prijs voor bijzondere prestatieW. Hoffmann, „De Schelde," Breskens (beker). ie prijs met lofmevr. M. Brugge- man, Oostburg; I. de Hulster, „Thalia," Breskens; M. van Meenen, „Thalia," Breskens. ie prijs: Mevr. Riemens-Schijve, Groede; mevr. Ghijsels-v. d. Wege, „Thalia," Breskens; A. de Koning, Oostburg; Z. Risseeuw, „Thalia," Breskens. 2e prijsMej. A. Risseeuw, Groede; mevr. S. Hovestadt-Klaassen, „De Schelde," Breskens; L. de Vlieger, „De Schelde," Breskens. Eervolle vermelding de 11 jarige Abr. de Hulster, „Thalia," Breskens, voor de rol van de kleine Tiny Tim Extra vermelding voor kleine rollen: Mej. M. de Visser, mej. S. Verstraaten, en mej. M. Versprille, „Thalia," Breskens. 2e afdeling: ie prijs met lof: mej. A. Scheenjes, Sluis. ie prijs mej. M. Sonnevijlle, Schoon dijke; mej. M. de Feijter, Waterland kerkje; W. Blaeke, Sluis. 2e prijs: Mej. A. Hoegen, Sluis; mevr. W. Vasseur-v. Sluis, Cadzand; mej. C. van Tatenhoven, Waterland kerkje; P. v. d. Bussche, Sluis; J. van Hee, Cadzand; F. van Rosevelt, Schoon- dijke; C. de Schoolmeester, Waterland kerkje. Hierna volgde de pauze waarin een goed geslaagde verloting plaats had en waarin tevens gelegenheid werd gege ven tot het indienen van schriftelijke vragen bij de jury, van welke gele genheid dan ook gebruik werd ge maakt en waarbij bleek, dat er wel enige critiek was. De vragen werden mondeling behandeld door mevr. v. d. Broecke. Bij het einde van het officiële ge deelte sprak de voorzitter woorden van dank en waardering tot de juryleden, waarbij hij beide dames, namens het bondsbestuur, bloemen ea een aanden ken aanbood. Verder bracht hij dank aan allen die hadden medegewerkt aan de organisatie van deze avond. Tot besluit volgde nog een gezellig dansje. Plaatselijk Nieuws. mei deed hij hier nog langer? Gaan deweg werd hij nijdiger en toen hij op zijn horloge gezien had dat het reeds tegen tienen liep, stond hij op en verklaarde, dat het z'n tijd werd om naar huis te gaan. Greet keek hem teleurgesteld aan. „Nu al?" vroeg ze, een tikje verwon derd. Het deerde hem vanavond niet. Als ze meer belangstelling had voor deze indringer - want als iets anders kon hij deze zogenaamde graaf niet be schouwen - dan was het hem best. Maar dan kon hij zelf wel verdwijnen. (Wordt vervolgd). Oostburg Technische school. In de Technische School had de diploma-uitreiking plaats aan hen, die met goed gevolg de cursussen hadden gevolgd. De voorzitter der school, de notaris J. Mijs, heette de vele ouders en leerlingen, waaronder ook zij, die voor de nieuwe cursus hadden inge schreven en alle andere aanwezigen, van harte welkom. De directeur, de heer v. d. Beukei, wees op de grote waarde, die het diploma vertegenwoordigd. De vergadering van leraren heeft ge^ meend twee jongens een prijs te moeten toekennen voor bijzondere prestaties. Het zijn A. J. Buijck te Zuidzande en J. I. Riteco te Oostburg. Zij kregen het boek „Beeldencyclopaedie van ons bedrijfsleven" ten geschenke. P. C. Ocké uit Hoofdplaat zag zijn volharding om te slagen beloond met een prachtig lineaal. Jammer, dat hij wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Na de pauze sprak de heer I. P. Nonhebei, controleur van het leer lingenstelsel. Tot slot werd een film vertoond van de wereldberoemde motorraces op het eiland Man en een van de Kon. Shell. De volgende bevorderingen hadden plaats Afdeling smeden. Bevorderd van de ie naar de ze klasse J. P. W. van Acker, Cadzand. W. J. Albregtse, Breskens. A. P. deBaare, Breskens. F.Blomme, Eede. J. Ie Brun, Breskens. C. J. Clarisse, Groede. J. 1. Flikweert, Nieuwvliet. J. Goossen, Breskens. V. A. Gijs, Eede. C. P. Heijdens, Breskens. A. J. de Hullu, Cadzand. I. C. Jacobse, Hoofdplaat. P. E. de Jonge, IJzendijke. D. F. de Kok, Aardenburg. H. v. d. Laan, Oostburg. F. J. van Leeuwe, Breskens. A. I. de Meijere, Biervliet. S. I. Neele, Groede. C. J. de Nood, Waterlandkerkje. F. A. Poisson- nier, Waterlandkerkje. J. Riemens, Oostburg. J. I. Simpelaar, Nieuwvliet. C. P. de Smidt, Retranchement. D. I. v. d. Stel, Oostburg. Ph. F. Steijaert, Hoofdplaat. J. M. Suurmond, IJzendijke. G. P. Verduijn, Breskens. A. P. Vilijn, Breskens. M. Waisapy, Aardenburg. P. J. Westdorp, Oostburg. I. v. d. Wege, Groede. Afdeling tim tn eren. C. F. Blaakman, Sluis. J. I. Bouwens, Zuid zande. J. Brand, Breskens. R. M. Ie Coq, Oostburg. P. M. Cornelis, Schoondijke. J. F. Opdorp, Hoofdplaat. J. A. Risseeuw, Oostburg. J. F. Rootsaert, Eede. F. A. Vercruijsse, Sluis. H.C. Verhulst,Oostburg. A. v.d. Wege, Groede. Gediplomeerd werden de bankwerkers smeden A. H. P. Baas, Sluis. M. Bertou, Oostburg. W. J. Blaakman, Groede. G. M. Boerman, IJzendijke. H. Brevet, Cadzand. J. W. v. d. Broecke, Breskens. A. J. Buijck, Zuidzande. D. Dierings, Nieuwvliet. W.J. Focke, Cadzand. R. A. Heetesonne, Oostburg. W. de Hulster, IJzendijke. C. J. Jansen, Biervliet. A. A. Jansen van Roosendaal, Oostburg. O. L. A. van Kerckhove, Oostburg. P. J. Lippens, Oostburg. P. C. Ocké, Hoofdplaat. J. Pleijte, Cadzand. I. A. Risseeuw, Groede. G. Roedts, Eede. J. Simpelaar, Aardenburg. A. P. Steijaert, Schoondijke. N. Tamaelasapal, Oostburg. Th. Torbijn, IJzendijke. L. J. Vasseur, Cadzand. F. Verkest, Oostburg. A. A. Th. Vermeire, Aardenburg. C. P. B. de Zutter, Eede. Gediplomeerde timmerlieden L. Buijs, Oostburg. J. Casteleijn, Groede. H. Coppens, St. Anna ter Muiden. J. de Groot, Aardenburg. I. M. van Haneghem, Retranche ment. S.J. Huigh, Schoondijke. J. C. Lannoije, Sluis. J. I. Riteco, Oostburg. P. J. Simpelaar, Oostburg. J. Torbijn, IJzendijke. J. P. Triou, IJzendijke. J. C. Verhulst, Oostburg. C. Ver schuur, Oostburg. Op de Nijverheidsavondschool met werk plaatspraktijk hadden de volgende bevorde ringen plaats Smeden van 2 aw naar 3 aw, C. Jansen, Oostburg. Van 1 b naar 2 b, A. C. Hamelink, Oostburg. Van 1 bw naar 2 bw, J. J. van Baal, Schoondijke. A. L. Blaeke, Aardenburg. J. J. v. d. Lijcke, Breskens. A. M. Pieters, Aarden burg. C. P. Riemens, Cadzand. C. J. Schrier, Oostburg. W. Vinjé, Groede. G. A. de Baer- demaeker, Aardenburg. J. C. Boeije, IJzendijke. Th. de Looze, IJzendijke. I. Quaars, Nieuw vliet. M. V. Roth, Breskens. G. P. van de Velde, Breskens. Timmerenvan 1 a naar 2 a, W. Marteijn, Sluis. Van 2 a naar 3 aF. van Rosevelt, Breskens. Van 1 b naar 2 b, H. W. Baas, Sluis. J. A. Lanse, Oostburg. A. A. van Pamelen, IJzendijke. A. V. M. Scherbeijn, Hoofdplaat. F. Versaevel, Hoofdplaat. J. J. Visser, Retran chement. P. van den Heuvel, Breskens. I. Notebaart, Breskens. V. de Ruijsscher, Hoofd plaat. A. A. Steurrijs, Schoondijke. I. L. Ver sprille, Oostburg. H.J. Zwier, Retranchement. V. A. M.-cursus I. Cruson, Breskens. M. van de Plasse, Sluis. A. J. Haartsen, Breskens. A. A. Steurrijs, Schoondijke. Metselen Van 1 a naar 2 a, I. C. Ekkebus, Schoondijke. Schilderen Van 1 a naar 2 a, A. D. de Hulster, Groede. M. A. de Sutter, Oostburg. Van 2 a naar 3 a, W. J. Pieters, Aardenburg. Meubelmakers Van 1 a naar 2 a, A. G. v d Vijver, Zuidzande. Gediplomeerd werden Bankwerkers A. Baert, Sluis C. P. de Clerck, Aardenburg. Iz. A. Herman, Groede. A. G. Moens, Aardenburg. A. A. Schaap, Groede. W. Vrieze, Aardenburg. J. v. d. Wege, Bres kens. I. J. Bartelson, IJzendijke. A. G. van Damme, Aardenburg. R. F. Meulblok, Oost burg. C. I. Moerman, Oostburg. A. L. Verdonck, IJzendijke. P. van de Wege, Breskens. TimmerliedenJ. J. Blaakman, Breskens. R. Debaere, Sluis. I.J.de Groote, Nieuwvliet. A. P. Leenhouts, Aardenburg. J. B. v. Poucke, Sluis. H. de Ruijsscher, Hoofdplaat. W. J. Versprille, Oostburg. J. J. Cornelis, Nieuwvliet. P. de Feijter, Sluis. J.A. Hough, Aardenburg. A. A. Mollet, IJzendijke. C. van Renterghem, Biervliet. I. J. Velde, Groede. M. E. Willem- kens, Sluis. AutomonteursJ. J. Fremouw, Zuidzande. M. E. Steijaert, Schoondijke. H. I. Ruissen, Nieuwvliet. MeubelmakerJ. P. Goossen, Schoondijke. SchilderA. A. Massielje, Schoondijke. MetselaarA. B. v. d. Meulen, Oostburg. 1 Mai-viering. Het 1 Mei-comité, samengesteld uit bestuursleden van de P. v. d. A., N. V. V. besturenbond en de N. V. V. vrouwenbond, is er in geslaagd een zeer bijzonder 1 Meifeest te organiseren te Oostburg. Dr. W. Drees, de minister president, zal persoonlijk het 1 Meifeest bijwonen en de 1 Mei-rede uitspreken. Voorts zal er een toneelspel opgevoerd worden, terwijl een orkest voor passende muziek zal zorgen. Het Meifeest wordt 's middags ge houden. 's Morgens zullen er poppen kastvoorstellingen voor de kinderen gehouden worden. Biervliet Clubkampioen tafeltennis. Maandagavond werd alhier in het clubhuis Provoost door de tafeltennis club „Sla Raak" een bliksem-tournooi gehouden, met als inzet het club kampioenschap. Er kwamen 17 spelers. Na de eerste ronde bleven 8 spelers over en tenslotte waren het H. van den Hernel en A. Faas, die moesten kampen om de eerste en de tweede plaats. Hoezeer beide spelers aan el kaar gewaagd waren, bleek wel uit de cijfers van de eerste set die v. d. Hemel met 24-26 op zijn naam bracht. Ook de tweede set, deze maal met 22-24 won v. d. Hemel, die uit han den van de voorzitter een medaille in ontvangst mocht nemen. De medaille zal komende week vervangen worden door een wisselbeker, welke nog niet gearriveerd was. De medaille is dan voor A. Faas, die zijn naam op uit muntende wijze verdedigde. H. Communie uitgesteld door mazelen en waterpokken. De schooljeugd van de eerste en tweede klasse der R.K. lagere school te Biervliet laat de afgelopen weken nogal verstek gaan wegens mazelen en waterpokken. Men heeft daarom dan ook besloten de toediening van het H. Sacrement der Eerste Communie uit te stellen. De plechtige H. Com munie gaat echter wel door. De kleintjes zullen de Eerste Communie mogen doen als de schooljeugd her steld is. Uitvoering Ned. Blindenbond Maandag 12 April zal in het Oude Rc-edthuys te Biervliet een pro- pagand a-avond voor de Ned. Blinden bond gehouden worden. De bekende bondspropagandist, Joh. van den Berg, zal de leiding van deze avond hebben. Medewerking wordt verleend door de dameszangvereniging „Excelsior" uit Biervliet en dhr. Jasper Anthonisse. Voorts zal een film vertoond wor den „Een van ons," naar de bekende novelle van de heer Willem Kramer. Burgemeester A. P. Kostense zal de avond openen. Sluis Mutaties Rijkspolitie. De wachtmeester der Rijkspolitie A. Baert, is met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst naar Aardenburg, terwijl wachtmeester J. C. Beuzenberg op diezelfde datum van Biervliet naar Sluis komt. Jaarvergadering duivenvereniging. In het clublokaal hield de post- duivenhoudersvereniging „Tot Weer ziens" te Sluis haar algemene leden vergadering. In het seizoen 1954 zul len zowel bij de jonge als bij de oude duiven drie kampioenschappen behaald kunnen worden, n.l. voor twee aange wezen duiven, de beste duif en voor

De Schakel | 1954 | | pagina 2