DE VEILIGHEIDSRAAD Overgangsregeling voor de vrijmaking van liet Benelux-handelsverkeer In verse zeevis er dan 40 cm. e ZONDER GELUK vaart niemand wel Nationale voorlichtingsavond Rij vergunningen Zoekt Si... CHAKEL ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 9e Jaargang Nummer 480 Vrijdag 2 April 1954 Drukkers-Uitgeverij: Firma SMOOR <S DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs f 1,per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen", 10 cent extra Israël heeft de veiligheidsraad ge vraagd in te grijpen en een eind te maken aan de van week tot week voortdurende aanvallen van Arabische staten ondanks de wapenstilstand. Mocht de voorzitter er inderdaad aanleiding in vinden de Raad bijeen te roepen, dan zullen ze hun beraad slagingen houden in deze zaal, in het nieuwe gebouw van het Secretariaat te New-York. Links en rechts (achter glazen schuif ramen) de loges voor radio, pers, film, televisie en tolken. Op de voorgrond de plaatsen voor genodigden en belangstellenden. (J. P. de K.) Op de Benelux-Ministers-conferentie te Brussel van 27 Maart 1954 is - in aansluiting op de gedachtenwisseling die Minister Manshoit en zijn Belgische ambtgenoot, de Heer Heger, op 13 Maart j.l* te Ulvenhout terzake hebben gehouden - ten aanzien van de weder zijdse invoer van verse zeevis beneden 40 cm. overeengekomen, dat de vrijma king van het handelsverkeer tot 1 Maart 1956 wordt opgeschort. Een overgangsregeling met halfjaar lijks vergrote contingenten zal aan de liberalisatie voorafgaan. Te beginnen met 80 ton voor de periode van 1 April tot I Juni 1954 en 125 ton voor de periode van 1 Juni tot 1 September 1954 zal het kwartaal-contingent ieder half jaar met 50 ton worden verhoogd. In de periode van 1 September 1955 F y S L L E T door HENK VAN HEESWIJK 3° Ze liet zijn arm los en ging voor hem staan, zodat hij niet verder kon en haar moest aankijken. „Joop, één dingbeloof me dat je beleefd tegen hem zult zijn. Hij is vaders gast, want vader heeft hem uitgenodigd om hem hier te komen bezoeken. Wil je daarmede rekening houden?" „Natuurlijk," antwoordde hij be rouwvol. „Als jij me iets vraagt, kan ik het immers niet weigeren?" Ze drukte vlug een zoen op zijn lippen en toen liepen ze weer verder. „Je bent immers toch mijn lieve schat," zei ze op hartelijke toon, terwijl ze hem innig in de ogen zag. „Is het zo goed?" „Best," zei hij „en kijk me niet zo tot 1 Maart 1956 zal het contingent echter 250 ton bedragen. Met ingang van 1 Maart 1956 zal de wederzijdse invoer van verse zeevis beneden 40 cm. worden geliberaliseerd, zodat dan vol ledige liberalisatie van het handelsver keer in verse zeevis een feit zal zijn. (Het handelsverkeer in verse zeevis groter dan 40 cm. werd reeds op 1 Maart 1952 geliberaliseerd). Ten aanzien van de invoer van gar nalen uit Nederland in de Belgisch- Luxemburgse Unie is voor gepelde gar nalen voor 'de periode van 1 Maart 1954 tot I Maart 1955 een contingent van 200 ton vastgesteld: voor ongepelde garnalen is voor dezelfde periode een contingent vastgesteld van 400 ton, met dien verstande, dat als de marktontwik keling daartoe aanleiding geeft het con tingent in onderlinge overeenstemming met 100 ton kan worden verhoogd. Op 1 Maart 1955 wordt - zoals reeds was overeengekomen - de wederzijdse in voer van garnalen geliberaliseerd. Dezelfde hoeveelheden verse zeevis aan, meid, want dan kan ik je wel opvreten Samen liepen ze naar binnen. In de grote salon zat de heer Van der Berg terwijl schuin tegenover hem de gast zat. Het was een lange, rijzige man, gekleed in een onberispelijk zwart costuum. Hij had zwart haar, maar op z'n schedel werd hij al een tikje kaal. Een grote uilebril, waar hij echter voortdurend overheen keek als hij met iemand in gesprek was, markeerde gedeeltelijk zijn smal, scherp gelaat. Hij had lange, dunne vingers, die hij meestal in eikaar gestrengeld hield. Hij sprak goed Nederlands, echter met een Vlaams accent. Joop kreeg geen sympathieke indruk van hem, rnaar hij voelde, dat hij be vooroordeeld was omdat hij, nog voor hij de graaf gezien had, van het eerste ogenblik af dat Greet zijn aanwezig heid vertelde, een hekel aan hem had gekregen. Annie leunde met haar ellebogen op de rand van de fauteuil waarin haar vader gezeten was. Blijkbaar was de graaf met haar vader in gesprek ge- beneden 40 cm. en verse garnalen mo gen gedurende de bovengenoemde pe riode uit België in Nederland worden ingevoerd. Volgende week zullen in een drietal gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen Nationale voorlichtingsavonden worden gehouden, in het kader van Steun Wetlig Gezag, n.l. te Groede op Woensdag 7 April a.s., op het Raadhuis te Oostburg op Donderdag 8 April a.s., in zaal De Vuijst te Breskens op Vrijdag 9 April a.s., in het gemeentelijk verenigingsgebouw. Het aanvangsuur van alle avonden is 8 uur. De legerpredikant Ds. C. M. Graaf- stal spreekt een kort woord over „Overheid en onderdaan". Het gaat daarbij o.m. ook over de dienstplicht en de buitengewoon dienstplichtigen. Er kunnen vragen gesteld worden. De avonden worden opgeluisterd door een aantal films over ons Vorsten huis, ons land en ons volk, enz. Ieder is welkom, van beiderlei kunne. De toegang is vrij. voor liet eigen vervoer worden vervangen door inschrijvingsbewijzen. De rijvergunningen (vergunningsbe wijzen) tot het vervoer van goederen met vrachtauto's verliezen met ingang van 15 Mei a.s. hun geldigheid. In de plaats van deze vergunningen treedt voor het eigen vervoer (waar onder verstaan wordt het vervoer met vrachtauto's van goederen, uitsluitend bestemd voor of afkomstig van eigen bedrijf) een inschrijving met ïnschrij- vingsbewijs per vrachtauto. Van inschrijving zijn o.a. vrijgesteld: a. bestelauto's, waarvan het laadver mogen met inbegrip van het laad vermogen van een eventueel door die bestelauto voortbewogen aanhangwagen niet meer dan 500 kg. bedraagt; b. personenauto's en een door deze voortbewogen éénassige aanhangwagen, mits de goederen behoren bij de zich gelijktijdig in die personenauto bevin dende personen. Houders van rijvergunningen voor weest. Toen Joop met zijn meisje binnen kwam, stonden de graaf en de gast heer op. Greet trad naar voren en stelde Joop aan de graaf voor. Joop boog correct en drukte op stevige wijze de dunne, klsmme handen van de adellijke bezoeker. Deze beet op zijn lippen, maar wist zich verder te beheersen. Joop grinnikte inwendig van stille pret, maar vertrok geen spier van zijn gezicht. „Zo, zo," zei de graaf met een tikje ironie in zijn harde, krakende stem, „ik wist niet, dat U verloofd was juffrouw Margaretha. Daarvan hebt U me nooit iets verteld". Het meisje kleurde even en ant woordde: „Om de eenvoudige reden, dat wij elkaar pas na mijn terugkeer uit België hebben ieren kennen' „Zo, zo, dat is interessant, hoogst interessant. Liefde op het eerste ge zicht dus". „De heer Van Kampe,. is de vorige maand met zijn vriend in dit dorp een garage begonnen," legde de heer Van der Berg uit. „Ik had een leegstaande een YERSEY DEUX PIECES GABARDINE REGENMANTEL of een apart MANTELCOSTUUM? Wij brengen hierin zo'n grote verscheidenheid in modellen en in kleuren, dat het ook U geen moeite zal kosten uw keus te doen. Wij brengen reeds een zuiver wollen YERSEY DEUX PIÈCES in 5 moderne kleuren, maten 38 t/m 48 voor f 55.- f 59 - f 74.50. Zoekt U iets in het betere genre Wij hebben dan voor U zo'n prima ZWITSERS COSTUUM in alle moderne kleuren, maten 38 t/m 50. f 110.- f 117.50. GABARDINE REGENMANTELS niet zo'n gewone regenmantel, maar het model zo gekozen dat U de mantel ook gemakkelijk kunt dragen als de zon schijnt. In 8 moderne kleuren, maten 38 t/m 52. f 89.50, f 98.- f 105.-. MANTELCOSTUUMS het klassieke kamgaren of Tweed costuum, zijn beide hoog modern. Wij brengen U zo'n Costuum van ie soort kamgaren vervaardigd in diverse moderne kleuren, maten 38 t/m 48. f 73.50, f 98.50, f 110.-. Voor uw betere Damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS! VLISSINGEN. De bus van boot en trein stopt voor onze zaak eigen vervoer, die niet profiteren van bovengenoemde vrijstelling, wordt aan geraden zo spoedig mogelijk een aan vrage om inschrijving in te dienen bij de Rijksinspecteur van het Verkeer in hun provincie. Het rijden met een bestel- of vracht auto, welke niet is voorzien van een vergunning respectievelijk inschrijving, is na genoemde datum een strafbaar feit. Aanvraagformulieren zijn o.a. ver krijgbaar bij de Rijksverkeersinspecties en bij de E. V. O.-kantoren. bollenschuur waarin de heren hun be drijf zijn begonnen. Een heel goed idee, want Doornenberg bezat tot nu toe nog geen garage". „Zo, dus U bent garagehouderDe graaf nam hem van top tot teen op. „Enfin, dat komt prachtig uit. Heel prachtig zelfs. Kunt U morgen mijn wagen eens goed schoonmaken. Dat is hard nodig. Heel hard nodig". Joop, die de eer aan zichzelf wilde houden, boog opnieuw en verklaarde, dat hij de volgende dag zijn knecht daar opdracht toe zou geven. De drie bewoners van „Ruimzicht" keken de jongeman verwonderd aan. „Knecht?" vroeg de heer Van der Berg. En toen vertelde Joop van hun nieuwe bewoner. „Nu zijn we boven dien in de gelegenheid om 's avonds gezamenlijk 'n uurtje op „Ruimzicht" te komen doorbrengen, nietwaar?" „Ik moet zeggen, dat jullie bedrijf met grote sprongen vooruit gaat," meende de gastheer. Graaf Van der Waerde die be merkte, dat hij niet meer in het mid delpunt van het gesprek was, begon over zijn leven in België. „Ja," zei hij, „ik heb een landgoed in Yperen, waar op ik de zomermaanden doorbreng, 's Winters ben ik doorgaans in mijn villa in Brussel, want ik moet van tijd

De Schakel | 1954 | | pagina 1