V. VAN HOKTE i Zn., V. VAN ROKTE i Zn., nieuwe Loonstaten Administratiekantoor LE BLEU BOEKHOUDINGEN - BELASTINGZAKEN - ADVIEZEN - VERZEKERINGEN PASEN 1954 Dames onbreekbare kam ontharingsgelei De kappers naast de kerk Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. ToneelCDncDursJVesl Z.-Vlaanderen tijdig te bespreken De kappers naast de kerk Algemene Vergadering H.H. Tuinders J. VAN DE VELDE Koninklijke Opera te Gent Zojuist weder ontvangen de absoluut en Lady LA MONT's onovertroffen. Aanbevelend, Telefoon 73 voorzitter, de heer K. A. Koster. De secretaris, de heer A. Klaaijse'n, werd bij acclamatie als zodanig her kozen. Voor drie opengekomen plaatsen in het bestuur waren 6 candidates Herkozen werden de heren P. Tous- saint uit Schoondijke en Ph. du Pon uit IJzendijke. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. van de Velde uit Schoondijke. In de kascontrole-commissie werden gekozen de heren J. J. Leenhouts uit Oostburg, J. Westerweel uit Breskens en J. Commelin uit Aardenburg. Na de pauze hield de heer J. Land man, penningmeester van het N.V V. uit Amsterdam, een inleiding over de ouderdomsverzekering, de P B.O. en het artsenconflict. Contactavond R.K.J.6. In hotel Mabesoone te Oostburg hield Zaterdagavond de R.K.J.B. haar contactavond. Hierop werd de uitslag van het toneelconcours bekend ge maakt. Nadat de voorzitter van de R.K.J.B., de heer L. van Parijs, een kort openingswoord had gesproken, werd door de voorzitter van de jury, de heer P. de Rijk, de uitslag bekend gemaakt. ie prijs Aardenburg, 74V2 p., ge speeld „Meneer de Pastoor"; 2e prijs Oosburg, 73V2 p., gespeeld„Een vreemde eend in de bijt"; IJzendijke, 73V2 p., gespeeld„Drie is te veel". De vierde prijs was voor Biervliet, 72lh p., met „Suske Perdaens, de koster van de Heikant". De prijzen bestonden uit medailles. Schoondijke 6 koeien gestorven. Bij de landbouwer G. de B. te Sasput, zijn dezer dagen 6 stuks hoornvee gestorven en gedeeltelijk af gemaakt. Daar deze dieren langs een dijk hebben gegraasd, hebben ze ver moedelijk vergiftige stoften binnen ge kregen. Daar de dieren niet verzekerd waren, betekent dit voor deze land bouwer een grote schadepost. Sluis Collecte. De collecte, gehouden in de Herv. Kerk, voor de herbouw van de kleuter school, heeft f 107,35 opgebracht. Sint Anna ter Muiden Filmavond. Voor de Herv. vrouwenvereniging werd door Ds. Groenveld een film ver toond over het leven en werk van Albert Schweitzer. Tijdens de pauze werden de restauratieplannen van de Herv. Kerk besproken. Zuidzande Volksonderwijs. Voor een geheel bezette zaal in hotel „De Zwaan" hield de afdeling van „Volksonderwijs" een feestavond, die verzorgd werd door de kinderen der openbare school. De voorzitter, de heer B. van de Reepe sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot bur gemeester Vermet. Vóór de pauze was er een gevarieerd programma. Na de pauze was er een kindertoneelstukje in drie bedrijven „Het boek met het gouden slot", hetwelk door de kinderen uitstekend werd vertolkt. Namens het bestuur van Volksonder wijs dankte de heer H. P. Everwijn de heer en mevrouw Van de Reepe en het onderwijzend personeel voor de vele moeite, welke zij zich hadden ge troost om alles met de kinderen in te studeren, onder overhandiging van een kleine surprise. Dorpsstraat 21 BRESKENS Thans P. MOLL, Accountant en Belastingconsulent ZITTING: Maandag- en Donderdagmiddag van 2-4 uur Zondag 21 Maart en Donderdag 25 Maart „De klucht van de brave Moordenaar" Vrolijk spel van Jos Janssen RegieJan Cammans Breskens Geslaagd Aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam 9laagde voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, de heer W. J. Basting, vroeger wonende te Breskens. Benoemingen aangenomen. De heren T. van Exter en D. H. Meeusen hebben hun benoeming tot diaken aangenomen, evenals de heren J. Boidin en J. A. Kant hun benoeming tot ouderling. J. de Winde Pzn. heeft zijn benoeming tot ouder ling echter niet aanvaard. Zanguitvoering. Vrijdagavond j.l. gaf de zangvereni ging „God is mijn lied", onder leiding van de heer J. A. Basting, in dë Herv. Kerk een uitvoering ten bate van deze Kerk. De voorzitter, de heer J. A. Basting Sr., sprak het openingswoord, waarin hij allen hartelijk welkom heette en het een genoegen noemde hier te mogen zingen. Hierna gaf hij het woord aan Ds. van Beusekom, die voorging in gebed en vervolgens Psalm 22 las. De zangnummers, die hierna volgden, werden zeer goed uitgevoerd. Het programma was rijk aan afwisseling. Zo kon men luisteren naar declamaties, waarbij Ds. Schopenhauer uit Schoon dijke als eerste declameerde het ver haal uit het Oude Testament, het huwelijk van Izaak, solozang, duet en orgelsoli. Uit het aandachtig gehoor van de aanwezigen viel op te merken dat het gebodene zeer in de smaak viel. Ds. van Beusekom dankte aan het einde de directeur en het koor voor deze mooie avond, waarna werd ge zongen het eer&te vers van Gez. 180. Toneeluitvoering. Zaterdag j.l. gaf de Toneelgroep „De Schelde" te Breskens voor een geheel bezette zaal haar concours uitvoering in het gemeentelijk ontspan ningsgebouw. Opgevoerd werd „Ver loren dorp", toneelspel in 3 bedrijven, door Arie van der Lugt. De regisseur, de heer W. Carels, sprak het openings woord, waarin hij allen hartelijk wel kom heette, in het bijzonder de jury leden, ook die van het Landjuweel, waarvoor eveneens werd gespeeld. Spreker deed nog eens duidelijk uit komen, de gebrekkige inrichting van het gebouw voor toneelspel, waardoor steeds onder zeer moeilijke omstandig heden moet worden gespeeld. Het hierna volgende spel, dat geïn spireerd is door het opzettelijk zij het voor het algemeen welzijn van de aardbodem weggevaagde Franse dorpje Tignes, werd zeer goed weer gegeven en met grote aandacht gevolgd. Het hartelijk applaus na ieder bedrijf en bij het einde was dan ook zeer zeker verdiend. In de pauze had een goed geslaagde verloting plaats. Nieuwe Geref. Kerk in gebruik genomen. Zaterdagmiddag was het voor de Geref. gemeente te Breskens een bij zondere dag. Na vele jaren in een armoedig lokaal de godsdienstoefenin gen te hebben gehouden, was het zover, dat het nieuwe kerkgebouw officiéél in gebruik kon worden genomen. Deze bijeenkomst, die zeer druk bezocht was, werd geopend met het zingen van Psalm 84 I en 5 en schriftlezing uit 1 Korinthe 1 8. De voorzitter van de bouwcommissie, de heer A. L. van Ooyen uit Groede, gaf een overzicht van de voorgeschie denis van de bouw en herinnerde aan de vele moeilijkheden, doch ook aan de van vele zijden ondervonden mede werking. Nadat architect J. Kolft, mede na mens de aannemers, Gebr. Visser, dank woorden had gesproken en de ge meente had gefeliciteerd, droeg de voorzitter van de bouwcommissie de nieuwe kerk over aan de kerkeraad door het overhandigen van een sleutel, welke hij tevens zag als het symbool van Gods trouwe liefde, door welke de mens de toegang tot het Koninkrijk der Hemelen wordt ontsloten. Namens de kerkeraad dankte de heer P. Zegers de bouwcommissie voor haar werkzaamheden en sprak de wens uit, dat de nieuwe kerk z-d mogen bijdragen tot versterking van het geicof en ver betering van het gemeenschapsleven. Daar burgemeester Eekhout en wet houder Notebaart wegens ambtsbezig heden niet aanwezig konden zijn, waren namens het gemeentebestuur aanwezig de secretaris, de heer P. Woittiez en de wethouder, de heer J. van Haneghcm. Laatstgenoemde sprak de hoop uit, dat de geestelijke opbouw van de gemeente gelijke tred zou mogen houden met de materiële. Ds. D. Middelkoop uit Zaamslag sprak namens de classis én Ds. H. Pestman uit Terneuzen namens de Particuliere Synode van Zeeland. Twee oud-Bressianen, n.l. de heren D. M. van Melle te Barendrecht en F. Kiesewetter te Rotterdam, waren voor deze gelegenheid overgekomen. De heer Kiesewetter bood de kerkeraad het eerste notulenboek aan van de in 1940 geïnstitueerde kerk van Breskens, dat door hem destijds na het bombardement uit het puin was gehaald, benevens enige exemplaren van de eigen kerk bode, die toendertijd verscheen. Ds. van Beusekom bracht namens de Herv. Gemeente te Breskens de geluk wensen over en wees ook op de be trekkelijkheid van de waarde van door mensen gebouwde kerken tegenover Gods bouwen aan Zijn Kerk, waarin christenen van allerlei richtingen straks als één gezin zullen samen komen. Hierna begon de eigenlijke dienst, welke geleid werd door Ds. J. B. van Mechelen uit Oostburg, die tot tekst had gekozen Ps. 65 2-5. De nieuwe kerk ziet er zowel van buiten als van binnen zeer keurig uit. De architectuur is van het bureau J. A. Wentink te Baarn, aannemers de Gebr. Visser te Breskens. Er is plaats voor plm. 120 personen. Door de ge meenteleden zelf is ook veel werk ver richt, o.a. het aanbrengen van de fraaie lichtkronen en de gasverwarming. Daar ïn de afgelopen winter veel Urker vissers de kerkdiensten bijwoon den, is door hen een fonds gesticht voor een pijporgel. Een aanzienlijk be drag is hierin reeds gestort. Filmavond. Op initiatief van de afdeling Breskens van Het Groene Kruis werd gisteravond in het Gem. ontspannings gebouw voor de leden een filmavond gegeven. Na een korte inleiding door de voor zitter, de heer W. Carels, verkreeg Zuster Stellweg, Districtsverpleegster van de Provinciale Groene Kruisver eniging, het woord die vooraf een en ander mededeelde over de inhoud der te vertonen films. Allereerst zag men de film „Terug naar het normale leven," waaruit bleek dat invaliden niet te gauw de moed moeten verliezen, daar men met goede wil toch nog veel kan bereiken. Hierna volgden de films „Nieuw licht voor blinden," de tekenfilm „Menselijk lichaam', en „De Wijkver pleegster op het platteland". Door Zuster Stellweg werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen, doch hiervan werd geen druk gebruik ge maakt. Jammer, dat de belangstelling voor deze leerzame avond niet groter was. De voorzitter dankte Zuster Stell weg voor het gebodene en wekte ver volgens de leden van Het Groene Kruis op om de binnenkort te houden alge mene vergadering in grote getale te bezoeken. In de pauze werd een heerlijk kopje thee aangeboden. Naar wij vernemen, zal morgenavond de Rederijkerskamer te Oostburg als laatste voor het concours spelen. Zaterdag 27 Maart wordt op de contactavond in Oostburg de uitslag van dit concours bekend gemaakt. Om teleurstelling te voorkomen raden wij U aan voor Uw Permanent of Watergolf. Wij doen ons best Helpt U mee Aanbevelend, Telefoon 73 van de Bewaar- en Kleuterschool te GROEDE zal worden gehouden op Woensdag 24 Maart 1954, des avonds 8 uur, in het café van de heer P. BEUN te Groede. Wij kunnen nu ook Uw Tuin zaden uit voorraad leveren. Gaarne bevelen wij deze zaden in Uwe aandacht aan. Neemt eens een proef en U zult tevreden zijn. Agent: WOUDA's ZADEN Scheepvaartstraat 19 BRESKENS 21 Maart 14.30 u. Andre Chenier 19.30 u. La Tosca pl. Ballet 24 Maart 19.30 u. De Zigeunerbaron 26 Maart 19.30 u. Faust 28 Maart 14.30 u. Faust 19.30 u. Les Cloches de Corneville 31 Maart 19.30 u. Faust Zondagsdienst doktoren. Breskant, Groede, Schoondijke Zondag 21 Maait 1954 Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2 Aardenburg, Oostburg: Dr. Loosse, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 21 Maart 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 ?RBDIK BEURTEN. Zondag 21 Maart Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Eijgendaal H. Doop Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 5 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Biddienst voor het gewas Hoofdplaat, 10 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen Nieuwvliet, 10 uur, Ds, v. d. Graaff Biddienst voor het gewas Oostburg, 10 uur, Ds. C. de Loos, Rotterdam Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Biddienst voor het gewas Schoondijke, 10 uur, mej. E. Veltman Theol. cand Amsterdam Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Zendingscollecte St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Zendingscollecte Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Zendingscollecte Doopsgez. Gem. Aardenfeurg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeenu- Groede Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskea6 10 en 3 uur, Ds. Rienks Voorbereiding H. Avondmaal R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 21 Maart Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2 uur Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof CD zijn verkrijgbaar bij Firma SMOOR DE HULSTER. Breskens

De Schakel | 1954 | | pagina 3