ROZENOORD Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika die in snel tempo via Oostburg, Water- landkerkje en IJzendijke naar Oost Z.- VI. vertrok. H M. gaf de wens te ken nen het nieuwe gebied van de Braak manpolder in ogenschouw te willen nemen. Op dé Driesprong te Biervliet sloeg de stoet dan ook tot grote verras sing van het gezelschap, linksaf. Staande op de dijk, liet H.M. Haar blik gaan over het nieuw gewonnen gebied. Baron A. Collot d'Escury, kamerheer in buiten gewone dienst, lichtte H.M. in over de polderplannen. Ook burgemeester Kos- tense was hier aanwezig. Van de om- liggende boerderijen kwamen de bewo ners ijlings aanlopen, om H.M., die zo onverwachts in hun omgeving was ge komen, te begroeten. Via Driekwart en Sluiskil vertrok de stoet naar Terneuzen, Kloosterzande, Perkpolder, waar inmiddels de Ooster- schelde reeds gemeerd lag. Van hier verliet H.M. de Zeeuws-Vlaamse bodem, een onvergetelijke indruk achter latend Ken enkele extra bijdrage in ons propaganda-plan druppelt nog wel door. Men zendt ook wel regelrecht naar Sluis, wat natuurlijk ook dankbaar wordt aanvaard. Dat verantwoord ik hier niet. Wat wij bij elkaar brengen is speciaal voor verbetering van het oude gedeelte. De toestand daar moet veranderen. Met de huidige lasten be zwaard, kunnen we niet weer een le ning aangaan om te bouwen. Wij zouden dat juist willen doen zonder lening, doch zo spoedig, dat de hui dige bewoners nog kunnen genieten van de verbetering. Wij blijven uw steun daarvoor inroepen. Als ge mee werkt, doet U een weldaad en U helpt de diaconieën ontlasten, want als de nood aan de man zou komen, zouden deze in de bocht moeten springen. Het persoonlijke element van helpen is mooier en een stevige steun voor het Bestuur, dat zich dan gedragen weet door velen, wie het wel en wee onzer bejaarden ter harte en ter beurze gaat. Op 23 en 24 April a.s. hopen we voor hetzelfde doel een bazar te hou den te Sluis. Kr is reeds veel geschon ken. Ons eigen gewest dient nog aan te vullen. Wie wat te missen heeft, kan het opgeven bij de plaatselijke predikant of Rozenoord-diaken, of kan het ook doen bezorgen bij mej. Jo Bevelander te Sluis. Kijkt in diverse zaken uw reclame-artikelen eens na en doet ons een plezier terwille van onze oude mensen. De vrouwenverenigingen hebben reeds veel loten geplaatst. Er zijn er nog te bekomen, 50 cent per stuk. Zendt uw afrekening en vraagt zo nodig nieuwe aan. Het West Zeeuws-Vlaamse volk laat U niet in de steek. En verder hopen we, dat in elke gemeente wel enkele mensen te vin den zijn, om voor ons een en ander in te zamelen. We denken daarbij aan de jong-hervormden. Laten zij even de benen strekken voor onze oudjes. Het komt ons voor, dat dit slechts een kwestie van organisatie is. De vorige stand van onze nieuwe reeks bijdragen f 92,— Van N.N. te Groede via Ds. Boere f 5, Totaal f' 97, tweeën en nog niet zo lang geleden begonnen. Je ziet het zelf: alles is nogal provisorisch ingericht. Het hangt er vanaf, wat je verdienen moet". „Ik zou al tevreden zijn met een bedrag, waarvan ik behoorlijk kan leven' „Waar woon je?" „Ik heb in de stad gewoond, maar momenteel heb ik ook geen onder komen". Joop keek de man verbaasd aan bij het horen van deze laatste woorden. „Geen onderkomen?" herhaalde hij. „Hoe kan dat?" „Tja," sprak de ander aarzelend, „hoe zal ik dat nu uitleggen". „Kom bij me zitten op de bank," nodigde Joop uit, „dan kunnen we rustiger praten". „Graag," antwoordde de man, „ik heb namelijk de hele dag bijna ge lopen". „Zo en steek nu maar eens van wal". „Kijk eens, mijnheer, ik zal open kaart met U spelen. Ik heb in een kamp gezeten „Dacht ik al," onderbrak Joop glim- Met hartelijke dank en met moed verder. Het doel is onze moeite en belangstelling waard. Namens het Bestuur, M. Maas te Biervliet. Giro 84634. FILMNIEUWS Zaterdag 20 Maart vertoont het Luxor Theater te Breskens de spannende kleu renfilm „De vlucht van Capt. Blood," met Louis Hayward en Patricia Medina. Een meeslepende film uit de laatste dagen der zeerovers. Een rijk gemon teerde film uitgevoerd in schitterende kleuren. Een film vol avontuur, ridder lijkheid, dapperheid en list. Aanvang half 8. Zondag 21 Maart wordt U te Bres kens vertoond de grootse en prachtige kleurenfilm „De zonen van de Muske tiers," met Cornel Wilde en Maureen O'Hara. Het adembenemende en spec taculaire verhaal van drie ridders zon der vrees of blaam en een vrouw die even dapper is als zij. Aanvang 6.30 en 8.30 u Voetbal 3e klasse D. Odio-R.K.F.C. 2o; Zeelandia Corn Boys 31; Nw. BorgvlietAxel 1 1; HulstMeto 22; De Zeeuwen Biervliet 5O; R.C.S.Breskens 51. De stand is nu Hulst 15 10 4 1 24 4223 Axel 16 8 3 5 tg 4026 Odio 16 7 5 4 19 3825 R.C.S. 16 8 2 6 18 4430 R.K.F.C. 15 6 4 5 16 3827 De Zeeuwen 15 7 1 7 15 31—25 Zeelandia 16 5 5 6 25 1628 Biervliet 14 5 3 6 13 18—33 Corn Boys 15 5 3 7 13 2231 Breskens 15 3 5 7 11 18—31 Nieuw Borgvliet 15 3 4 8 10 2034 Meto 14 2 5 7 9 1529 Programma voor Zondag a.s. R.K.F.C.Zeelandia: Corn Boys Nw. Borgvliet; AxelHulst; Meto de Zeeuwen; BiervlietR.C.S.; Bres kensOdio. R.K.F.C. zal zeker van Zeelandia kunnen winnen en ook Corn Boys moet in staat geacht worden Nw. Borgvliet de punten afhandig te maken. Moeilijker heeft het Axel, dat de leider te bekampen krijgt. Wie uitein delijk zal zegevieren valt moeilijk te zeggen, al geven we Hulst de meeste kans. Meto zal goed voor de dag moeten komen om succes te boeken. Dit is trouwens ook het geval met Biervliet, dat ook weinig kans zal krijgen. Voor Breskens zou het geen kwaad kunnen, als ze weer eens een paar punten wist te verzamelen. Maar tegen Odio zal dat niet zo makkelijk gaan en we vrezen dan uok dat het weer een nederlaag zal worden. Om half één speelt Breskens II Goes II. Abe. Nutsspaarbank Oostburg Stijging tegoed Gedurende de maand Februari 1954 steeg het inleggers-kapitaal bij de Nutsspaarbank te Oostburg van f 1.500.168,26 tot f 1.553.504,21. Ingelegd werd f 111.999,38 en terugbe taald f 58.663,43. Meer ingelegd dan terugbetaald f 53.335,95. Het aantal rekeningen steeg van 1420 tot 1435. Nieuw uitgegeven boekjes 24. lachend. „Ik raakte in de bezettingstijd zon der werk en toen heb ik werk aange nomen bij de O T. Later werd ik chauffeur bij de N.S.K.K. Stom na tuurlijk. Maar ja, dat zie je pas in, als het te laat is. Ik was geen lid van de Beweging. Daarom ben ik er nogal genadig afgekomen. Maar m'n hele hebben en houden ben ik kwijt". Joop, die van nature medelijdend was, haalde zijn tabaksdoos te voor schijn en gaf hem aan de man. „Steek maar eens een sigaret op," nodigde hij uit. Hij keek eens naar de bestofte kleren van de oud-N S K.K.'er. Ondanks het feit, dat het al eind September was, bleef het weer nog steeds droog en warm en hij kon duidelijk zien, dat de man een behoorlijke wandeling achter de rug had. Deze stak met zichtbaar welbehagen de gerolde siga ret aan en haalde enkele papieren uit zijn zak, welke hij aan Joop overhan digde. Het bleek een untslagbewijs van het kamp te zijn en voorts een getuigschrift van een taxi-ondernemer van voor de oorlog. Plaatselijk Nieuws. Schoondijke Zeeuwse Crosskampioenschappen. Zaterdag werden op het molenpar- cours alhier de Zeeuwse crosskampioen' schappen betwist. Een verheugend feit is het, dat er ook van de kant der «cholen steeds meer belangstelling ge- toond wordt. Vooral de Zeevaart' en de U L.O'School uit Vlissingen waren goed vertegenwoordigd In de verschillende klassen is er hard voor de titel gestreden en ook om de prachtige coupe, geschonken door de „Riz La Croix," ontspon zich een strijd, die er mede de oorzaak van werd, dat er van start af zeer hard gelopen werd. Winnaar van de coupe werd hij die het laagste gemiddelde per ronde had. S Huigh, Marathon Schoondijke werd onbedreigd winnaar bij de junioren B; hij legde de twee ronden (2400 m.) af in 8.48.4 min., gemiddelde per ronde 4.24.2 min.; 2 A. Reijtenbach, U L.O. 9.38; 3 Labrujère, U L.O. 9.45.5; 4 A. Bouwens, E.MM. 10.07.4; 5 W Roelse, U.L.O. 10.12.8; 6 J. den Engelsman, Zeevaartschool 10.20.5; 7 Florusse, U.L.O 10.26; 8 L. Noyens, U.LO. 10.57.5. Bij de niet aangeslotenen, de z g. E- klassers, won de Hulstenaar R. Picavet die de 3 ronden aflegde in 14.09.8 min., zijn rondegemiddelde was dus aan' merkelijk hoger dan dat van S. Huigh, het bedroeg 4.43.3 min Hier liep H. Frenks, Zeev.sch. een zeer moedige race, want na gesukkeld te hebben met zijn schoenen en zodoende een flinke achterstand opgelopen te hebben, zette hij op blote voeten de race voort en mengde zich zowaar nog in de eind' strijd. De verdere uitslag was: 2 B. Bouwens, Zeev.sch. 14 13 9; 3 Frenks, Zeev.sch. 14.14; 4 A. Hillaart, Hulst 14.46; 5 v. d. Ree* Zeev.sch. 15.56; 6 H. Lopes Dias, Zeev.sch. 15.58; 7 H. Balk, Zeev.sch. 16.25. Als slot kregen we de junioren A en de senioren die gelijk van start gingen met die verstande, dat de eerstgenoem- den 3 en de laatste 6 ronden moesten afleggen. Een geweldig vlugge eerste ronde, die door Dobbelaere, Cujé en J. Huigh afgelegd werd in 3.58 min., bracht reeds direct de vraag naar VO' ren of het ronde-gemiddelde verbeterd zou worden. In de tweede ronde nog steeds dezelfde volgorde, maar de tijd lag 18 sec- hoger. In de volgende ron den veranderde er niet veel, alleen J Huigh had voeling verloren en volgde op enige afstand. Tijdens deze ronden ontspon zich een harde strijd tussen Dobbelaere en Cujé. Drie a vier maal per ronde probeerde de Schoondijkenaar de Middelburger van zich af te schud' den, maar deze week geen voet en plaatste zelfs in de laatste ronde een scherpe aanval, die met moeite door Dobbelaere afgeslagen kon worden. Op 300 m. voor de finish plaatste de Schoondijkenaar een laatste aanval en deze had succes; Cujé verachterde enige meters die hij niet meer goed kon ma' ken. Het ronde'gemiddelde was door deze strijd dan ook zeer laag, n.l. 4.13.3 min. zodat ook de coupe voor een jaar in handen van Dobbelaere kwam. Bij de junjoren A viel er niet veel te vermelden Hier won Picavet uit Hulst in 13.31 min. 2 H. Mondeel 13.58, die Zeeuws kampioen werd daar Picavet niet aangesloten was. 3 Mollet, Marathon 14.15. De uitslag bij de senioren was1 G. W. Dobbelaere 25.21.5 min.; 2 H Cujé, E.MM. 25.218; 3 J. Huigh, Marathon 26.37. Zaterdag 3 April worden op het zelfde parcours de Zeeuwse veldloop- kampioenschappen gehouden junioren B 1000 m., junioren A en niet-aangeslo- tenen (E-klassers) 2000 m., senioren 5000 m. Met spanning kunnen we hier een hernieuwd duel tussen Dobbelaere en Cujé verwachten. We geven een kleine voorkeur aan de jeugdige Mid delburger. Biervliet Collecte. De Zaterdag j.l. gehouden buscollecte voor „Zonnestraal" en het N. V. V.- t.b.c.fonds, bracht f 105,op. Uitgestelde uitvoering. De dameszangvereniging „Excel- cior" en de toneelgroep „Jacob van Lennep" te Biervliet hadden zich voor genomen een uitvoering te geven voor de ouden van dagen. Helaas moest deze worden afgelast wegens ziekte van een der toneelspeelsters. De zieke is reeds aan de beterende hand, zodat verwacht wordt, dat uitstel geen afstel wordt. Wanneer de uitvoering precies door gaat, wordt nog nader bekend gemaakt. De gemeenteraad heeft in middels geld uitgetrokken om de oudjes tijdens de pauze op koffie te tracteren. Feestelijkheden. De gemeente Biervliet maakt zich op om feest te vieren. Verschil lende belangrijke feiten geven hiertoe aanleiding. Allereerst is daar de ope ning van het nieuwe gemeentehuis, de eerste oogst uit de Braakmanpolder en een reeds geruime tijd op het pro gramma staande fokveedag. Een feestcommissie is reeds gevormd, waarin zitting hebben de heren P. Evers, W. Gruben, J. Kaan, H. du Puij en M. Maas. De heer L. M. de Die zai een ten toonstelling inrichten over Biervliets verleden. Oostburg Mooie resultaten. Voor de grote Micro-prijs 1954 van Radio Luxemburg heeft Dinsdag j.l. de heer Pierre Leenhouts alhier, gezon gen en op zijn mondorgel gespeeld in de Polyvox-studio te Brussel. Dit alles is op de band opgenomen. Ook in Kleit (Maldeghem) heeft de heer Pierre Leenhouts in een zang wedstrijd de 2e prijs behaald. Vergadering N.V.V. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg vergaderde de Bestuurders- bond W. Z.-Vl. van het N.V.V., welke onder leiding stond van de federatie- door G. Th. ROTMAN 81. Nu, 't begon dan ook alles behalve mooi. „Trek die vent een matrozenpak aan en laat hem het dek zwabberenbeval de kapitein van het schip. En nog geen kwartier later was kapitein Klakkebos bezig, zwabber je niet, zo heb je niet. Een potige ma troos stond vlak achter hem, die hem telkens als hij niet genoeg naar zijn zin opschoot, een schop gaf. 82. „Ach, ach," zuchtte kapitein Klakkebos, terwijl hij het zweet van zijn voorhoofd veegde, „ach, ach, zo moest m'n arme Ophelia me nou eens zienAch, wie weet hoever ze hier op 't ogenblik vandaan is!" „Opschieten! Niet staansuffenbrulde de matroos achter hem. En tegelijk kreeg kapitein Klakkebos een schop dat hij van de grond omhoog vloog

De Schakel | 1954 | | pagina 2