I I VKB weg met 't oude verschoten behang Vulpen Parfumstiften FILM-AYOND Voor 1 gulden Fin SCHIPPERS l NAUTH De Plasiic-demonsiraiie Opening Filiaal ie Groede Schildersbedrijf Een stofzuiger bij DE WEERDT's Schoenhandel Versprille's Kleding Bedrijf Tuin- en Bloemzaden alsmede Bloembollen en Dahlia's F.P. VERDUIJN v/h Gebr. Cornelis VLUG, GOED EN ZEER VOORDELIG! Opel Olympic 1950 en C. Z. motor 150 c.c. Dames &h, De kappers naast de kerk II. Voor stomen, verven, onzietiiboar stoppen IKSt* naar J. SCHRIER Volksfuinders pootaardappelen en kunstmest Geldig voor 1 week A. BondeweS, Breskens flinke jongen of meisje Woonliuis, Stempels en Deurplaatjes Vergadering van de A.N.A B. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg vergaderde de Federatie W. Z.-Vl. van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond. De voorzitter, de heer I. van Houte uit Cadzand, opende de vergad.img. Na voorlezing der notulen, jaarverslag, enz., verkreeg het hoofdbestuurslid, de heer J. L. Lukaart het woord, die het scheidende bestuurslid, de heti J. Vinjé uit Groede enige waarderende woorden toesprak en hem het zilveren N.V.V -insigne op de borst spelde. De heer Vinjé sprak een dankwoord. In zijn plaats werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Blomme uit Groede. Herkozen werden de heren A. Simpelaar uit Oostburg, P. den Hamer uit Biervliet en G. de Kraiker uit Schoondijke. In de kascontrole-commissie werden gekozen de heren J. Oosterling uit Schoondijke, A. de Veij uit Zuidzande en J. van der Schans uit Nieuwvliet. Tot slot hield de heer Lukaart nog een inleiding over de collectieve arbeids overeenkomst in de land- en tuinbouw en over de uitvoering van de wacht geld- en werkloosheidsverzekering. Schaakwedstrijd De schaakvereniging „Oostburg" versterkt met enkele spelers van elders, speeide een vriendschappelijke wedstrijd tegen de schaakclub „De Noorder Torens" uit Knocke-Heijst. De wed strijd eindigde in gelijk spel. Retranchement Uitvoering muziekvereniging De muziekvereniging „Ons Genoe gen" alhier gaf een uitvoering met medewerking van de Rederijkerskamer „De Oranjebloem" uit Sluis. De voor zitter der muziekvereniging, de heer Almekinders-Masclee, deelde mede, nogmaals een beroep op de Rederijkers uit Sluis te hebben gedaan omdat het eigen toneelgezelschap pas in het na jaar voor het eerst zal kunnen optre den. Opgevoerd werd hèt blijspel: „Een zeeman ging passagieren". Het stuk werd vlot gespeeld en viel zeer in de smaak bij de aanwezigen. De voorzitter van „De Oranjebloem," de heer W. Blaeke, sprak woorden van dank voor de prettige samenwerking in de loop der jaren. Dijkleger. Ook in Retranchement werd een dijkleger opgericht, waarvan de alge mene leiding berust bij de heer J. P. Visser. Als voormannen werden aan gewezen de heren Jac. A. Basting en M. van Dale. Groede Toneeluitvoering Zaterdag en Dinsdag j.l. gaf de toneelvereniging „Groede" in zaal Beun een opvoering van „De heilige vlam", toneelspel in 3 bedrijven door W. Somerset-Maugham. Dinsdag werd ge speeld in het kader van het toneel concours W. Z.-Vl. en het Landjuweel. De voorzitter, de heer Hoste, heette in zijn openingswoord dan ook speciaal de juryleden welkom. Het stuk, een spel van huwelijkstrouw, medelijden en begeerte, werd goed vertolkt en ook van het décor was weer veel werk gemaakt. In de pauze had een goed geslaagde verloting plaats, terwijl na afloop nog een gezellig dansje volgde. Beide avonden was de zaal overvol. De toneelvereniging „Groede" kan op twee goed geslaagde avonden terug zien. Opening filiaal. Versprille's Kledingmagazijn te Breskens zal Donderdag a.s. een filiaal openen te Groede in de Blekestraat. (Zie adv. elders in dit blad). Cadzand Toneeluitvoering. In het kader van het toneelconcours speelde de toneelvereniging alhier in café Allaart het toneelspel in drie be drijven „Onder één dak". Voor deze uitvoering bestond veel belangstelling en het stuk werd dan ook goed opge voerd. In de pauze was er een ver loting met mooie prijzen. Na afloop was er een gezellig bal verzorgd door „De jongens van het Zwin", o. 1. v. Pierre Leenhouts uit Oostburg. IJzendijke Benoeming De heer J. H. van Oijen, gemeente opzichter alhier, heeft wegens zijn be noeming tot hoofd van het beton- industriebureau te Sittard, per I April a.s. ontslag aangevraagd. te BRESKENS, gaat door op DINSDAG 16 MAART a.s. Donderdag 18 Maart a.s. van ons in Heren- en Jongenskleding, Mode artikelen, Hoeden, Petten, enz., enz. Voor de dames hebben wij een ruime keus in STOFFEN voor Mantel- costuums, Rokken, enz. Breskens, Tel. 130 Groede, Oranjeplein Blekestraat A 209 VERKRIJGBAAR alle in het Depot van de N.V. P. ROOD Zn., Bovenkarspel. De Depóthouder: Dorpsstraat 45 BRESKENS Als het voorjaar komt in 't land, is het tijd voor een nieuwe wand! Dus Gaarne zullen wij U met onze grote uitgebreide collectie staalboeken bezoeken en U eens de prijs per kamer opgeven. Spulplein 9 Telef. 79 BRESKENS Geslaagd. De heer L. Ch. v. d. Bunder te IJzendijke slaagde te Den Haag voor het praktijk-examen boekhouden. Aardenburg Doopsgezinde gemeente. Ds. S. A Vis, predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier, is be noemd teTerneuzen (Ned. Prot. Bond). Afscheid ds Fournier. In een bijna geheel ge Vulde kerk nam ds. Fournier, Herv. predikant te Oostburg, Zondag j.l. afscheid van zijn gemeente. Na de preek, naar aanleiding van Lucas 17 10, richtte ds. Fournier zich tot burgemeester Hoekzema, de kerkvoogdij, kerkeraad, zondagschool, organist en koster en de gemeente zelf. Hij dankte voor de waardering en medewerking, die hij van verschillende zijden heeft mogen ontvangen. Namens de kerkeraad werd ds. Four nier toegesproken door de heer H. de Lozanne, namens de kerkvoogdij door de heer J. H. van Kampen. Ds. Jansma uit Zaamslag sprak namens de classis IJzendijke, ds. Blom uit Aardenburg namens de Ring en burgemeester mr. K. Hoekzema namens de burgerlijke gemeente. De heer C. M. v. d. Broecke uit Aardenburg bracht als voorzitter van „Rozenoord" de dank over van het bestuur. Ds. ten Cate uit Cadzand sprak het slotwoord. Ds. Fournier dankte allen voor de waarderende woorden, waarna de ge meente hem toezong Gezang 263 1. Na de kerkdienst maakten velen van de gelegenheid gebruik om afscheid te nemen van ds. Fournier en zijn gezin. Schoondijke Bonte avond. Zaterdag j.l. werd voor de aange sloten bonden bij het N.V.V. een bonte avond gegeven in hotel „De Zwaan". De belangstelling hiervoor was groot. Medewerkenden waren Adri Kaan, Mieke van Oorschot, mr. Geraldo en Prudent van Hijfte. De heer Witteveen, hoofdbestuurder van het N.V.V., hield een propaganda- rede. maakt U het werk veel lichter en is onmisbaar bij de schoonmaak. Wij zullen gaarne bij U aan huis demonstreren. Oostburg Teief. 58 Breskens - Groede Telef. 165 Te koop mooi» 4-parsoons Adres: H. BLANKER, Pottenmzrkt 20, Middelburg. PREDiKBBURTS'ri Smoor de Hulster, Breskens Voor een goede Zondag 14 Maart Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Collecte studiekas St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bevestiging ambtsdragers Zendingscollecte 5 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 6 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Collecte alg. chr. doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte voor het jeugdwerk Nieuwvliet, 10 uur, Wika Wasterval Oostburg, geen opgave Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Collecte Gustaaf Adolf vereniging Schoondijke, 10 uur, Ds, Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Biddienst voor het gewas St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Biddienst voor het gewas Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma 5 uur, Ds. Groenveld Jeugddienst IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Biddienst voor het gewas Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskers 10,30 en 3 uur, Ds. Pontier Zaterdag 13 Maart, 3,30 uur, Ds. v. Mechelen Officiële ingebruikneming kerkgebouw R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 14 Maart Eerste H.Mis om half 8. Hoogmis om ro uur. 's Middags om 2 uur Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof van 4711 Valdelis Boldoot, enz. Bij ons verkrijgbaar. Telefoon 73 „HET GROENE KRUIS BRESKENS. organiseert In het gemeentelijk ontspan ningsgebouw op Donderdag 18 Maart a.s., een filmavond, welke in het teken staat van de volksgezondheid. Alleen toegan kelijk voor leden, die vrije toegang hebben. Aanvang 7,30 uur. Het Bestuur. Ph. van Kleefstraat 68, BRESKENS Agentschap PALTHE Op Vrijdag 12, Dinsdag 16 en Vrijdag 19 Maart a.s., van 4,30 tot 6,30 uur namiddag, bestaat gelegenheid tot het afhalen van diverse soorten Op andere uren kan niet worden afge leverd. Breskens 10 mater directoire elastiek 3 rol closetpapier 1 doos schoencreme, alle kleuren 1 panspons of staalwol Betaal niet meer dan nodig is. Heren-lederzolen en rubberhakken, van af f 4,75. Dames-lederzolen en -hakken vanaf f 3,75. Machinaal genaaid, gelijmd, gepend, zonder prijsverhoging. In één dag klaar Wij zijn speciaal ingericht om schoenen te vergroten, 75 cent. Verbreden, knob bels inzetten, 50 cent. Damesschoenen zwart maken f 1,25 herenschoenen f 1,50. Gegarandeerd. Modern schoenherstellersbedrijf L. DE PAGTER, Walstraat 105, Vlissingen. Voor direct gevraagd leeftijd 18 jaar, voor kantoorhulp. Solli citaties met opgave van verlangd loon aan W. WOITTIEZ Zn., Bouw materialen, Breskens. Bij inschrijving te koophet plaatselijk bekend Oude Stad 7, met naast en achtergelegen tuin te Oostburg, kadastraal bekend Gemeente Oostburg sectie E nr. 31, groot 3.82 aren, laatst bewoond door de weduwe DE SMIT- Poissonnier. Aanvaarding vrij van huur bij betaling koopsom. Lasten voor rekening koper vanaf dag betaling koopsom. Inschrijvingsbiijetten in te leveren ten kantore van Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede, uiterlijk 3 April 1954. Bezichtiging op Zaterdag 20 Maart en 27 Maart 1954 tussen 1 en 3 uur en overigens in overleg met de heren BASTING, H 1, Oostburg. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens

De Schakel | 1954 | | pagina 3