V. VAN HOUTE l Zn., Breskens Dames Bac. Stift de kappers naast de kerk Land- en Tuinbouw Kon. Nederlandse Schouwburp Ie Gent. Koninklijke Opera te Gent Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Weg met de geur van transpireren door de beroemde Één streepje voldoende, f 2,40. BIJ ons verkrijgbaar. Telefoon 73 Voetbal 3e klasse D. Zondag 14 Maart 1954. Odio—R K.F.C.; Zeelandia—Corn. Boys; Nw BorgvlietAxel; Hulst Meto; De ZeeuwenBiervliet; R.C.S. B eskens. Odio dat R.K.F.C. op bezoek krijgt zal de punten wel in eigen huis hou den en ook Zeelandia, dat tegen Axel 14 dagen geleden nog een opmerkelijk succes boekte, zal Corn Boys het danig lastig maken. Het zou ons dan ook niet verwonderen als de punten in Middel burg bleven. Ook Nw. Borgvliet zal trachten zijn precaire toestand op de ranglijst wat te verbeteren, maar Axel zal zeker geen gewillig slachtoffer blijken te zijn en zal van de thuisclub moeten winnen. Hulst zal zeker geen misstap doen, evenals de Zeeuwen, die ook kan win nen. Breskens tenslotte zal er zeker niet op rekenen dat van R.C.S. gewonnen wordt. We vermoeden dan ook, dat R.C.S. de Bressiaanders weinig kans zal geven om succes te boeken. Om half drie speelt in Breskens Breskens IVRetranchement II. Abe De jaarlijkse rassenkauze bij suikerbieten Onlangs is weer het jaarlijkse over zicht van rassen en rassenkeuze bij suikerbieten verschenende belang wekkende gegevens zijn verzameld in het jongste nummer van „De suiker biet". Uit de cijfers over de gemiddelde opbrengsten van de laatste vier jan n blijkt, dat de zgn. „E-bieten" d.w z. de rassen mut zeer hoge wortelopbrengst en matig gehalte, niet alleen de hoogste wortelopbrengst, maar ook de hoogste suiker- zowel als economische opbrengst geven. De economische opbrengst omvat de belangen van verbouwer en van ver werkende fabriek van een hoge eco nomische opbrengst hebben beide par tijen aanzienlijk voordeel. Dat dit reeds op grote schaal wordt ingezien blijkt uit de rassenstatistiek van de jongste rassenlijst62 pCt. van het gehele bietenareaal bestaat uit E-rassen. Het laatste jaar was een echt „schie terjaar". Alle rassen zijn op een zware proef gesteld. Opmerkelijk zijn de resultaten, die Zwaanesse III gaf op de proefvelden. Dit ras toonde een zeer belangrijke verbetering in schieter gevoeligheid. Het voorkomen van veel schieters betekend zowel voor de boer als voor de fabriek een ernstig probleem. Al „Mag 'm niet hinderen," antwoordde Joop onverstoorbaar. „We zullen ze maar weer eens aan licht helpen". Hij herstelde het contact en daarna gingen ze naar boven, maar evenals de vorige keer: op hun kousen. Het lichtloze halfuurtje had het ge wenste effect gesorteerd. Beiden zaten nu op de divan, de armen om elkaar heen en ze keken glimlachend naar de deur. Zo zacht had het tweetal op zolder niet gelopen, of binnen hadden ze het tcch gehoord. „Zouden jullie de deur nu maar eens niet opendoen?" vroeg Fred. Onhoorbaar draaide zijn vriend de sleutel om en met Greet trad hij nu binnen. „Zo, eindelijk elkaar gevonden?" vroeg hij op autoritaire toon. „Werd anders wel tijd, hè? Een stel harden zijn jullie, hoor! Een hele dag verloren laten gaan. Denk je toch eens in, hoe veel zoenen jullie verspeeld hebben, domoren Allen schoten in een lach. Fred had z'n verlegenheid, vooral nu Greet en zijn vriend er weer waren, nog niet gemeen beschouwt men daarom de geringe aanwezigheid van schieters bij dit ras als een aanwinst voor liefheb bers van vroeg zaaien. Overigens toont het cijfermateriaal het opvallende feit aan, dat de suiker opbrengst van de E-bietengroep, die uiteraard het best laat geleverd kan worden, óók bij vroeg rooien, de hoog ste is per ha. Al met al mogen wij concluderen, dat deze nieuwe beschrijving van rassen voor iedere landbouwer belangwekkende lectuur is. Ongetwijfeld zal elke boer van de nieuw ontdekte voordelen ken nis willen nemen het eigen belang en dat van onze suikerproductie zijn er ten zeerste mee gediend. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede. Schoondijke Zondag 14 Maart 1954 Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91 Aardenburg, Oostburg: Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 104 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 14 Maart 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Zondag 14 en Donderdag 18 Maart „DIE LIEVE JONGEN" (Night must fall) Toneelspel van Emlyn Williams Vertaling: J. C. Van der Horst Regie Gaston Van der Meulen Zondag 21 Maart en Donderdag 25 Maart „De klucht van de brave Moordenaar" Vrolijk spel van Jos Janssen RegieJan Cammans 14 Maart 14.30 u. Les Cloches de Corneville 19.30 u. Driemeisjeshuis 17 Maart 19.30 u. La Tosca pl. Ballet 19 Maart 19.30 u. De Zigeunerbaron 21 Maart 14.30 u. Andre Chenier 19.30 u. La Tosca pl. Ballet Plaatselijk Nieuws. Hoofdplaat Aanbesteding herstel zeedijk. Dinsdag werd door het bestuur van de cal. Hoofdplaat- en Thomaespolder aanbesteed het herstel van een ge deelte zeedijk van de cal. Hoofdplaat polder tussen do dijkpalen 35-37. In geschreven werd als volgt Den Ouden, Biervliet bestek B f 82.700, bestek A f 92.400; P. v. d Sande en den Extcr, Breskens B f 86.300, A f 93.900; Lucasse, Wals oorden B f 88.888, A f 96.888; Fa. Verhagen, Breda B f 91.800, A f 99.850; P. Mollet, Hoofdplaat B f 94.000; Verlaat, Hardir.xveld B f 99.400; A f 110.700; L. v. d. Klippe, Vlissingen B f 99.500, A f 107.500; Sponselee, Kloosterzande B f 102.000; A f 110.000; Fa. Eik, Geleen B f 102.100, A f ui.000; De Ruijsscher, Biervliet en Rammeloo, Philippine B f 105.000; Warrens, Ossenisse B f 106.000, A f 117.000; Cambier, Breskens B f 106.000, A f 116.800; fa. Aannemers bedrijf Steensma, Utrecht B f 106.500; Comb. Visser, Utrecht B f 121.690, A f 130.450. geheel overwonnen, maar hij durfde nu toch in hun tegenwoordigheid Annie over haar hand te strijken, het geen al een hele vooruitgang was, vond Joop. Ze dronken nog een kopje thee en loen vetklaarde Greet, dat ze al veel te lang gebleven waren en nu meteen naar huis moesten. „Straks moppert papa". „Gunst ja," schrok haar zuster, „we hebben de tijd helemaal vergeten". „Alweer een stap in de goede rich ting,'' concludeerde Joop tevreden „Zodra je de tijd gaat vergeten, ben je al een heel eind op de goeie weg". Annie keek hem niet geheel begrij pend aan, maar toen hij haar een knipoogje gaf, bloosde ze en draaide zich om, om haar mantel aan te trek ken. Het duurde evenwel nog verschei dene minuten voordat het viertal af scheid van elkaar genomen had, het geen Greet de nuchtere opmerking uitlokte„Het lijkt wel, of we naar het andere eind van de wereld gaan. Morgen zijn we er immers weer". (Wordt vervolgd). Breskens Geslaagds uitvoeringen. Vrijdag en Zaterdag j.l. gaf de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" haar voorjaarsuitvoering in het gemeentelijk ontipanningsgebouw. Medewerking werd verleend door de toneelvereniging „Thalia". De voorzit ter van de muziekvereniging wees in zijn openingswoord op het geringe aan tal muzikanten voor zo'n grote gemeen te als Breskens en wekte dan ook de ouderen onder de talrijke aanwezigen op om toch vooral hun kinderen mu ziek te laten leren, hetgeen kosteloos geschiedt. Beide avonden werd het programma vlot afgewerkt. Naast een 6-tal zeer verdienstelijk uitgevoerde muzieknum mers, waaronder een solo op tuba door de heer W. van de Walle, volgde Tirolermuziek door een groepje muzi kanten, eveneens onder leiding van de directeur, de heer P. Brakman en ook zij kregen, evenals het gehele muziek korps een hartelijk applaus in ont vangst te nemen. Hierna volgde een pauze met verloting, waarna het tweede gedeelte van de avond volgde, n.l. de opvoering van „Patsy" (Familieproble men), blijspel in 3 bedrijven. Dit blij spel werd vlot gespeeld en viel dan ook zeer in de smaak van de aanwe zigen, getuige het hartelijk applaus bij het einde De voorzitter was dan ook zeer zeker de tolk van de aanwezigen, toen hij bij het einde de muzikanten en spelers(sters) van „Thalia" dank bracht voor het gebodene. Gsslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde de heer A. J. de Smit, vroeger te Breskens, voor het candi- daats-examen civiel-ingenieur. Filmavond Het Groene Kruis. Donderdag 18 Maait zal door de afd. Breskens van Het Groene Kruis een filmavond worden gegeven voor haar leden in het Gem. ontspar.nings- gebouw. Deze prachtige film zal in het teken van de Volksgezondheid staan. Er zal ook een causerie worden ge houden. De leden verzuimen niet deze avond bij te wonen. (Zie de adv.) Uitslag biljartconcours. In het hotel van de heer I. Duininck te Breskens werd een biljart concours gehouden (4 ballen). De deel name was groot, terwijl de uitslag was als volgt 1 W. Vermeulen, 275 p.; 2 B. Brand, 250 p.; 3 M. Clement, 235 p.; 4 H. de Munck, 235 p.; 5 J. v. d. Plassche, 225 p 6 P. Ghijs, 225 p.; 7 P. Al- bregts, 220 p.; 8 C. Erasmus, 220 p.; 9 Fl. Krijger, 220 p.; 10 L. Cornells, 220 p. Arbiter was de heer A. Jansen. Waterlandkerkje De jeugdactie der Nedsrl. Herv. Kerk gaf in het „Dorpshuis" alhier een uit voering. De heer De Bruijne heette in zijn openingswoord allen hartelijk wel kom, waarna enige kluchten werden opgevoerd. Ook werden er volksdansen uitgevoerd met medewerking van volksdansers van elders. Na de pauze volgde het toneelspel: „Op eigenerfde grond," dat met grote aandacht werd gevolgd en waarvoor de spelers(sters) «en welverdiend applaus in ontvangst te nemen kregen. Oostburg Gaslaagd. Van het Instituut Aalbregtse slaag den voor het diploma stenografie Nederlands met 130 lettergrepen per minuut, de dames H. de Badts te Schoondijke (met lof), E. Hariot te Oostburg en M. Vasseur te Cadzand. Biljartconcours. In het café van U. de Windt te Oostburg werd een biljartconcours gehouden, waar de heer Iz. Verplanke uit Oostburg de eerste prijs won met 54 punten. 2e werd Lippens en 3e v. d. Gazelle. Clubkampioenschappen. Te Oostburg werden in de Kath. kring de clubkampioenschappen ver speeld van de tafeltennisclub „ONA". Bij het dames-enkelspel werd, na enkele spannende voorronden, tenslotte mej. D. van Troost winnares. Bij de se nioren de heer J. Aers en bij de junioren Theo Keiser. Hierna werd een halve competitie gespeeld om het clubkampioenschap, waarbij de heer J. Aers clubkampioen werd, Theo Keiser tweede en mej. Van Troost derde. De winnaars kregen elk een me daille, terwijl de heer Aers bezitter werd van de wisselbeker. Vergadering Jonge Boerenbond. In café Hinneman kwam de afd. Oostburg-Groede van de R.-Kath. Jonge Boerenbond, onder voorzitter schap van de heer A. v. d. Hemel, in algemene vergadering bijeen. Medegedeeld werd dat een sport- cursus zal worden georganiseerd zodra een sportleider zal zijn gevonden. Het ligt in de bedoeling van het bestuur in samenwerking met de Bond van jonge Boerinnen, in verband met het Mariajaar, sen bedevaart naar Beau- raing te houden. Eveneens zal, in sa menwerking met deze bond, na Pasen een geaellige avond worden gehouden. Daar de afd. Oostburg-Groede vorig jaar in de Kring West Z.-Vlaanderen de eerste prijs verwierf voor het aan leggen van proetvelden, is zij nu uit genodigd om mee te doen aan de In- terkringwedstrijd voor heel Zeeland en Noord-Brabant. Men besloot mee te doen met een proefveld aardappelen. Aan de nieuwe wedstrijd van eigen Kring zal worden deelgenomen met proefvelden met suikerbieten. Voor een grote excursie naar het buitenland be stond weinig belangstelling, zodat dit punt werd aangehouden. Dat de toneel voorstelling zo'n groot succes gewor den is, werd toegeschreven aan het feit, dat voor de eerste keer gemengd werd gespeeld. De uitslag van het con cours zal op de contact-avond van 13 Maart worden bekend gemaakt. door G. Th. ROTMAN 79. Toen allen veilig en wel binnen boord waren, wou kapi tein Klakkebos dat ook het bootje aan boord gehesen werd. Maar de bemanning wilde er niet van weten en vol ontzetting zagen ze het bootje wegdrijven en dat nog wel met de beer, die ze zo graag mee naar huis genomen haddenGrinnekend stond de bemanning, die er niet bepaald vriendelijk uitzag, er naar te kijken. 80. Hierop werden de reizigers naar de kapitein van het schip gebracht. Tot zijn grote schrik herkende kapitein Klakkebos een zeeman in hem, die vroeger in zijn dienst op zijn schip gevaren had en die hij wegens z'n slecht gedrag weggejaagd had. „Aha, daar heb zowaar mijn oude vriend Klakkebos!" riep de booswicht uit. „Nu zijn de rollen omge draaid, hè, Klakkie?" Kapitein Klakkebos sidderde.

De Schakel | 1954 | | pagina 2