JACOBS-v. Dixhoorn, Breskens Slagerij de Jonge UITVOERING Voor de aanneming I. SCHER, Dames- en Herenkleermaker, Ph. van Kleefstr. 68, lelef.224, BlCStaS nri of Boterhamworst uit blik Gekookte worst 60 ct. p. half pond Grote partii SINTELS Toneelgroep „DE SCHELDE" te Breskens „Verloren dorp", Onze voorjaars-collectie is gereed Kon. Nederlandse Schouwburg te Gen!. nette werkster Tuinzaden Th. de Greve, Breskens Reparaties kunstgebitten P. BLOMMAERT BEURTDIENST „CADZANDRIA" Stempels en Deurplaatjes Koninklijke Opera te Gent Groede Raadsvergadering. Tijdens de raadsvergadering, welke Vrijdag j.l. gehouden werd, werd be sloten die gronden, welke voor liet realiseren van het uitbreidingsplan van Groede noodzakelijk in eigendom van de gemeente dienen te komen, te gaan onteigenen indien deze gronden niet minnelijk aangekocht kunnen worden. Na de gebruikelijke openingswoorden door de voorzitter wierp deze een te rugblik op het afgelopen jaar. Voor Groede is 1953 een goed jaar geweest. Vele publieke werken zijn tot stand kunnen komen, zoals de aanleg van riolering, bestrating, aanleg traverse, zuiveringsinstallatie, straatverlichting, welke werken mogelijk zijn gemaakt door een subsidie van in totaal f 213000.- van Rijkswege. In 1953 zijn 29 bouwvergunningen uitgegeven, waar van 17 ten behoeve van de woning verbetering ingevolge het Terlingen- fonds. Met de bouwactiviteit te Groede is in 1953 een bedrag van f 300000,- gemoeid geweest. Voor 1954 dient de Prov. aandacht te besteden aan de verbe ering van de Prov. weg Grcede- fluitenlust en Groede-Nieuwvliet, mede door de aanleg van een rijwielpad. Voorts zal de gemeente zich in 1954 gesteld zien voor velerlei problemen, zoals de uitbreiding van het electrici- teitsnet in de z.g. onrendabele gebie den, de aansluiting op het Waterlei dingnet, verbreding toegangsweg be graafplaats, de asphaltering van de z.g. Oostburgse weg, aanleg sportveld, speelplaats voor kinderen, enz. Een zeer urgent geval is wel de mechani sering van het ophalen van het huis vuil. Afwijzend werd beschikt op de sub sidieaanvragen van de Bond voor Mob. Invaliden en van de plaatselijke mu ziekvereniging „E.M.M.," dit op grond van de gemeentefinanciën. Eveneens was dit het geval met de subsidieaan vrage van het Prot. Tehuis v. Ouden van Dagen „Rozenoord" te Sluis. De Rijksregeling betreffende de salarisher ziening door de 5 pCt. loonsverhoging werd van overeenkomstige toepassing verklaard op het gemeentepersoneel. Op voorstel van B. en W. werd de kolentotslag op f 3,60 gebracht. Tijdens de rondvraag vestigde de heer Vinjé de aandacht op de slechte toestand van het postkantoor. Na een uitvoerige discussie deelde de voorzit ter mede, dat de gemeente op dit pand gedurende acht jaar reeds een verlies te boeken heeft gehad van f 1600,-. Men was algemeen van oor deel, dat hier een taak ligt voor de P.T.T. om een behoorlijk postkantoor in te richten. Dhr. J. Casteleijn infor meerde naar de mogelijke mechanisatie van de ophaaldienst voor het huisvuil. Het bleek dat de raad hier principieel achter staat. De voorz. zegde toe zo mogelijk de volgende vergadering met de nodige voorstellen te komen. In verband met de Zondagswet werd met betrekking tot het gebruik te Groede, de Paaskermis feestelijk in te luiden door een muzikale rondgang door het dorp, de politieverordening gewijzigd, zodat dit thans voor 1 uur mag gebeuren op Zondagen, evenwel mits deze optocht niet tijdens kerk diensten wordt gehouden. Breskens Toneeluitvoering De toneelgroep „De Schelde" speelt op 13 Maart a.s. in het kader van het toneelconcours 1953-1954, het stuk „Verloren dorp". Dit stuk van Arie van der Lugt is naar de werkelijke feiten geschreven. Alleen de namen der personen zijn gefingeerd. De verkorte inhoud is als volgt Januari 1952. Boven het dorpje Tignes in Frankrijk hangen donkere, dreigende wolken van een naderend onheil. De staat heeft besloten, dat het dorp, dat in een vallei aan de rivier de Isère ligt, moet verdwijnen en dat de vallei een bassin moet worden om energie te leveren voor een groot elec- triciteitsbedrijf de Electricité de France. De werkzaamheden aan de stuw, die het water van de Isère moet op stuwen in de vallei, naderen hun vol tooiing. De bevolking is radeloos, dat hun dorpje, waar zij zoveel lief en leed met elkander deelden, moet worden prijsgegeven aan het water. Ze zijn eensgezind besloten zich tot het uiterste te verzetten. Maar wat kunnen 497 inwoners van TONEELCONCOURS 1953-1954 op ZATERDAG 13 MAART a.s's avonds 8 uur. Zaal open 7 uur. In het gemeentelijk ontspannlngsgebouw te Breskens. Opgevoerd wordt Toneelspel In drie bedrijven, door Arle van der Lugt. Toegangsprijs f 1, Voorverkoop kaarten aan de zaal op Zaterdag 13 Maart van 3 tot 5 uur. Plaatsbespreken a 10 cent per persoon. hebben wij heden ontvangen 't nieuwste genre in Mantelcostuums, Swaggers, Mantels, Jersey deux pièces, Japonnen, Hoeden, enz. CONFECTIEMAGAZIJN Bestel nu Uw costuum of mantelcostuum. Wij hebben een pracht sortering stoffen voorradig en uitgebreide stalen-collecties. Ook leveren wij maatconfectie-costuums vanaf f 96,50, mantel costuums vanaf f 94,75. het arme dorpje Tignes beginnen tegen de Franse regering? Het hierover geschreven toneelstuk „Verloren dorp" geeft u de machteloze strijd weer van deze kleine bevolking. Wij wensen de toneelgroep „De Schelde" veel succes toe. Zie de advertentie elders in dit blad. Zanguitvoering. Ten bate van de Ned. Herv. Kerk te Breskens zal de Chr. Zangvereniging „God is mijn lied" op 12 Maart a.s. een uitvoering geven in de Herv. Kerk. Zie de advertentie elders in dit blad. Aanbesteding. Door het architectenbureau J. C. P. Loonen B.N.A. te Breskens, werd aanbesteed het bouwen van een woon huis aan de Boulevard te Breskens voor rekening van de heer W. Ver gouwe. Het werk is opgedragen aan de firma's J. van Rosevelt, Gebr. Roo- kus, A. Brevet en J. van Haneghem, allen te Breskens. Reisplannen. In de gehouden algemene ver gadering van de reisvereniging „Vrij en blij" te Breskens, werd besloten om op 19, 20 en 21 Juni a.s. een reis te maken naar Duitsland via Maastricht, Aken, Keulen en zo verder langs de Rijn. Bevorderd. Met ingang van 1 Maart is be vorderd tot stuurman bij de Prov. Stoombootdienst, onze vroegere dorps genoot, de heer P. de Klerk, thans te Vlissingen. Benoeming De heer J. W. de Bree, thans in tijdelijke dienst bij de Prov. Stoom bootdienst is met ingang van 1 Maart tot goederenklerk benoemd in vaste dienst. Ouderavond O. L. S. Woensdagavond was er in de Openbare Lagere School te Breskens voor de ouders gelegenheid om het werk van hun kinderen te bezichtigen. Van deze gelegenheid werd een dank baar gebruik gemaakt. Biervliet Uitvoering voor de ouden van dagen. De toneelvereniging „Jacob van Lennep" en de dameszangvereniging „Excelsior" zullen op Donderdag 11 Maart a.s., voor de ouden van dagen te Biervliet, een uitvoering geven. Die oudjes, die slecht ter been zijn, of ver af wonen, zullen per auto afgehaald worden. Evenals in andere gemeenten is ook te Biervliet een dijkleger ingesteld. Er zijn twee groepen gevormd. Algemeen leider is de heer J den Oude. De twee voormannen zijn de gebroeders Van Acker. Voor het gebruik van vrachtwagens, enz., is een regeling getroffen. De plaats van samenkomst in tijd van nood is het arbeiderslogeerkamp. Schoondijke Jaarfeest. Gisteravond werd door de Jeugd verenigingen op Gereformeerde grond slag in het jeugdgebouw „Laus Deo" alhier een zeer geslaagd jaarfeest ge geven. Het programma werd vlot af gewerkt. De opening en leiding van deze avond berustte bij de heer I. van Bortel, terwijl Ds. Th. Rienks het slotwoord sprak. De jaarverslagen werden op zeer aantrekkelijke wijze voor het talrijke publiek ten gehore gebracht in de vorm van een voor dracht door twee personen. Voorts werd opgevoerd „Als het koren rijpt," een ernstig spel in 5 bedrijven, dat goed werd gespeeld. In de pauze was er een verloting en werden allen op thee met koekjes getracteerd. Alles bij eikaar kan men op een zeer geslaagde avond terugzien. Hoofdplaat Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De heer P. Dekker had aanmerkingen op de notulen van de vergadering van 21 December 1953. Na uit voerige discussie werd besloten de gevraagde aanvulling aan te brengen. Van*de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting is de toewijzingsprijs ont vangen van de gronden van het voormalige pakhuisterrein van dhr. A. Dekker. De heer P. Dekker vroeg op welke punten de heer A. Dekker niet accoord ging met de onteige ning. Dit is de gemeente niet bekend, aldus de voorzitter. Aan mej. M. J. Mom-Seijnesael zal een stuk grond, gelegen ten westen van de Mgr. Luijpenstraat, worden verkocht tegen f 2,- per m2. Z.h.st. werd de uitgifteprijs van gronden in en buiten het uitbreidingsplan Slijkplaat vastgesteld. Voor de 4853 m2 bouw grond werd deze vastgesteld op f 2,10 per m2 en voor de 1275 m2 tuingrond op f 0,50 per m2. In dit verband werd nog besloten deze grond voorlopig als tuingrond te ver pachten. Z.h.st. werd na enige discussie de subsidie aan de plaatselijke muziekvereniging „Oefening baart Kunst" verhoogd van f 250,- tot f 500,-. Nadat men enige tijd in gesloten vergadering bijeen was geweest werd weer in openbare vergadering de vijfde wijziging van de begroting 1953 vastgesteld. Tijdens de rondvraag wees de heer V. de Ruijsscher op de verordening op de honden belasting, welke met zijn strafbepaling bij nalatigheid van aangifte, een drievoudige aanslag oplegt. Spr. vond een dubbele aan slag voldoende. In stemming gebracht, werd zijn voorstel aangenomen met 5 tegen 2 stem men, die van de heren Th. Wieleman en G. H. Termote. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke Zondag 7 Maart 1954 Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruyckere, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 7 Maart 1954 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65 Zondag 7 Maart en Donderdag 11 Maart „OPSPORINGSBRIGADE 21" (Detective Story) Toneelspel van Sidney Kingsley. Vertaling: Wim Meewis. Regie: Edward Deleu. Gevraagdean Brieven onder nr. 476 aan het bureau van dit blad. Verkrijgbaar: alle soorten Beleefd aanbevelend, Th. F. Blankenstraat 12 Gerookte bij ons geen 40 maar 29 cent per ons Breskens Sneller, beter en goedkoperDrogisterij D. A. CRINCE, Ph. van Kleefstraat 31, Breskens. geschikt voor aanleg sportterreinen, verharding voet- of rijwielpaden en voor het maken van sintelstenen. Gunstig gelegen voor vervoer per schip of wagon. Kunnen ook worden afge haald per vrachtwagen. Adres Absdaalscheweg 16, post HULST (Z.) Telefoon 79 VERZENDT UWE GOEDEREN PER BRESKENS - Telefoon 78 Tweemaal wekelijkse dienst Breskens - Dordrecht - Rotterdam Afvaart Breskens: Woensdag- en Zaterdagmiddag 12 uur Afvaart RotterdamWoensdag- en Vrijdagmiddag 12 uur Aivaari Dordrecht: Woensdag- en Vrijdagmiddag 5 uur EigenAUTO-AFHAAL- BESTELDIENST Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Zondag 7 Maart 1954 14.30 u. Driemeisjeshuis 19.30 u. Andre Chenier 10 Maart 19.30 u. Andre Chenier 12 Maart 19.30 u. La Tosca pl. Ballet 14 Maart 14.30 u. Les Cloches de Corneville 19.30 u. Driemeisjeshuis PREDIKBEURTEN Zondag 7 Maart Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9 uur, Ds. Blomaard Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Biddienst voor het gewas 5 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Zendingscollecte Nieuwvliet, 9,30 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier PI. Doop. 5 uur, Ds. Fournier, afscheid Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop Extra collecte kleuterschool St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte voor de kerkvoogdij IJxendijke, 10,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 11 uur, Ds. v. d. Graaff Doopsges. Gem. Aardeaburg 10,15 uur> Ds. Vis Ev. Luth. Gumeentt Groede Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk BreskeiJ.6 10 en 3 uur, Ds. van Houten R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 7 Maart Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2 uur Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof

De Schakel | 1954 | | pagina 3