Solistenconcoiirs te Terneuzen Uitgaande van de Bond van Muziek verenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, werd Vrijdag en Zaterdag j.l. te Ter- neuzen een solistenconcours gehouden. Hiervoor hadden ruim 50 muzikanten ingeschreven, w.o. ook verscheidene uit West Z.-Vlaanderen. Zij wisten de vol gende resultaten te behalen: Tweede afdeling J. F. van Rosevelt, Schoondijke, gr flluit: „Sonate," J. B. Loeillet, 2e pr 42 p. A. J. Salomè. Groede, trompet: „Ju liana," A. Delbecq, 2e pr. 42 p. J. F. P. Wieme, IJzendijke, bugel: „Serenade," Louis de Morée, 3e pr. 40 p Eerste afdeling Jan Anthonisse Jr., Biervliet, bugel ..Buy and Broom," H. Round, le pr. 56 p. en 2e extra-prijs. W. A. Bron, Groede, trombone ,,Dans der Teddyberen," Fr Jakma. 2e pr. 46 p. Joh. v Haele, IJzendijke, bugel: ,,The Return," J. Hartmann, le pr. 48 p. J. P. Hol. Aardenburg. bombardonSib.: ,,Ode aan een vette kip," G. Boedijn, le pr. 48 p. Cam. de Krijger, Biervliet, kl. trom: Montgomery mars," le pr. 50 p. A. P. Leenhouts, Aardenburg, piston ..Wiederkehr," J. Hartmann. 2e pr. 42 p. A. A. Veraart, Aardenburg, tuba: ..Dans der Teddyberen." F. Jakma Sr., 3e pr. 39 p. W. C. Veraart, Aardenburg, bugel: ,,Air Variée," L- Canivez, 3e pr. 39 p. Abr- Versprille, Breskens, bariton „The Return." J. Hartmann, le pr. 48 p. Afd. Uitmuntendheid J. Avot, Groede, tuba: „Variations Brillantes," J. Pacque, le pr. 48 p. Ere-afdeling: Ach. de Krijger, Biervliet, bugel,,On the Mountain Top," Barnhouse, le pr. 56 p. en 3e extra-prijs. W v. d. Walle, Breskens, tuba: „On the Mountain Top," Barnhouse, le pr 55 p. en 5e extra-prijs. Vaandel-Afdeling Rinus de Meijer, Biervliet, trompet „Concerto voor trompet," Jos. Haydn, le pr. 56 p. en 4e extra-prijs. Cyr. de Smit, IJzendijke. Sax. Sopraan: „Konzert für Oboe und Orchesler," Jos Haydn, arr. Jasp. Anthonisse, le pr. 51 p. P. A. v. d. Walle, Schoondijke, clarinet: „Concertino," C. Friedemann, le pr. met lof der jury 58 p. en le extra-prijs (fraaie plaquette). Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Februari ingelegd f 163.249,53 en terugbetaald f81.952,32 Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 18465. plan. 's Avonds kwamen de zusters aan fietsen. De jongens hadden zich na tuurlijk opgeknapt. Fred was evenwel onkundig van het te verwachten be zoek. Hij was al verwonderd geweest toen zijn vriend om zes uur voorstelde het werk verder maar te laten rusten en zich wat op te knappen. Maar hij had het toch gedaan en zo zaten ze beiden, schoon gewassen en in een fris shirtje, buiten de deur een sigaret te roken, toen de dames arriveerden. Ze gingen hen voor naar boven en daar zaten ze al spoedig gezellig met elkaar te babbelen. Dat wil zeggen: Joop en Greet hadden het grootste woord, terwijl Annie en Fred van tijd tot tijd aan het gesprek deelnamen. Ér werd thee gedronken en er waren koekjes die Greet meegebracht had. Tijdens het gesprek had Joop gele genheid zijn meisje iets in het oor te fluisteren en deze knikte als antwoord onmerkbaar. Toen ze een half uurtje met elkaar gepraat hadden, zei Greet eensklaps „Gunst, ik heb m'n zakdoek in de fietstas laten zitten; even halen". „Dan zal ik gelijktijdig m'n sigaret- FILMNIEUWS Zondag 7 Maart zal U in het Luxor Theater te Breskens vertoond worden de onvergetelijke film naar Dicken's onsterfelijke boek Oliver Twist. Span nender dan een modern verhaal. Be klemmender dan de geraffineerdste thriller. Aanvang der voorstellingen om half zeven en om half negen. Toegang 18 jaar. Voetbal 3e klasse D. Nw. BorgvlietHulst; Meto-Biervliet; BreskensAxel. Ook deze week is er weer een in haalprogramma. Nw. Borgvliet zal wel geen succes kunnen boeken tegen de leider, maar Biervliet is zeker niet kansloos. Breskens zal het tegen Axel wel niet kunnen bolwerken en er zal dus wel geen winst geboekt worden. Abe. Plaatselijk Nieuws. Schoondijke Uitvoeringen. Vrijdag 26 en Zaterdag 27 Febr. j.l. gaven de Herv. jeugdverenigingen een uitvoering in hotel „De Zwaan". Deze avonden zijn weer buitengewoon goed geslaagd, beide avonden was de zaal geheel bezet. Om 7 uur stipt ging het doek open en traden op de meisjesvereniging „De zonnestraaltjes" en dc jongensvereniging „Nieuw leven" met een paar liedjes. Hierna sprak Ds. Schopenhauer het openingswoord, waarop een viertal marsen werden gespeeld door een zes tal muzikanten, onder leiding van de heer J. v. d. Velde. De heer J. Riemens zorgde voor wat muziek op de accor deon. Daarna was het de beurt aan de oudere leden van de jeugdvereni ging, die onder leiding van Ds. Scho penhauer opvoerden het mooie toneel spel in 3 bedrijven „Pinky". Dit werd op keurige wijze voor het voetlicht gebracht en aan het einde van elk bedrijf kregen de spelers een hartelijk applaus. Na het ie bedrijf was er een korte pauze, waarin de loten werden verkocht voor een dertigtal prachtige prijzen, welwillend beschikbaar gesteld door verschillende inwoners van Schoon dijke. Daarna volgde een declamatie door mej. Erna de Lijzer en de jonge heer Johan van Espen. Tussen het 2e en 3e bedrijf werden door de EdelAchtb. Heer Burgemeester van Rosevelt de loten getrokken. Hierna gaf mej. Suu» Seen nog een declamatie ten beste. Na afloop van het 3e bedrijf werd door alle aanwezigen staande gezongen Gezang 121, waarna Ds. Schopenhauer een woord van dank sprak tot allen die hadden medegewerkt om deze avonden te doen slagen. Het waren uitvoeringen, waarop de Herv. jeugdverenigingen met trots kun nen terugzien. Vorgadering Plattelandsvrouwen. De afd. W. Z.-Vlaanderen van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam ten even uit m'n overall halen," zei Joop en volgde haar. Maar toen hij de kamerdeur achter zich had gesloten, draaide hij heel voorzichtig de sleutel in het slot om en haalde die er daar na uit. Vervdlgens liep hij fluitend naar beneden. Hij sleepte een bank naar de achterkant van de garage en daarop ging het paartje zitten. Fiet was in middels donker geworden en de maan kwam heel voorzichtig door een paar wolken heen gluren. Zacht legde Joop zijn arm om de leest van zijn meisje en blij keken ze in eikaars ogen. „Wat heeft men, om gelukkig te zijn, toch eigenlijk maar betrekkelijk weinig nodig: jeugd, liefde, eenzaamheid en een bank. Per slot van rekening ben ik maar een arme, pas beginnende garagehouder en desondanks zit ik nu met het meisje mijner dromen dicht tegen me aangedrukt. Droom ik nu, of is het werkelijkheid?" Het meisje kuste hem innig op de mond en antwoordde, hem door de haren strijkend: „Werkelijkheid, m'n jongen, heerlijke werkelijkheid (Wordt vervolgd). Donderdag j.l. onder leiding van de vice-presidente, mevr. Ramondt, in hotel „De Zwaan" te Schoondijke bij een. Na afwerking van de huishoudelijke agenda volgde een gecombineerde ver gadering met de Ver. „Ceres". De heer L. van Dijk, directeur der R.L.W.S. te Schoondijke, hield voor het nu talrijke publiek een voordracht met filmvertoning over zijn reizen naar Zweden. Spr. vertelde iets over de grootte van het land, de landschaps- vormen en het klimaat. Hij gaf een duidelijk beeld van de bevolking, haar levensstandaard en gemeenschapszin en het onderwijs. Ook lichtte hij de folklore en diverse feestelijkheden toe, waarbij o.m. werd gewaagd van de resultaten, die de Zweedse vrouw op culinair gebied weet te bereiken In zijn beschouwingen gaf spr. zowel plat teland als stad het volle pond. Na deze heldere en met élan gehou den voordracht, volgden een 3-tal fraaie films. Aan de hand hiervan konden de aanwezigen zich overtuigen van al het mooie en belangwekkende dat dit veel zijdige, maar ons zo weinig bekende, land de tourist in alle opzichten biedt. De presidente dankte de heer van Dijk hartelijk voor zijn interessante causerie die met grote aandacht was gevolgd. De dames stemden met een gul applaus daarmede in. Cadzand Vergadering V.V V. Dinsdagavond kwam de V.V.V. in een bijzondere vergadering bijeen in het café van dhr. Allaart. Na de opening door de voorzitter, die zich verheugde over de goede op komst, werden de notulen van de vo rige vergadering goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van het „Vrije van Sluis," waarin op verzoek van de gezamenlijke V.V.V.'s in West Z. Vlaanderen, om de weg Cadzand- Haven-Retranchement te verbeteren in verband met het intense toeristenver keer, afwijzend werd beschikt. Voorts een schrijven van de heer P. de Lijzer, die als bestuurslid be dankte. Op uitnodiging van de V.V.V. was mede op de vergadering aanwezig de heer G. Oskamp, Directeur van de Prov. Zeeuwse V.V.V., die een cause rie hield over de plaatselijke, provin ciale en landelijke V.V.V.'s en hun organisatie. Zijn causerie werd met volle aandacht gevolgd en ten zeerste gewaardeerd, waarna hem dank werd gebracht voor zijn bereidwilligheid hier aanwezig te willen zijn. Hierna volgde de bestuursverkiezing. In verband met het aftreden van de voorzitter, dhr. Oosterling, die zich hiervoor genoodzaakt zag vanwege zijn studies, alsmede de secretaris, dhr. P. J. I. Verhage, die op doktersadvies zijn werkzaamheden zoveel mogelijk moet beperken, alsmede het aftreden van dhr. de Lijzer, moest in 3 vaca ture» worden voorzien. Bij de eerste stemming, waarbij 3 candidaten tege lijk werden gekozen, werd de absolute meerderheid behaald door de heren A. P. de Ridder en J. C. Risseeuw. Bij de tweede stemming werd gekozen de heer J. Adriaansen. Allen namen hun benoeming aan. Nadat nog enige mededelingen wer den gedaan, o.a. de uitgifte van een gemeenschappelijke folder met alle V.V.V.'s in W. Z.-Vlaanderen en aan de afgetreden secretaris dank werd gebracht voor zijn vele en opbouwende werk in het belang van de vereniging, sloot de voorzitter de vergadering. Sint Kruis Bal ten bats van ds duivsnvsrsniging Bij de heer G. Paridaen alhier was het Zondag bal ten bate van de Post duivenvereniging. Ondanks het regen achtige weer was de belangstelling groot en was het er echt gezellig. Er was ook een verloting, terwijl de band „Pierre Leenhouts" voor de dansmuziek zorgde. Zuidzande Uitvoering. In de zaal van dhr. de Kramer gaf de Rederijkerskamer „Al doende leert men" alhier een goed geslaagde uit voering van „Gelukkige mensen," een toneelspel in drie bedrijven. Er was een verloting en tot slot een dansje, verzorgd door het ensemble „Pierre Leenhouts". De belangstelling wasgoed. Raadsvergadering. De raad van Zuidzande kwam in voltallige vergadering bijeen. De voor zitter deelde mede, dat het bevolkings onderzoek op t.b.c. tot nadere datum is uitgesteld, aangezien het eerst de rampgebieden aan de beurt komen. Een herhaalde aanvraag om subsidie door de Bond van mobilisatie-invaliden werd voor kennisgeving aangenomen. De E.H B.O-afdeling vroeg om subsidie. B. en W. stelden voor in 1954 een bedrag van f 150,te geven, waar voor dan op enkele plaatsen in de ge meente zgn. eerste hulp-posten zullen worden gevestigd. Aldus besloten. Het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding genoot tot dus verre een subsidie van V2 cent per in woner. Op verzoek van deze instelling besloot de raad de subsidie te ver dubbelen. Een schrijven van het ge meentebestuur van Hulst om morele en financiële steun te verlenen aan de plannen tot indijking van het land van Saeftinge werd aangehouden. De kolen- toeslagen die gedurende de winter maanden aan daarvoor in aanmerking komende personen worden verstrekt, werden verhoogd tot f 3,60 met terug werkende kracht tot 1 December 1953. Een aantal bewoners van de Straatweg naar Oostburg vroegen om straatver lichting. B. en W. stelden voor afwij zend te beschikken, aangezien inwilli ging te grote consequenties met zich zou brengen voor de andere buurt schappen der gemeente. De heer Iz. van Cruijningen wilde eerst wel een kostenberekening zien, doch kon zich tenslotte bij de argumenten van B. en W. neerleggen. Een verzoek van de zelfde bewoners om de door hen be woonde percelen aan te sluiten op de gemeentelijke riolering, werd aange houden. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd be noemd de heer C. B. de Neve. Een nieuw ambtenarenreglement, arbeids overeenkomstenverordening en wacht geldregeling voor het gemeentepersoneel gingen vlot onder de hamer door, als mede de voorstellen van B. en W. tot aanpassing van de salarissen van de gemeente-ambtenaren aan de rijks normen. De door het rijk bepaalde grond- en bouwvoorschotten voor de gebouwde woningwetwoningen werden aanvaard. Tenslotte werd nog vastge steld een nieuwe verordening op het brandweerwezen, alsmede een besluit waarbij B. en W. machtiging krijgen om gedurende het jaar 1954 voor f 100.000,.aan kasgeldieningen op te nemen. Hoofdplaat. In- en uitgaande schepen.. In de Haven te Hoofdplaat kwamen het afgelopen jaar 176 schepen binnen met een gezamelijke tonnage van 27.061, deze waren o.m. geladen 36 beurt- vaart, 8 met graan, 3 met steen, 2 met grint, 2 met zand, 1 met bier, 1 met gips, I hijskraan en t met rijshout, 121 schepen kwamen leeg binnen. Er gingen uit: 14 schepen ledig, in houd 2127 ton, beurtvaart 37, graan 56, zand 1, bieten 59, stalmest 5, aard appelen 1, hijskraan 1, stroo eveneens I. Al deze uitgaande schepen hadden een gezamelijke tonnage van 26.919. Totaal 175 schepen. Groede en Nieuwvliet Verplicht» voorja&rsstierenkeuring. Bij de verplichte voorjaarsstieren keuring te Groede en Nieuwvliet wer den de volgende stieren goedgekeurd 1 Nanno van 't Eikenbosje, eigenaar G. van Keickhove te Groede; 2 Nico, eigenaar J. de Bliek te Groede; 3 Adema van Boschzicht, eigenaar M. Geluk te Nieuwvliet; 4 Bram, eigenaar C. Cijsouw-van Cruijningen te Groede; 5 Jaap van Groede, eigenaar A. Du- sarduijn te Groede. Afgekeurd werd de stier Alex van Blokshoeve, eigenaar G. Dusarduijn te Groede.

De Schakel | 1954 | | pagina 2