Biljartconcours Voor 1 gulden V K B fesr DAMES I V.vanHoute&Zn.,Breskens De grote Afbraakverkoping Alles onder garantie 1 Wij maken U een goede permanent Slagerij O E J O N G E - Breskens. Boekhouder (ster) Tijdelijke hulp Alles geldig voor één week] A. Bondewel, Breskens Dat kan alleen VKB Sportpaleis Antwerpen Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. avond voor het voetlicht zouden treden Na het spelen van enkele nummers kwam de hier reeds zeer bekende conferencier van radio Kortrijk, dhr. Renaat Verween (Modest), voor het voetlicht. Deze zorgde dan ook met zijn vele grappen, waarvan iedereen genoot, voor de talrijke lachsalvo's. Ook de schetsjes samen met dhr. Jopie Verdonk werden op geestige wijze gespeeld. Het optreden van de Belgische gaste mej. Jacq Body met enkele declamaties viel zeer in de smaak. Door haar werden ook nog enkele balletdansen uitge voerd, iets, dat men in deze streek niet alle dagen kan gaan zien. Jammer was echter dat tijdens dit optreden bij een deel van het pu bliek hiervoor de aandacht niet steeds ten volle aanwezig was. De accordeonsoli, ge bracht door dhr. Jasper Anthonisse, werden op vaardige wijze uitgevoerd, wat hem dan ook een hartelijk applaus deed toekomen. Na de pauze met verloting werd ook het 2e gedeelte van het programma vlot afge werkt en waren het zeer zeker weer Modest en Jopy Verdonk die de lachspierenten volle in beweging brachten. Vooral dient nog vermeld te worden dat de accordeonvereniging met de uitvoering van La Traviata haar kunnen op waardige wijze weergaf, daar dit zeer fraai werd uit gevoerd. Na de finale bracht de voorzitter dank aan de Belgische gasten en werd door het jongste lid der accordeonvereniging een bouquet bloemen aangeboden aan de vrouwe lijke gaste mej. Body. Hij sprak daarbij de hoop uit dat het afscheid niet voor goed zou zijn maar dat hij hen weer spoedig in hun midden zou mogen begroeten Voorts wekte hij alle aanwezigen op om zich op te geven als donateur van deze nog zeer jonge ver eniging. Ook bracht hij op waardige wijze dank aan alle personen, die bereidwillig had den medegewerkt om deze avond te doen slagen, terwijl hij verder mededeelde dat we gens de grote belangstelling voor deze uit voering vele mensen teleurgesteld moesten worden. Deze uitvoering zal dan ook in zijn geheel nogmaals herhaald worden en wel op Zondag 28 Maart a s. Deze nog jonge vereni ging kan op een zeer prettige en goed ver zorgde uitvoering terugzien Na afloop in het jeugdgebouw werd deze avond besloten met een gezellig bal in hotel „De vier emmers". Cadzand Raadsvergadering. Tijdens de raadsvergadering van Vrijdag j.l. vestigde de Heer I. van Houte de aandacht op de kolentoeslag voor de ouden van dagen, die thans f 2,50 bedraagt. Hij aag deze graag verhoogd tot f 3,60. Met algemene stemmen aangenomen. Van wethouder Platschorre was be richt van verhindering ontvangen. Daar de brandweergarage niet meer voldoet, werd besloten het oude ge meentehuis iets te verbouwen, zodat het voor brandweergarage geschikt is en de oude brandweergarage in gebruik te geven aan het Groene Kruis als magazijn. Ter voorkoming van niet te over- ziene consequenties werd het voorstel van de Waterleiding-Mij. om de vier percelen van de heer L. de Winter voor haar rekening op het waterleiding net aan te sluiten ad f 12000,door B. en W. afgewezen. De gemeente zou hiervoor f 622,60 per jaar moeten be talen. De salarissen van het gemeente- personeel werden aangepast aan de laatste verhogingen. De jaarwedde van de schoolschoon- houder werd, na ingewonnen inlichtin gen bij omliggende gemeenten, gebracht op f 575,—- Op voorstel van B. en W. werd de woning O 15 van de heer J. Ocké on bewoonbaar verklaard. De ontruimings termijn werd op 6 maanden bepaald. Naar aanleiding van de opname van twee kinderen van de heer J. Ocké, reap, in het ziekenhuis te Oostburg en Vlissingen, werd bepaald dat in het eerste geval de gemeente en de Herv. Diaconie gezamenlijk de kosten zullen dragen en in het tweede geval B. en W. de betaling der kosten zullen regelen. Het verzoek van de heer P. de Lijzer om vermindering van de aanslag reini gingsrechten, werd afgewezen. In verband met de hogere kosten ad 1 1273,42 bij de verbouwing van de openb. lagere school, werd de be groting 1953 gewijzigd. B. en W. zijn van mening, dat ook de twee overige lokalen opgeknapt moeten worden. Hierbij denkt het college aan afschil deren. Aldus besloten. Schoondijke. Jaarvergadering Varkensverzekering. Dinsdagavond had in het Café Wijffels te Schoondijke de jaarvergadering plaats van de Varkensverzekering „Eendracht". Uit het verslag van de Penningmeester bleek, dat er een bedrag van f 1066,40 was uitgekeerd voor gestorven varkens. Er was een goed slot van f 4962,79. De vereniging telde over het afgelopen jaar 168 leden met 208 verzekerde varkens. De aftredende bestuursleden de heren: Adr. Haartsen, H. v. d. Walle en S. de le Lijs werden herkozen, terwijl in de twee vacatures ontstaan door het overlijden van de heren C. Wijffels en J. Moelaart werden gekozen de Sö(5ö)C5©@ö)(SG)(^)(3ë)(5S)<^)<^>(36)(^)<Sö)(5ö)(S6)(5S)(Sö)<SS)<5o <5ö)öö) o.a.Stroom permanent t Eugène lauwe permanent Eugène koude permanent J Keitz Cold Wave Indolette Wave f Schinzel Cold Wave 1 Schinzel Tiede Wave Helmet Wave, enz., enz. X Van onze 25-jarige practische ervaring kunt U piofiterensj |j Onze prijzen zijn vastgesteld door de Ned. kappersbond, afd. W. Z.-Vl. j| |j Zogenaamde goedkope permanent maken wij niet, want v yo-edkoafi, Ll duu>i&ao-fi, I BELEEFD AANBEVELEND, 8 Telefoon 73 H 8 8 op de hofstede van J. VERPLANKE, Drieweg Groede, zal waarschijnlijk plaats hebben op VRIJDAG 5 MAART a.S. Het gehele sloopwerk van de woning en diverse gebouwen. F. HOORNICK, Middelburg, Telefoon 3904 HHP Zonder één gram vet is onze KALFSWORST prima voor maag- en galpatiënten. Ook KALFSVLEES en GEBRADEN KALFSROLLADE. GEKOOKTE WORST 60 cent per half pond. kamp gehouden. Er werd gespeeld met maat. De uitslag was: i Joh. v. d. Velde-A. Roest; 2 G. van Heck-M. Clement; 3 E. Verschorre- J. Manhave; 4 A. le Cocq-R. Vermeu len; 5 J. Boeckhout-K. Praat; 6 W. Schut-C. de Seijn. Uitvoering „Sursum Corda". Vrijdag j.l. gaf de Chr. Zang vereniging „Sursum Corda" te Bres kens een uitvoering in het Gem. ont spanningsgebouw. De belangstelling was goed te noemen, terwijl de ver schillende zangnummers op zeer ver dienstelijke wijze onder leiding van directeur A. Vergouwe werden ten gehore gebracht. heren G. Wijffels en M. Willemsen. De bestuursfuncties zijn thans: H. Brakman, Voorzitter; S. de le Lijs, Secretaris-Penning meester en H. v. d. Walle, Keurmeester. Breskens Officiële ingebruikneming Geref. Kerk. Hoewel reeds enige weken de gods dienstoefeningen in de nieuwe kerk gehouden werden, was toch nog niet alles tot in de puntjes klaar. Nu is het dan zover, dat de officiële ingebruik neming is bepaald op Zaterdag 13 Maart a.s. Jaarvergadering Winkeliersvereniging. Onder voorzitterschap van de heer D. Kotvis had in hotel Valk de jaar vergadering plaats van de winkeliers vereniging „Ons Belang" te Breskens. De voorzitter heette allen hartelijk welkom en was verheugd over de goede opkomst. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden is gestegen van 40 tot 75. Het voorlopig bestuur trad in zijn geheel af, waarna allereerst gestemd werd voor een voorzitter. De heer D. Kotvis werd met grote meerderheid herkozen. De voorlopige bestuursleden, de heren G. de Weerdt, Adr. Ver sprille, Alf. Hamelijnck en M. Frelier werden herkozen, terwijl het bestuur werd uitgebreid met twee nieuwe leden, n.l. de heren E. Gittenberger en J. v. d. Plas. In de kascommissie werden voor 1954 gekozen de heren M. de Kraker en J. A. Smoor. Besloten werd om art. 5 van de Statuten te wijzigen. Verder werd in beginsel besloten een grote actie op touw te zetten, doch hierover zal op een volgende vergadering definitief worden beslist. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt, waarbij o.a. gesproken werd over het houden van een brade rie, alsmede over steunverlening aan het plan voor een nieuwe jachthaven, daar de kans zeer groot is dat de Brusselse jachtclub Breskens als thuis haven zal kiezen. Uitslag biljartconcours. In café „Dorpzicht" bij P. Pleijte te Breskens werd een algemeen biljart concours gehouden, waarbij 3000 kaar ten werden verspeeld. Winnaars werden: 1 Iz. Verplanke, 53 p.; 2 P. Lip pens, 50 p.; 3 J. Oosterbaan, 47 p.; 4 M. Mabesoone, 46 p.; 5 J. v. Over- beeke, 45 p.; 6 Klaassen, 44 p.; 7 U. de Windt, 44 p.; 8 A. v. d. Lijcke, 44 p.; 9 Iz. Verhage, 43 p.; 10 W. Vermeulen, 42 p.; 11 A. v. d. Ga zelle, 42 p.; 12 P. Aalbregts, 41 p.; 13 P. Ghijs, 41 p.; 14 J. v. Haneghem, 41 p.; 15 J. v. d. Ameele, 40 p. Uitslag prijskamp topbiijart. Zondag j.l. werd op de topbiijart bij Anton Roest te Breskens een prijs- Aanrijding. Gisternamiddag omstreeks 17.20 u. had op de Scheldekade te Breskens een ernstige aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer B. E. A. H. uit Mid delburg en de wielrijdster C. van H.-H uit Breskens. Laatstgenoemde bleef gewond op het wegdek liggen. Direct werd geneeskundige hulp ontboden, waarna het slachtoffer, met vermoedelijk een hersenschudding, naar haar woning werd vervoerd. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. Solistenconcours. Aan het Zaterdag 27 Februari te houden solistenconcours te Terneuzen zullen uit Breskens deelnemen de heren W. van de Walle op tuba, in de ere- afdeling en Abr. Versprille op bariton, in de eerste afdeling. Ook uit Groede zullen 3 en uit Schoondijke 2 muzikanten aan het concours deelnemen. Verkiezing kerkeraadsieden. Door de stemgerechtigde lidmaten der Herv. Gemeente te Breskens zijn als diakenen herkozen de heren T. van Exter en D. H. Meeusen. Als ouderling werd herkozen de heer J. Boidin en gekozen de heren J. A. Kant en Joh. de Winde Pz. Gevonden voorwerpen. Een zak zemelen. Een paar hand schoenen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een portemonnaie met inhoud en een kinder-armband. Inlichtingen postcommanoant Rijks politie te Groede. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 28 Februari 1954 Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22 Aardenburg, Oostburg: Dr. Kesteloo, Aardenburg, tel. 52 Zondagsdienst Centram Kraamzorg West Z.-Vl. 28 Februari 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Gevraagd voor zaak te Breskens. Werkzaamheden 1 dag per week of des avonds. Brieven onder nr. 475, bureau van dit blad. gevraagd, voor dag of dag en nacht. Brieven onder nr. 4750, bureau v. d. blad. Groot met 4 ballen, bij J. VAN DEN AMEELE te Nleuwvllet. Aanvang Zondag 28 Februari a.s. 2000 kaarten. 2 stukken Castalla bloemenzeep 10 scheermesjes Schoppen (Herder) 1 pot of flesje brillantine 1 staaf scheerzeep INMOPEP.NE DESSINS EN PÜETTIGE PASV02M En tegen een prijs, zo laag, dat U verbaast zult staan BRESKENS GROEDE OranjQpleln - Tel. 130 Blekestr. A 209 PREDIKBEURTEN Zondag 28 Februari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Eijgendaal Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Zuiderzeefonds 5 uur, Ds. v. d. Graaff Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate H. Doop. Extra collecte Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 2 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v, d. Graaff. Oostburg, 10 uur, Ds. A. Ploeger, Soest 19 uur, Ds. Fournier H. Avondmaal Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zendingscollecte Zaterdagavond 6 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zendingscollecte Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsges. Gam. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da. Stol Geref. Kerk Breskers 10,30 en 3 uur, Ds. Spoelstra R.K. Parochie H. Barbara te Breskens 28 Februari. Zondag Quinquagesima. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, oefening H. Kruisweg Woensdag a.s. As-Woensdag. Begin vasten, 's Morgens 7 uur wordt de as gewijd. Vóór en na H. Mis uitdeling as-kruisjes. Van 26 Februari tot 4 Maart 1954 ZESDAGEN-KOERS 28 Februari 14.30 u. Gala Turandot 19.30 u. La Boheme pi. Ballet (1) (1) Italiaanse Fantasie Zondag 28 Februari en Donderdag 4 Maart Zondag 7 Maart en Donderdag 11 Maart Twee weken van het reusachtige succes „OPSPORINGSBRIGADE 21" (Detective Story) Toneelspel van Sidney Kingsley. Vertaling: Wim Meewis. Regie: Edward Deleu.

De Schakel | 1954 | | pagina 3