Aanstaande voorjaarsbeurs de grootste tot heden georganiseerde jaarbeurs De komende Voorjaarsbeurs, die van 30 Maart tot en met 8 April a.s. te Utrecht wordt gehouden, belooft de grootste industriële manifestatie te wor den die de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs ooit heeft georganiseerd. De m?t stands bezette oppervlakte van gebouwen, hallen en open terreinen zal niet minder dan 52 000 m2 bedra gen, hetgeen een record vormt in het bestaan van de Utrechtse Jaarbeurs. De sector bouwmachines, die de laatste jaren steeds in belangrijkheid is toegenomen, zal op de a.s. Voorjaars beurs wederom aanzienlijk worden ver groot. De uitbreiding van deze groep, waarvan de expositieruimte totaal 12 000 m2 zal beslaan, is mogelijk ge worden door het in gebruik nemen van het terrein bij de Bernhardhal, dat vo rig jaar nog niet verhard was, doch thans voor de expositie van zware machines geschikt gemaakt is. Genoemde afdelingen kunnen, naast de groep electro-techniek die met een expositieoppervlakte van 2050 m2 een representatieve plaats inneemt, als de voornaamste sectoren van het technische gedeelte der Voorjaarsbeurs beschouwd worden. In de Jaarbeursgebouwen op het Vredenburg zal vooral het accent val len op de als steeds imposante afdeling textiel alsmede op de groepen electrische huishoudelijke artikelen en gasartikelen die beide een uitbreiding hebben onder gaan. INGEZONDEN Ruiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Red., Over de ledenvergadering van onze Visserij vereniging wou ik graag enige zaken recht zetten, omdat het verslag in de „Prov. Z. Courant" en in de „Schakel" geheel verkeerd is en wel visserslatijn lijkt. Het Bestuur had verschillende personen uitgenodigd van de Gemeente en de Secretaris van Zevibel. On dergetekende had meegenomen een vertegen woordiger van de A.N.B.Z. Bij de opening wilde de voorzitter alle personen die niet waren uitgenodigd uit de zaal hebben. Ik heb toen gevraagd omdat het een ledenver gadering betrof voor de vissersknechts, deze persoon toe te laten om zijn standpunt uit een te kunnen zetten over de Sociale Rege ling. Dit werd geweigerd. Ik heb toen hier over een geheime stemming gevraagd. Dit wilde men ook niet. Wel een gewone stem ming. Nadat de eerste keer de stemmen niet goed geteld waren bleken er de tweede keer 29 stemmen van de 54 vóór de aanwezig heid van deze persoon te zijn. Dit was de meerderheid. De meerderheid wenste dat deze persoon bleef en niet zoals de twee kran ten schreven dat hij wegging. De voorzitter werd toen zo kwaad dat hij wegliep. Als er een geheime stemming was geweest waren er nog veel meer voorstemmers geweest. De vertegenwoordiger van de A.N.B.Z heb ik toen zelf gevraagd de zaal te verlaten in het belang van de vergadering. Hij heeft dit toen direct gedaan. Hij is er dus helemaal niet uitgestuurd, zoals de pers schrijft. De vis sers wilden dat hij bleef. Ik heb hem ge vraagd weg te gaan in het belang van de vergadering en de hoge leeftijd van de voor zitter. De Secretaris van Zevibel heeft zich niet netjes uitgedrukt tegen ons. Hij heeft later echter alles teruggenomen. Namens vele vissers, P. J. Erasmus, Breskens Ze is zo terughoudend. En het meisje, dat zo graag gekust wilde worden, dachtwat een verlegen jongen is die Fred toch. Maar lief. 's Avonds aten ze weer in het dorp, waarna ze nog een wandeling langs het strand gingen maken, hand in hand, als twee kinderen. „Mooi hè? Die branding". »J*"- „Ik zou best aan zee willen wonen". „Ik ook. Alleen 's winters zal het hier wel eenzaam zijn". „Och, daar wen je wel aan". „Natuurlijk". Maar verder kwamen ze niet. Een bedroefd, teleurgesteld meisje, bovendien wanhopig verliefd, werd 's avonds in het jeepje teruggereden naar „Ruimzicht". Een verlegen jonge ling achter het stuur, die zo graag het meisje naast hem gekust zou hebben, maar het niet durfde. En met een simpele handdruk namen ze afscheid van elkaar bij de grote villa. Was Greet er op dit moment nu nog bij geweest, dan had zij wellicht een middel gevonden om de beide ver- F1LMNIEUWS Luxor Theater te Breskens presen teert U Zondag 28 Februari de schit terende kleurenfilm „Het zwaard van Monte Christo" met John Derek Anthoni Quinn en Jody Lawrance. Een roman tische en avontuurlijke film over Oos tenrijkse en Italiaanse schermutselingen waar uiteindelijk toch het recht zege viert. Toegang 14 jaar- Voetbal 3e klasse D. AxelZeelandia; BreskensDe Zeeuwen. Na een lange onderbreking gaat dan einde lijk Zondag de voetbal weer rollen. Voor de 3e klasse D. is een inhaalprogramma vast gesteld. Axel zal wel van Zeelandia kunnen winnen. Breskens krijgt het tegen de Zeeuwen kwaad en zal hard moeten vechten voor een winst puntje. Abe. Plaatselijk Nieuws. Nleuwvliet Tonaetuitvoaring. Zaterdag j.I. gaf de afd. Nieuwvliet van de Bond voor Staatspensionnering een uitvoering voor haar leden in de „Stadsherberg," welke geheel bezet was. De voorzitter, de heer J. v. d. Ameele, sprak een openingswoord en heette in het bijzonder welkom de Edelachtb. Heer Burgemeester en Mevr. Everaars, alsmede de spelers en speelsters van de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" uit Schoondijke. Door deze vereniging werd opgevoerd het mooie toneelspel in 3 bedrijven „De Rozenkrans" van Florence Bar- cley, onder leiding van de heer A. P. de Roo. Dit nummer werd keurig uit gevoerd en spelers en speelsters kre gen na elk bedrijf een hartelijk ap plaus. In de pauze was er een goed geslaagde verloting. Na afloop sprak Burgemeester Everaars een woord van dank voor het mooie spel van de Schoondijkenaren, waarbij hij zijn bewondering uitte over de manier waarop dit nummer door amateurs voor het voetlicht werd ge bracht. Ook wekte de burgemeester de bevolking van Nieuwvliet op, om deze avonden en vooral de rijtoer voor de ouden van dagen, zoveel mogelijk te steunen. Een gezellig bal besloot deze avond en men bleef tot in de kleine uurtjes bijeen. Raadsvergadering. De raad der gemeente Nieuw vliet kwam vorige week Donderdag, onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars, in openbare vergade ring bijeen. De voorzitter wees er in zijn nieuwjaarsrede vooral op, dat, al hoewel 1953 in de geschiedenis als een rampjaar gekenmerkt zal worden, het voor de gemeente Nieuwvliet toch nog een goed jaar geworden is. Voor 1954 zag hij als de belangrijkste taak de uitbreiding van het electriciteits- en waterleidingnet in de onrendabele ge bieden. De volledige aanleg van een rioleringsnet en de verbetering van de straten volgens een goed uitgewerkt stratenplan. Na zijn nieuwjaarsrede liefden tot elkaar te brengen. Maar Greet was in de keuken bezig en toen ze de wagen hoorde aankomen wilde ze natuurlijk het afscheid niet storen. Maar aan het gezicht van haar zusje, dat op huilen stond, zag ze al genoeg. Inwendig schold Greet de bleue en bedeesde vrijer uit voor ai wat mooi en lelijk was. Maar ze legde troostend een arm om haar zuster heen en voerde haar naar het keukentje. „Hier is een lekker kopje koffie," zei ze hartelijk, „drink dat eerst maar uit". Maar Annie barstte in een tra nenvloed los en Greet liet haar be gaan, begrijpende, dat dit de beste oplossing was voor het ogenblik. De volgende dag fietste Greet naar de garage, waar de beide vrienden druk aan het werk waren aan een in de afgelopen nacht in de soep gere den vrachtwagen. Joop, die onder de olie en de smeer zat, dook glimlachend onder de auto vandaan en kwam met uitgestrekte armen naar het meisje toe. Maar deze week kwasi-verschrikt ach teruit. (Wordt vervolgd). werden de ingekomen stukken behan deld, waarbij de goedkeuring van Ged. Staten was van de begroting 1954. De subsidie voor het Pr. Wilhelminafonds werd verhoogd v*n V2 cent tot 1 cent per inwoner. De subsidie voor de uit breiding van de bibliotheek van de C.J.M.V. werd verhoogd van 5 cent tot 10 cent per boek of afgerond tot f 20,- voor 1954. Op verzoek van de Minister van Economische Zaken moest de verorde ning op de winkelsluiting gewijzigd worden, zodat voortaan de winkels ge opend zullen zijn van 1 April t/m 31 October tot 7 uur des avonds en van r Nov. t/m 31 Maart tot 6 uur des avonds. De salarissen van het gemeente- personeel werden ingaande 1 Jan. 1954 aangepast aan de Rijksregeling en ver hoogd met 15 pCt. Het verzoek van de gemeenteraad van Hulst om een adhaesie-betuiging voor de kanalisering van de Westerschelde en de inpolde ring van de Saeftingepolder werd voor kennisgeving aangenomen. In verband met de uitbreiding van de Prinses Wilheiminastraat werd pl.m. 400 m2 grond aangekocht voor de prijs van f 0,75 per m2. Aan de Ned. Herv. Kerk werden twee lokalen van de voormalige openb. lagere school in ge bruik gegeven voor de Zondagschool, clubs en verenigingen. Voor de aan schaffing van leermiddelen voor het vak lichamelijke oefeningen op de openb. lagere school werd een crediet aangevraagd. Bij de rondvraag werd er door de heer Brakman nogmaals met klem op aangedrongen om nog eens contact met de P.Z E.M. op te nemen voor de elecrificatie van het kustgebied. Door de heer Aarnoutse werd aangevraagd om een verzoek te richten en te pro beren de S.B.M. te bewegen af te zien van haar voorlopig voornemen om de busdienst buiten de kom der ge meente te leggen. Oostburg Raadsvergadering De raad der gemeente Oostburg kwam Dinsdag j.I. in vergadering bij een. De heer de Coene was zonder kennisgeving afwezig. Burgemeester Hoekzema deelde in zijn nieuwjaarsrede o.a. het volgende mede In 1954 zal ruime aandacht worden besteed aan de herbouw, terwijl met het nieuwe raadhuis eveneens een aan vang zal worden gemaakt. Ook het nieuwe culturele centrum zal gebouwd worden. Voorts is een definitief uit breidingsplan in voorbereiding. De heer J. H. van Kampen dankte als oudste raadslid, de burgemeester voor het gesprokene. De adjudant der Rijkspolitie deelde mede dat het aantal processen-verbaal van 354 in 1952, is teruggelopen tot 232 in 1953. De begroting 1954 van de Centrale Dienst voor het Bouw- en Woning toezicht en het toezicht op Gemeente werken werd aangenomen. Aan de gemeente Hulst werd adhaesie betuigd inzake de inpolderingsplannen voor het verdronken land van Saeftin- g«- Een nota van de P.Z.E.M., omtrent nachtlampen in de Kroonwijk, werd voor kennisgeving aangenomen. De heer L. Schippers vroeg om de gehele verlichting te laten branden als er b.v. voor de wielerkoers straten opgebroken zijn. Een verzoek van het bestuur der vereniging „Rozenoord" te Sluis om subsidie, lokte heel wat discussie uit. Het voorstel van B. en W. was om niet te subsidiëren. De heer E. Dekker hield een warm pleidooi voor subsidie, en wees er op, dat de Oostburgse Herv. Diaconie met een ernstig tekort kampt, veroorzaakt door de bijdragen in de verplegingskosten van Oostburgse ouden van dagen. Tenslotte werd geadviseerd aan de gemeente een bijdrage in deze kosten te vragen, waarop dan stellig gunstig zal worden beschikt. De burgemeester deelde mede, dat van de zijde van het gemeentebestuur een contactdag georganiseerd zal wor den, waarop het gemeentepersoneel, de raadsleden, werklieden, brandweerper soneel, etc., uitgenodigd zullen worden. Aan de Classicale Commissie voor Kerkelijke gezinszorg werd over 1952 een subsidie van f 324,15 verstrekt. De Caltex Petroleum Maatschappij werd vergunning verleend tot het plaat sen van een benzinepomp in de Zuid- zandse straat. De bezoldigingsverordening voor het gemeentepersoneel werd aangepast aan de laatste loonronde. Aan de R. K. lagere school werd een voorschot verstrekt van f 5430, en aan de Chr. Nat. School een van f 3780,-. De verordening op de heffing van reinigingsrechten werd gewijzigd. Aan de ie Hogendijk zal een woon wagenkamp ingericht worden, met waterleiding, toiletten, enz. Het voorstel tot het aanstellen van een plantsoen-arbeider met vakbe kwaamheid, in samenwerking met de waterleiding-mij werd aanvaard. Gronden aan de Langestfaat en de Hoekzak werden aangekocht, terwijl diverse kavels werden toegewezen voor bouwgrond. Tijdens de rondvraag kwam de toe gang tot de begraafplaats ter sprake, welke verbetering behoeft. De hetr Barendregt bepleitte om de grote werken, die de gemeente moet uitvoeren, door Oostburgse aannemers te laten verrichten. De heren Schippers en Leenhouts wezen nog eens op de lekkages var- de Kroonwijk-woningen, terwijl voorts geïnformeerd werd naar de huurver hoging en de krotopruiming. Geslaagde feestavond. De wielersportvereniging alhier gaf Zaterdag in het hotel van de heer De Vuijst een feestavond. De voorzitter, de heer E. v. Hulle, opende de avond en heette in het bij zonder Burgemeester Hoekzema wel kom. Daar de consul, de heer Calon, verhinderd was te komen begon men direct met de afwerking van het caba retprogramma. De Belgische conferen cier Renaat Verween, beter bekend als „Modest," oogstte weer veel bij val met zijn sappige Vlaamse humor. Pierre Leenhouts met zijn „Fiets- schetsje" en zijn Hammond-mondorgel mocht veel applaus in ontvangst ne men, evenals enige leden van de Re derijkerskamer voor hun prestaties. Vervolgens sloot de voorzitter dit gedeelte van de avond, waarna de burgemeester de actieve heer v. Hulle prees voor het vele werk, dat hij ver richt in het belang van de vereniging. De avond werd besloten met een gezellig dansje op de tonen van „The Zwin Boys". Er was veel belangstelling. Groede Vergadering Groana Kruis. De afdeling Het Groene Kruis hield haar jaarvergadering, onder voorzitter schap van de heer A. J. Salomé, in hotel „De drie Koningen" alhier. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de exploitatierekening van het wijkgebouw een voordelig saldo van f 166,05 vertoonde en op de reke ning van de vereniging een batig saldo van f 586,26 voorkwam. Bij acclamatie werden herbenoemd de aftredende bestuursleden Mevr. Sorgedrager-van Duijn en de heer P. Bouwens. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer J. Haartsen, werd gekozen de heer C. Cijsouw-van Cruijningen. Het aftredende lid der kascontrole-commissie, de heer J. J. Vermeulen, werd opnieuw herbenoemd. Zuster Versteegh zal dit jaar zorg dragen voor de uitvoering van de Emmabloem-collecte. IJ zen dij ke Uitvoering Phil-Harmonicaclub Flandria" West Zeeuws-Vlaanderen. Zondag j.I, gaf bovengenoemde vereniging onder de deskundige leiding van haar direc teur, dhr.' Jasper Anthonisse, haar eerste uitvoering in het jeugdgebouw voor een ge heel bezette zaal. Het programma werd aan gevangen met een eigen compositie van de dirigent, n.l. Signature Flandria. Hierna sprak de voorzitter zijn openingswoord en het ver heugde hem ten zeerste, dat reeds drie maan den na de oprichting, deze vereniging, welke bestaat uit 14 accordeons, piano en slagwerk, haar eerste uitvoering kon geven. Voorts verwelkomde hij de Belgische gasten die deze

De Schakel | 1954 | | pagina 2