VERSPRILLE's kleding VKB Zie etalage Zie etalage Dit kan alleen VKB Zie etalage Zie etalage Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Koninklijke Opera te Gent Herbouwplicht Kon. Nederlandse Schouwburg Ie Geul. Stadsschouwburg te Brugge hulde kapitein Schroder door het weg schuiven van de Ned. driekleur, de boven de luifel aangebrachte naam „Johan Willem Friso", waarna hij het gebouw ontsloot ter bezichtiging voor de genodigden. In de gang van de school is een gedenkplaat aangebracht, welke melding maakt van de architec ten, naar wiens ontwerp de school werd gebouwd (het architectenbureau Ir. A. Rothuizen en Ir. P. J. 't Hooft) en de namen van het gemeentebestuur, dat de school tot stand hielp brengen. Na de bezichtiging begaf het gezel schap zich weer naar de Stadsherberg, waar nog de volgende sprekers het woord voerden de heer A. Schout, waarnemend Commissaris, de heer A. Tazelaar, hootd-inspecteur 1. o., de heer J. Leenhouts, inspecteur 1. o., de heer C. M. van den Broecke, dijkgraaf, de heer S. Klompé, Rijksconsulent voor lichamelijke*opvoeding. De heer P. de Groote sprak namens de Ouder-com- missie en overhandigde aan het ge meentebestuur, voor het gebruik in de school, een radiotoestel en een film apparaat. Immers, aldus de heer De Groote, bij een moderne school be horen ook moderne middelen. Het radiotoestel is aangekocht van het geld, wat een collecte onder de ingezetenen opbracht. Tot slot voerde het hoofd der school, de heer Rijckborst, nog het woord, waarin hij de gemeente en eigenlijk in de eerste plaats de kinderen feliciteerde met de prachtige nieuwe school, welke hij zag als bekroning van het werk der leerkrachten. Jaarfeest Chr. Jeugdvereniging. Vrijdagavond 15 Jan. hield de Chr. Jeugdvereniging alhier haar jaarfeest. Na de opening door de voorzitter, dhr. J. d,e Bliek, werd het programma op vlotte wijze afge werkt. Het vermeldde een viertal voordrach ten, twee samenspraken, ,,'t Kan verkeren" en „Novemberstorm" en een tableau „Wees een lichtje". De heer K. Spoor van de Ver gadering der Gelovigen hield een lezing over enkele bijbelse onderwerpen. Ds. Q. van de Vrie hield een toespraak over de geschiede nis van Jakob. Het mannenkoor en het zang koor verzorgden het muzikale gedeelte. In de pauze werd nog een verloting gehouden. Het geheel werd gesloten door Ds. Q. van de Vrie met dankgebed en het zingen van ge zang 180 vers 1. Groede en Nieuwvliet Uitbreiding radiodistributie. Indien het weer voor. de uitvoering van de werken wil medewerken kunnen de be woners van Groede en Nieuwvliet, die een aansluiting op het radiodistributienet bezit ten, over een paar maanden de uitbreiding van twee tot vier stations tegemoet zien. Zij zullen dan kunnen afstemmen op de beide zenders Hilversum I en II en nog twee door de distributiedienst aan te wijzen buiten landse stations. Retranchement Loop dtr bevolking Het zielental bleef in het afgelopen jaar gelijk. Op 31 December 1952 bedroeg het aantal ingezetenen 603 (312 m. en 291 vr.) Dit aantal vermeerderde door geboorten met 7 (5 m. en 2 vr.) en door vestiging met 13 (5 m. en 8 vr.). Het verminderde door overlijden met 6 (3 m. en 3 vr.) en door vertrek met 14 (6 m. en 8 vr.). Op 31 December 1953 bedroeg het inwonertal dus 603 (313 m. en 290 vr.). Er werden 8 huwelijken voltrokken. Biervliet Jaarvergadering. De leden van de varkensverzekering „Uit Voorzorg" vergaderden in de zaal van de heer Van de Sande. De voor zitter deelde mede, dat er helaas een nadelig slot was, hetgeen uit de reserve zal worden gedekt. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Tot leden van de kascommisiie werden benoemd de heren A. Boerman en P. Pilaet. Uit het verslag van de penningmeester, de heer H. Vleugels, bleek dat de ont vangsten bedroegen f 989,42 en de uitgaven f 1623,46. Nadelig saldo f 634,04. Het reservekapitaai bedraagt thans f 3576,52. Het aantal leden liep DAMES Het is geen droom m*ar werkelijkheid. Wij brengen iets aparts voor DAMESROKKEN. 100 °/o wollen Gabardine stof 146 breed, in beige en grijs, f 9,90 p. meter Zwart 148 breed f 11,50 p. meter. Laat deze kans niet voorbij gaan. Nergens goedkoper 1 Nergens beter! Voorkomt teleurstelling, want nabestelling is ons niet meer mogelijk. Maak gebruik van deze extra aanbieding Oranjeplein Telef. 130 Breskens door O. Th. ROTMAN 6 5. Gelukkig hadden de Indianen nog al heel wat te bespreken, maar toch duurde het niet lang of onze vluchtelingen hoorden ze in de verte woest schreeuwend achter zich aankomen. Ha, ge lukkig, daar waren ze bij de ri vier, nog net bijtijds Een sprong ploemploemen ze rolden in het bootje. De beer, die nog onderin het bootje lag, piepte benauwd. 66. Maar o wee, de professor was in de verdrukking geraakt; de jongens waren boven op 'm gesprongen en hij lag, half ver suft, met z'n hoofd buiten boord. Hap, zei een grote kaaiman, die uit het water opdook. En in 't zelfde ogenblik had het monster professor's geleerde baard tussen z'n tanden. Wat een conster natie terug tot 102, het aantal donateurs tot 47. Er stierven in 1953 9 varkens, waarvoor f 913,50 werd uitgekeerd. 100 varkens werden tegen de pest in geënt. De aftredende bestuursleden, de heren H. Vleugels en F. Boeman, wer den herkozen. Inplaats van verlaging der uitkering besloot men liever de contributie iets te verhogen. Het wordt nu 60 cent per maand en per varken. Voor de leden zonder varkens is dit 40 cent per maand. Nieuw bestuurslid. Als bestuurslid van de dames zangvereniging „Excelsior" te Biervliet werd gekozen mevr. B. Anthonisse- Visschers. De scheidende voorzitster, mevr. Hack, kreeg als dank voor het vele dat zij voor de vereniging heeft gedaan, een fraaie schemerlamp. Kindertractatie. Ter gelegenheid van de verjaardag van H K.H. Prinses Margriet werden de leerlingen van de Chr. Kleuterschool te Biervliet op appelen getracteerd. Dat de tractatie bij de kinderen erg in de smaak viel, hoeven we er eigenlijk niet bij te vermelden. In studie genomen. De toneelvereniging „Jacob van Lennep" alhier heeft het toneelspel „De gouden Kooi" van Hans Nesna in studie genomen. Het ligt in het voornemen om de eerste week van Maart, in -samenwerking met de dames zangvereniging „Excelsior," een uitvoering te geven. Vergadering tafeltennisclub. In de zaal van dhr. Provoost vergaderde Maandagavond de Biervlietse tafeltennisclub „Sla Raak". Het voornaamste punt van deze vergadering was de verkiezing van een voor zitter wegens vertrek van de heer Hack naar Rilland-Bath. Dhr. Hack, die deze vergade ring nog presideerde, zeide, er veel spijt van te hebben de vereniging te moeten verlaten, doch een plezierige herinnering aan de club naar Rilland mede te nemen. De goede geest in deze vereniging stélde hij als voorbeeld voor de vele andere Biervlietse verenigingen. Dhr. B. van de Velde, thans penning meester, werd als voorzrtter gekozen. Pen ningmeester werd de heer W. Gruben. De samenstelling der teams, welke door vertrek en ziekte belangrijke wijzigingen ondergaan, werd besproken. Een prettig besluit was te horen, dat ook de jeugd in de tafeltennisclub een plaatsje krijgt. Geen der leden bleek voor aansluiting bij de Nederlandse Tafeltennisbond te zijn. Na de rondvraag bood de heer v. d. Velde de scheidende voorzitter een prachtige siga- rettenhouder, versierd met een tafeltennis- embleem, aan, waarbij hij dhr. Hack dank bracht voor het vele door hem in het belang van de vereniging gedaan. Oostburg. Uitvoering L. J. G. en Z. P M. De plattelandsjeugd gaf in Hotel „De Een hoorn" te Oostburg een geslaagde ontspan ningsavond. Mej. K. Risseeuw uit Zuidzande sprak een openingswoord, namens de afdeling Oostburg van bovengenoemde vereniging. Onder de aan wezigen kon zij o.m burgemeester Hoekzema begroeten. Wegens ziekte moest het programma ge wijzigd worden, waardoor het muzikale ge deelte van voor de pauze kwam te vervallen. Mej. Risseeuw declameerde De Prinus van G. Stuiveling op uitzonderlijk goede wijze. De klucht „de Laatste" werd goed gespeeld en bracht de lachspieren danig in beweging. Het volksdansen o. 1. v. Wika Wasterval was een succes. Na de pauze kwam de hoofdschotel van het programma „Het wentelend rad", een spel in drie bedrijven van K. Bergsra. Deze geschiedenis van een boerenfamilie, oogstte veel succes. Zondag 24 Januari 14.30 u. De Zigeunerbaron 19.30 u. Manon Woensdag 27 Januari 19.30 u. Manon Vrijdag 29 Januari 19.30 u. Les Mousquetaires au convent Zondag 31 Januari 14.30 u. Manon 19 30 u. De Zigeunerbaron Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schcoj.dijke 24 Januari 1954 Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2. Aardenburg, Oostburg: Dr Loosse, Oostburg, tel. 60. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 24 Januari 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Met diep leedwezen geven wij kennis, dat onze Vennootschap andermaal deze maand getroffen werd, thans door het overlijden in zijn woonplaats Breskens van de heer L. VAN DUKE, sinds 1932 Commissaris onzer Vennootschap. Wij zullen zijn deskundige ad viezen en zijn prettige samenwer king, die wij met dankbaarheid gedenken, node missen. Commissarissen en Directie VAN MELLE'S BISCUITS EN TOFFEEFABRIEKEN N.V. Rotterdam, 19 Januari 1954. Olympiaweg 10 te koop gevraagd. Brieven onder no. 470 Bureau v. d. blad H.H. WINKELIERS! Voor het maken van prijs kaartjes een niet te vervangen hulpmiddel de Regatta "Patent dtcAeUiudpen. Geen penseel en verf meer. Het ideaal voor Ontwerpers, Architecten, Reclamebureaux, Winkeliers, enz. Prijs f 9,50 Fa. Smoor de Hulster, Breskens Breskens K.V. P.-afdeling opgericht. Zondagavond j.l. werd in de R.-K. school een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een plaatselijke afdeling van de K V. P. Spreker was dr. A. Mes, lid van G.S. Het bestuur werd als volgt samengesteld: V. van Houte, voorzitter. J. de Bruijne, sec retaris. A. Doppegieter, penningmeester. G. de Weerdt en F. Goedhals. PRED!K9EURtH& Zondag 24 Januari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom H. Doop St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 5 uur, Ds. van Beusekom CadzRnd, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Collecte noodl. kerken en personen Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte noodlijdende kerken en personen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff. Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondljke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma H. Doop Collecte noodl. kerken en pers. 4 uur, Ds. Blom, jeugddienst ljzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Bevestiging ambtsdragers Doopsgez. Gom. Aardeisouig 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Lufch. Gemeentf Groede Groede, 10 uur, Da Stol Geref. Kerk Breskeas 10,30 uur, Ds. v. d. Schaaf, Vlissingen 3 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg N.m. bevestiging ambtsdragers R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 24 Januari Eerste -H. Mis om half 8 Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2 uur Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof. Gevonden voorwerpen Een handschoen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Zondag 24 en Donderdag 28 Jan. „VENUS BESPIED" Comedie van Christopher Fry VertalingBert Voeten. Regie: Fred Engelen Zondag te 15 en 19,30 u. Donderdag te 19,30 u Maandag 25 Januari te 19 u. 30 „DE ZIGEUNERBARON" Johan Strauss

De Schakel | 1954 | | pagina 3