Helmet Wave V. VAN HOUTE 2nv Breskeis, tel.73 Heimei Wave V. VAN HOUTE XZnJresteJel.il Heimei Wave UM HOüTE&ZiJreskeis, tel. 73 Heimei Wave V. VI HOUTE Zi., Breskens, tel. 73 Indola Hyper modern De K.L.M.-directie. F1LMN1EUWS Indola Hyper modern Indola Hyper modern Indola Hyper modern Ons grote succes. Vraagt inlichtingen. De kappers naast de kerk Naar aanleiding van verschillende berichten in de binnen- en buitenlandse pers deelt de Raad van Bestuur van de K. L. M. mede, dat hij, in overleg met de Raad van Commissarissen, be sloten heeft voorlopig niet tot benoe ming van een opvolger van Dr. Plesman over te gaan, aodat krachtens de Sta tuten de directie opgedragen blijft aan de Directeuren de heren F. von Bal- luseck, Ir. F. Besancon en M. J. van der Ploeg. De uitvoerende taak ten aanzien van de buitenlandse betrekkingen blijft op gedragen aan Mr, L. H. Slotemaker, Directeur Buitenlandse Betrekkingen. Breskens Loop der bevolking. Op i Januari 1953 bedroeg het aantal inwoners in de gemeente Bres kens 3483, waarvan 1791 mannen en 1692 vrouwen. Er vonden 63 geboorten plaats, waarvan 30 mannen en 33 vrouwen. Het aantal overledenen bedroeg 23. Hiervan waren 10 mannen en 13 vrou wen. Het aantal ingekomen personen be droeg 173, waarvan 87 mannen en 86 vrouwen. Het aantal vertrokken personen be droeg 194, waarvan 96 mannen en 98 vrouwen. Er werden in 1953 17 huwelijken voltrokken en 1 echtscheiding werd in geschreven. Het totaal aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 1954 3502. Hiervan wa ren 1802 mannen en 1700 vrouwen. Voetbal 3e klasse D. Programma voor Zondag a.s. OdioCorn Boys; R.K.F.C.Axel; ZeelandiaMeto; Nw. BorgvlietBier vliet; De ZeeuwenR.C.S.; Hulst Breskens. In verband met de slechte toestand van de terreinen, is het programma van j.l. Zondag verschoven naar Zon dag a.s. A.s. Zaterdag zal voor de leden en donateurs een ontspanningsavond ge geven worden in het Gem. Ontspan ningsgebouw m.m.v. „Mirian". Luxor Theater te Breskens presen teert Zondag 17 Januari de veel be sproken en beste Zwitserse film der laatste jaren naar het wereldbekende boek van Johanna Spiri (Der kleine Heidi) Heidi, met Elisabeth Sigmund, der vertrekken van het huis twee meisjesgezichten met belangstelling de beide jongens gadesloegen. „Het zijn toch wel leuke jongens," meende er een. „Vooral die ene, die ons eer gisteravond ophaalde". „Hè, nee, ik vind die Fred, die we gisteren in de garage gesproken heb ben, veel aardiger". Intussen waren de „leuke" jongens met lood in hun schoenen uitgestapt en Joop belde aan. De deur werd door een onbekende man geopend. Hij bleek de huisknecht te zijn. De „heren," die blijkbaar ver wacht werden, moesten meteen binnen komen. Wat ze dan ook deden. De houten Janklaassen, zoals Joop de huisknecht in gedachten noemde, ging hen voor naar een groot vertrek, dat op de weg uitzag en daar werden ze Ons grote succes. Vraagt inlichtingen. De kappers naast de kerk Isa Gunther, Thea Lingen en Willy Birgel. Een film, groots van opzet en eenvoudig in zijn gegeven. Door de meesterlijke vertolking door bekende acteurs en de prachtige natuuropnamen van schitterende berglandschappen is de film een waar meesterwerk gewor den. Aanvang der voorstellingen om vier uur, half zeven en half negen. Plaatselijk Nieuws. Schoondijke. Uitvoering. Zaterdag j.l. gaf de L.J.G. en Z.P.M., afdeling IJzendijke, een uitvoering voor haar leden in hotel „De Zwaan". De voorzitter, dhr. M. J. Risseeuw, sprak een openingswoord en heette al len hartelijk welkom. De zaal was ge heel gevuld. Onder de aanwezigen merkten wij op de Edelachtbare Heer Burgemeester en mevr. van Rosevelt en Ds. Schopenhauer. Voor de pauze traden op een or kestje en de dames van de Z. P. M. met een tableau en enkele volksdansen. Dhr. C. Salomé gaf "een paar solo's voor accordeon ten beste, waarna mej. van Hoeve declameerde. Tevens waren er enkele meisjes die verschillende lied jes zongen met pianobegeleiding van mej. Dhont. Hierna volgde een pauze, waarin een verloting werd gehouden, waaraan aantrekkelijke prijzen waren verbonden. Na de pauze werd gedeclameerd door dhr. J. Verkruijsse over „De ka- le-koen", wat zeer in de smaak viel. Na nog een accordeonsolo van dhr. Salomé werd het toneelstuk in 3 be drijven, getiteld: Deining om een dorpsdokter" opgevoerd. Dit nummer werd op een vlotte manier voor het voetlicht gebracht en als wij hier een uitzondering zouden maken, dan dient vooral het spel van mej. A. de Nood genoemd te worden. Deze gaf een pri ma vertolking van haar moeilijke rol. Na afloop sprak mej. C. van Hoeve nog een slotwoord. Het was weer een feestavond, zoals wij die van L.J.G. en Z.P.M. gewend zijn. Ga zo voort afdeling IJzendijke. Oroede. Geslaagd. Aan de Rijks-universiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen tandheelkunde 2e gedeelte, de heer C. Bosre te Groede. Hoofdplaat. Balavond. Zondag 10 Januari werd een bal ge geven in café P. Vervaat, verïorgd door het ensemble van Pierre Leenhouts. De opbrengsten waren ten bate van de biljartvereniging E.V.Z.K. De zaal was geheel gevuld. Retranchement Luchtwachtdienst. Alhier werd een bijeenkomst ge houden onder leiding van kapitein Banning, om te komen tot oprichting van een afdeling van het corps lucht wachtdienst. Burgemeester Leenhouts sprak het openingswoord en drukte alleen gelaten. Een kwartier lang gebeurde er niets. Ze zaten op de rand van hun stoel en durfden zich haast niet te verroeren. Eindelijk kwam er aan de zenuw spanning een einde; de deur werd geopend en de heer des huizes trad binnen, gevolgd door zijn dochters. Hij monsterde de jongens en ging toen achter een bureautje zitten. „Zo," zei hij, terwijl hij de jongens niet bepaald vriendelijk aankeek, „daar hebben we dus de beide firmanten. Mooie methoden houden de heren er op na, dat moet ik zeggen. Maken gebruik van mijn afwezigheid om op een onoirbare wijze de sleutels van mijn tuinman los te krijgen door hem een leugen op de mouw te spelden Zeker, mijn geheugen laat me wel eens in de steek, maar ik weet toch deksels goed dat ik de schuur niet verhuurd heb en er is ook nimmer een storting op mijn girorekening ge komen! Een paar mooie exemplaren zijn jullie, dat moet ik zeggen. Weten jullie wel, dat ik maar even het ge meentehuis behoef op te bellen en jullie zitten achter slot en grendel? Dat kan jullie gevangenisstraf kosten, weten jullie dat wel? Wederrechtelijk bezit nemen van een andermans eigen dom! 't ls fraai, dat moet ik zeggen!" Schuldbewust keken de beide jon- er zijn spijt over uit, dat de opkomst zo gering was. De heer De Kam, secretaris van Steun Wettig Gezag, zette het doel van de samenkomst uiteen, waarna Sergeant Herrebout de te volgen lessen besprak. Als toelichting werden enkele films vertoond. Enkelen gaven zich als vrijwilliger op. Ned. Herv. Kerk. In de kerkeraad der N.H. Kerk te Retranchement werden de volgende personen herkozen: de ouderlingen I. Risseeuw en J. Goosen en H. den Ha mer als diaken. Duivententoonstelling. Nog deze maand zal te Retran chement een duivententoonstelling wor den gehouden, die georganiseerd wordt door de duivenhouders van Retranche ment en Sluis. Oostburg Beroepen. Ds. W. J. Fournier, Ned. Hervormd predikant alhier, heeft een beroep ont vangen naar Goutum (Fr.). Biljartwedstrijd Te Oostburg werd tussen de biljartclub alhier en die uit Knokke een wedstrijd gespeeld die door laatst genoemde werd gewonnen. E.V.O. De Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie, afd. Zeeland, hield in hotel De Vuijst te Oostburg een voorlichtingsavond. De heer A. Drost, secretaris van de afdeling, voerde het woord en verduidelijkte aan de hand van verschillende strips wat goed onderhoud, goede administratie en betere vakbekwaamheid aan voordelen bieden. Enkele films betreffende de verkeers veiligheid, speciaal wat de voorrangs regeling betreft, werden vertoond. IJzendijke Postduiven tentoonstelling. De vereniging „Steeds sneller" hield haar jaarlijkse postduivententoonstelling. Er waren 266 inzendingen, terwijl de kwaliteit en het ras aanmerkelijk ver beterd waren. De uitslagen waren als volgt Oude doffers I. Fl. Aersssens. 2. B. Tanghe. 3. M. Huijsman. 4. J. Ver sprille. 5. M. Huijsman. 6. J. Ver sprille. 7. W. v. d. Slikke. 8. E. de Smit. 9. P. Dellaert. 10. H. Veldhoen. Jarige doffers: 1. A. Mussche. 2. A. de Smet. 3. P. Dellaert. 4. P. de Roos. 5. A. de Smet. 6- P. Martens. 7. P. Dellaert. 8. L. Lamotte. 9. A. de Smet. 10. P. Martens. Jonge doffers 1. H. Groosman. 2. P. Dellaert. 3. J. Versprille. 4. A. Su- wijn. 5. C. Geernaert. 6. J. Versprille. 7. P. v. d. Broecke. 8. Iz. Ocké. 9. O. Martens. 10. Cl. Wijffels. Late doffers I. J. Versprille. 2. V. Claeijs. 3. J. Timmerman. Oude duivinnen 1. P. Dellaert. 2. E. de Smit. 3. A. Suwijn. 4. P. Del laert. 5. H. Steenaert. 6. P. Wijffels. 7. W. v. d. Slikke. 8. A. Suwijn. 9. gens voor zich. Maar Joop kon zich ten leste niet meer inhouden. Hij hief zijn hoofd omhoog, zag de verbolgen man fier aan en antwoordde op rustige toon: „Ik erken, dat we ons schuldig hebben gemaakt aan een strafbaar feit. Wij hebben er echter oprecht spijt van mijnheer en wij willen U schadeloos stellen. Ziet U het voor ditmaal door de vingers en laat ons dit bedrijf, waarin wij ons brood kunnen verdie nen, behouden. Bovendien betekent een garage een aanwinst in dit dorp, want vandaag of morgen zullen er hier toch wel meer auto's komen. En dan kan Doornenberg eenvoudig niet buiten een garage. Wij zitten in Uw schuur op een mooi punt en U hebt meer belang bij een verhuurde schuur dan bij een leegstaande". Mijnheer van der Berg keek nog eens naar de jongens en wendde zich toen tot zijn dochters, die achter hem stonden. Hij had namelijk niet gezien, dat ze een paar malen een knipoogje gegeven hadden naar de jongens. En die handelwijze had hen weer nieuwe moed gegeven. „Is m'n wagen klaar?" baste de man, zich opnieuw tot de garagehou ders wendend. „Jawel, mijnheer. Hij is helemaal in orde, bovendien doorgesmeerd en schoongemaakt". Ons grote succes. Vraagt inlichtingen. De kappers naast de kerk M. Huijsman. to. L. Lamotte. Jarige duivinnen: I. M. Notschaele, 2. A. de Smet. 3. O. Waatjes. 4. Fl. Aerssens. 5. L. Lamotte. 6. A. Mussche. Jonge duivinnen 1. P. Dellaert. 2. J. Versprille. 3 en 4. Fl. Aerssen3. 5. P. de Roos. 6. L. Lamotte. 7. J. de Smet. 8. J. Duprez. 9. P. Dellaert. 10. A. Termote. Late duivinnen 1. C. Neijssen. 2. H. Steenaert. 3. Cl. Wijffels. 4. A. Termote. 5. A. Swartelé. 6. M. Not schaele. Kampioen doffersFl. Aerssens. Kampioen duivinnen P. Dellaert. Biervliet Ontspanningsavond L.J.G. Onder grote belangstelling gaf de L.J.G. en Z.P.M., afd. IJzendijke, in het Oude Raedthuys te Biervliet een ge slaagde ontspanningsavond. De voorzitter der L. J. G., dhr. M. Risseeuw uit IJzendijke sprak het ope ningswoord. Hij wekte de ouderen op de jongeren in hun streven te steunen en waar nodig haar medewerking te geven. Een L.J.G. orkest bracht er met en kele vrolijke wijsjes de stemming al spoedig in. Mej. C. van Hoeve zong verdienste lijk en een kleine volksdansgroep danste hierna onder leiding van mej. v.Hoeve. J. Verkruijsse en mej. C. v. Hoeve declameerden respectievelijk Kale - koen" en „Wij zullen niet versagen" van Clinge Doorenbos. Een accordeonsolo van Cor Salomé viel erg in de smaak. Aan het Z.P.M.-tableau was veel zorg besteed, evenals aan de zang na afloop van dit tableau. Na de pauze, waarin een grote ver loting werd gehouden, kwam de hoofd schotel van het feestmenue, het toneel spel „Deining om een dorpsdokter". Aan de uitspraak en de grime was veel zorg besteed. Ook het toneel was prima verzorgd. Met groot elan werd er gespeeld en duidelijk is, dat om dit resultaat te kunnen bereiken, heel wat moet zijn gerepeteerd. Mej. Corrie van Hoeve sloot de uit stekend geslaagde avond en dankte de medespelenden voor het gebodene. Nieuwvliet Loop der bevolking. Het zielental liep terug met 10. Op 31 Dec. I952 bedroeg het aantal in woners 484 (264 m. en 220 vr.). Door geboorte vermeerderde dit aantal met 3 (1 m. en 2 vr.) en door vestiging met 4 (2 m. en 2 vr.). Door overlijden verminderde het aantal met 4 (4 m.) en door vertrek met 17 (13 m. en 4 vr.). Op 31 Dec. 1953 bedroeg het inwonertal 474 (254 m. en 220 vr.). Er werden 4 huwelijken voltrokken. „Mooi, de rekening". „Wij hebben gemeend, mijnheer," begon Fred aarzelend, „deze reparatie als een schadeloosstelling „Niks geen schadeloosstelling!" brulde de man achter het bureautje. „Ik betaal hetgeen ik schuldig ben!" „Wij hebben geen rekening uitge schreven, mijnheer," verduidelijkte Joop, "eh," voegde hij er enigszins schalks aan toe, „ik weet op het ogenblik zo ook niet ie zeggen, hoe groot de kosten zijn. We zullen U te zijner tijd wel een nota zenden, als U daar bepaald op staat". „Zeker, daar sta ik op. Zo, dat is dus in orde. En nu de huur van mijn schuur. (Wordt vervolgd). Ons grote succes. Vraagt inlichtingen. De kappers naast de kerk

De Schakel | 1954 | | pagina 2