Koninklijke Opera te Gent WOONHUIS streng en voortdurend wetenschappelijk toezicht bereid en ook in ons land ge ïmporteerd. Reeds zeer vele verrassende resultaten heeft men er mee geboekt. Toegevoegd aan ondermelk bevor dert dit praeparaat op een zeer voor delige, eenvoudige en succesvolle wijze, de opfok van kalveren en kippen. Deze ontdekking zal van grote waarde blijken voor iedere veehouder. BURGERLIJKE STAND. Gemeente 3RESKENS over de maand November 1953 GEBOREN: 2, Emiei Charles, z. van Izaak van Opdurp en van Wilhelmina P. Bondewel; 15, Herman, z. van Her man L Spoor en van Maria v. d. Smissen; 19, Willem Adriaan, z van Willem A. de Groote en van Catha- rina E. Wagenaar; 22, Maria Johanna d. van Hubrecht P. de Smidt en van Johanna Verdouw; 26, Elisabeth Maria, d. van Frariciscus L. Vriens en van Irma L P. Boeckhout; 26, Willemina Geertruida. d. van Gornelis 1. Janssen en van Jacoba J Baay. OVERLEDEN2, Jannis de Hullu, oud 90 j zonder beroep, wonende te Bres' kens; 9, Joseph Caus, oud 80 j., zon- der beroep, wonende te Breskens; 17, Catharina C. Welzoet, oud 79 j., zon der beroep, wonende te Breskens; 24, Johannes C. ie Bleu, oud 58 j .ad ministrateur, wonende te Breskens. HUWELIJKEN: 12, Victor C. Calon, oud 23 j. en Maria L. Timmerman, oud 21j, beiden wonende te Breskens. INGEKOMEN2, Bcrnardus A. Mar tens en echtgenote, van Kruiningen naar Pr. Julianastr. 2; 3, Julien J. de Roo en gezin, van Cadzand naar West- landstr. 4; 3, Gornelis Sinke en echt genote, van Vlis8ingen naar Schelde- kade 23; 7, Gilles A. Provoost en ge zin, van Groede naar Dorpsstr. 107; 7, Johanna M. C. A Kaija, van 's-Gra- venhage naar Scheepvaartstr. 31; 16, Izaak J. Ekkenbus, van Oegstgeest naar le Zandstr. 25; 19, Jacob van Seters en gezin, van Stellendam naar Nood plan B 10; 19, Schuld L. Lumaye, van 's-Gravenhage naar Dorpsstr. 74; 21, Albertus P. van Abel en gezin, van Schoondijke naar Noodplan E 22; 19, Gerrit van Mourik, van 's-Gravenhage naar Dorpsstr. 74; 27, Jacob P. Brugge en echtgenote, van Groede naar Schel- dekade 19; 27, Adriana M. J. Rookus- Vader, van Sint Laurens naar Dorpsstr. 18; 27, Pieter de Feijter en echtgenote, van Waterlandkerkje naar Noodplan D 18; 30, Jan A. den Hamer en echt genote, van Schoondijke naar Burg. Gerritsenstr. 27; 30, Albertus E. van Pamelen en echtgenote, van Groede naar Noodplan J 12. VERTROKKEN: 3, Willem J. de Koster, van Boulevard 106 naar Ter- neuzen; 4, Jan de Kuiper, van Dorps straat 74 naar Apeldoorn; 14, Winfriede J. Woittiez, van De Hullustr. 24 naar 's-Gravenhage; 14, Abraham A. Ver- duijn en gezin, van Noodplan J 12 naar Oost en West Souburg; 17, Wil helm H. Heijnneman en gezin, van resterende maanden van liet jaar te betalen „Dus het gaat wel goed?" Als het ware om dit feit te illustre ren, stopten er gelijktijdig van de ene kant een luxe wagen en van de andere een trailer met oplegger. De een moest benzine hebben en de ander zat met een kapotte zekering, zodat de claxon niet werkte. Fred excuseerde zich, hielp de beide klanten aan het gevraagde en tien minuten later waren de beide wagens alweer vertrokken. „Gaat dat de gehele dag zo door?" „Ja," antwoordde Fred vol trots. „Een maand geleden was hier nog niets, alleen een leegstaande schuur en nu vier weken later, weet iedere automobilist, die hier een paar malen per dag passeert, dat Doornenberg thans een garage bezit. O, onze ben- zine-omzet is iedere dag hoger". Enthousiast klonken zijn woorden, maar opeens betrok zijn gezicht weer en zuchtte hij. „Jammer, als dit alles weer weg moet". Hij wendde zich nu geheel tot de meisjes en keek hen beurtelings met Noodplan E 22 naar Sprang-Capelle; 14, Cornelis J Manneke en echtge note, van Noodplan L 2 naar Oost en West Souburg; 17, Rudy Sradelman, van Noodplan E 22 naar Sprang Ca- pelle; 17, Anna R. Hamelink-Calon, van Noodplan D 16 naar Vlissingen; 20, Pieter G. Verpoorten en gezin, van Noodplan L 6 naar Oost en West Souburg; 20, Johannes H. A- Schip horst, van De Hullustr. 15 naar Oegst geest; 23, Marinus Kuijper en gezin, van Th. F Blankenstr. 5 naar Oost en West Souburg; 24, Hubrecht W. Gos- sije en echtgenote, van Noodplan G 1 naar Oost en W. Souburg; 25, Wil lem A du Bois en echtgenote, van Burg. Gerritsenstr. 7 naar Groede; 25, Annie Verhé-du Bois en kind, van Burg Gerritsenstr. 7 naar Groede. Gemeente OOSTBURG over de maand December 1953 GEBOORTEN9, Johan Izaak, z. van J. H. Verploeg en van K. S. Lanse te Ooatburg. 9, Ronald Frans, z. van M, F. De Rocker en van G. Hamelink te IJzendijke. 6, Freddy Adrianus, z. van A. WolfF en van L. Koning te Groede. 10, Kitty, d. van A. P- de Maillie en van G. E Wage te Oostburg. 17, Ber- nardus Hcndricus, z. van P. L. de Neve en van A. M. van Schaik te Oostburg. 24, André Roger, z. van B, F. Bauwens en van A. J. T. Steke- linck te Aardenburg. 24, Eeltje Hen- drika, d. van A. B Doornheim en van A. Faro te Oostburg. 25, Johannis, z. van A. Boone en van G. Hendriks te Oostburg. 28, Etienne Raymond Cecile, z. van A. A. M. Berckmoes en van I. W. M. van den Hemel te Sluis. OVERLIJDEN: 1, Willemina Stouten, oud 81 j., gehuwd geweest met L. Smallegange, te Schoondijke. 3, Maria Elisabeth Verplanke, oud 68 j gehuwd geweest met P. C. E. Vanhulle te Oostburg. 10, Emelie Marie van den Bossche, oud 38 j gehuwd met P. B. van Zeele, te Breskens. 14, René Jo seph van Waes, oud 75 j-, gehuwd met S. M. de Milliano te Oostburg. 14, Jan Bastiaan den Hamer, oud 77 gehuwd met S. Schoonakker, te Zuid- zande. 24, Johanna Sara de Kramer, oud 76 j., gehuwd met J. P. Wage te Oostburg. HUWELIJKEN: Achilles Emiel Ver- meire, oud 23 j., wonende te Oostburg en Therese Maria Bauer, oud 28 j., wonende te Keulen in Duitsland. Plaatselijk Nieuws. Nieuwvliet Opening nieuwe openb. lagere school. Zaterdag a.s. zal de opening plaats hebben van de nieuw gebouwde „Johan Willem Friso School". Deze opening zal geschieden door de WelEd.Gestr. Heer G. H. H. Schro der, kapitein van het regiment infanterie „Johan Willem Friso" te 's Hertogen bosch. De nieuwe school is naar dit regiment genoemd als blijk van waar dering voor hetgeen de militairen, zo wel van dit onderdeel als van het een smekende blik aan. „Kunt U bij Uw vader niet onze pleitbezorgsters zijn? Ik bedoelKunt U geen goed woordje voor ons doen? Zegt U maar gerust, dat wij zijn auto helemaal in orde zullen maken en dat kost niets. Dat is service. En als U een lekke band hebt of een ander mankement aan Uw fietsen, komt U maar gerust bij ons. De familie Van der Berg heeft voortaan „carte blanche" bij ons'" Een der meisjes schaterde het uit, maar de ander keek de jongeman diep in zijn ogen. Was zij getroffen door zijn woorden? Voelde ze dat het niet opging om deze *wee jongens, die zo energiek een garage uit de grond had den gestampt, weg te sturen enkel en alleen, omdat ze op een clandestiene wijze de schuur in hun bezit hadden genomen? Fred wist het niet, maar hij kreeg nu eeri sprankje hoop. En dat groeide aan tot een vlam, toen het meisje na enig aarzelen zei„Ik zal proberen, of ik wat voor U kan doen. Niet, omdat U alles voor niets wilt maken, want dat legt geen ge wicht in de schaal, maar omdat U regiment „Menno van Coehoorn", in Februari 1953 voor ons deden ter bescherming van onze zeewering. Sluis Duivententoonstelling. De Postduivenvereniging „Recht voor allen" hield twee tentoonstellingen, de eerste met keuring op zicht en de tweede met keuring op de hand. Bij de keuring op zicht behaalden de volgende inzenders in de diverse afdelingen allen een eerste prijs Blauwe en geschelpte oude doffers M. J. v. d. Bussche, Sluis. Oude duivin- nenM. Baerdemaeker, Aardenburg. Jaarling doffers A. Crooymans, Draai brug. Jaarling duivinnen M. Leurgans, Retranchement. Jonge doffers M. Leur gans, Retranchement. Jonge duivinnen: M. J. v. d. Bussche, Sluis. Late doffers: C. Marteijn, Sluis. Late duivinnen M. Baerdemaeker, Aardenburg. Afdeling met genoemde kleuren, oude doffers M. Leurgans, Retranchement. Oude duivinnen A. Crooymans, Draaibrug. Jaarling doffers C. Marteijn, Sluis. Jaarling duivinnen A. v. d. Woude, Retranchement. Jonge doffersM. J. v. d. Bussche, Sluis. Jonge duivinnen J. van Hoorn, Retranchement. Late duivinnen Gebr. Louwagie, Sluis. Bij de keuring in de hand behaalden de volgende inzenders een eerste prijs in de volgende afdelingen. Blauw en geschelpt. Oude doffers L. Pladdet. Oude duivinnen J. Bauer, Sluis. Jaarling doffers P. Goossen, Retranchement. Jaarling duivinnen A. Tas, Sluis. Jonge doffers: C. Marteijn, Sluis. Jonge duivinnen M. J. v. d. Bussche, Sluis. Late doffers: Gebr. Louwagie, Sluis. Late duivinnen M. Baerdemaeker, Aardenburg. Kampioen doffers C. Marteijn, Sluis. Kampioen duivinnen M. J. van de Bussche, Sluis. Afdeling niet genoemde kleuren. Oude doffersM. Leurgans, Retran chement. Oude duivinnenM. J. van de Bussche, Sluis. Jaarling doffers C. Marteijn,Sluis. Jaarling duivinnen Gebr. Louwagie, Sluis. Jonge doffers M. J. van de Bussche, Sluis. Jonge duivinnen: P. Maenhout, Sluis. Late duivinnen Gebr. Louwagie, Sluis. In deze afdeling werd de duif van de heer M. Leurgans te Retranchement kampioen bij de oude doffers en die van de Gebr. Louwagie te Sluis bij de duivinnen. Cadzand Kaartwedstrijd. In het café van de heer H. Allaart werd een prijskamp met de Jaskaart gehouden, waarvan de uitslag was als volgt1. W. var. AckerP. de le Lijs Sr. 2. L. A. NeveIz. v. d. Vijver. 3. J. de Smit, Retranchement I. de Gardeijn. 4. M. Geelhoedt, Retranche mentM. la Gasse. Verliezersprijzen 1. M. v. d. Voorde. RetranchementJ. van Houte-Masclee, 2. J. Vasseur-de LijzerG. Overeem. Groede Beroep aangenomen. Da M. P. Stol, Evang. Luth. predi kante alhier, heeft het beroep naar Veendam-Wildervank aangenomen. Gunning. Door het architectenbureau J. C. P. Loonen te Breskens werd aanbe steed het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis aan de Kruisdijk alhier. Het werk is opgedragen aan de firma Gebr. Visser te Breskens. Loop der bevolking. Op 31 December 1952 bestond de gemeente uit 2198 zielen, t.w. II13 m. en 1085 vr. Zij vermeerderde door geboorte met 24 m. en 12 vr. en door vestiging met 34 m. en 39 vr. Totaal 1171 m. en 1136 vr. is 2307 zielen. Zij verminderde door overlijden met spijt toont over Uw fouten en ge toond hebt aan te kunnen pakken. Goed, ik zal met vader praten. Wacht dus maar af, tot U met de wagen klaar bent en kom dan naar ons toe. Wij zullen U helpen, niet, Greet?" (Wordt vervolgd). 6 m. en 15 vr. en door vertrek met 62 m. en 70 vr. Totaai 1103 m. en 1051 vr. is 2154 zielen. Er werden 16 huwelijken gesloten. Biervliet Begin van brand. Tengevolge van het niet goed af sluiten van de kachelbuis ontstond een begin van brand in de woning van het echtpaar De D. aan de Oude Stads weide. Door snel ingrijpen van de be woner en enkele omwonenden kon verdere uitbreiding worden voorkomen. De kamer, waarin de brand ontstond en waarin een baby sliep, stond reeds vol rook. IJzendijke Biljartwedstrijd. De biljartvereniging „Krijt op tijd" speelde een wedstrijd tegen „De ver enigde vrienden" uit Hoofdplaat. De wedstrijd werd door IJzendijke ge wonnen. Jubileum. Zaterdag j.l. herdacht de heer J. de Lessine te IJzendijke het feit, dat hij 40 jaar geleden als besteller bij de P.T.T. in dienst kwam. Geslaagd. De heer G. B. Neijssen te IJzen dijke slaagde te Goes voor het examen van de melk- en zuivelhandel. Oostburg Loop dar bevolking. Op i Januari 1953 bedroeg het aan tal inwoners 3446, waarvan 1640 man nen en 1806 vrouwen. Er vonden 162 geboorten plaats waarvan er behoorden tot de bevolking der gemeente 50 mannen en 38 vrou wen. Het aantal overledenen bedroeg 110. Hiervan behoorden tot de bevolking 17 mannen en 21 vrouwen. Het aantal ingekomen personen be droeg 269 personen, waarvan 112 mannen en 147 vrouwen. Het aantal vertrokken personen be droeg 242, waarvan 112 mannen en 130 vrouwen. Het totaal aantal inwoners bedroeg op 31 December 1953 1673 mannen en 1840 vrouwen, totaal 3513. Bevordering. De heer J. K. Hariot, Opper wachtmeester bij de Rijkspolitie te Oostburg is met ugang van 1 Januari j.l. bevorderd tot adjudant. De wachtmeester ie klasse der Rijks politie J. Dommisse is met ingang van dezelfde datum bevorderd tot Opper wachtmeester. Begin van brand Maandag j.l. raakte een schoor steen in brand in het Jacob Catspark te Oostburg, bij de familie v. d. W. De gealarmeerde brandweer kon door snel ingrijpen erger voorkomen. Retranchement Het oude gemeentehuis. B. en W. hebben in de laatst ge houden raadsvergadering voorgesteld het oude gemeentehuis niet te verko pen, doch te bestemmen voor berg plaats van brandweermateriaal en er tevens een brandvrije ruimte in te doen aanbrengen voor opberging van het archief. Dit voorstel werd aangenomen. Voorts zal worden nagegaan of het achterste gedeelte nog in orde te maken is voor verenigingslokaal. Breskens Damclub opgeheven. Dinsdag j.l. kwam in de lunchroom Hamelijnck de damclub „Breskens" in vergadering bijeen. Besloten werd de clubavonden te staken wegens gebrek aau belangstelling. Verder werd nog besloten het dam-materiaal en andere bescheiden, alsmede een klein kassaldo, ter beschikking te houden voor een eventueel later op te richten damclub. Dit alles werd voorlopig in bewaring gegeven aan de heer A. Baden, Boule vard 59, alhier. Algemeen werd be treurd, dat het damspel zo weinig be langstelling heeft. Na nog een paar partijen te hebben gespeeld en de heer Hamelijnck te hebben bedankt voor de genoten gastvrijheid, werd de ver gadering gesloten. IJzendijke Bevorderd. De Wachtmeester le klasse Postcomman- dant te IJzendijke, de fleer Vennix, is be vorderd tot Opperwachtmeester. Gevonden voorwerpen. Zwart lederen portemonnaie met inhoud, geldsbedrag aan muntbiljetten, i paar witte wollen wanten, achterbord van wagen, lede ren rechterhandschoen, rode kinderportemon- naie, donker beige kioderwant, bankbiljet. Inlichtingen Rijkspolitie, Breskens. FILMNIEUWS „Grof Geschut". 9 Januari presenteert het Luxor Theater te Breskens U de dolle comedie met de avonturen van Stan Laurell en Oliver Hardy in „Grof Geschut". Zoals altijd beginnen deze comedie's met een kluwen van verwar ring betreffende de avonturen die deze vro lijke artisten beleven, zowel in het militaire als in het privé leven. De aaneenschakeling van dwaasheden maken het onmogelijk een volledig verhaal hiervan op te sommen. In ieder geval bent U van een buitengewoon prettige avond verzekerd. „Met vliegende vaandels'; 10 Januari brengt zij U de prachtige en spannende film „Met vliegende vaandels," met Joseph Cotton en Linda Darnell. Een film vol sprankelende momenten, spannende actie's en vaak een meedogenloze strijd. Een waar epos van Generaal Stuart's helden escadron. Een strijd welke wordt uitgevoch ten met lansen en speren. Een liefhebber van sensatie en spanning zal beslist deze avond zijn hart kunnen ophalen. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. 10 Januari 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 10 Januari 1954 Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Aardenburg, Oostburg: 10 Januari 1954 Dr. de Bruyckere, Oostburg, tel. 60. Zondag 10 Januari 1954 14.30 u. Le Pays du Sourire 19.30 u. Mme Butterfly pl. Ballet Woensdag 13 Januari 19.30 u. Mme Butterfly pl. Ballet Vrijdag 15 Januari 19.30 u. Lohengrin - Zoncag 17 Jvanuarï 14.30 u. Mme. Butterfly pl. Ballet 19.30 u. Lohengrin PRËDIKBEURTSM Zondag 10 Januari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 5 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Collecte Alg. Chr. Doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Extra collecte voor de kerk Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff. Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier H. Doop Retranchement, io uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bevestiging ambtsdragers IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Bevestiging ambtsdragers Zuidzande, 10 uur, D^ Kuijlman Doopsgez. Gern. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang'. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6 uur, Ds. v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens Geen opgave R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 10 JanuariFeestdag van de H. Familie jjëzus - Maria - Joseph Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2 uur Lof. In de week H. Mis om half 8. Zaterdagavond om 7 uur, Lof. met grote tuin te koop, staand? nabij de kom der gemeeltte Breskens. Brieven onder no. 468 aan het bureau j van dit blad.

De Schakel | 1954 | | pagina 2