Wat zal het zijn? Slagerij de Jonge Hel huisvuil Kerstbomen „OE ZEEUWSE IAZAI" Slagerij de Jonge Als extra-reclame tot Kerstmis: Gemeente Breskens Koninklijke Opera te Gent heerlijk Kerstbrood Kerstkrans en fijne koekjes Stadsschouwburg te Brugge Breskens Geslaagde uitvoeringen. Vrijdag en Zaterdag j.l. werd door de muziekvereniging „Uit het Voik - Voor het Volk" alhier haar najaars- uitvoering gegeven. Ditmaal werd het toneelgedeelte verzorgd door de Rede rijkerskamer „De Oranjebloem" uit Sluis, daar de plaat olijke toneelvereni ging „Thalia", die altijd de muziek uitvoeringen holpt verzorgen, met de Kerstdagen voor het concours wil spe len en het «tuk op die dagen betrek king heeft. De voorzitter heette Vrijdagavond alle donateurs hartelijk welkom, waarbij hij een bijzonder welkomstwoord richtte tot de Rederijkers, die spontaan be reid bleken om eens met „Thalia" een ruil-uitvoering te geven. Beide dagen werd op tijd begonnen met de afwer king van het muzikale gedeelte. Een 6-tal muzieknummers werden door de muzikanten, onder leiding van direc teur Brakman, zeer naar de smaak van het publiek ten gehore gebracht. Eveneens oogstte het clubje van elf muzikanten met vrolijke klanken en bekende wijsjes, veel bijval. Hierna volgde pauze met verloting, waarna overgegaan werd tot het tweede gedeelte van de avond, n.l. de opvoering van het toneelspel in 3 bedrijven: „Pinky" een blank neger meisje door de Rederijkerskamer „De Oranjebloem" uit Sluis. Zonder enige twijfel kan men gerust zeggen dat deze opvoering zeer geslaagd mag heten. De spelers deden hun uiterste best en hun rolkennis was prima. Beide avonden bracht de voorzitter alle medewerkenden hartelijk dank voor het gebodene en hij was zeer zeker de tolk van de aanwezigen, toen hij Zaterdagavond tot de voorzitter van de Rederijkers, de heer W. Blaeke, de wens uitsprak, hen nog eens meer in Breskens te mogen zien spelen. De heer Blaeke dankte de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor en de muziekvereniging voor de goede ont vangst. Auto-botsing. Zaterdagavond j.l. had in de Dorpsstraat te Breskens een autobotsing plaat». De heer L. K. uit Waterland kerkje, die uit de Langeweg kwam, verleende geen voorrang aan de auto van de heer A. Q. uit Oostburg. Een botsing was dan ook onvermijdelijk. Beide auto's liepen schade op, terwijl het dochtertje van de heer Q. glas splinters in het oog kreeg. Dokter Ossewaarde verleende de eerste hulp. Verkiezing Notabelen. Op de Dinsdag j.l. gehouden ver kiezing voor Notabelen der Ned. Herv. Kerk te Breskens, is herkozen de heer H. Flikweert en zijn als zodanig ge kozen de heren F. A. van Melle en C. Wesdorp. In de nog bestaande vacature zal worden voorzien dopr herstemming tussen de heren J C. de Maree en A. van Vliet. Concours-Toneeluitvoering. In het kader van het toneel concours 1953-*54 zal de toneelvereni ging „Thalia" te Breskens op Donder dag 24 en Zaterdag 26 December a.s. een uitvoering geven van „Scrooge en Marley," naar het wereldberoemde verhaal van Ch. Dickens. In tegenstelling met vorige jaren, is deze keer een stuk gekozen, dat ge heel bij de sfeer van het Kerstfeest past en dat door zijn prachtige in houd met een blij en gelukkig slot, een ieder zal weten te boeien. Groede Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het examen Röntgen-laborante, mej. S. de Vuijst, vroeger alhier. Retranchement Feestvergadering. Zaterdag j.l. hielden de leerlingen van de openb. lagere school een feest vergadering. De voorzitster der ouder commissie, mevr. de Hullu-de Feijter, opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Door de leerlingen werden op zeer verdienstelijke wijze toneel stukjes, declamaties en zangnummertjes uitgevoerd. In de pauze werd een ver loting gehouden tot dekking der kosten. Cadzand. Collecte. De Zondag in de Herv. Kerk gehou den collecte voor het Belgisch Pro testantisme heeft f 142,50 opgebracht. Aardenburg A. K. C. De Aardenburgse korfbalclub vierde haar 40-jarig bestaan in de „Sociëteit". De voorzitter, de heer D. Bal, sprak het openingswoord, waarna de s cretaris, de heer I. de Bruijne en de penning- meesteresse, mej. A. Cambier, versl g uitbrachten over de toestand der ver eniging. Daarna werd opgevoerd het blijspel in drie bedrijven „Deining om de dorpsdokter", door P. L. van Prooijen-Bogaerds. De spelers oogstten hiermede veel succes en een dankbaar applaus van de aanwezigen. Oostburg Sluiting tantoonstelling. De tentoonstelling „Uw industrie" is Zaterdag j.l. gesloten. Ruim 700 leerlingen van lagere en middelbare scholen werden er rondgeleid, waarbij mej. Bongaard een en ander toelichtte. Het bezoek van het publiek in de avonduren was maai' matig. Algemane vergadering N.V.V. Vrouwenbond. Onder grote belangstelling hield de N.V.V. Vrouwenbond, Federatie Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen in Ho tel de Vuijst haar algemene vergadering. Mevr. M. S. Dijk—Langstraat uit Biervliet opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord, speciaal tot de heer Witteveen, Hoofdbestuur der van het N.V.V, die de verre reis van Dokkum naar Oostburg gemaakt had. De afdelingen brachten verslag uit van het afgelopen jaar. Uit deze verslagen bleek, dat er vele moeilijkheden zijn, waarmede de afde lingen te kampen hebben. Het grote gebrek aan leiding, doet zich soms wel erg schrijnend voelen. Na de koffie met cake en een verloting, kreeg de heer Witteveen het woord, die aller eerst gewaagde van de grote waardering van het hoofdbestuur van het N.V.V. voor de vrouwenbond. De vrouw in het N.V.V. breifgt net als thuis er sfeer in en geeft de Bond een spe ciaal karakter. In verband met de moeilijkheden, die de heer Witteveen ter ore waren gekomen, be loofde hij te zullen bewerkstellen dat er gel den komen voor het organiseren van een feestavond in het Ledeltheater te Oostburg. Het gezelschap van Oorschot uit Amster dam zal optreden. Deze avond zal begin Februari plaats vin den en zij is bedoeld voor alle vrouwen van N.V.V.-leden. Begin 1954 start men met een groots opge zette spaaractie, bedoeld om er kinderkampen van te organiseren op Vierhouten, in het jubileum jaar. Vervolgens behandelde spreker uitvoerig de komende loonronde. Ook de verhogingen van de Noodwet Drees werden uitvoerig on der ogen gezien. Hierna werden een zeer groot aantal vra gen, allen uit de praktijk op de heer J. Wit teveen afgevuurd, die deze allen beantwoordde. De voorzitster stelde ten slotte voor, aan enkele zieke vrouwen, die verpleegd worden in het ziekenhuis, een versnapering te laten bezorgen. Zij dankte de heer Witteveen voor zijn komst naar Oostburg en wekte de vrou wen op, zich de komende feestelijke weken te beraden op de opdracht, die ieder lid heeft, mee te helpen aan de uitbouw en inwendige versterking der vereniging. Biervliet. Kerkeraad Herv. Kerk. In de vacature, ontstaan, doordat W. Naeije-Weeda wegens meer dan 70- jarige leeftijd niet meer herkiesbaar was, koos men tot ouderling der Herv. Kerk Iz. Naeije-Verplanke, die deze be noeming aanvaardde. Herkozen tot ouderling F. P. Keukelaar en tot diakenen J. F. Dekker-Babijn en Iz. M. de Ruijs- scher, die allen hun herbenoeming aannamen. De bevestiging zal D.V. Zon dag 3 Jan. 1954 plaats vinden door Ds. Wiebosch. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 20 December 1953 Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2. 25 December Dr v. d. Maas, Breskens, tel. 22. 26 December Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 27 December Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91. Aardenburg, Oostburg: 20 December Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. Gevonden voorwerpen. Zondagsdienst Centrnm Kraamzorg West Z.-Vl. 20 December 1953 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. ie, 2e en 3e Kerstdag Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Een handschoen, een armband. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een snoer gele kralen. Inlichtingen Rijkspolitie te Groede. Laat hei met Kerstmis VLEES, WORST en ROLLADE van ziin. GESTOOMDE HAM 48 cent p. 100 gram BOTERHAMWORST 29 cent p. 100 gram PLOCWORST 45 cent p. 100 gram Een half pond GEKOOKTE WORST 55 ct Dus doet Uw voordeel en koopt bij MERCURIUSSTRAAT - BRESKENS zal in de Kerstweek en in de Nleuwjaari- week niet op Donderdag, maar op WOENSDAG worden opgehaald. te CADZAND Zaterdag 19 en Zondag 20 Dec., van ,,De Getrouwe Duif" In het café van de heer H. ALLAART. PREDIKBEURTEN Zondag 20 Dec. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch H. Avondmaal 6 uur, Ds. Wiebosch Dankzegging Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bevestiging ouderling 7 uur, Oecum. Adventsdienst Voorg. Ds. Praas en Ds. v. Beusekom Medewerking beide zangkoren Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere H. Avondmaal Hoofdplaat, 9,45 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Welstandsfonds Nieuwvliet, 10 uur, Ds v. d. Graaff. Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier 4 uur, Wika Hiensch Jeugddienst Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, to uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman H. Doop Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Us. Vis £v. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Baas, Urk Nam. voorb. H. Avondmaal R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 20 December, 4e Zondag van de Advent »,Ziet de Heer komt nader, de hoogste Koning der aarde. Zalig die bereid zijn Hem tegemoet te gaan". Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 u. Om 2 uur n.m. Lof met Adventsoefening In de week H. Mis 's morgens om half 8. Donderdag. Vigilie van kerstmis. Verplichte vasten- en onthoudingsdag. Vrijdag. Hoogfeest van kerstmis. Plechtige Nachtmis om 5 uur. De Hoogmis om 9 uur. 's Middags om 2 uur Lof met preek. In de onthoudingswet is op deze dag gedispenseerd. Zaterdag, 2e kerstdag. Hoewel het geen ver plichting is, vertrouwen wij toch, dat alle parochianen de H. Mis zullen bijwonen. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om 2 uur Lof. 20 December 14.30 u. Gala „DE VLEDERMUIS" 19.30 u. „DE DODE OGEN" plus Ballet 2e Rhapsodie van Franz Liszt. 23 December 19.30 u. Les Pecheurs de Perles pl. Ballet Entre deux rondes van Samuel Rousseau. 25 December 19.30 u. Gala „DE VLEDERMUIS" 27 December 14.30 u. „AIDA" 19.30 u. Gala „DE VLEDERMUIS". 30 December 19.30 u. Gala „DE VLEDERMUIS". Stijging tegoed Nutsspaarbank te Oostburg Gedurende de maand November steeg het inleggers-kapitaal bij de Nutsspaarbank te Oostburg van f 1.296.178,67 tot f 1.337.820,33. Er werd ingelegd f 80.345,38 en terugbe taald f 38.703,72. Meer ingelegd dan terugbetaald f 41.641,66. Het aantal rekeningen steeg van 1380 tot 1395. Nieuw uitgegeven boekjes 18. van f 0,75 f 1,25 f 1,75 enz. Verder een schilferende sorlering Kersib oom ver siering, Kamerver siering, Hulsi, diverse soorten Kaarsen, Wonder sterren, enz., enz. Borrelglaasjes Bak-arlikelen Garneerspuiten M. DE KRAKER, BRESKENS Telefoon 38 Voor een Telefoon 172 INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik enige opmerkingen willen maken over het ingezonden stuk in het Zeeuws-Vlaams Advertentieblad, of de nieuwe pufregeling over de sar- dijn een visserijbelang is, want het schijnt dat de schrijver niet goed weet wat visserijbelang is. In de eerste plaats het vangen, maar ook het verkopen en als de schrijver nu eens in aanmerking wil nemen dat wij, als vissers, niet meer konden krijgen dan f 7,25 per 100 kg. en nu door het verkopen per week (nu was het 10 dagen omdat de week half om was) f 8.50 per 100 kg. krij gen, blijft er geen twijfel over of het is een visserijbelang. Ik weet niet of het de schrijver be kend is, dat in IJmuiden de puf sedert lange tijd voor een volle week ver kocht wordt en dat de haring voor het volle seizoen verkocht is voor een vaste prijs. Hier te Breskens was dat nog niet gebeurd, hier werd de garnalenpuf toe gewezen; terwijl het Bedrijfschap voor Visserijproducten zegt, dat het over de mijn moet worden verkocht, heb ben wij hiervan dit jaar de vruchten geplukt. Mijnheer de Redacteur, de pufdroger en handelaar proberen zo goedkoop mogelijk te kopen, maar men kan het de vissers niet kwalijk nemen, als zij proberen de hoogste prijs te bedingen. Wat het aanvoeren van alle vis be treft, deze moet over de mijn gaan en het is toch zeker hetzelfde of nu voor een dag, week of het gehele sei zoen verkocht wordt, het gaat toch alles over de mijn. Mijnheer de Redacteur, hartelijk dank voor Uw plaatsruimte. Een Breskense visser. Maandag 21 December 1953 te 19.30 u. Gala-opvoering van „DE VLEDERMUIS"

De Schakel | 1953 | | pagina 3