Visitekaartjes LIJST van de aangesloten leden bij de ininn ..ONS BELONG" te Breskens Boekhouding en Belastingzaken JAC. MARIJS, Groede Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Voetbal 3e klasse D. Zeelandia—Odio 0 0; R K.F.C.— Nw. Borgvliet 42Corn BoysHulst 04; AxelDe Zeeuwen 42; Meto R.C S 1 1; Biervliet—Breskens 0—0. De stand is nu Hulst 7 5 i i ii 25—15 R.C.S. 8 4 a 2 10 2715 Odio 8 4 2 2 10 2213 De Zeeuwen 8 5 o 3 10 2012 Axel 74129 22—12 R.K.F.C. 83329 21 19 Corn Boys 83329 1415 Breskens 82428 1312 Biervliet 72236 1018 Meto 81345 9—27 Zeelandia 80353 420 Nieuw Borgvliet 70252 823 Programma voor Zondag a s. Nw. BorgvlietZeelandia; Hulst R.K.F.C-; De ZeeuwenCorn Boys; R.C.S Axel; Odio—Biervliet; Breskens Meto Zeelandia leverde Zondag j.l. een goede prestatie, wat trouwens wel nodig was. De reis die ze Zondag naar Nw. Borgvliet maken, voor de strijd om de onderste plaats, kan weer succesvol worden. In elk geval is het nodig, dat de Middelburgers de helft van de pun ten naar Zeeland meenemen. Hulst, die zo plotseling de kop her nomen heeft, zal die zeker weten te handhaven en misschien te verstevigen, nu R.C S. een lastige tegenstander wel licht een te lastige, op bezoek krijgt. De Zeeuwen zullen door een over winning op Corn Boys wel in de run ning blijven. Odio verloor Zondag een kostbaar puntje en zal zich nu zeker willen re habiliteren ten koste van Biervliet. Tenslotte kan Breskens weer na ge ruime tijd de volle winst veroveren, waardoor ze een aardige sprong naar boven zullen maken. Om half één speelt Breskens III Hontenisse III. Abe. Plaatselijk Nieuws. Sluis Toneeluitvotring. Vrijdag en Zaterdag j.l. werd door de Rederijkerskamer „De Oranjebloem" alhier een uitvoering gegeven in raai „Lamminsvliet". Opgevoerd werd „Pinky, een blank negermeisje," toneelspel in 3 bedrijven bewerkt naar de gelijknamige roman van Cid Rickett Summer. Met grote aandacht werd het goede spel door het talrijke publiek gevolgd, waarbij vooral de perfecte rolkennis van de spelers, alsmede het goed verrorgde décor opviel. De tweede avond werd voor het concours gespeeld. Beide avonden werden besloten met een ge zellig dansje. Cadzand Toneeluitvoering. Zaterdag gaf in de zaal van dhr. H. AUaart de toneelvereniging „Cad- zandria" alhier haar eerste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd „Kra- tes," een tragedie uit het leven van een stroper in 3 bedrijven door Joh. van Eekelen. Het stuk werd goed vertolkt. Na de pauze, waarin een verloting plaats vond, werd nog de klucht „Haardman is niet jaloers" voor het voetlicht gebracht. Na afloop van het toneelgedeelte volgde nog een gezellig dansje. verder. Vervolgens wees de dienaar der wet op de lichtbak. „Mag ik uw vergun ning voor het plaatsen van eh dat ding even zien?" „Verroest," viel Joop nijdig uit, „moeten we daarvoor ook al een ver gunning hebben?" „Geen vergunning dus," vervolgde de veldwachter, een nieuwe bladzijde omslaand in zijn boekje. „Overtreding nummer drie". „Onze namen zijn Fred Strijbos en Joop van Kampen," vertelde Fred hem op droge toon. Nu keek de veldwachter nijdig. „Dat weet ik wel," antwoordde hij bits. „Dat hoeft U me dus niet weer te vertellen". „Nou," zei Fred beteuterd, „bij de tweede overtreding vroeg U het ook en toen hadden wij het ook al eens gezegd". Nadat de man nog een poosje had staan schrijven, keek hij nog eens snuivend naar de benzinepomp en naar de lichtbak en besloot, zijn boekje op bergend „Binnen vier en twintig uren Zuidzande Duiven vereniging „Luchtbode". Uitslag kampioenschappen 1953. Vitesse-vluchten1 J. Deuninck; 2 J. Kools; 3 J. Ie Roy. Fondvluchten 1 J. Kools; 2 D. Luteijn, 3 C. Verplanke. Jonge duiven 1 L. Pladdet; 2 J. Du bois; 3 J. Kools. Generaal Kampioen: 1 J. Kools: 2 L. Pladdet; 3 J. Deuninck. Beste duiven Vitesse 2325 J. Deuninck; Fond 1813 C. Verplanke; Jonge duif 5999 L. Pladdet. Nieuwvliet St. Nicolaas-collecte. Dit jaar werd ook weer de gebrui kelijke Sint Nicolaas-collecte gehouden welke niet minder dan f 196,20 op bracht. Klaproos collecte. De klaproos-collecte te Nieuwvliet bracht op het bedrag van f 22,83. Oostburg Geslaagd. Mej. L. van Hal alhier slaagde aan de Rijkskweekschool voor Lichaams verzorging voor het diploma voet pedicure. „Circus Knie". „De Toneelvereniging" (Het Ne derlands Volkstoneel) gaf, op uitnodi ging van de Bestuurdersbond West Z. Vlaanderen van het N.V.V., Maandag en Dinsdagavond in het Ledel-Theater te Oostburg een uitvoering. Opgevoerd werd „Circus Knie," een toneelspel in 4 bedrijven van C. Zuckmayer. Hier viel prachtig toneelspel te be wonderen, waarbij de vertolking be rustte bij prima spelers, zoals Johan Elsensohn, Aaf Bouber en vele an deren. De belangstelling was dan ook zeer groot voor deze uitvoeringen en van vele plaatsen uit ons landje waren de belangstellenden met extra-bussen naar Oostburg gekomen. De bestuurdersbond kan op twee goed geslaagde avonden terugzien Vergadering Dilettantentoneelbond. Maandagavond 23 Nov. vergaderde te Oostburg de Dilettantentoneelbond „West Z.- Vlaanderen". De afgevaardigden van alle aangesloten verenigingen waren aanwezig. De toneelvereniging van Hoofdplaat „Door Eendracht Sterk" is nu ook aangesloten bij de Bond, zodat op het ogenblik negen vereni gingen zijn aangesloten. Ter vergadering werd besloten dat de Bond in zijn geheel zal aansluiten bij de Nederl. Amateur Toneel Unie. Hierdoor zal het mo gelijk zijn, dat nog dit seizoen in West Z. Vlaanderen een regie-cursus zal gehouden worden, waarvoor bij de verenigingen veel belangstelling bestaat. De jury voor het toneelconcours van dit seizoen wordt gevormd door Mevr van den Broeckede Man uit Aardenburg en Mevr. Scheen uit Oostburg. Er wordt weer in 2 afdelingen gespeeld, terwijl de mogelijkheid bestaat dat de besten uit beide afdelingen zullen mededingen voor het te houden „land juweel" Jammer is het dat enkele toneelver enigingen zich nog steeds afzijdig houden van deze dilettantentoneelbond, welke in zijn 6- jarig bestaan reeds zeer veel voor het ama teurtoneel heeft gedaan. Veel succes. Pierre Leenhouts uit Oostburg boekt steeds nieuwe successen. Nu weer zong hij de ie prijs, een prachtige beker, in een zangwed strijd te Cleyt (Maldeghem). Ook kreeg hij een uitnodiging om voor Radio Luxemburg op te treden in de grote Micro Prijs 1954. moeten de pomp en dat ding daar verdwenen zijn, anders zal dit gebeu ren door gemeentewerklieden en voor uw rekening. Ik heb de eer de heren te groeten. Goeden morgen". Met grote passen stapte de man der wet de straat op, de handen op zijn rug en de beide jongens geen blik meer waardig keurend. Maar dit was niet naar de zin van Joop, want hij rende de veldwachter achterna, trok hem aan zijn uniform en vroeg: „Ja, U hebt daar wel wat ver teld over vergunningen en zo meer, maar hoe kunnen we dat weten?" „Waarde heer," antwoordde de po litieman uit de hoogte, „iedere Neder lander wordt geacht de wet te kennen". „Kent U de wet dan zo goed?" in formeerde Joop verder. „Jawel," antwoordde de ander zelf bewust, „want daarvoor ben ik politie man". „Zo," antwoordde Joop ad rem, „maar dan bent U zeker vergeten, dat U op dit ogenblik zelf in overtreding bent, want U staat op de rijweg en brengt daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar. U weet wel hè? De motor- en rijwielwet (Wordt vervolgd). Breskens Het Sint Nicolaasfeest. Morgenmiddag met de boot van kwart over drie zal St. Nicolaas in onze gemeente arri veren. De muziekvereniging zal bij deze blijde intocht aanwezig zijn, terwijl een korte rondgang door de gemeente wordt gemaakt. Vrijdag 4 December zal de goede Sint om 10 u. 's morgens een bezoek brengen aan de ie en 2e klas der lagere scholen, terwijl de kinderen van de hogere klassen dan kun nen genieten van een filmvoorstelling en het optreden van een goochelaar in het gem. verenigingsgebouw, waarbij versnaperingen worden uitgedeeld. Des middags om half twee bezoekt St. Ni colaas de kleuterschool, waar door de kleu ters verschillende spelletjes worden gedaan. Tenslotte zal de goede Sint Zaterdag 5 Dec. 's middags om half vier, samen met de mu ziek, nog een rondgang door de gemeente maken. St. Nicolaas-collecte. De St. Nicolaas-collecte heeft te Breskens de mooie som opgebracht van f 998,71. Mooi succes. Op de grote Nationale Postduiventen- toonstelling in de Rivièra-hal te Rotterdam behaalde de heer A. Versprille te Breskens met zijn duiven in de schoonheidsklasse jonge duivinnen een 2e prijs en in de klasse jonge doffers een 3e prijs en Z.E.V. Gezien het grote aantal inzendingen, n 1. 2260 duiven, is dit zeer zeker een mooi succes. Verkoop fabrieksterrein. Deze week is het fabrieksterrein met de opstallen van de Kon. Mij. „De Schelde" te Breskens, verkocht aan de firma Gebr. Cruson, alhier. Deze firma, die reeds een dertigtal arbeiders in dienst heeft, krijgt nu de gelegenheid zich nog verder te ontplooiien. Voor Uw Kruisweg W 4 Telefoon 76 Retrenchement Moedercursus Op verzoek van „Het Groene Kruis" alhier, wordt door Zr. J. SteHweg, districtsverpleegster, een moedercursus gegeven. De belangstelling voor deze cursus is goed. Schoondijke Bsnoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier is be noemd de heer J. Raas uit Lewedorp. Gevonden voorwerpen. Een oliebroek. Inlichtingen Rijkspolitie te Nieuwvliet. Een herendas. Inlichtingen gemeente-secretarie Schoondijke In verschillende uitvoeringen. Drukkerij firma SMOOR DE HULSTER Breskens. DORPSSTRAAT: M. de Kraker W. van de Walle Fa. Smoor De Hulster Gebr. Rookus A. Nicolai Th. de Witte-v Overloop V. van Houte P. Hooftman P. Luchtmeijer A. P. Leenhouts S. Nicolai Jac. Verduijn A. de Witte-Doco J. A. N. de Vlieger Zn. Wed. v. d. Vijver-Donze Fa. Schippers Nauta C. Wesdorp Jac. de Kok Gebr. Cruson W. Jacobs-van Dixhoorn J. A. Maas Th. van Laarhoven F. van Melle J. Moorlag Fa. du Fossé Modehuis le Bleu Wed. van Kampen Fa. van Putten Vroon J. A, Luteijn de Winde J. van Haneghem Zn. GROTE KADE: Chr. Dierx W. van de Vijver NOODPLAN: Iz. Porreij Wed. Verplanke BOULEVARD: J. A. Lauret W. Fenijn J. van Velzen J. van Leeuwe P. Roth SPUIPLEIN J. J. de Meester Bleu's Kledingmagazijn H. de Boer P. Buize J. Carels Ant. Brevet W. P. Moggré Wed. Moelker E. Gittenberger SCHELDESTRAAT: J. van Gijs le ZANDSTRAAT: A. van Haneghem 3e ZANDSTRAAT: J. J. van Wijck SCHELDEK ADE: A. A. Hamelijnck G. de Meijer ORANJEPLEIN: J. Verduijn Fa. Boerbooms J. Overbeeke M. Frelier C. v. de Kreeke J. Boorsma G. de Weerdt A. Versprille MERCURIUSSTRAAT Fr. de Jonge A. Bondewel S. Jansen M. van Meenen Gebr. v. d. Heuvel Jt Hovestadt PH. v. KLEEFSTRAAT: E. van Opdurp J. Schrier EMMASTRAAT: Wed. Notebaart A. Verduijn STEENOVEN: P. Vergouwe HAVENSTRAAT: P. van Ooteghem C. Fieret HULLUSTRAAT: A. Koster door G. Th. ROTMAN 53. Stomverbaasd en dodelijk verschrikt keken de anderen hem aan. Precies achter z'n oor, alsof 't potloodje van de kruidenier was, zat een lange pijl. Gelukkig was er alleen maar een stukje vel van kapitein Klakkebos' schedel meegegaan. Maar rrrr! daar zoemde een tweede pijl rakelings langs Kees z'n hoofd Blijk baar werd er dus van tussen de bomen op hen geschoten. 54. Pang! Voordat iemand tijd had iets te zeggen, vloog een derde pijl in professors baard en bleef daar zitten; de baard zat als met 'n veiligheidsspeld zo netjes aan z'n overhemd vastge- stoken! En terwijl professor doods bleek op z'n nieuwerwetse das speld staarde, snorde 'n vierde pijl langs z'n neus en nam Koos z'n alpenpetje mee. „Komt voor de dag als je ons hebben moet, lafaardsbrulde de kapitein met rollende ogen.

De Schakel | 1953 | | pagina 2