)c De Zeeuwse Bazar Horlogerie J.Hovestadt Stadsschouwburg te Brugge Sint Nicolaas-tijd Speelgoed-tijd Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. Koninklijke Opera te Gent „De Graaf vao Lu Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Het Nederlandse volk moet te samen proberen een herhaling te voorkomen van dat wat in de jaren na de wereld oorlog is gebeurd. Samen zal men moeten overleggen, of de gevraagde offers opgebracht kun nen worden. Op deze interessante lezing volgde een geanimeerde discussie, waaraan ve le leden deelnamen. De heer K. Koster bracht de heer Lukaart hartelijk dank voor zijn inlei ding en sloot de vergadering. Deze zelfde lezing werd te Breskens gehouden in café .Centraal", waar de heer J. van Hout uit Vlissingen als in leider optrad. Biervliet Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam Maandagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester A. P. Kostense. Na zijn kort openingswoord wees de voorzitter op de algemene vreugde door de dichting van het laatste dijkgat bij Ouwerkerk. In verband hiermede ging de raad accoord om aan de Commissaris der Koningin in Zeeland een telegram te zenden met gelukwensen voor dit feit. Op het verzoek van dhr. W. Schille- man om ontheffing van de rioolbelas ting, werd op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Aan de P.T.T. zal een perceel grond, gelegen in de Noordstraat naast het café van dhr. Jos Maas, ter grootte van 90 m2 worden verkocht tegen de prijs van f 1,- per m2. Dit perceel heeft de P.T.T. nodig voor de bouw van een centrale voor de automatise ring van het Biervliets telefoonnet. Besloten werd enige percelen grond gelegen in de Havenstraat, welke reeds eerder in principe aan herbouwplichti- gen waren toegezegd, thans definitief te verkopen of toe te wijzen. Aan de Ned. Herv. Diaconie te Aardenburg en P. den Hamer werd grond verkocht tegen f 3,50 per rn2. Aan dhr. J. Mar tens zal de grond tegen f 4,- per m2 worden verkocht, terwijl voor de toe wijzing van grond aan C. Michielsen, W. A. de Jonge en A. J. Oubrie f 2,- in rekening zal worden gebracht. De verzoeken van Jac. en K. Plad- det om op grond van de l.o.-wet een tegemoetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen in de kosten van vervoer van hun kinderen naar Terneu- zen, alwaar zij de Jschool op geref. grondslag bezoeken, werden, rekening houdende met hun inkomens, afgewe zen. Eenzelfde verzoek van A. J. Bliek, die ook twee kinderen op genoemde school te Terneuzen heeft, gaf de raad aanleiding om per kind per schoolweek een tegemoetkoming van f 2,50 toe te kennen. De kosten per kind per school week bedragen f 4,06. A. J. de Meijer kreeg voor de ene maand, dat zijn zoon de Bijz. lagere school te Terneuzen bezocht eveneens een tegemoetkoming van f 2,50 p. schoolweek of totaal f 10,- De verordening op de begrafenis- rechten werd gewijzigd. De grafrechten werden van f 5,- op f 10,- gebracht. De afkoopsom voor het onderhoud van eigen graven werd gesteld van f 100, op f 50,- terwijl de verplichting om per as te begraven werd opgeheven, zodat thans weer van een baar gebruik gemaakt mag worden. Op aandringen van dhr. A. J. van Hoeve (Prot. Chr.), werd met 4 st. voor en 3 st. tegen (P. v. d. A.-fractie) aan de Prot. Nederl. Militaire Bond „Pro Rege" en de Centrale van Kath. Militaire Tehuizen een subsidie toege kend van 1 ct. per inwoner. De gem.rekening 1952 werd aange boden. De gew. dienst heeft een batig slot van f 6158,41, terwijl de inkomsten f 379.764,06 bedragen. De kapitaal- dienst heeft een nadelig slot van f 147.587,39 waartegen een inkomsten- post van f 682.812,39 en een uitgaven post van f 830.399,78. De begroting 1954 welke in de vorige openbare ver gadering was aangeboden en nadien in huish. vergadering toegelicht, kwam in behandeling. Dhr. A. J. van Hoeve hield een al- gschouwing waarin hij zijn waar- der^^Bpycr het beleid van B. en W. I Sp. zag gaarne de Markt op ijn volgebouwd en hoopte, dal een Nieuwe begraafplaats, waaraan groote behoefte bestaat, in 1954 haar beslag zal kunnen krijgen. Over de toe stand van het gem. badhuisje was spr. het nog niet eens, hij wenste op een of andere wijze verbetering aangebracht. Het verzoek van de Stichting „Katho liek Middelbaar Onderwijs voor Z. Vlaanderen" ten behoeve van de Kath. H.B.S. „St. Eloy" te Schoondijke, werd door weth. A. Hamers warm aanbevo len. Thans is er geen financiële reden meer aangezien veel kinderen uit B'vliet inplaats van naar Oostburg (wat de ge meente vrijwel niets zou kosten) nu naar Terneuzen op de H.B.S gaan en inge volge voorschrift de gem. een groot be drag aan Terneuzen moet bijdragen. Spr. zou graag hetzelfde bedrag (f 1500.-) toegekend zien aan de H.B.S. te Schoon dijke. In stemming gebracht werd met 3 st. voor en 4 st. tegen het voorstel Hamers verworpen. Deze drukte hier over zijn spijt uit en zag hierin een streven om alles wat katholiek is tegen te werken. Spr meende voorts in dit verband tegen de begroting te moeten stemmen. Het bedrag per leerling per jaar voor het openb. I.o. werd vastge steld op f 28.18 inclusief f 0.50 voor administratiekosten De leden van de adviescommissie woonruimtewet 1947 werden allen her benoemd. Dhr. A. J. v. Hoeve zag gaarne de kolentoeslag voor on- en minvermogen den opgevoerd tct f 3,. p week gedu rende de driemaandelijkse periode Dec., Jan. en Febr. De raad bleek in meer derheid hiervoor te zijn, n.l. met 5 st. voor en 2 tegen. Een gunstig onthaal had het voorstel van B. en W. om in het nieuwe gem - huis de oorlogsslachtoffers te eren door middel van een gedenkraam. Te zijner tijd zullen B. en W. met definitieve plannen komen. De kosten worden ge raamd op f 1000,-. Met 6 st. voor en 1 st tegen werd de begroting 1954 aangenomen. De post onvoorzien is groot f 7508,75, de in komsten op de gewone dienst bedragen 368.188,63. De kap.dienst sluit met een nadelig slot van f 270.413,47. De uitgaven op deze dienst bedragen 1.041.160,74, waar tegenover een in- komstenpost van f 770.747,22- Feestavond. De wielersportvereniging „Hoger op" gaf Zaterdag j.l. in café „Het oude Raedthuyi" een uitvoering. De heer P. Pladdet opende de bijeenkomst met een kort welkomstwoord. Spreker wees er op, dat de vroegere manier om a&n geld te komen een lijstcollecte was, waar men niet sympathiek tegenover stond. Thans tracht men door middel van een uitvoering de benodigde c< tanten bijeen te krijgen. De avond werd verzorgd door de heer Pierre Leenhouts uit Oostburg, die samen met Staf de Reu de door hem zelf geschreven Revue „Pier van Wanne" opvoerde Tijdens de pauze vond een verloting plaats, waarvoor veel belangstelling was. De prijzen be stonden uit een haas, een konijn en een haan. Een gezellig bal besloot de avond. Drukte in Paulinahavan. Aan de Paulinahaven te Bier vliet heerst thans een gezellige drukte. Wagens met suikerbieten rijden af en aan. Reeds 33 schepen werden er ge laden met een gemiddelde tonnage van 130 ton. Aangevoerd werd 5 V2 millioen kg. suikerbieten. Begunstigd door het prachtige najaarsweer verloopt de af voer zeer vlot. Sint Nicolaasfeest De vrouwenbond van het N.V.V. te Biervliet zal in samenwerking met de landarbeiders- en bouwvakarbeiders bond een St. Nicolaasfeest organiseren. Het feest zal bezocht worden door ruim 80 kinderen. St. Nicolaas heeft toegezegd persoonlijk de cadeaux te komen uitreiken. Breskens Begin van brand. Dinsdagavond ontstond in het Gemeen telijk Verenigingsgebouw, tijdens de repetitie van de Toneelvereniging „Thalia", een begin van brand. De brand is ontstaan achter de kachel tussen de wanden van het houten gebouw. Door spoedig ingtijpen en het ge- bruik van een schuimblusapparaat, was het gevaar spoedig bedwongen. Uitlluitend nrvehkaAÜkeien: Junghans Olma Juba Union Cazal Avia Pronto Parker en Crown Vulpennen Mcrcurlusstr. 12, BRESKENS, Talef. 136 Gevonden voorworpen. Een muntbiljet en een halsdoek. Inlichtingen Rijkspolitie te Nieuwvliet. Maandag 16 November 19.30 u.: Galavoorstelling van „DE LUSTIGE WEDUWE" Nooit eerder zag U zo'n prachtiorterlng als thans en natuurlijk weer In Koopt daarom tijdig al Uw Sint Nlcolaai-geichenken om teleurstelling te voorkomen. $ie an$.e étatayei U/,at U niet %iet, uJvaaq, dat binnen,. Het Is slechts een kleine greep uit onze sortering M. DE KRAKER Dorpsstraat 4 BRESKENS PRIOI KBSURTIN. Zondag 15 Nov. Aatdenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Krui«, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom M 5 uur, Ds. van Beusekom Cadaand, 10,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Dankdienst voor het gewas Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Dankdienst voor het gewas Extra collecte Niouwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff. 4 uur op „Hedenesse" Streekjeugddienst Oostburg, 9,30 uur, Ds. ten Cate Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Voorbereiding H. Avondmaal St. Anna ter Muidon, 11 uur, Ds. Groenveld Voorbereiding H. Avondmaal Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidiande, 10 uur, Ds. Kuijlman H. Doop Doopsgos. Gem. Aardonburg 10,15 uur, Ds. Hoekema, Haarlem Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gameante Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 1,30 uur, Ds. Praas Cadsand, 6 uur, Ds. v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens 10,30 en 3 uur, Ds. Verschoor, Vlissingen Voetbal 3c klasse D Zeelandia—R.K.F.C. 1 -4; Hulst- Axel 32; De Zeeuwen Meto 20; Nieuw BorgvlietCorn Boys 1 1; R C.S.Biervliet 7 2; Odio—Breskens 3—0. De stand is nu De Zeeuwen 7 5 o 4 1 3 3 3 1 3 1 Hulst Corn Boys Axel R.C.S. Odio R.K.F.C. Breskens Biervliet Meto Nieuw Borgvliet 5 Zeelandia 7 2 10 18— 8 1 9 ai—15 1 9 14—11 2 7 18—10 2 7 24—14 2 7 16—13 1 7 1615 2 5 11—11 3 5 1018 3 4 7—13 3 2 5—17 5 2 4—20 Programma voor Zondag a.s. Nieuw BorgvlietBreskens; R.C.S.— R.K.F.C.Meto—Odio. Na het teleurstellend resultaat van vorige week, krijgt Breskens opnieuw ae kans twee punten meer te verzame^ len. Het zou ons lelijk tegenvallen, mocht van Nw. Borgvliet weer verloren worden. R.C.S. kan de bezoekers wel aan, maar Meto heeft van Odio nog niet gewonnen. Abe. Zondagsdienst doktoren. 15 November 1953 Breskens, Groede, Schoondijke Dr. Osiewaarde, Breskens, tel. 91. Aardenburg, Ooztburg: Dr. de Rijk, Aardenburg, tel. 104. Zondagsdienst Centram Kraamzorg West Z.-Vl. 15 November 1953 Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Zondag 15 en Donderdag 19 November „MEDEA" Drama van Jean Anouilh Regie en vertalingFred Engelen Vooraf „Cecile of de school voor vaders" Blijspel van Jean Anouilh Regie en vertaling: Fred Engelen De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. 14.30 u: 19.30 u: 19.30 u. 19.30 u. 14.30 u. 19.30 u: 15 November „MAROUF" ,DE LUSTIGE WEDUWE" 18 November „DE LUSTIGE WEDUWE" 20 November „LE TROUVERE" 22 November „MAROUF" door G. Th. ROTMAN 49. Maar het was, zoals gezegd, een verre weg en door de ge weldige inspanning waren onze arme wereldreizigers doodmoe. Ze lieten zich dan ook onderweg tegen een boom neervallen. „Als ik maar wist, wat er van arme Ophelia geworden is," zuchtte de kapitein. „En ik wou, dat ik de armen van mijn lieve moedertje weer om m'n hals voelde!" ant woordde de professor zucht 50. Maar het was geen rustige slaaP, tenminste niet voor de ka pitein en de professor. De kapi tein droomde, dat hij weer thuis was met tante Ophelia en de professor droomde, dat hij weer^Q in Holland terugkwam^ et^* zijriN moeder hem met^e^ftdtórtej omhelzing verwdfeojfldè* - au! ay»4"yat^Va9

De Schakel | 1953 | | pagina 3