CORSETTEN BOBBE MODERNISERING 8 ZONDER GELUK vaart niemand wel PIET a u fe** De schakel ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 8e Jaargang Nummer 458 Vrijdag 30 OCT. 1953 Drukkers-Uitgeverij: Firma SMOOK DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Teleioon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs f 1,per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen", 10 cent extra 't Is eigenlijk een wonderlijke geschie denis. Jarenlang breekt men zich het hoofd over meer en groter bevloeiings werken, krijgt ruzie met buurstaten over nieuw te graven kanalen, leent grote bedragen voor proefboringen, enz., om dan te ontdekken dat er nog twintig eeuwen oude vergaarbakken voor regenwater bestaan Dit nu is het geval in het Zuiden van de Negeb-woestijn, in Israel, waar een groep deskundigen van de Land bouworganisatie der Verenigde Naties belast is met het zoeken naar irrigatie mogelijkheden. Vrijwillige werkkrachten uit een na bijgelegen kamp van Arabische vluch telingen, zullen de (uiteraard verwaar loosde) reservoirs moderniseren en kleine kanalen graven voor de toevoer. Het rondom gelegen land hoopt men volgend voorjaar gereed te hebben voor de eerste inzaai. J. P. de Klerk. t MEDISCHE e O Langestraat 38 a OOSTBURG FEUÏLLETO door HENK VAN HEESW1JK 8. „Repareert U ook fietsen?" vroeg een van hen en ze keek Joop daarbij zo smekend aan, dat, zo hij al van plan was geweest om een weigerend antwoord te geven, het niet zou kun nen uiten. „Maar natuurlijk," antwoordde hij vriendelijk lachend. „Wij repareren alles. Zelfs gebroken harten". De meisjes proestten het uit. „Wat is er aan de hand?" infor meerde hij. „De band is lek," antwoordde een der meisjes. „Wilt U hein even plak ken?" Joop krabde zich even achter zijn nog niet gewassen oor. Drommels, bandenlichters had-ie nodig en waar haalde hij die zo gauw vandaan? Wacht eens had hij er niet een paar gezien tussen de rommel in de hoek? „Een ogenblikje," verzocht hij, ter wijl hij naar de rommelhoek gir.g. Daar scharrelde hij even en kwam triomfan telijk terug met een aantal banden- lichters. „Kom maar eens hier, dames,'' riep hij naar buiten, „dan zullen we de band behoorlijk repareren". Hij zette het vehikel ondersteboven op een stuk gonje en in een minimum van tijd lag de band er al. De drie meisjes stonden in een kringetje om Joop heen. Fred draaide de lichtbak uit en wilde juist helpen, toen het dochtertje van de boer met de melk kwam. „Jullie zijn al vroeg op pad," vond Joop, intussen de band rond het gat schoonpoetsend met benzine. „Vacantie," zei een der dames. „We maken een fietstocht met z'n drieen. Vriendinnen ziet U „Drommels," vervolgde Joop lachend, „dat is niet gek. Kan ik niet mee rijden?" „Neen," antwoordde de aangespro kene met een komisch-strak gezicht. „We zijn verstokte vrijgezellen". „Ha, ha, verstokte vrijgezellenMaar als er een lekke band is, dan moet Nog heel jong, moest Piet er al op uit met de mand vol sinaasappels. En zwaar was die mand, als Piet er de deur mede uitstapte om de kopers met kracht van rede te gaan overtuigen van de fijne kwaliteit van zijn waar. „Spul" volgens Piet. Eigenlijk te mooi en te sappig om tien ervan te geven voor een kwartje. „Dan niet doen, jong" hield ik hem soms voor. Doch het aanbod gold slechts voor mij persoonlijk, naar hij zeide,: „omdat ik het was!" Maar ik verdacht Piet er sterk van, dat hij an deren eveneens dergelijk verleidelijk aanbod deed,: „omdat zij het dan waren". Zo kreeg Piet's jonge lichaam, dat scheef hing als tegenwicht van de zware vracht ter anderer zijde, allengs verlichting. De haven was Piet's beste operatieterrein, want ook schippers en visserlui hielden van een sappige beet. Soms tikte hij ook een handjevol dam pende garnalen, juist uit de pot, op de kop. Dan stond de mand verlok kende zuidvruchten aan dek, in 't gang boord van een tjalk of hoger op de „gording"; doch veilig. Dat niemand zonder toestemming van de jeugdige koopman een appel nemen zou, was de ongeschreven wet van de haven. Was schrijver eens niet afnemer, dan steeg soms het aanbod tot elf voor een kwartje en toonde ik Piet het laatje, waarin nog exemplaren aanwezig wa ren van zijn vorige leverantie. Maar ja, bij zijn vertrek, was zijn last toch weer het gewicht van 11 „appelsienen" lichter. Een echte snaak was Piet, die door zijn rappe gezegden, niet van humor ontbloot, op zijn 10- tot 12 jarige mak kers - en dat waren er vele - indruk wist te maken. Hij wist, dat ik nogal van jagen hield. Meermalen als er een eend in de haven neergestreken was of een zeehond kwam er onverwachts opge doken, kwam Piet mij in de looppas waarschuwen. Eens toen ik door veel kantoorwerk geen minuut te verliezen had, kondigde plotseling het naderend geratel van vele klompen dergelijke tijding aan. Piet bleek aan het hoofd te staan van het aanzienlijk aantal de heer der schepping er toch aan te pas komen, nietwaar?" „Jawel," antwoordde ze, „als een noodzakelijk kwaad". Joop begreep wel, dat ze niet zo'n erg verstokte vrijgezelle was. En best gevoelig voor een flirt. „Wonen jullie in Doornenberg?" „Neen," antwoordde een der drie. „We wonen in Leiden". Onder een gezellig babbeltje werd de band geheeld en toen hij opge pompt was, overhandigde hij bet meisje haar fiets. „Zo, dames, nu kunnen jullie weer rijden. Veel geluk en veel plezier". Fred, die de melk naar boven ge bracht had, was er bij komen staan en keek met een lachend gezicht naar het drietal meisjes. „Wat ben ik U schuldig?" vroeg het meisje. Joop keek Fred eens aan en knip oogde. „Wat is het tarief ook al weer, Fred?" vroeg hij. „Een zoen van iedere dame, niet?" Een lachend protest was het gevolg. „O, maar dat kan ik niet accepteren," riep een der meisjes uit. „Ik had geen lekke band". Heeft U een getailleerde Mantel, Swagger of Regenmantel nodig? Wij brengen deze week enige zeer voordelige aanbiedingen in deze artikelen van le klas fabrikaat. Apart model getailleerde Mantel van zuiver wollen velour de laine, geheel op wit satin ge voerd in effen, turquois en blauw-grijs, maten 36 i/m 44, nu f 69,50 Vlot model Swagger van prima Alpaca Velour, in diverse nieuwe tinten, maten 38 t/m 48 nu f 89,50 LAST NOT LEAST pracht Regenmantels van extra kwaliteit, 100 pCt waterproof, popeline, geheel dubbel, in de kleuren Air Force-Petrol en donker beige, maten 36 i/m 48 nu f 39,50 Voor Uw Stoffen en betere Damesconfectie eerst kijken bij Uw Modehuis! COOSJE BUSKENSTR, 63 Vlissingen De bus van boot en trein stopt voor onze zaak. boodschappers. De kantoordeur stond aan, doch ik hield me stil op de eerste aankondi ging, dat „er een bcele in de kaoie was". Piet bezwoer echter sprekend „Ja, maar jullie zijn vriendinnen, dus gezamenlijk dragen jullie de lusten en de lasten, niet?" Fred beaamde dit volkomen. „Bovendien," vervolgde zijn vriend, „zijn wij beginnelingen en ik weet zeker, dat een kus van dit klavertje drie ons geluk zal aanbrengen, niet waar Fred?" „Zeker, daarvan ben ik ook abso luut overtuigd". Na veel nieuwe protesten en bezwa ren waren de meisjes eindelijk bereid deze tol te betalen. „In de hoop, dat we niet al te veel lekke banden zullen krijgen," meende er een. „Jullie zult anders altijd zo goedkoop een band geplakt krijgen," meesmuilde Fred. De twee vrienden kregen ieder drie kussen en toen vertrokken de dames giechelend uit de garage, uitgeleide gedaan door de beide firmanten, die hen nog lang nawuifden. „Nou," bromde Fred, „als je zo met iedere klant doet, zullen we niet rijk worden". „Och, klets niet," antwoordde Joop, nog lachend. „Voor zo'n bandje plak ken kan ik hoogstens dertig cent vra-

De Schakel | 1953 | | pagina 1