RADIO JACOBS-v. Dixhoorn, Breskens Gebr.ROOKUS - - Breskens Firma SMM l DF HULSTER V. K. B. Herenpantalons Versprille's Kledingmagazijn Breskens PHILIPS Firma SCHIPPERS INHUFH lurnverenioino 11.0." Ie Breskens ill Uw adres voor de nieuwste Japonstoffen, Coctailzijde, enz., Haarden en Haardkachels Alhier verkrijgbaar: Hei hobby-blad voor vader en zoon KUIS - OOSTIW - GRIEDE Dames HET KAPSEL de kappers naast de kerk Kinderledikantje vest in een lokaal dat de naam van kerk niet mag dragen. Daarom is het onze wens dat deze eerste steen de voortgang moge zijn naar de laatste, de voltooiing. Groede Luchtballon gedaald Donderdagavond omstreeks 17.30 u. is op een stuk land aan de Drieweg, onder de gemeente Groede, een Bel gische luchtballon bemand met 5 per sonen gedaald. De ballon was opge stegen te Maldegem en nam deel aan een wedstrijd. De bestuurder was de ballonvaarder van de Straeten uit Knocke. Bij de afdaling hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Aanrijding Woensdagavond had op de Rijksweg, onder de gemeente Groede, een aanrijding plaats tussen 2 luxe auto's en een wielrijder. De handelaar M. uit Oostburg komende uit de rich ting Breskens, raakte ter hoogte van de Witte Heul de macht over zijn stuur kwijt, met het gevolg dat hij met zijn auto begon te slingeren en in tegenovergestelde richting kwam te staan dan waarheen hij reed. Een andere luxe auto bestuurd door H. uit Goes, welke uit de richting Schoondijke kwam, reed ten gevolge van de glad heid van de weg tegen eerstbedoelde auto. Tegelijkertijd passeerde de wiel rijder H. uit Groede welke een duw van de auto van de heer M. kreeg en in de sloot terecht kwam. Met een ontvelling aan een zijner handen en lichte schade aan zijn rijwiel kon deze zijn weg vervolgen. De Rijkspolitie, die direct ter plaatse was, stelde naar de oorzaak van deze aanrijding een onder zoek in. Terwijl men hier nog mede bezig was en het verkeer op de Rijksweg regelde, naderde uit de richting Schoon dijke een luxe auto, bestuurd door A. de F. te Breskens. Vermoedelijk door de gladheid van de weg is deze auto eveneens geslipt en in de langs de weg gelegen sloot terecht gekomen. Wonder boven wonder kwamen de vijf inzittenden met de schrik vrij. Niet ten onrechte heeft de A.N.W.B. al meerdere malen op de gevaarlijke toestand van de Rijksweg bij regen, gewezen. Oostburg Filmclub De filmclub „Oostburg" opende het winterseizoen met de nog steeds boei ende film „Goede aarde" van Sidney Franklin, met in de hoofdrollen Louise Rainer en Paul Muni. De zaal was goed bezet en het be stuur van de filmclub kan op een succesvolle avond terugzien. „Mirian" concerteerde. Woensdagavond j.l. gaf in Oost burg, op initiatief van de plaatselijke winkeliersvereniging, de Accordeon vereniging „Mirian" uit Breskens een concert op het Marktplein. Ondanks het minder gunstige weer was er vrij veel publiek. „Mirian" oogstte met dit concert veel succes. Luisterwedstrijd. Maandag j.l. werd in het kader van de winkelweek op het Raadhuisplein een luisterwedstrijd georganiseerd. Een tiental grammofoonplaten werd afge draaid, waarvan de namen der zangers, de melodieën en de titels door het publiek moesten worden geraden. Er kwamen 129 inzendingen binnen, waar van 84 goed waren. De prijzen waren voor: 1. Mej. P. Rots 2. Mej. J. van Grol 3. A. Fie- rens (10 jaar); 4. J. L. Aers 5. A. Girolami 6. Mej. M. L. Schelstraten 7. A. Modde 8. H. Bogers 9* A. Riteco. De troostprijzen waren voor Wim de Wolf en Anneke Verhagen. IJzendijke Geslaagd. Bij het in „La Belle Vue" te Ter- neuzen gehouden examen voor het chaufieursdiploma B slaagden de heren A. de Wever, C. van Rooyen en H. Nieuwenhuijzen, allen alhier. Zij zijn chauffeur bij de Z.V.T.M. Winkelweek, In de gehouden vergadering van met bijpassende garnering MODEMAGAZIJN Uit voorraad leverbaar E. M. JAARSMA D. R. U. JAARSMA ETNA BECKERS (met frontcirculatic) DAVO - INVENTA FRISIA en de bekende 3-GAATS KOOKKACHEL Dorpsstr. 16-18 Telefoon 28 de Winkeliersvereniging „Ons Belang" te IJzendijke werd besloten van 10 tot 17 October a.3. een winkelweek te or ganiseren. Wegens het bedanken als bestuurs lid van de heer P. B. Taelman, werd in diens plaats gekozen de heer J. Bevin. De voorzitter deed de verheugende mededeling, dat zeven nieuwe leden tot de vereniging waren toegetreden. Aardenburg Serenade. In verband met het feit, dat het brandweerkorps Zaterdag in Sluis een ie prijs behaalde en de Koninklijke Aardenburgse Fanfaren daar ook aan wezig waren ter gelegenheid van het festival, werden de brandweermannen op hun beurt overgoten, maar nu met de vrolijke tonen van hun plaatselijke muziekvereniging. Bij de thuiskomst werden de mannen begroet door B. en W., die hen met het behaalde succes feliciteerden. Zuidzande Wielerkoers. Zaterdag j.l. had alhier een koers voor nieuwelingen plaats. Doordat de sterksten elkaar angstvallig bewaakten, liepen alle uitlooppogingen op niets uit. Tenslotte bleek v. d. Pluijm in de laat ste ronde nog over de beste reserves te beschikken en ging met een kleine voorsprong als eerste over de eind streep. De uitslag is 1 L. v. d. Pluijm, Dussen; 2 J. Heeren, Roosendaal; 3 A. Wuijts, Kruisland; 4 W. de Wit, Leur; 5 Th. v. Wijchen, Goes; 6 L. Schijvenaars, Oud-Gastel; 7 P. Rijnvos, Standdaarbuiten; 8 H. Lam- brigts, Etten; 9 J. Heeren, Sprundel; 10 Freijters, Fijnaart. het Septembernummer (50 pagina's) van Iedere maand weer een overvloed van tintelende Ideeën een frlase douche voor de knutselaar, modelbouwer en doe-zelf man 1 Dorpsstraat 10 - Breskens In vele verschillende effen kleuren, 100 pCt. wollen kamgaren, vanaf f26,50 enz. Oranjeplein Telefoon 130 Gevonden voorwerpen. Een paar herenschoenen, een kinder tasje, een kinderschoentje, een munt biljet van f i, Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. PREDIKBEURTEN Zondag 27 Sept. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom H. Doop St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch H. Avondmaal 6 uur, Ds. Wiebosch Dankzegging en zangdienst Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadaand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal H. Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Collecte Kinderzorg en Tot steun Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard H. Doop Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman H. Avondmaal Doopsgex. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Nijhuis, Gouda H. Avondmaal en dankzegging Te Bergen op Zoom in de Stich- ting „Vrederust" is heden zacht en kalm overleden, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, de heer Jacobus Adriaan BADEN, in de ouderdom van 78 jaar. FAMILIE BADEN en verdere Familie. Bergen op Zoom, 23 Sept. 1953. DE KLEREN maken de man maakt de vrouw Zorgt U daarom dat dit steeds verzorgt wordt door Beleefd aanbevelend, v. Telefoon 73 Het ligt in de bedoeling om ook deze winter weer een opleiding te organi seren voor het verkrijgen van het een heidsdiploma E. H. B. O. Zij, die aan deze opleiding wensen deel ie nemen, gelieven zich op te geven bij G. DE WEERDT, Ph. van Kleefstraat 41, Breskens vóór 30 September a.s. Aanvang der cursus eerste week van October. HEf BESTUUR. z. g. a. n. met kapokmatrasje te koop bij A. P. DE MUNCK, Julianastraat 26, Breskens. Door het zich steeds meer uitbreiden van ons ledental, zijn wij genoodzaakt geweest een nieuwe lesindeling te ma ken volgens de diverse leeftijdsgroepen, waarmee tevens zoveel mogelijk is re kening gehouden met het rooster van de jongens- en meisjesvereniging en de catechisaties. Ten gerieve van onze bestaande leden en eventuele dames, heren en kinderen, welke nog tot de vereniging willen toetreden, volgt hier onder het nieuwe lesrooster, wat in gaat in de week van 28 Sept.4 Oct. Tevens hebben wij, op verzoek van enkele dames, een apart lesuur inge voegd voor oudere, getrouwde dames, welke niet zozeer gymnastiek willen beoefenen om op uitvoeringen en de monstraties mee te doen, of om nog tot bepaalde prestaties te komen, doch dit slechts willen doen om fit te blij ven. Enkele dames hebben hiervoor reeds belangstelling getoond en zich opgegeven en wij hopen dat er meer dit goede voorbeeld zullen volgen. Wij verwachten deze dames dan ook gaarne op Dinsdagavond om 9 uur in het Jeugdgebouw aan de Achterweg. Te vens willen wij er nog even op wijzen, dat de minimumleeftijd voor kinderen om lid te kunnen worden 6 jaar is. Lesrooster Turnver. „D.I.O.," Breskens, ingaande 29 September 1953. (Wijzigingen voorbehouden). DINSDAG 4.305.30 u: Meisjes 1012 jaar 5.306.30 u Jongens 810 jaar 6.307.30 u: Jongens 1014 jaar 7.3°9,00 u Heren 16 jaar en ouder 9.0010.00 u: Dames-Senioren WOENSDAG 4.305.30 u Meisjes 810 jaar 5.306.30 u Meisjes 1214 jaar 6.307.30 u 7.308.30 u Meisjes 14—16 jaar 8.3010.00 u Dames 16 jaar en ouder ZATERDAG: 2.003.00 u Meisjes 68 jaar 3.004.00 u jongens 68 jaar Enkele uren zijn nog anders gewor den dan deze week aan de leden is medegedeeld. De ouders worden verzocht hun kinderen te sturen op de uren als hierboven vermeld.

De Schakel | 1953 | | pagina 3