DUIVENSPORT. Duiven-Mij. „Nog Sneller" te Breskene. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zondag j 1. Los 7.30 u. Aank. ie duif 9 u. 34 min. 26 sec., snelh. 1089 m. per min. 1 H. Oosterling. 2, 18, 21 L. v. d. Wege. 3, 20, 22 J. van Gijs. 4, 25, 36 Dierx-Hartog. 5, 9 I. de Jonge Az. 6, 28, 29, 30 J. Risseeuw. 7, 38 J. Wisse. 8 Faas Mz. 10, 19 Jn. v. d. Broecke. 11, 26 Verm.-Verd. 12, 16 Jn. Pleijte. 13 J. Vermeulen. 14 J. Carels. 15, 32 A. Boekhout. 17 J. Buize. 23 M. de Visser. 24, 34 en ie overduif W. Bruijnooge. 27 W. Klaaijsen Zn. 31 C. van Zeele. 33 P. Blaak man. 35 A. Haartsen. 37 Poppe. Kampioenschap 1953. Generaal I Jn. Faas 2049 punten 2 P. Buize 1532 3 Faas Mz. "34 4 Jn. v. Gijs 1020 1 duif I Jn. Faas 880 punten 2 L. v. d. Wege 618 3 Jn. Faas 598 4 A. Boekhout 566 5 J. Risseeuw 479 Twee aangewezen duiven 1 Jn. Faas 929 punten 2 P. Buize 9'9 it 3 Faas Mz. 655 4 P. v. d. Walle 584 5 A. Bondewel 539 Jonge duiven 1 J. Quaars-L. 334 punten 2 J. v. d. Broecke 29* 3 R, v. Quekelberghe 284 4 J. Klaasen *76 5 Versprille-K. 266 Duivenver. „Strijd in Vrede" te Groede. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zondag j.l. Los 7.30 u. Aank. ie duif 9 u. 34 min. 12 sec., snelheid 1049 m. per min. 1, 5 C. de Poorter. 2, 3, 4 Joh. v. d. Wege. 6, 10 J. van Haneghem. 7 en ie overduif Jac. Robijn. 8 J. Stokkerman. 9 H. v. d. Hemel. Plaatselijk Nieuws. Cadzand Paling vsr-sbd. Woensdagmorgen zagen enkele werklieden, welke aan de herstelwerk zaamheden nabij Cadzand-Haven werk zaam zijn, op het laag water iets blin ken en spartelen. De heer v- G., afkom stig uit Hoofdplaat, ging er op af en tot zijn grote verbazing vond hij daar een levende paling van abnormale af metingen, die zojuist ver-ebd was. Hij had een lengte van 1,55 meter, de omtrek achter de kop was 34 cm. en woog ruim 10 kg. Deze zeldzaamheid bracht ook in Hoofdplaat grote opschudding, tot groot vermaak van de vinder, die daar mee zijn spekkuip flink gevuld zag. Enige adspirant-baders, die zich eerst even gingen overtuigen van het zee monster, vonden het toch maar veiliger om hun plannen te laten varen, in de veronderstelling, dat het monster wel licht niet alleen zijn vacantie hier ter plaatse zou komen doorbrengen. Gsslaagda Wielerkoers. Onder grote belangstelling werd Za terdag j.l. de 2e ronde van Cadzand voor nieuwelingen verreden, ditmaal over een afstand van 80 km. Na tien km. liep v.d. Pluijm uit Dussen op het peloton vooruit, waarbij hij langzamer- Toen lachten ze beiden en togen aan het werk. In een wip was de wa gen opgekrikt en het wiel er af. Joop scharrelde intussen plakmateriaal op en toen de solutie op het lapje en de gescheurde band was gesmeerd, haalde hij een niet meer schone zakdoek te voorschijn en wiste zich het zweet af. Waarna hij op de treeplank ging zitten en eens rond keek. Voor hent lag een eindeloos schij nende betonweg, waarnv- J ito's snorde" c ver gen nen ke- p's a- ar j- ir hand meer terrein won. Na ongeveer half koers zette Wuijts uit Kruisland de achtervolging in en bereikte wel de koploper, doch moest hem door ver moeidheid weer laten gaan en viel te rug in het peloton, welke geen kans meer zag de koploper in te lopen. J. Heeren uit Roosendaal zette op zijn beurt nog een achtervolging in, welke hij beloond zag met een tweede plaats na v. d. Pluijm, die door zijn prachtig tempo-rijden de erepalm voor zich opeiste. De verdere uitslag luidt: 3 L. Schijvenaar, Oud Gastel. 4 J. Heeren, Sprundel. 5 A. Wuijts, Kruis land. 6 W. de V/it, Leur. 7 W. van As, Roosendaal. 8 R. van Wijchen, Goes. 9 P. Rijnvos, Standdaarbuiten. ro H. Lambrigt, Etten. 11 A. Murijn, Eede. 12 J. de Roo, Schore. 13 L. Traas, 's-Heerenhoek. 14 J. Thijs, Hoeven. 15 Th. de Koster, Yerseke. Oostburg Tentoonstelling In de Openb. Lagere School is een tentoonstelling geopend, genaamd „Lepels, vorken en messen", georgani seerd door de Stichting Onderwijsten toonstelling. Wethouder Geuze heette de leer krachten der verschillende scholen uit West Zeeuwsch-Vlaanderen, alsmede de heer J. Ammerlaan, vertegenwoor diger der Stichting, hartelijk welkom. De heer Ammerlaan wees er in zijn toespraak op dat met deze tentoon stelling niet wordt beoogd het maken van reclame, doch het wekken van belangstelling voor de industrie bij de jeugd. Afscheid. Zondagmorgen na de dienst is afscheid genomen van de kosteres der Ned. Herv. Kerk, te Oostburg, wed. H. Masclee. Ds. Fournier richtte zich in hartelijke bewoordingen tot de schei dende kosteres en zeide dat haar heen gaan een verlies betekende voor de Herv. Gemeente. Gedurende zestig jaar heeft de familie Masclee het koster schap uitgeoefend. De man en de schoonvader van mevr. Masclee waren eveneens koster. De heer H. J. van Kampen sprak namens kerkvoogdij en kerkeraad en bood mevr. Masclee een leuningstoel aan. Varksershsuvel. Op een gevaarlijk kruispunt, n.l. de KroonwijksingelVerlengde Noordwal te Oostburg, waar in korte tijd een paar ongevallen plaats hadden, is thans een vluchtheuvel gemaakt. Hopelijk zal dit een belangrijke verbetering zijn. Heille Concert. De muziekvereniging Apollo uit Sluis gaf een concert in Heille ter ge legenheid van de kermis aldaar. Retranchement Aanrijding. In deze gemeente deed zich aan de z.gn. „Oude Tol" een aanrijding voor tussen een Belgische personenauto en Met zijn handen in zijn zak, een melodietje fluitend, slenterde hij weer naar de weg en keek eens van de passerende auto s naar de schuur en vandaar weer naar hel verkeer. „Zeg," zei hij eensklaps tot zijn vriend, die nu het lapje op de binnen band plakte, „hier gaan we ons vesti gen. Hier is brood voor ons te ver dienen. En ook nog wel wat er op". Fred liet van verbazing de geplakte band haast uit zijn handen vallen. „Hier?" vroeg hij, hem niet geheel begrijpend. „Ja, antwoordde Joop rustig, „hier op deze plek, oftewel: in die schuur". Nog grotere verbazing bij de ander. „Zeg," zei hij, Joop enige tijd aankij kend, „je hebt bijgeval toch geen zon nesteek gekregen? Ga een beetje in de schaduw liggen". „Klets niet," antwoordde de aange sprokene korzelig, „heb jij hier ergens in het dorp een garage gezien?" „Waarom? Hoezo?" vroeg Fred nu.chter; „die band is al geplakt". (Wordt vervolgd). een bus van de S B.M. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Belgische auto tuimelde enkele malen om en kwam in een sloot terecht. De wagen werd ernstig beschadigd. De wegenwacht, die juist aankwam, leidde direct het drukke verkeer, dat door de aanrijding stagneerde in goede banen. De politie stelde een onderzoek in. Biervliet Geslaagd De heer A. de Krijger verwierf het diploma vakbekwaamheid voor bakker. Ongeval op het schoolplein. Het 10-jarig meisje R. de D. uit Biervliet kwam spelenderwijs op het schoolplein van de R.K. lagere school te vallen. Omdat haar arm zo'n pijn deed, stuurde de onderwijzer haar naar Dr. Hage, die na eerste hulp te hebben verleend het meisje naar het ziekenhuis te Oostburg bracht. Zij had haar arm gebroken. Vergadering Vrouwenbond. De N.V.V. vrouwenbond te Bier vliet vergaderde te Driewegen o.l.v. de voorzitster, mevr. M. S. Dijk. Na de gebruikelijke opening werd het winterwerk uitvoerig besproken. In samenwerking met de Huishoudelijke voorlichtingsdienst ten Plattelande zal in de o.l. school een naaicursus ge geven worden, die as. Dinsdag zal aanvangen. De cursus zal bestaan uit 24 lessen. Vervolgens werd besloten voor de kinderen, evenals vorig jaar, weer een St. Nicolaasfeest te organi seren en in samenwerking met de Agrarische Bedrijfsbond een uitvoering. Na de pauze, waarin verversingen gepresenteerd werden, sprak de voor zitster over het vluchtelingenprobleem in Duitsland, vooral in het kamp Mas- sen, naar aanleiding van een uitge bracht rapport door mevr. Mozer. Pas wanneer de ellende van anderen goed tot ons doordringt, beseften we, hoe goed en rustig wij het in Nederland hebben, aldus was de algemene con clusie der vrouwen, na afloop van het besprokene. Met gezamelijke zang werd de avond besloten. Ds. Wiebosch voor de radio. Donderdag 17 Sept. zal de Bier- vlietse predikant ds. H. C. P. M. Wie bosch voor de N.C.R.V. te beluisteren zijn. Ds. Wiebosch zal spreken in de rubriek lezen uit de bijbel. Aanrijding. Maandagmiddag omstreeks half twee kwam de vrachtwagen van de Fa. J. KI. uit Terneuzen vanuit de Singel te Biervliet gereden, op welk moment de heer Aug. de S., landbou wer te Biervliet vanuit de richting van de Markt op het kruispunt Noord straatSingel verscheen. Daar het ge noemde kruispunt zeer onoverzichtelijk is zag de heer de S. de auto vrij laat. Door krachtig te remmen en scherp de Singel op te willen draaien, trachtte hij een aanrijding te voorkomen, wat evenwel niet gelukte. Even nog raakte de tractor een hoekijzer van de bak, waardoor de tractor schade opliep. De chauffeur van de vrachtwagen treft geen schuld, aangezien deze ten op zichte van de S. van rechts kwam. Kermis aan de Kapitale Dam. Zaterdag en Zondag werd de jaarlijkse buurtkermis op de Kapitale Dam gehouden onder zeer gunstige weersomstandigheden, waardoor dan ook het bezoek overweldigend was. Gelijktijdig met deze kermis vond ook op de Wijk Pyramide (IJzendijke) de buurtkermis plaats. Zaterdagmiddag werd aldaar een palingschieting geor ganiseerd bij Arth. Bracke waaraan 60 schutters deelnamen. In totaal was de inzet van dit schuttersfestijn 18 kg. paling. Vele schutters hadden voor „moeder de vrouw" een zootje paling om de veelal late en luchtige thuis komst enigszins goed te maken. De hoogvogel werd geschoten door Cam. van Ecke, Bouchoute. Maurice Cort- vriendt verschalkte de eerste zijvogel. De tweede zij vogel werd niet gescho ten en derhalve verloot. Zondag vond in café „De Dam" eveneens een schieting plaats. Ditmaal namen 48 schutters hieraan deel. De hoogvogel en de eerste zij vogel wer den beide door August Jansen, Drie wegen gem. Biervliet, geschoten. De tweede zijvogel moest verloot worden. De heer Camiel Boerjan won de extra, uitgeloofde beker. Koers nieuwelingen. Beide genoemde kermisvierende buurtschappen organiseerden samen een aantrekkelijke koers voor nieuwe lingen, aan welke wedstrijd deelgeno men werd door 28 nieuwelingen. Er werden 21 ronden gereden over een afstand van in totaal 70 km. Dhr. A. Calon, Consul van de K.N.W.U. loste na een korte toespraak het startschot. De uitslag was als volgt 1. A. Wuijts, Kruisland2. Jos. Heeren; Roosendaal; 3. D. Frijters, Fijnaart; 4. C. Schijvenaar, Oud-Gastel; 5. P. Rijnvos, Standdaarbuiten 6. A. Bier booms, Stampersgat; 7. W. van As, Roosendaal8. J. de Roo, Schore 9, P. Jansen, Sluiskil10. P. van Est, FijnaartII. J. Dierkx, Retranchement. 12. A. van Meel, Bergen op Zoom; 13. A. van Meel, Heerle14. A. Murijn, Eede 15. E. Strooband, Bosch- kapelle. Voor do kankerbestrijding. De collecte voor het Wilhelmina- fonds voor Kankerbestrijding bracht te Biervliet en Driewegen tesamen f 114,70 op. Ongelukkigs val. -De aannemer W. M. uit de Beu- kelszstraat te Biervliet kwam Maandag morgen in zijn woning wat ongelukkig te vallen. Later constateerde dr. Hage een beenbreuk en vervoerde de man naar het St. Antonius ziekenhuis te Oostburg, waar hij werd opgenomen. Breskens Jeugddienst. Zondag a.s. zal in de maandelijkse streekjeugddienst, die om 4 uur in de Herv. Kerk zal plaats vinden, de nieuw benoemde wika R. Wasterval worden bevestigd, terwijl tevens afscheid zal worden genomen van de wika's mej. O. de Ronden en de heer M. van Vliet. Mej. O de Ronden heelt twee jaar als jeugdleidster in West Zeeuwsch-Vlaan deren gewerkt. De heer van Vliet was sedert Juli 1949 directeur van het jeugd- vormingscentrum „Hedenesse" te Cad zand. Door financiële moeilijkheden moest het werk worden ingekrompen. Wika Wasterval zal in het bijzonder belast worden met het jeugdwerk, doch in samenwerking met het bestuur van „Hedenesse" krijgt hij echter tevens ook een taak als vormingsleider. Zijn standplaats is Oostburg. Wanneer op „Hedenesse" conferenties e.d. worden gehouden verblijft hij op het vormingscentrum en is hij belast met de algemene leiding. Na afloop van de jeugddienst zal ieder die dit wenst in de gelegenheid zijn de scheidende wika's de hand te drukken en kennis te maken met de nieuwe wika. Wika R. Wasterval heeft 3 jaar ge werkt in Beverwijk waar hij speciaal belast was mek de jeugdzorg in de om geving van de Hoogovens. Voor de maand September staan als activiteiten van „Hedenesse" nog op het programmaeen week-end van jongeren uit Aagtekeike, onder leiding van Ds. Theunisse, een week-end van de Provinciale Hervormde Jeugdraad (sprekers Ds. Strating en wika Hiensch), een drietal vormir.gsdagen van de Zeeuwse Volkshogeschool en een week end van de jonge geheelonthouders uit geheel Zeeland. Oostburg Vergadering. De plattelandsvrouwenvereniging „Ce res" verga derde in hotel de Vuijst te Oostburg. De presidente, mevr. M. J. van Cruij ningen-Erasmus, sprak het openingswoord, waarna enkele huishou delijke zaken werden afgewikkeld. Mevr. v. d. Berg-Spanjaard gaf een aardige en interessante les over het moderne bloemschikken. Met wat pul letjes, potjes en een stukje ijzerdraad

De Schakel | 1953 | | pagina 2