RADIO Gebr.ROOKUS - ?r,Tol,6ï - Breskens V. VAN HOUTE i ll Bil Versprille's Kledingmagazijn Vulpen W V ij jfjp V 1 28 Delige cassettes Vele soorten Vlees en fijne Vleeswaren Slagerij DE JONGE, Mercuriusslraat, Breskens. Jongens en meisjes NI Gebr. VERDUIJN, Suikerwerkenfabriek, Breskens een verrekijker. 1 BRESKENS - OOSTBURG - GROEDE PIJNLOZE VOETBEHANDELING Stempelsen Deurplaatjes 2te knip,- m ttaailelian DAMES! gratis make up. de KAPPERS naast de kerk MEISJE Gebr. VERDUIJN, Suikerwerkenfabriek, Breskens Beloning: V. 5<, B. koekjes gebak. Bakkerij VERGOUWE, lel.172, Breskens km. De start zal zijn op de Kap. Dam, de finish op Pyramide. De course gaat gepaard met bijpassende feeste lijkheden als schietingen en dansen. Raadsvergadering. Voor het laatst in deze zittings periode vergaderde Biervliets raad in openbare zitting. Alle leden waren aanwezig. Zeer te betreuren was het commentaar van voorzitter Burge meester A. P. Kostense, op het schrij ven van G. S., dat zij geen goedkeu ring kon geven aan het raadsbesluit van Biervliet met betrekking tot het verstrekken van bouwcredieten aan her- bouwplichtigen. Door het verstrekken van deze credieten kon de gemeente op korte termijn enige verruiming van het nog steeds nijpende woonruimte tekort verkrijgen. De beslissing van G.S. heeft nu tot gevolg, dat het woonruimtevraagstuk nog lange tijd één van de problemen van de gemeente zal blijven; immers er is ook geen bouwvolume beschikbaar om als ge meente zelf nog een aantal woning wetwoningen te kunnen bouwen. Voor riolerings- en bestratingswerken zijn nu de definitieve bedragen wegens oorlogsschade vastgesteld, zo krijgt de gemeente naast het reeds ontvangen voorschot van f 8500,- nog f 3630,11. De aanvragen voor woningverbete ring, mogelijk gemaakt door het Ter- lingenfonds, van Th. van Waes en Wed. J. C. v. d. Hooft zijn door het Min. van Wederopbouw en Volkshuisvesting goedgekeurd. Het subsidieverzoek van de Bond voor Mobilisatie-invaliden a 1 cent per inwoner werd z.h.st. afgewezen. Teneinde de sympathie van het ge meentebestuur uit te drukken ver strekte de raad een bedrag van f 10,- voor de aankoop van ten medaille voor de tentoonstelling van de Mij. voor Ooft- en Tuinbouw, welke in Sept. te Groede gehouden zal worden. De Classicale Comm. Gezinszorg der Ned. Herv. Kerk in W. Z.-Vl. werkt met een exploitatie-tekort. Berekend naar het aantal verzorgingsdagen ver zocht deze commissie over het jaar '52 een bijdrage te willen verstrekken ad f 48,63 welk bedrag z.h.st. werd toe gekend. Te Biervliet zijn in 1952 31 dagen hulp verleend. Als gevolg van het verschijnen van de richtlijnen voor de definitieve uitke ring der vacantie-gratificatieregeling werd de reeds eerder voorlopig vast gestelde uitkering thans ook definitief geregeld. Ook de regeling tegemoet koming in de ziektekosten van het gem. personeel werd voor 1953 vastgesteld. De gehuwden krijgen per jaar f 60.-, de ongehuwden f 30,-. De eindwijziging begroting 1952 kon de raad worden vooorgelegd, welke deze dan ook z h.st. goedkeurde. Na de aangebrachte wijzigingen bedroeg de post onvoorzien f 617,56. Ook onder ging de begroting 1953 enkele wijzi gingen. De totale uitgaven voor het nieuwe gemeentehuis welke thans op de kap.dienst werden gebtacht, werden geraamd op f 90 000,- voor de bouw en f 22.000,- voor de inrichting. De gewone dienst heeft thans een post onvoorzien van f 2665,18; deze post werd verlaagd met f 4124,52. Dhr. A. J. van Hoeve vindt het kruispunt Verlengde Molendijk-Noord- straat nogal gevaarlijk, de automobi listen nemen de bocht te kort. Spr, zag gaarne de veiligheid van het ver keer verhoogd door in de bocht een witte streep aan te brengen. B. en W. zullen deze zaak aanpakken, aldus de voorzitter. Voorts meent dhr. v. Hoeve, dat de muziekvereniging te weinig con certen geeft. Zelfs op verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis wordt niet geconcerteerd. Spr. vindt, dat, gezien de gemeente de muziek vereniging een flinke subsidie geeft, de muziekvereniging wel iets voor de ge meenschap terug mag doen. Dhr. I. G. de Lijzer dringt aan op verbetering der daken van de nood woningen aan de Schoollaan, daar deze vrij veel doorregenen. Aan het slot van de vergadering herinnert de voorzitter er aan, dat de heer de Lijzer (P.v.d.A.) niet in de nieuwe raad terugkeert. Het is spr. een behoefte hem te danken voor het geen deze voor de gemeente heeft hel pen tot stand brengen; vooral dankte de voorz. hem voor de prettige samen werking. Hij is sinds Febr. 1948 raads lid geweest. Dhr. de Lijzer dankte de voorz. voor de vriendelijke woorden. Bij t verlovingsfeest voldoet een CASSETTE A\v\q-T-"W\ 1 vana{ (L 44_50 o.a.: Gestoomde Tong Gestoomde Lever Cornedbeef Gekookte Metworst 6 5 et. p. half pond Gerookte Boterhamworst 35 et. p. 100 gram, enz. Oostburg Weer bij de prijzen. Zondag en Maandag waren er op de Vlaamse Kermis te Cleyt (Maldeghem) twee zangwedstrijden. Vooral Zondag was het een monster-zangcrochet, ge tuige de grote prijzen. Geen wonder dat vele .sterren" van radio-Kortrijk er op afkwamen. Als enigste Neder lander nam Pierre Leenhouts uit Oost burg deel. Een eervolle 1 Oe prijs sleepte hij in de wacht. Later gaf hij nog een nummer op zijn mondorgel, tesamen met de bekende radio artist Johny Steggerda aan de piano, dat veel bijval oogstte Maandag zong Pierre de 6e prijs. Wielerwedstrijd Hoewel het weer zich minder gunstig liet aanzien, waren Zaterdag heel wat sportliefhebbers getuige van een aantrekkelijke wielerwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen. Borremans uit Hoogerheide was de grote animator. Toen een achttal ren ners een ontvluchtingspoging begonnen drukte Borremans het peloton, zodat de vluchters een ruime voorsprong ver kregen. Toen ontsnapte hij ook uit het peloton en wist weldra bij de leiders aansluiting te krijgen, die het tempo zo hoog opvoerden, dat het peloton gedubbeld werd. Daarna gingen Borre mans en Van der Lijke er van door, maar laatstgenoemde kon het tempo niet volhouden. Toen er nog 12 ronden te rijden waren Het Van Sluijs het pe loton in de steek en nam spoedig een flinke voorsprong. Alleen Borremans kon de Vlissinger nog bedreigen, maar v. Sluijs hield stand en won zijn eerste koers bij de amateurs. De verdere uitslag was 2 A. Borremans, Hoogerheide; 3 C. Verstraeten, Breda; 4 R. Verplaetse, St. Laureijns; 5 J. Westdorp, 's-Heeren- hoek (ie nieuweling); 6 P. v. d. Lijke, Groede; 7 W. de Wit, Leur (nieuwe ling); 8 C. Schrauwen, Ossendrecht; 9 M. Verhelst, Axel; 10 W. Heeren, St. Willebrord. Sluis Extra collecte. De extra collecte voor het Prot. Int. Thuisfront heeft in de Ned. Herv. Kerk alhier f 34,20 opgebracht GEVRAAGD VER LOR ENin de duinen te Breskens Terug te bezorgen Bureau v. d. blad. Op Vrijdag 4 September D.V. hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders A, VERDUIJN en P. N. VERDUIJN-Vergouwe hun 40-iarige Echtvereniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Breskens, Emmastraat 3. Mgy Wil de persoon, die mijn fiets tijdens de feestdagen van de haven heeft medegenomen, deze in zijn eigen belang, zo spoedig mogelijk terug bezorgen bij P. ERASMUS, Oesterput, Breskens. iedere Woensdag van 10 lot 5.30 uur, in 't Groene Kruisgebouw ie BRESKENS Mevrouw A. SIBBES, pédicure. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens PREDIKBEURTEN Gevonden voorwerpen. i bankbiljet van f 10,-; I kap van dames- regelmantel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Zondag 30 Aug. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Collecte Zuiderzeefonds Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10,30 uur, Ds. van der Bank Groede, 9,30 uur, Ds. van Wijck, Zonnemaire Collecte Generale Kas Hoofdplaat, 11 uur, Ds. Wiebosch Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Collecte voor „Rozenoord Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Anna ter Muiden, 11,05 uur, Ds. Groenveld H. Avondmaal 11 uur, Cand. M. J. Beukenhorst, Brussel 4 uur, Wika van Vliet Jeugddienst Waterlandkerkje, 9 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10,30 uur, Ds. Bergsma Zuidzande, 11 uur, Ds. Groenveld Doopsger. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Geen opgave. Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. G. van Til, Middelburg vangen weer aan op 1 September. Nieuwe leerlingen kunnen zich nog opgeven. fatileti-UalPiag-a, Hoofdlerares, Dorpsstraat 14, Breskens, Telef. 64. De datum voor onze schoonheids specialiste is 1 September a.s. Bespreek tijdig voor een Beleefd aanbevelend, Telefoon 73. GEVRAAGD: voor kantoor. een kist Déko Limonade voor de gene die bonboek 18651 tot en met 18700 van Déko, terugbezorgt bij Café Slijterij BRIL. Vermoedelijk ver loren in het Noodplan te Breskens. Blauwe Werkbroeken Grijze Werkbroeken Manchester Werkbroeken Blauwe Overalls Grijze Overalls Witte Overalls Khakie Overalls Blauwe Voorschoten Blauwe Werkjassen Grijze Werkjassen Khakie Werkjassen Witte Slagers- en Bakkersjassen Alles op het gebied van Vak- en Bedrijfskleding Oranjepl., Breskens, Tel. 130 We zijn weer ruim gesorteerd in: en Smoor de Hulster, Breskens

De Schakel | 1953 | | pagina 3