UW WASMACHINE! V. K. B. De Zeeuwse Reisgids Firma Schippers Nauia BLUM's confectiebedrijf Breskens Prijs f 197,50 Compleet met wringer f240, Het juiste adres Kleding en Herenmodes aank. machinestiksters en leerlingen, jongeman (tot 18 jaar) als leerling-perser administratieve hulp bij de schoolarts 2 schildersknechts Firma Smoor de Holster - Breskens In 1917 terug in Amsterdam, werd Nienhuis benoemd tot leraar in de ceramiek-klajse aan de Quellinusschool, hij zette zijn cerami che arbeid voort in de richting, welke hij in Duitsland was opgegaan. Is werkzaam in eigen atelier in Amsterdam. Draaibrug Jubileum. Gisteren vierde de heer M. Dierkx het feit, dat hij 25 jaar in dienst was bij de S.B.M. De directie bood hem een aandenken aan en vele vrienden toonden blijken van belangstelling aan deze populaire bus-chauffeur. Sluis Geslaagd. Bij het te Amersfoort gehouden examen voor het politiediploma, slaagde de wachtmeester der Rijkspolitie, de heer T. Jansen te Sluis. Aardenburg Vergadering. Het comité „Excursie ouden van dagen" hield een vergadering in het gemeentehuis. Besloten werd op 9 Juli a.s. een rijtoer met de ouden van dagen boven de 70 jaar te organiseren. Oostburg Avondvierdaagse. De avondvierdaagse, welke Zaterdag avond in een triomftocht eindigde, is een waar succes geworden. Woensdag avond verschenen 88 deelnemers(sters) aan de start voor de eerste tocht van 15 km. Slechts 2 deelnemers vielen uit. Er is prima gelopen en de geest was uitstekend. Zaterdagavond werden de deelnemers door de Oostburgse Harmonie nabij de gasfabriek opgewacht en rond half acht trok de gehele stoet, waarbij ook de deelnemers aan de schoolwandel- tocht, onder opgewekte marsmuziek naar het gemeentelijk sportterrein, waar do insignes uitgereikt zouden worden. De heer H. Lastdrager, voorzitter van de Oostburgse sportcommissie, sprak de deelnemers aan de avondvierdaagse en de schoolwandeltocht hartelijk toe. Spreker begon met een felicitatie aan de vierdaagse lopers, met hun succes. Immers, het is geen kleinigheid zo'n tocht te volbrengen na beëindiging van het dagelijkse werk. Van de 88 deel nemers hebben twee het einde niet kunnen halen. Een bijzonder woord van lof en gelukwens richtte de heer Lastdrager tot het echtpaar van den Bos (Frans is 62 en zijn vrouw 57 jr.), voor de prestatie, die zij op hun leef tijd leverden door de avondvierdaagse tot een goed einde te brengen (drie avonden van 15 km. en de laatste avond 20 km.). Mevr. v. d. Bos zelfs voor de tweede maal. Alvorens tot de uitreiking van de insignes over te gaan, wees de heer Lastdrager er op, dat, als men achter de schermen had kunnen kijken, men geschrokken zou zijn van de geweldige organisatie, die met een avondvier daagse gepaard gaat. Allen hebben hun vrije tijd belangeloos beschikbaar gesteld. De jury, die de deelnemers aan de schoolwandeltocht heeft moeten beoor delen, heeft het ditmaal dubbel moei lijk gehad, maar zij heeft haar taak voortreffelijk uitgevoerd, zo, dat spreker dadelijk weer een beroep deed op de heren van de jury, het volgende jaar weer op hen te mogen rekenen. Een bijzonder dankwoord richtte de heer Lastdrager tot de heer Visser van de Oude Haven, die het toezicht op de deelnemertjes van de openb. lagere school te Waterlandkerkje, die wegens ziekte van hun onderwijzeres, niet mee zouden kunnen doen, op zich heeft genomen. Voorwaar een lofwaardig initiatief. Allereerst reikte de heer Lastdrager de schooldiploma's en de individuele diploma's aan de betrokken onderwij zers uit voor de 10 km. lange school wandeltocht. De openb. lagere school te Cadzand won de eerste prijs met 117V2 punt en kreeg een fraaie medaille, terwijl de wisselbeker een jaar in het bezit van de school mag blijven. De tweede prijs, eveneens een fraaie me daille, ging naar de Chr. Nationale school te Oostburg met 114V2 punt en de derde prijs, eer. kleinere medaille, Was GRATIS proef met de BICO WASH Het verplicht U tot niets 1 jaar schriftelijke garantie. NIET GOED GELD TERUG I BRESKENS, telef. 165 - OOSTBURG, telef. 58 - GROEDE voor Uw Oranjeplein BRESKENS Telefoon 130 Dorpsstraat 48 Telefoon 200 kan nog plaatsen enige voor direct. Tevens reeds inschrijving van LEERLINGEN voor na de vacantie werd met 114 punten toegekend aan de openb. lagere school te Oostburg. De verdere deelnemende scholen aan de schoolwandeltocht waren o. 1. school Zuidzande, o.l. school Nieuw- vliet, o. 1. school Breskens, o. 1. school Groede en o. 1. school Waterlandkerkje. Hierna reikte de heer Lastdrager met een toepasselijk woord de insignes uit aan de deelnemers aan de avond vierdaagse. Als eerste kwamen aan de beurt diegenen, die voor de 6e, 5e en 4e maal hadden meegelopen, n.l. de heer W. Bakker te Schoondijke en mej. Lena van Hal te Oostburg, 6e maalWilly Hoolhorst, 5e maalJaap Ocké, de heren Simpelaar en A. Ris- seeuw en mej. van de Rcepe, allen voor de 4e maal. Daarna volgden de overigen. Breskens Viscerijfesst. De voorbereidingen voor het open luchtspel op 15 Augustus a.s., ter ge legenheid van het visserijfeest, zijn nu in volle gang. Zo werden in een vorige week gehouden vergadering, waarop mevr. Van den Broecke-de Man een zeer duidelijk overzicht gaf van het spel, de diverse rollen toegewezen, alsmede een dames-comité benoemd dat de costuums zal verzorgen. Ook het bestuur van het visserij comité zit niet stil en is druk bezig met de organisatie van de feestelijk heden. Benoeming. Als boventallig onderwijzeres aan de openbare lagere school te Breskens is benoemd mej. M. van Gijzen te Vlissingen. Benoeming. Tot hoofd van de openbare lagere school te Wilsum (O.) is benoemd de heer J. van der Does, thans onder wijzer te Breskens. Wielerkoers. Voor de morgen, Zaterdag 4 Juli te Breskens te houden wielerkoers heb ben een 30-tal renners ingeschreven, w.o de beste amateurs zowel als nieuwelingen. De wedstrijd is zelfs in ternationaal, aangezien ook een 4-tal zeer goede Belgische amateurs aan de start zullen verschijnen. Gezien de vele goede renners en mooie prijzen zal het er morgenmid dag in Breskens hard toegaan. Wielerwedstrijden voor jongens. Gisteravond hadden, onder grote belangstelling, op het Oranjeplain te Breskens wielerwedstrijden voor jon gens plaats De eerste wedstrijd ging over 60 ronden voor jongens van 15 16 jaar. Er werd hard gereden, waar bij Pattist uit Retranchement en R. de Jonge te Breskens de sterksten bleken. De uitslag was1 Pattist, Retranche ment; 2 R. de Jonge, Breskens; 3 Sturm, Vlissingen en 4 v. d. Ameele, Nieuwvliet. Hierna volgde een wedstrijd voor jongens van 12—14 j»ar over 40 ron den, die door het groot aantal deel nemers de mooiste strijd te zien gaf. Vooral Tournois uit Groede en Vilijn uit Breskens bleken hier de beste rij ders te zijn. De uitslag was 1 P. Tournois, Groede; 2 B. Vilijn, Breskens; 3 P. Versprille, Breskens; 4 Fr. de Lange, Groede; 5 P. van Hee, Cadzand; 6 G. Rommers, Breskens; 7 M. Versprille, Breskens; 8 P. van Hee, Cadzand; 9 J. Faas, Groede; 10 J. Zeegers, Hoofdplaat; 11 J. Dobbelaere, IJzendijke; 12 J. Ie Brun, Breskens; 13 P. Jansen, Breskens. Voor beide wed strijden werden door het publiek veel premies beschikbaar gesteld. Uitstapje Ouden van dagen. Voor de tocht van de ouden van dagen van Breskens naar Rotter dam op 11 Juli a.s., is nogal wat lief hebberij. Zo zullen twee grote touring cars van de S.B.M. nodig zijn. De deelnemers van Nieuwe Sluis worden 's morgens om 6,30 uur afge haald, terwijl de overigen om 7 uur present moeten zijn aan de weegbrug op de Grote kade, bij rijwielhandel Cruson. De deelnemers behoeven geen eten mede te nemen. Hiervoor zorgt de Oranjevereniging. P.T.T. op reis Zondag j.l. werd door het ge zamenlijk P.T.T.-personeel uit West Z.-Vl. een tocht gemaakt met twee autobussen. De reis ging langs de Belgische en Franse kust tot Boulogne en door het Franse en Belgische bin nenland via Brugge terug. Het was een genoegelijke dag, waar bij Cape Gris Nez, de panorama's in het Noord-Franse heuvelland en de prachtige verlichting te Brugge buiten gewoon in de smaak vielen. De Commissie van Beheer van de Schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaande- ren roept vrouwelijke sollicitanten op voor de 1 September 1953 vrij komende betrekking van in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Jaarwedde volgens Rijksregeling. Sollicitaties op ongezegeld papier vóór 12 Juli in te zenden bij de Admini strateur van de Schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen, Burgemeester te Vogelwaarde. gevraagd. Schildersbedrijf Fa KEIjMEL Scheldestraat 3, Breskens. J. BRUIJNOOGE. Uitstapje. Het personeel van de N.V. W. Luteijn Zonen's fabriek van suiker werken te Breskens, maakte Zaterdag j.l. een uitstapje naar Spa en de water vallen van Coo. Jammer was, dat het bijna de gehele dag regende en deze reis dus letterlijk in het water viel. IJzendijke Geslaagd. De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer J. A. Tellier, slaagde te Amers foort voor het politiediploma. Eindexamens gymnasium Aan het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg slaagden voor het eindexamen-gymnasium Alpha mej. M. Eekhout te Breskens en mej. R. E. J. van Dijk te Schoondijke. Gevonden voorwerpen. Een paar schoenen. Een kinder-zonnebril. Inlichtingen Rijkspolitie te Groede. Een vulpen. Inlichtingen Rijkspolitie te Nieuwvliet. Zondagsdienst doktoren. Bresken», Groede, Schoondijke 5 Ju" 1953 Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2. Aardenburg, Oostburg: Dr. Loose, Oostburg. Zondagsdienst Centram Kraamzorg West Z.-Vl. 5 Juli 1953 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. PRfiDIKBffURTBN. Zondag 5 Juli Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch H. Doop Collecte kerkherstel Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Oskam, 's-Hertogenbosch Collecte kerkbouw te Spaarndam Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Zuiderzeefonds Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier H. Doop Retranchement, 7 uur, Ds. Groenveld St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Schoondijke, geen opgave Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop Collecte „Rozenoord" St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10,30 uur, Ds. Kuijlman Collecte Kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9 uur, Ds. Kuijlman Collecte Fonds noodl. kerken en personen Doopsges. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Geen opgave. Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, de heer Vingerling, Goes weer voorhanden

De Schakel | 1953 | | pagina 3