WASMACHINES BLEU's kledingmagazijn Firma SCHIPPERS i NADU Dames Vaderdag voor afbraak t KINDEREN vergeet ook vader niet! M. de Kraker - „ZEEUWSE BAZAR" - Breskens - Telef. 38 21 Juni VADERDAG Swan-dag Verrast vader met'n SWAN-ZAKDOEK Manchetknopen en dasspelden in doosjes Stropdassen, Sokken, Overhemden, enz. Ondergoed (verpakt) merk Ribconfort A.E.G. compleet met wringer f 398,-- Bico Wash f 197,50 S.A.M. f 400,- Gemeente Breskens Uw haar V. NI HOUIE l Zn., Breskens De kappers naast de kerk fieejf Leti andeïi, dan li yeuuw-n U J. J. BACK Dienstmeisje goed beklante Bakkerij Gemeente Breskens Gemeente Schoondijke. Woon-Winkelhuis Wij bieden U een prachtige collectie mooie en nuttige cadeaux aan voor Vader, o.a-: Kop en Schotel, Asbakken, Lectuurbakken, Lig stoelen, Vissioelen, Rooktafels, enz., enz. Komt U zonder enige verplichting eens kijken. prijzen vanaf f 0,95 tot f 1,35 per stuk BRESKENS GROEDE OOSTBURG -BRESKENS - GROEDE Het startschot zal om 2.30 uur ge lost worden door de Edelachtb. Heer Burgemeester mr. K. Hoekzema. De wedstrijd gaat over een afstand van no km. met een totaal aantal te rijden ronden van 120. De entree- prij» is zoals gewoonlijk; dit in tegen stelling met de geruchten die hier en daar de ronde doen, dat de entree een rijksdaalder zou bedragen. Ala de weersomstandigheden gunstig zijn, zal het voor Oostburg weer een overgetelijke dag worden en zal er voor de wielersportliefhebbers veel te genieten zijn. Wanneer wij de lijst nagaan van de reeds ingeschreven ren ners kan het haast niet anders of het wordt een interessante wedstrijd. Im mers met namen als Woutje Wagt- mans, onder zijn collega's l'avion ge noemd, Hans Dekkers, twee maal kam pioen van Nederland, Thijs Roks, de zwoeger bij uitstek, Suijkerbuijk, die in de ronde van Italié zo'n goed figuur heeft geslagen. Tevens zijn deze vier renners al aangewezen voor le Tour de France. Dan nog Henk Faanhof eens wereldkampioen van de amateurs, P. van As, de eeuwige tweede, Harm Smits en Cor Bakker, die Zondag j.l. tweede werden bij een koppeikoers te Oss over 100 km wat waarlijk geen slechte prestatie is, gezien de deel name van een aantal renners die hun sporen op het gebied van de wieler sport dubbel en dwars verdiend heb ben. Als buitenlanders zijn gecontrac teerd de Belgen A. Rijckaert en La- meijre. Twee renners die door hun grote strijdlust een wedstrijd aantrek kelijk weten te maken. Robert Claeijs, hier misschien voor velen nog een on bekende, maar onder zijn collega's een zeer gevreesde tegenstander. Verder nog Meckeirel, Hardy, Michiels en vele anderen. U ziet dus dat er voor de wielersportliefhebbers wel wat moois op deze middag te zien zal zijn. Als bijzonderheid aan deze wedstrijd zal er nog een pontiac-horloge, geschon ken door de heer P. Ouweneel, verre den worden over vier klassementen, t.w. de 30e, 60e, 90e en laatste ronde. Aangawazen als examinator. Opnieuw aangewezen als exami nator voor machineschrijven en steno grafie in diverse plaatsen, de heer M. A. Aaibregtse te Oostburg. Eindexamens. Aan het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg slaagden voor de afdeling H. B. S.-B P. Alderlieste, Oostburg; L. v. d. Beukei, Oostburg; Z. Lucieer, Aarden burg; A. Luteijn, Oostburg; D. Luteijn, Zuidzande; P. Risseeuw, Schoondijke; H. Slager, Aardenburg; A. Versprille, Bresken3. Afgewezen 2 candidaten. Afdeling H. B. S.-A W. de Jonge, Schoondijke; B Ris seeuw, Zuidzande; J. Vasseur, Cad- zand. Afgewezen 1. Schoolathletiek. Zaterdag j.l. hadden op het gemeente lijk sportterrein te Oostburg de jaarlijkse schoolathletiekwedstrijden plaats. Voor deze wedstrijden was er grote deelname. De jongens van de openbare U.L.O. behaalden de eerste prijs, evenzo ook de meisjes. Daar het de derde maal was, dat de jongens de eerste prijs wonnen, blijft de wisselbeker thans defi nitief in hun bezit, terwijl de meisjes het volgende jaar de thans gewonnen beker weer zullen moeten verdedigen. Nadat de heer H. Lastdrager een opwek kend woord had gesproken en op het belang van de athletiek voor lichaam en geest had gewezen, reikte burgemeester Mr, K. Hoek zema met een toepasselijk woord de diploma's uit. Alle eerste prijswinnaars kregen een fraaie medaille. De athletiekbond had voor deze wedstrijden f 50,— beschikbaar gesteld. Breskens Reis ouden ven dagen. Besloten is dit jaar met de ouden van dagen een uitstapje te maken naar Rotterdam en wel op Zaterdag 11 Juli a.s., waar o.a. een bezoek zal worden gebracht aan Blijdorp. De tocht zal gemaakt worden met autobussen van de S.B.M. Nadere bijzonderheden vol gen nog. Voor deelname aan deze tocht zie men de advertentie elders in dit blad. Da visssrijdag. De voorbereidingen voor het visserijfeest te Breskens op 15 Augus tus a.s., zijn in volle gang. Zo zal begin volgende week het comité weer bijeen komen om de verschillende taken te verdelen. Het openluchtspel, dat geheel be langeloos door mevr. van den Broecke- de Man uit Aardenburg is geschreven, belooft het evenement van het feest te worden. Zeer vele personen zullen hier aan medewerken. Ook zullen diverse muziekgezelschappen uitgenodigd wor den om het feest op te luisteren. Even eens zal een optocht van praalwagens worden samengesteld. Begin van brand. Dinsdagavond had in de keuken van mej. Wed. v. H., in het Noodplan te Breskens, een begin van brand plaats. De buurtbewoners wisten met een brandblusapparaat het brandje te blussen, zodat erger is voorkomen. Rsisvaraniging „Vrij en Blij" op etap. Zondag en Maandag heeft de reis- vereniging „Vrij en Blij" alhier per luxe touringcar van de S.B.M. haar jaarlijkse 2-daagse reis gemaakt naar de Belgische Ardennen, 's Morgens werd vertrokken via IJzendijke-Gent naar Hekelghem, waar een bezoek ge bracht werd aan de zandtapijten. Van daar vertrok men over Brussel, Leuven naar Luik, waar de Citadel bezocht werd, van waar men een prachtig uit zicht heeft over deze stad. Verder bracht men een bezoek aan de drie boompjes, een oude vesting, waarin nog militairen gelegen zijn. Hier lig gen pl.m. 400 Belgen begraven die in de laatste oorlog door de vijand ge fusilleerd zijn. Deze graven worden keurig onderhouden. Zelfs kan men de plaats bezichtigen, waar de mensen gevallen zijn. Ook de stad Luik werd bezichtigd, 's Middags vertrok men vandaar door het dal van de Ourthe en de Amblève naar Aywalle, waar overnacht zou worden, c Na aankomst in het hotel heeft men nog een wan deling gemaakt door de bergen naar de oude Ruïne de Amblève, welke zeer hoog gelegen is. '1 Avonds keer den allen zeer voldaan in hun hotel terug. De andere morgen werd een bezoek aan Remouchamps gebracht. Allereest werd door gereden tot Nonceveux, waar tussen de bergen een schitterende kleine waterval ontstaat. Langs smalle bergpaden en het oversteken van kleine rivierbeddingen kon men deze waterval bereiken, wat een pracht ge zicht was. Vervolgens bezocht men de plaats Remouchamps, waar een bezoek gebracht werd aan de Grot met het II80 m. lange riviertje gelegen op 180 m. onder de top van de berg en 't welk door de toeristen met kleine bootjes bevaren wordt. Velen maakten hier ook een bergtocht, 's Middags vertrok men vanuit Aywalle naar la Roche, schitterend gelegen in een dal aan de Ourthe. Hier werd ook een wandeltocht gemaakt naar een oude ruïne, waar men een prachtig uitzicht had over deze stad. Vervolgens reed men verder over Durly en Marche door mooie bergpassen naar Namen, waar de Citadel bezocht werd. Van daar naar Brussel waar vele beziens waardigheden werden bewonderd, o.a. de verlichting, 's Avonds 12 uur was men weer te Breskens gearriveerd. Het wa3 een zeer prachtige reis waarover allen zeer voldaan waren en reeds met verlangen wordt uitgezien naar het volgend jaar voor een reis naar Duitsland, langs de Rijn naar Keulen, Bonn, Köningswinter, enz. PREDIKBEURTEN Zondag 21 Juni Aardaaburg, 10,30 uur, Ds. van der Schoot, Brugge. Collecte voor Silo Biervliet, 9,30 uur, Ds. Wiebosch Collecte voor de kerkvoogdij. Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Qroedc, 9,30 uur, Ds. Boere Voorb. H. Avondmaal 4 uur, Ds. Groenveld, Jeugddienst Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte kerkewerk in België Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10,30 uur, Ds. Fournier Collecte Kompas-werk Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Collecte studiekas Veren. v. Vrijz. Herv. Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. van der Schoot Collecte voor Silo Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muidon, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 9 uur, Ds. Fournier Collecte Classicaal Kerkewerk IJzendiJke, 11 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Doopsgcz. Gom. Aardonburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6,15 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Ringnalda, Aardenburg nam. voorb. H. Avondmaal Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 21 Juni 1953 Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6. Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruijckere, Oostburg. Het hoofd van het gemeentebestuur te Breskens brengt ter openbare kennis, dat de Raad In zijn vergadering van 12 juni 1953 heeft bepaald, dat de vaststelling van een wederopbouwplan voor gronden, gelegen aan de Kijkuit, Dorpsstraat (ged.). Vogelenzang/WeIJk. manlaan, Scheldekade (ged.) en Papen- drecht (ged.), een en ander nader om schreven op de bestemmlngskaart, behorende bij het goedgekeurde weder opbouwplan, wordt voorbereid. 13 Juni 1953. Het hoofd ven het gemeentebestuur voornoemd, J. A. EEKHOUT. Is een kostbaar bezit. Laat het vakkundig verzorgen bij Telefoon 73 Fototoestellen Fotoalbums Fotoboeken Statieven Fototassen „CombY"tassen Electr. bel. meters Flitsapparaten Siormf oio's in lijst FOTOHANDEL Si. Jacobsstraai 27 - VLISSINGEN Telefoon 2336 Mevrouw v. d- MAAS, Dorpsstraat 85, Breskens, vraagt voor de middaguren. TE KOOP: wegens verandering. Spoedig te aan vaarden. Brieven nr. 439, bur. v. d. blad. TE KOOP: het thans nog in gebruik zijnde HOUTEN VISMIJNGEBOUW, staande op Haventerrein nabij de visserssteiger. Voorwaarden zijn a f 0,50 ter Gemeente-Secretarie verkrijgbaar. BIJ INSCHRIJVING TE KOOP: de voormalige Centrale Winkel te Schoondij'ke. Afmeting 25 x 12 x 3,70 M. Zeer geschikt voor industriehal. Direct te aanvaarden. Inlichtingen te verkrijgen en inschrij- vingsbiljeüen in ie leveren bij de Burge meester vóór of op 4 Juli 1953. Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede zat ten verzoeke van de heer S. H. MULDER, electrician te Groede, A 9, op VRIJDAG 3 JULI a.s., des n.m. 5 uur, in het café van de heer BEUN, aan de Markt te Groede, overgaan tot de veiling bij instel en toewijzing vanhet aan de Molenstraat A 9 te Groede, Sectie C no. 1705, groot 1.70 are. Aanvaarding vrij van huur bij betaling koopsom. Betaling koopsom 1 maand na toewijzing Betaling veilingskosten 8 dagen na toe wijzing. Lasten voor koper van 1 Juli 1953. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris.

De Schakel | 1953 | | pagina 3