Radeerwieltjes is Jacobs-v. Dixhoorn, Breskens JUS-v.É 1. [en ni Fin SMOOR X OF NUFSTFR Firma SMOOR i OF HULSTER II. De naastgelegen Schuur met Eif en Tuin, Dames 1 Tweka Heren- en Jongensshirts, Badcostuums, enz. Woonhuis de Regatta Tlatent dtcheUuutpen. Reparaties kunstgebitten Swaggers, Mantels, Mantelcostuums, Zomerjurken, Jersey deux pièces, Meisjes- en Jongenskleding, Sportkleding. Ernstig ongeval. Zaterdagmorgen te 9 uur heeft er op de in aanbouw zijnde graansilo van de Coöp. Aankoopvereniging aan de haven te Breskens, een ernstig be drijfsongeval plaats gehad, tengevolge waarvan één der werklieden direct is overleden en twee andere zwaar geword naar het ziekenhuis te Oostburg moes ten worden gebracht. Omstreeks bovengemeld uur waren een aantal werklieden bezig met het storten van beton, op een hoogte van ongeveer 16 a 18 meter, waarbij zij gebruik maakten van een ijzeren kip wagentje. Door tot nogtoe onbekende oorzaak is de stelling ingezakt, waar door drie werklieden naar beneden stortten. Spoedig bleek dat de 51-jarige P. G. Lambooij, afkomstig uit Eind hoven, aan zijn verwordingen was over leden, terwijl zijn 15-jarige zoon, P. J. C. Lambooij, zodanig wai gewond, dat men aanvankelijk voor zijn leven vreesde. Eveneens werd zwaar gewond de 32-jarige C. Dijkers, wonende te Terheijden. De Rijkspolitie, alsmede de doktoren Van der Maas en Osse- waarde, waren spoedig ter plaatse. In samenwerking met een ambtenaar van de Arbeidsinspectie wordt een uit gebreid onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval. De toestand van de twee zwaarge wonden is nog steeds zorgwekkend. Het stoffelijk overschot van de heer P. G. Lambooij is Woensdag j.l. op de R.K. begraafplaats te Eindhoven ter aarde besteld. De verslagenheid onder de arbeiders aan de silo-bouw was groot en aan vankelijk ging men Maandagmorgen met enige angst verder aan deze ge vaarlijke karwei. Opening zwembad. Zaterdag j.l. werd in tegenwoordig heid van de burgemeester, secretaris en gemeente-opzichter en het bestuur van de zwemvereniging „Scheldestroom", het door de watersnood vernielde en thans weer herbouwde zwembad, offi cieel geopend. De voorzitter, de heer E. Seuss, sprak woorden van dank tot de vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur voor de snelle wijze, waarop zij de herbouw van de badhokjes, enz. hebben aangepakt. Burgemeester Eekhout dankte voor deze woorden en sprak de hoop uit, dat het bad, dat reeds tweemaal werd vernield, voor een derde verwoesting zou mogen gespaard blijven. Hij wenste de zwemvereniging voor de toekomst het allerbeste toe. Vergadering Scheldestroom". Vrijdag j.l. hield de zwemver eniging „Scheldestroom" te Breskens in café „Centraal" een druk bezochte algemene vergadering. De voorzitter, de heer E. Seuss, heette allen hartelijk welkom, waarbij hij zijn voldoening uitsprak over de grote opkomst. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ie polo-zevental kampioen werd in de 2e klasse. Dit, aldus de secretaris, moet een opwekking voor de dames zijn om ook met een polo zevental aan de competitie deel te nemen. Ook op de lange afstand-zwem wedstrijden werden door enkele leden goede prestaties verricht. De heer Carels uitte in zijn verslag woorden van waardering voor de bad meester, de heer Heijdens, wegens de vele werkzaamheden door hem verricht en voor de heer Bondewel, die de leden trainde. Uit het verslag van de penningmees ter bleek dat de rekening over 1952 sloot met een flink nadelig saldo, doch de inmiddels gehouden bazar, die zeer goed geslaagd is, heeft dit tekort weg gewerkt. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren Adr. Versprille en H. van de Sande. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heren E. Seuss, M. van Meenen en I. de Hulster, werden bij acclamatie her kozen. De secretaris deelde vervolgens mede, dat de wedstrijdprogramma's voor het a.s. seizoen inmiddels zijn vastgesteld. De eerste wedstrijd wordt gehouden op 13 Juni a.s. in Sas van Gent. Voor Breskens zijn de d.d. 1 Aug. waterpolo-tournooi 22 Aug. club kampioenschappen en wedstrijden met Sluis en Aardenburg 29 Aug. zwem- competitiemiddag en Havenwedstrijd. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt, waarbij nog uitvoerig de training werd besproken. De voorzitter sloot hierna de ver gadering met een opwekkend woord tot de leden om ook nu weer bij de komende wedstrijden hun uiterste best te doen. Examens E H.B O. Voor het Eenheidsdiploma E.H.B.O. afgenomen door Dr. de Jong uit Oostburg resp. 21 en 28 Mei j 1. in het Wijkgebouw te Breskens, slaagden onderstaande candidaten: Op 21 Mei Heren: I. de Back, J. Krocké, A de Jonge, J. Kense, A. J. Provoost, D. van Sabben, G. de Weerdt, L. Maas, P. Goossen, J. Klaassen, J. H. Schiphorst, J. de Die, M. Barendse (herhalingscursus). Dames: E. Francke-Volmer, J. Bouterse- Hellendoorn, J. v. d. Heuvel, C. v. d. Sande, A. Schrier, M. Wijnen-Veldhuis, L. Goossen, N. Haartsen. Op 28 Mei Heren: G. Buijze, L. v. Oostenbrugge, E. Pieters, H. Ruisen, J. v. d. Lijcke, J. Reijn- hout, F. Verduijn, H. v. Melle, G. de Regt. Dames: R. v. d. Berge, R. Gillissen, I. Maas, N. de Winde, I. Jacobs, R. Jacobs, A. de Bliek, R. Daansen-Stokebrand, J. v. d. Hooft-Bliek, J. Ruisen-Vader, A. Leenhouts, J. Meijer, M. Provoost.de Jonge. Benoeming. In de vacature mej. J. Broodman is aan de Fröbelschool te Breskens benoemd mej. T. de Meijer te Breskens. Biervliet Ongeval. Mevr. E. van W.-de K. kwam bij haar werkzaamheden in hotel „De Vriendschap" alhier zo ongelukkig te vallen dat zij naar het St. Antonius- ziekenhuis te Oostburg moest worden vervoerd en opgenomen werd met een gebroken been. Waterlandkerkje Op rais. Met de Pinksterdagen heeft de jeugd vereniging een vierdaagse reis gemaakt. Eerst ging het naar Lunteren, waar in een kampeerboerderij werd overnacht. De volgende dagen werden enige plaat sen op de Veluwe bezocht, o.a. het Nationaal Park en de „Bedriegertjes" bij Rozendaal. 3e Pinksterdag werd op de thuisreis te Oisterwijk overnacht en vervolgens per fiets de reis beëindigd. Sint Anna ter Muiden 40-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van het echtpaar Van de Vijver bracht de muziekvereniging „Apollo" uit Sluis een serenade. Ook B. en W. kwamen hun gelukwensen aanbieden. De ingezetenen van Sint Anna boden een fraai geschenk aan. Tweedaagse reis van de Chr. Plattelandsvrouwenbond Door een 40-tal dames van de Christelijke Plattelandsvrouwenbond in West Zeeuwsch- Vlaanderen is een 2-daagse reis gemaakt. Dinsdagmorgen vertrok men met de boot van Breskens om vervolgens met een der mooie bussen van de S.B.M. naar Hilversum te rijden. Aan het sanatorium „De klokkenberg" te Breda werd op verzoek even gestopt en brachten een zestal dames een bezoek aan deze inrichting, waar een paar Breskense meisjes verpleegd worden. Vooraf was door een der reisgenoten het initiatief genomen om in de bus te collecteren, hetgeen een zo danige opbrengst gaf, dat men deze meisjes elk een volbeladen schaal met fruit kon aan bieden, hetgeen een ware verrassing was en dankbaar werd aanvaard. In Hilversum werd een bezoek gebracht aan de Studio, waar men het voorrecht had de kroningsplechtigheden te Londen via de televisie te kunnen volgen. Van hier vertrok men via Bilthoven-Soest- dijk en Amersfoort naar Birkhoven, waar werd overnacht. Woensdagmorgen ging het naar Delft, waar een gratis lunch werd aangeboden door de Rubberstichting. Via Rotterdam werd de thuis reis aanvaard en allen waren zeer voldaan over de aangename reis en uitstekende leiding. Gevonden voorwerpen. Een pet. Inlichtingen Rijkspolitie te Groede. Een schakelarmband, slagersmes en een ceintuur van een regenjas. Inlichtingen Rijkspolitie te Nieuw- vliet. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 7 Jun' 1953 Dr. Sorgedragcr, Groede, tel. 2. Aardenburg, Oostburg: Dr. Loose, Oostburg, Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 7 Juni 1953 Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Gemeente OOSTBURG over de maand Mei 1953. GEBOORTEN: 2, Theresia Andrea Marie, d. van A. E. J. Roedts en van M. M. de Martelaere te Aardenburg; 30-4 Pieter Jan, z. van A. J. Ooster- baan en van A. J. de Meij te Oost- burg; 5, Neeltje Cornelia, d. van P. Flikweert en van P. de Reus te Nieuwer - keik; 5, Christiana Juliana Virginie Maria, d. van E. F. Standaert en van A. C. Th. van Rie te Aardenburg; 13, Lucia Maria Augusta, d. van J. van Nispen en van C. R. Overmeire te IJzendijke; 15, Johanna Henrica Anna, d. van W. H H. de Leeuw en van J. P- A. Bol te Oostburg; 16, Adrianus Cornelis Pieternella, z. van C. J. Kwist- hout en van A. K. Robesin te Sluis; 20, Suzanna Greta, d. van J. v Houte en van C. J. Masclee te Cadzand: 25, Abraham Jacobus, z. van J. I. de Hullu en van J. C. Hoste te IJzen dijke; 28, ^/VilFrïed Franciscus, z. van M. J. de Vrieze en van C R. A. Heetesonne te Groede; 29, Wilhelmina Catharina, d. van M. J. van den Boom gaard en van P. E. Riemens te Oost burg; 28, Alwin Richard, z. van A. Focke en van M van Praag te Oost burg; 31, Cornelis Josephus, z. van A. Verdonk en van A. B. Ph. de Mil- liano te Oostburg. OVERLIJDEN5, Minna Maria Anna Barz, oud 70 j., wed. van F. C. A. Philips te Oostburg; 5, Johanna de Korte, oud 30 j., echtg. van A van Ooij te Oostburg; 13, Johannes Fran ciscus van Leeuwe, oud 77 j., echtg. van L. M. Dierick te Breskens; 22, Maria Louisa Tanghe, oud 88 j., wed. van P. van Hulle te Oostburg; 24. Maria Israël, oud 80 j. te Groede. HUWELIJKEN 7, Petrus Johannis van de Veire, oud 29 j. te Oostburg en Marie Louise Termont, oud 25 j. te Oostburg; 16, Paul Louis van den Kolk, oud 24 j. te 's-Gravenhage en Sophia Leontina Maria Hontelez, oud 21 j. te Oostburg; 20, Freddy Franciscus Maria Standaert, oud 22 j. te Middelburg (B.) en Maria Louisa Temmerman, oud 20 j. te Oostburg; 21Herman Charles Saeij, oud 22 j. te Waterlandkerkje en Elsa Maria van Belleghem, oud 24 j. te Oostburg f'SEDIKBEURTEW Zondag 7 Juni Aardeaburg, 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 11 uur, Ds. van Bork Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 11 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Eerw. Heer Heijboer van Zaamslag Oostburg, 10 uur, Ds. Kuin van Ouwerkerk Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 11 uur, Ds. Kuijlman Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Sluis, 9,30 uur, Ds. v. d. Schoot, Brugge Collecte voor „Silo" Si. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. v. d. Schoot, Brugge. Collecte voor „Silo" Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte voor de Kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Doopsgex. Gem. Aardenbuig 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede. 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6,15 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds Boon, St. Laurens voorhanden. Voor: Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede, zal op Maandag 8 Juni 1953, des nam. 17 (5) uur, in het Café van de heer P. BEUN, aan de Markt te Groede, ten verzoeke van de heer Christi- aan BRAKMANVerhage, wonende te Groede, verblijvende te Sluis, „Rozen- oord", overgaan tot de openbare ver koop bij instel en toewijzing van: met Schuurtje en Tuin, aan de Walenstraat A 144 te Groede, kadastraal bekend aldaar sectie C nr. 1451, groot 3,04 aren, alsmede een gedeelte tuin, groot ongeveer 80 c.a. van het kadastrale perceel Gemeente Groede, sectie C nummer 1640. kadastraal bekend Gemeente Groede, sectie C nummers 1451, 1764 en 1640, deels ter gezamenlijke grootte van onge veer 6,o8 aren. Vrij van huur te aanvaarden bij be taling koopsom. Betaling kooppenningen één maand na toewijzing. Betaling veilingskosten 8 dagen na toewijzing. Meerdere inlichtingen ten kantore van voornoemde Notaris. Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede zal ten verzoeke van de erven BOUWENS-van Peenen, over gaan in het café van de heer DUININCK aan de Scheldekade te Breskens op ZATERDAG 13 JUNI a.s. des n.m. 14,30 uur, tot de openbare verkoop van het aan de Julianastraat 29 te Breskens op en met de grond van het kadastrale perceel Gem. Breskens Sectie D no. 2469 groot 1,51 are. Te aanvaarden vrij van huur bij beta ling koopsom. Betaling koopsom 1 maand na toewij zing. Betaling veilingskosten 8 dagen na toewijzing. Lasten voor rekening koper vanaf 1 Juli 1953. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris VAN DEN HOEK. H.H. WINKELIERS! Voor het maken van prijs kaartjes een niet te vervangen hulpmiddel Geen penseel en verf meer. Het ideaal voor Ontwerpers, Architecten, Reclamebureaux, Winkeliers, enz. Prijs f 9,50 Sneller, beter en goedkoperDrogisterij D. A. CRINCE, Ph. van Kleefstraat 31, Breskens. In onze afdelingen Nog ruime keuze. Ook in voordelige prijzen.

De Schakel | 1953 | | pagina 3