Premiekeuringen voor Stieren en Vrouwelijk Fokvee in West Zeeuwsch-Vlaanderen ATHLETIEK Nationale prestaties verwacht te Oostburg. Zondagmiddag opent het district Zeeland van de KNAU te Oostburg het athletiek-baanseizoen op de sintel- baan. Wanneer de weersomstandighe den meewerken zullen de W. Zeeuws- Vlamingen op goede sport kunnen rekenen, aangezien diverse Zeeuwen in prima conditie zijn, zoals Zondag te Rotterdam is gebleken. Bij de jeugd komt Willy Cijsouw uit op de loop- en springnummers. Ongetwijfeld zal ze dit jaar opnieuw aan de Zeeuwse records gaan knabbe len. Vorig jaar verbeterde zij er acht. Verwacht mag worden dat haar record verbeteringen dit jaar op hoger niveau zullen liggen, n.l. de nationale records. Op de 80 m. meisjes nadert ze reeds het nationale niveau en het wachten is slechts op goed weer en een snelle baan. Ook hoog- en verspringen kan elke wedstrijd verrassingen brengen. In Rotterdam raakte ze op 1,51 m. op het nippertje de lat, wellicht zal ze te Oostburg deze hoogte wel halen. Bij de heren gaat de strijd van vorig jaar verder, de strijd tussen twee trai ningssystemen. Dobbelaere, de man van de crossen, die maar liefst de hele winter door zwoegt en zweet en hard heid aankweekt, tegen Bilius van de Zeeuwen, de man die verstek liet gaan in de zware crossen en het meer zoekt in specialisatie op het baanwerk. Dob belaere won de 3000 m. in Rotterdam terwijl Bilius daar op de 1500 m. goede derde werd. In Oostburg zullen ze elkaar treffen op de 800 m., het geen >ioor Bilius op het eerste gezicht gunstiger is, doch anderzijds zal de Schoondijkenaar proberen zich opnieuw naar de overwinning te vechten. Bij de jeugdnummers zullen velen uit Schoondijke en Oostburg uitkomen, zodat W. Z.-Vlaanderen zelf meer bij de wedstrijden betrokken wordt. De schoolsportwedstrijden, die nu 5 jaar bezig zijn, zullen hieraan niet vreemd zijn. Alles bij elkaar wacht Oostburg een fraaie athletiekdag, waarvoor ongetwij feld flinke belangstelling zal bestaan. DUIVENSPORT. Duiven-Mij. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Breutcil op Zondag j.l. Los 7 u. 10 min. Aankomst ie duif 10 u. 25 min. 37 sec., snelheid 1092 m. per min. I, 61 Faas Mz. 3, 39, 60, 64, 66, 82 J. Ris- seeuw. 3, 49, 51, 61, 88 Jn. van Gijs. 4 J. Vermeulen. 5 A. Hamelijnck. 6, 9, 13, 54, Verm.-Verd. 7, 30 Dierx-Hartog. 8, 24, 27 Faas-v. Opdorp. 10, 32 A. Boekhout. 11 J. Klaassen. 12, 20, 22, 25, 47 P. Buize. 14,73 L. v. d. Wege. 15 Jn. Faas. 16, 19, 26, 53 J. Buize. 17, 69 Dusarduijn. 18, 28, 46 E. Pieters. 21 L de Meester. 23, 81 Quaars-L. 29 M. Quaars. 3r, 43, 52, 78 Iz. Porreij. 33 J. Jansen. 34, 41 Versprille-H. 35, 71, 75 A. Bondewel. 36, 44 A. J. Verduijn. 37 d^Jonge- M. 38, 90 J. v. d. Broecke. 40, 45 J. Wisse. 42, 50, 85 P. v. d. Walle. 48, 67, 79 A. v. d. Voorde. 55, 80, 84 J. Jacobs. 56, 70 en ie overduil' J. Carels. 57, 59, 62 Th. de Smidt. 58, 86 Iz. Quaars. 63, 68, 76 J. Datthijn. 65, 91 A. Quaars. 72 M. de Visser. 74, 89 Jn. Woittiez. 83 Versprille-K. 87 W. Fenijn. 92 A. Haartsen. 93 H. Oosterling. „Nee, het wil nog niet erg met Willem. Een paar klanten heeft hij ge luid, allemaal kleine zaakjes. En dan af en toe zo'n pro deo-zaak voor de rechtbank in Utrecht. Er moet nog geld bij, Oer". „Och ja,'' zei Qer, „alle begin is moeilijk". De avond verliep verder gezellig. En de oudjes waren blij, dat Wijnandse een beetje over het verlies van zijn vrouw heen was. Toen hij tegen tie nen vertrok, drukte hij warm de han den van hen beiden en terwijl hij de hand van Oonnie in de zijne had, keek hij haar diep in de ogen en zei zacht: „Ik dank je wel voor het lied van de kinderen toen die dag Ze bloosde even en trok haar hand verlegen uit de zijne. Maar hij had geen woord gesproken over de zorg van zijn dochtertje. Na dit eerste bezoek volgden er meerdere en na een paar maanden ging er geen week voorbij, of hij ver toefde minstens twee avonden in de week bij de familie de Rooij. En wan neer Wijnandse zijn dochtertje op schoot Voorjaar 1953 Maandag 8 Juni. Schoondijke 8.30 uur. IJzendijke 10uur. Biervliet: 14uur. Woensdag 10 Juni. Zuidzande 8.uur. Aardenburg: 10uur. Oostburg: 14.30 uur. Donderdag 11 Juni. Nieuwvliet 8.30 uur. Cadzand 10.30 uur. Retranchement14.uur. In Oostburg, Biervliet en IJzendijke worden alleen stieren gekeurd. Stijging tegoed Nutsspaarbank te Oostburg Gedurende de maand April steeg het inleggers-kapitaal bij de Nutsspaar bank te Oostburg van f 1.111.622,38 tot f 1.177.497,89. Er werd ingelegd f 94.929,99 terugbetaald f 29.054,48. Er is meer ingelegd dan terugbetaald f 65.875,51. Het aantal rekeningen steeg van 1222 tot 1230. Nieuw uitge geven boekjes 14. FILMNIEUWS Het Luxor-Theater te Breskens brengt U Zondag a.s. de meest realistische weergave van de strijd in de Stille Zuidzee ,,lwo Jima". De film is gebaseerd op de werke- lijke slag om Iwo Jima en opgedragen aan de Amerikaanse Mariniers wier strijd een grote indruk heeft achterge laten in de gehele wereld. Met dank wordt naar deze film gekeken voor hun hulp en deelname Een film om niet te vergeten Plaatselijk Nieuws. Hoofdplaat Geslaagd festival. Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan der muziekvereniging „Oefening Baart Kunst," werd er Zondag j.l. een festival in deze gemeente gehouden, waartoe uitgenodigd waren om hun medewerking hieraan te verlenen de muziekverenigingen uitAsser.ede (Bel gië), Breskens, Schoondijke, Biervliet, Philippine en IJzendyke. Begunstigd door een voorjaarszonnetje werd om pl.m. 2 uur het feest ge opend met het maken van een muzi kale rondwandeling van alle deelne mende verenigingen door de met vlag gen versierde gemeente. Na afloop hiervan volgde de officiële ontvangst op het gemeentehuis van deputaties der aanwezige verenigingen, waar Burgemeester J. F. C. Temmer man een welkomstrede uitsprak, waar na de ere-wijn werd rondgediend. had, sprak hij niet. Meestal lag de kleine meid dan rustig om zich heen te kijken en als ze al eens haar hel derblauwe ogen naar hem richtte, dan verzachtten de trekken op zijn bleke gelaat en speelde er even een glimlach op. Dan keek hij naar de kleine be wegingen van de handjes en speelde met de vingertjes. Wat ziet hij in zijn kind? vroeg me vrouw de Rooij zich wel eens in stilte af. Zou het zijn vrouw zijn? Maar Wijnandse ^prak er niet over en nie mand durfde het te vragen. Langzaam, heel langzaam herkreeg Wijnandse zijn oude veerkracht Ge leidelijk aan nam hij de teugels van het bedrijf weer in handen, hetgeen wel moest, want het werd steeds druk ker en de werkzaamheden stapelden zich op. Bovendien bleven de moeilijk heden in het economische leven niet uit en door de oorlogsdreiging in de wereld werden verschillende dingen, voornamelijk papier en inkt, duurder. Vooral met papier had hij wel eens moeite om het gevraagde in grote hoe veelheden en op korte termijn te krijgen. (Wordt vervolgd) Hierna sprak de voorzitter der jubile rende vereniging, de heer Temmer man, die er op wees dat het 30 jaar geleden was, dat er een festival in Hoofdplaat was gehouden. Hij hoopte dat er weer geen 30 jaren zouden voorbijgaan, voor er een festival zou zijn. Verschillende afgevaardigden voer den hierna nog het woord. Vervolgens vingen de concerten aan op de twee versierde kiosken, n.l. aan het gemeentehuis en aan de haven, waarvoor in de beginne grote publieke belangstelling was, doch dat vermin derde naarmate het later op de mid dag kouder werd. Toch bleef de feest stemming tot laat in de avond voort duren en Hoofdplaat kan dan ook met voldoening op deze geslaagde dag terugzien. IJzendijke. Geslaagd. Na een opleiding door Dokter A. C. Rozemeijer slaagden te IJzendijke voor het E. H. B. O.-examen, dat werd af genomen door Dokter Schiltman uit Axel, de dames A. de Smet Cornelis en A. Cornelis. Oostburg Volleyball. De leerlingen var. het Brugse Atte- neum speelden een volleybal-wedstrijd tegen hun collega's van het Koningin Wilhelmina Lyceum. De laatste» won nen met 54. Medische sportkeuring. Verschillende vertegenwoordigers van diverse sportverenigingen kwamen te Oostburg in vergadering bijeen. Besloten werd tot oprichting van een bureau voor medische sportkeuring. In het bestuur werden benoemd de heren LI. P. de Jong, Oostburg, voor zitter L. C. v. d. Weel, Oostburg, secretaris-penningmeesterC. van de Velde, Biervliet, Ph. de Vuijst, Oost burg en F. A. Kolijn, Oostburg, leden. Men hoopt spoedig met de keuringen te kunnen beginnen. Geslaagd. Van het Instituut Aalbregtse te Oost burg zijn geslaagd voor het diploma machineschrijven 200 aanslagen per minuut de dames: E. Slager en O. Mar tens, beiden te Aardenburg en A. de Hullu te Oostburg. Voor het diploma stenografie met 130 lettergrepen per minuut: Mej. K. Ris- seeuw te Oostburg. Verlichting. De vijver rond het Eenhoornbeeld te Oostburg is een sprookje geworden. Sinds de jaardag van dc Koningin is deze vijver bijzonder verlicht, eerst met oranje en nu met oranje-rood wit blauwe lampjes. Het is een prachtig gezicht. Vergadering. De afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen Alg. Ned. Bond Gepension- neerden vergaderde j.l Maandag te Oostburg, onder voorzitterschap van de heer L. v. d. Vlugt. Als vertegenwoordiger van het hoofd bestuur sprak de heer G. de Noo, die een uiteenzetting gaf van het rap port Commissie van Poelje „de her ziening van de pensioenen". Een ogenblik stilte werd in acht genomen ter nagedichtenis aan hen die door de dood ontvielen in 1952. Begon de afdeling haar werkzaam heden 1 Jan. 1952 met 103 leden, eind 1952 waren er 132 aangeslotenen. De rekening van de penningmeester sloot met een batig saldo van f 69.48. De heer G. Pleijte, als lid van de kascommissie, bracht verslag uit over het nazien der bescheiden en naar aanleiding daarvan werd de penning meester décharge verleend. De vergadering besloot in principe dat het hoofdbestuur niet meer dan uit tien leden zal bestaan. Een huishoudelijk reglement werd vastgesteld, behoudens goedkeuring van het hoofdbestuur. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering te Utrecht werd aange wezen de heer L. v. d. Vlugt en als plaatsvervanger de heer J. Kole. In de kascommissie werden benoemd de heren G. Pleijte te Breskens, P. A. Leenhouts en J. W. Leenhouts, beiden te Schoondijke. Herkozen werd tot voorzitter de heer L. v. d. Vlugt. Verder werd nog gesproken over maandelijkse uitbetaling inplaats van driemaandelijkse. Nieuw Rijks-kantorengebouw. Deze week is het nieuwe Rijks- kantorengebouw aan het Ledelplein te Oostburg in gebruik genomen. Men vindt hierin het kantongerecht, de be lastingdienst, enz., terwijl binnenkort ook het arbeidsbureau er zal gevestigd worden. Nieuwe Boerenleenbank. Dinsdag j.h is het nieuwe ge bouw van de Coöperatieve Boeren leenbank te Oostburg officieel geopend. Na bijeengekomen te zijn in hotel de Vuijst begaf het gezelschap zich naar het met bloemstukken versierde kantoor der bank, waar de voorzitter, de heer J. Verhage uit Groede, een toespraak hield. Na het traditionele doorknippen van een lint, werd de erewijn rondgediend. Als eerste bood de inspecteur van de Centrale Bank, de heer G. Colen brander, zijn gelukwensen aan. De heer Verhage dankte architect en aannemers, waarna ook de oud kassier, de heer J. Risseeuw zijn ge lukwensen aanbood. Mede namens de aannemers dankte de architect, de heer I. de Groote uit Zuidzande het bestuur voor de onder vonden medewerking. Daar de voorzitter, de heer J. Ver hage uit Groede, zijn 40-jarig jubileum als bestuurslid vierde, richtte de kas sier, de heer J. de Voldere zich tot de jubilaris, en dankte hem voor al hetgeen hij in het belang van de boeren-organisaties heeft gedaan. Des middags werd dit heugelijke feit in intieme kring gevierd. Eede Geslaagd. De grenskommies Al. Ferket slaagde te 's-Gravenhage voor het examen belasting-assistent. Breskens Geslaagde Bazar De door de zwemvereniging „Schelde- stroom" te Breskens georganiseerde bazar op Vrijdag en Zaterdag j.l., kan zeer geslaagd genoemd worden. Beide dagen heerste er een gezellige drukte, waartoe zeer zeker de vele attracties die er waren niet weinig heb ben bijgedragen. De resultaten zijn dan ook zeer bevredigend, er is n.l. een bruto-bedrag binnengekomen van f 2000. Van de kleine verloting viel de pop- penkamer op no. 706, de schemerlamp op no. 36 en de big op no. 507. Het hoogste aantal punten bij het schieten behaalden1Iz. Verduijn, 2. C. v. d. Sande en 3. W. de Wilde, terwijl de uitslag van de sjoelcompetitie was: 1. J. v. d. Heuvel 108 punten, 2. Jan Leenhouts 101 punten, 3 M. v. Meenen, A. Wagenaar en P. de Mees ter, allen 100 punten. Voor de uitslag der grote verloting zie advertentie elders in dit blad. Op reis Op 14 en 15 Juni a.s. zal de reis- vereniging „Vrij en Blij'' een 2-daagse reis naar Remouchany in de Belgische Ardennen maken. Paard aangespoeld Aan de Oostdam alhier, is in de nacht van Dinsdag op Woensdag een paard aangespoeld. Autobotsing. Op het Spuiplein te Breskens kwam de auto van de heer J. van L. alhier, in botsing met de auto van de heer C. K. uit Krabbendijke. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor en liep het met enige mate riële schade af. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. Schoondijke Voetbalwedstrijden. Gisteren werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal uit West Z.-Vl. en een uit Oost Z.-Vl. De laatsten wonnen met 5o. Ook tussen de jeugdelftallen van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren werd een wedstrijd gespeeld die laatstgenoemden met 1o wonnen.

De Schakel | 1953 | | pagina 2