I Jacobs-v. Dixhoorn, Breskens GESCHENKEN DE ZEEUWSE BAZAR Uaok de a.ó. Sieeóidayeti I t I £et op ati^e Agent- bezorger(ster) J. DE MEESTER, Spuiplein 1, Breskens 10 MEI 10 MEI Voor MOEDERDAG P. HOOFTMAN, Tel. 132, Breskens Esso-gas een leerjongen Te huur te Groede bergruimte, Stadsschouwburg le Brugge Waterlandkerkje Geslaagd. De heer B. Volmer alhier, slaagde voor het schriftelijk examen gemeente administratie I. Retranchement Overgeplaatst. Met het oog op het drukke toeristen verkeer wordt de grenskommies J. Vielooye uit Roosendaal per i Mei a.s. overgeplaatst naar het Benelux- grenskantoor, alhier. Oostburg Vergadering bijenhouders. De Vereniging tot bevordering van de Bijenteelt in Nederland, afd. Oostburg, kwam Zaterdagmiddag in hotel „de Eenhoorn" te Oostburg in voorjaarsvergadering bijeen, onder voor zitterschap van dhr. A. Hoolhorst. Bij de aanvang der vergadering me moreerde de voorzitter de ramp die ons volk getroffen heeft; ook werden vele collega's imkers getroffen. Daar er in W. Z.-Vlaanderen geen schade aan de bijenstanden is geleden, wekte spr. de imkers op, een geldelijke bij drage te verstrekken, waardoor de ge troffen bijenhouders weer opnieuw kun nen beginnen. De Ned. Vereniging heeft een bijdrage toegezegd. Als af deling kunnen wij niets doen, aldus de voorzitter, wel elk lid afzonderlijk. De voorzitter zeide, dat de bijen standen in W. Z.-Vlaanderen zeer be vredigend zijn te noemen. Dit jaar zullen vele imkers overgaan tot het z.g. systeem Mommers met versterken der volken door middel van gemaakte kunstzwermen. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering in Utrecht werd dhr. G. P. H. Wijffels (Aardenburg) gekozen. Dhr. J. Schippers (Groede).werd plaats vervanger. Met betrekking tot de traditionele jaarlijkse reis van de afdeling werd besloten, het voorlopig te houden op een reis naar Herenthals (Belgie), al waar een bezoek gebracht kan worden aan een bijenstand. Als voorlopige reisdatum werd vastgesteld 27 Juni. Voorts werd besloten ter gelegen heid van de tentoonstelling van Ooft- en Tuinbouw, welke in September te Groede gehouden zal worden, uit te komen met een bijenstand, waarin o.m. honing, raathoning, was enz. tentoon gesteld zal worden. Tijdens de rondvraag wijst dhr. L. Jansen van Rosendaal uit Oostburg op het bespuitingsgevaar voor de bijen; dit betekent, naar het inzicht van spr., de dood voor de bijenhouderij. Het is nodig, dat de overheid regelen stelt voor de bespuiting, terwijl het er naar toe moet, dat dit spuiten alleen zal geschieden op advies van de Rijks- landbouwconsulent. De voorzitter was het roerend met de spreker eens. Vergadering Jagersvereniging. De Kon. Ned. Jagersvereniging afd. Oostburg, kwam Zaterdag j.l. in hotel Mabesoone te Oostburg, onder voorzitterschap van de heer G. Termote (Hoofdplaat) in vergadering bijeen. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de vereniging thans 89 leden telt. De penningmeester, de heer Ach. Buijck (Water landkerkje) bracht eveens verslag uit, dat een batig saldo aangaf van f 177,45. Periodiek traden af de heren G. Termote, voorzitter, HoofdplaatL. Cammaert, vice- voorzitter, Schoondijke en G. Hendrikse, sec retaris, IJzendijke. Alle aftredenden werden herkozen. Bij de ingekomen stukken bevond zich een ontwerp van de nieuwe jachtwet. Dit stuk lokte een levendige discussie uit. De voor zitter sprak de wens uit, dat de nieuwe jacht wet er spoedig zal komen, waarna het met de goede wil van de jagers er met de jacht wel beter zal kunnen gaan uitzien. De secretaris deelde mee, dat via de Ned. Jagersvereniging aan Ged. Staten ter goed keuring zal worden voorgelegd de jacht op patrijzen voor Zeeland te openen op 31 Aug., op hazen op 15 Oct. en eenden op 15 Juli, met dien verstande, dat de jacht elke dag open zal zijn tot een uur na zonsondergang. De heer Mabesoone (Sluis) wijst er op, dat er thans zeer veel kraaien en eksters zijn in West Z.-Vl. Spreker stelt voor elk lid een aantal vergiftigde eieren te verstrekken om deze vogels, die enorme schade aan de wild stand toebrengen, te verdelgen. De voorzitter meende meer effect te zullen hebben als de jachtopzieners de beschikking over een aantal dezer eieren kregen, zodat zij op aanwijzing van de jagers, daar waar nodig, eieren kun nen leggen. Aan de leden eieren verstrekken zou betekenen, dat een hoeveelheid ongebruikt zal blijven liggen. Voor de a.s. schieting op de kleiduif werd een financiële bijdrage toegezegd. Het is ten zeerste aan te bevelen om voor het nieuwe jachtseizoen, inplaats van de zgn. jachtvergunningen, door landeigenaren ver strekt, met deze eigenaren een zgn. jacht- pachtcontract aan te gaan. Hierdoor wordt een intensieve jacht op hetzelfde terrein voor komen. Immers, een jachtvergunning kan voor hetzelfde terrein aan meerdere jagers uitgegeven worden. Tijdens de rondvraag wijst de heer G. Doens op de grote schade, die aan de wild stand wordt veroorzaakt door het gebruik van paradion. Fancy-fair „Scheldestroom", Breskens 7c verantwoording P. v. d. H. te B. 1 kip. Mevr. E. te B. 3 kinderslabbetjes. W. K. te B. 2 lunchkaasjes. N. N. te B. 2 flessen slaolie, 1 beeld, 2 flessen limonade, 3 toiletiakjcs, 1 lap stof. Mevr. de H. 1 spiegeltje. N. N. 1 lunchkaasje, sier- keteltje, 2 blikjes leverpastei, 1 pond vet, 5 pakken wolvlok, 1 blikje thee, 3 stukjes toiletzeep, 1 pollepel. J. K. te B. 1 sierkleedje. H. B. te B. 1 zeep doosje. Mevr. de H. te B. 1 poppen- kamer. V. te B. 1 tulband. V. Ie B. te Voetbalwedstrijden op Hemelvaartsdag te Schoondijke. Op Hemelvaartsdag 14 Mei a.s. zal op het voetbalterrein van de v.v. „Schoondijke" te Schoondijke de traditionele wedstrijd plaats hebben tussen het West Zeeuws-Vlaamse elftal en het Oost Zeeuws-Vlaamse elftal, ditmaal voorafgegaan door een jeugdwedstrijd (spelers t/m 20 jaar) van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen tegen Walcheren. De samenstelling der elftallen is als volgt: Jeugdelftal Oost Zeeuwsch-Vlaanderen: R. Schelfhout (Corn. Boys) R. Claijssens (Corn. Boys) S. Smit L. Leunis (Corn. Boys) (Terneuzen) C. v. d. Berge R. v. d. Eeckhout R. Seghers (Axel) (Corn. Boys) (Clinge) Jeugdelftal Walcheren: J. Korff W. Beukert J. de Nooyer (Vlissingen) (Zeelandia) (Vlissingen) N. Baljeu P. Stroo (Zeelandia) (De Zeeuwen) J. de Waal R. Verhelst (Corn. Boys) H. de Gucht (Hulst) P. Peters (Axel) R. Mei (Rapenburg) (Vlissingen) Ch. de Nooyer C. de Gruiter (Vlissingen) (E.M M.) F. Blind (De Zeeuwen) B. Wijtenburg (De Zeeuwen) Scheidsrechter C. C. Driessens. Senioren West Zeeuwsch-Vlaanderen P. Baart (Vlissingen) J. Faas (Breskens) Th. de Ruijsscher (Hoofdplaat) A. de Koning C. Donze (Oostburg) (Breskens) Senioren Oost Zeeuwsch-Vlaanderen H. Overbeke J. Jonkman (Sluiskil) (Axel) L. Polfliet (Axel) W. Boone (Hulst) J. Provoost (Breskens) H. A. Fenijn (Breskens) I. Vercruijsse (Schoondijke) J. J. de Vlieger (Groede) C. Pijcke (Schoondijke) K. Hubregtse P. Vermeulen (IJzendijke) (Breskens) Hon. Neefs S. Jansen E. Sandrini (Hulst) (Terneuzen) (Terneuzen) W. Jansen J. Pijcke (Corn. Boys) (Terneuzen) Ch. Lauret (Terneuzen) L. Willaert (Clinge) Scheidsrechter D. Kooman. Reserves voor West Zeeuwsch-Vlaanderen: J. v. d. Sande (IJzendijke), doel; M. Wolfert (Groede), achterL. Cornelis (Hoofdplaat), achter J. Luteijn (Retranchement), midden; W. de Reu (Schoondijke), voorJ. Jacobs (Breskens), voor. Reserves voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen; E. de Danschutter, (Axel); J. Vervaet, (Steen); Frits Audenaerd, (Ria-W.)P. Eeman, (Rapenburg)L. v. Dorsselaar, (Hulst). hebben wij een grote sortering 01.mooie pullen, glazen vazen, glazen schalen, beeldjes, koppen en schotels, wandborden, klein koperwerk, naaidozen, spiegels, dozen zeep met Eau de Cologne, haarborstels, portemonnales, Sola-artlke- len, enz. Komt U eens binnen kijken M. DE KRAKER - Dorpsstraat - BRESKENS - Telefoon 38 hebben wij een grote sortering SWAGGERS MANTELCOSTUUMS MANTELS DEUX PIÈCES ZOMERJAPONNEN 9 TOPPERS, HOEDEN, Enz. #*7^5 B. 3 riemen, I slipover, 6 stropdassen. P. B. te B. ioo stukjes chocolade. C. te H. I 2,50. Mevr. P. te B. 1 schemer lamp. Wed. V. te B. 1 sierkleedje. S. te O. I doos damstenen. W. v. d. V. te B. 6 bonnen voor photo's. Du F. te B. 1 stel kuasens. D. te B. 1 schil derij, 3 stukjej zeep. F. H. te B. 1 taart. W. te B. 3 dozen hopjes, I doos bonbon», 16 rollen zuurtjes en 3 kg. suikerwerk. M. V. te B. I kussen. F. M. te B. 1 fles drank. F. de W. te B. 1 alpino, 5 paar sokjes. A. C. te H. 2 kippen. Fa v. P. en V. te B. f 1, W. K. te B. 1 doos pepermunt a 36 stuks. L. te B. 1 big. Schoolathletiak. Voor de vijfde maal achtereen zullen in Ooatburg op 13 Juni en 4 Juli a.s. schoolathletiek-wedstrijden worden gehouden. Op 4 Juli zullen bovendien enkele officiële athletieknummers worden inge last door het district Zeeland van de K.N.A.UD.T.C. Met grote blijdschap geven wij V kennis van de geboorte van een Dochter Magdalena Sara Pieternella Geertruida. P. DE JONGE. C. DE JONGE—Elfrink. SARIE. JOPIE. RINUS. Groede, 4 Mei 1953. PREDIKBEURTEN. Zondag io Mei Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bed. H. Doop 6,30 uur, Ds. de Jong, Scheveningen Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Bed. H. Doop Nieuwvlitt, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Bed. H. Doop Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Gezinsdienst Retranchement, ro uur, Ds. van Bork Extra collecte Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdagavond 7 uur, avondgebed St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Bed. H. Doop Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waïerlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gom. Aardonburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6,15 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. v. d. Schaaf, Vlissingen Hemelvaartsdag Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Wiebosch Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Eerw. Heer de Visser, Vlissingen Collecte Classicaal jeugdwerk Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Oostburg, 10 uur, Ds. Fournier Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Bergsma Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Schopenhauer. Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman geldig van 8 tot 16 Mei 250 gram koffie 183 ct. 1 blikje tomaten-puree met 5 Maggi-blokjes 45 ct. 500 gram patentbloem 26 ct. 250 gram pracht rozijnen 44 ct. 250 gram allerhande koekjes 57 ct. Alle soorten babbelaars 200 gram 39 ct. 250 gram van Houten's cacao 98 ct. 200 gram chocolade vlokken 39 ct. 1 blik haring in tomaten-saus 36 ct. 100 gram volvette kaas 28 ct. Castella, Palmolive en Cadum toiletzeep, 3 stuks van 96 nu 75 ct. Ruim toch die zwarte rommel op en koopt In de fles. Alles hier verkrijgbaar Bakkerij VERGOUWE, Breskens, vraagt gevraagd voor het dagelijks bezorgen van een ochtendblad In Breskens (voor zien van rijwiel). Brieven onder no. 4330 aan het bureau van dit blad. niet ongenegen eventueel te laten In richten voor werkplaats of autobox. Te bevragen onder nummer 433, bureau van dit blad. Maandag 11 Mei 19.30 u.: ROBERT EN BERTRAND met Jan Massink en John Vissers in de hoofdrollen.

De Schakel | 1953 | | pagina 3