BAZAR Bleus Kledingmagazijn Groede V. VAN HOUTE i Zn., Breskens Goedkoop Zwemvereniging „SCHELDESTROOM", BRESKENS op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Mei a.s. MUZIEK - STEMMING - SFEER! I! Rijkskweekschool voor Onderwij zers(essen) li, duwifccw-p. Permanent de kappers naast de kerk Reparaties kunstgebitten Stadsschouwburg le Brugge In het Gem. Verenigingsgebouw VELE ATTRACTIES VERZOEKPLATEN-PROGRAMMA a 10 cent. Iedere avond kleine verloting met mooie prijzen Zaterdag 9 Mel trekking van onze grote verloting. Opening Vrijdag 8 Mei, om 17 uur, door de EdelAchtb. Heer J. A. EEKHOUT, Burgemeester van Breskens. Dit mag U niet missen. Steunt de Zwemvereniging „Scheldestroom" Wij brengen U in HEREN-, JONGENS- en KINDERCONFECTIE steeds de nieuwste stoffen en modellen HEREN-GABARDINES voorradig in maten 44 tot 54 HEREN POPLINJASSEN in de nieuwste tinten Pracht collectie WOLLEN VESTEN, PULLOVERS, SOKKEN, HOEDEN EN PETTTEN POPLIN OVERHEMDEN m. vast boord (Sanfor) f 13,75; tot maat 44 met bijpassende zelfbinders SWAN herenzakdoeken in doosjes 3 stuks f 2,85 Voor MOEDERDAG doosjes 3 stuks f 1,50 UflF* Ruim gesorteerd in goede kwaliteit bedrijfskleding wijs en werd aan de directeur der school een boek aangeboden voor de bibliotheek, n.l. „De geschiedenis van de Belg. landbouw". De directeur, de heer v. Dijk, zeide bij het slot tot de geslaagden dat thans de grondslag is gelegd en dat ons land behoefte heeft aan zelfstandigen, de gemeenschap heeft daar recht op. Het einddiploma werd behaald door H. Mabesoone, Aardenburg; R. Cuele- naere, Biervliet; F. de Boer, 's-Gra- venhage; G. Buijsse, Groede; Dom. Jansen en M. de Jonge, Hoek; W. Temmerman, Hoofdplaat; G. de Badts Rz. en Jac. de Koeijer, Schoondijke; W. Remijn, Sluis; H. Mussche, Joh. de Smet, O. Waatjes en W. Wijffels, IJzendijke en Joh. Luteijn Az. te Zuidzande. Afgewezen geen. Bevorderd van de ie naar de 2e klasse: A. E. Cuelenaere, Aardenburg (Eede); J. Rossael, Aardenburg (St. Kruisj; R. J. de Croock, Breskens; P. Pladdet, Biervliet; C. J. Brakman, E. G. Buijsse, Ant. v. d. Hemel, A. J. Luteijn, J. A. de Smit en Joh. van 't Westeinde, Groede; Dom. Jansen, Hoek; Ant. Modde Az., Oostburg; A. van Iwaarden, Th. C. M. van de Vijver, Sluis en U. Kouijzer te IJzendijke. Afgewezen één. Na het officiële gedeelte had er nog een gezellig samenzijn plaats. Oostburg Streekmiddag L. J. G. Kring W. Zaeuwsch-Vlaandaren. De Landbouw Jongeren Gemeenschap „West Zeeuwsch-Vlaanderen" hieid Za terdag een ontwikkelingsmiddag in hotel de Eenhoorn alhier. Om ongeveer 5 uur opende de ge westelijke voorzitter, de heer J. Ver- cruijsse uit Schoondijke de druk be zochte bijeenkomst met een kort wel komstwoord. Spr. bracht de rampza lige dagen van begin Februari in her innering en heette de heer A. Doeleman uit Schouwen en Duiveland, de voor zitter van Zeeland, hartelijk welkom. Leden van de afdeling Zuidzande brachten er al spoedig een prettige stemming in door gezellige melodieën op de accordeon te spelen. De heer Spinnaaij, leraar te Middelburg, sprak vervolgens over het onderwerp: jeugd in de dorpsgemeenschap, waarop hij zeer uitgebreid inging. Na een korte pauze werd een de clamatiewedstrijd gehouden, beoor deeld door mevr. L. Scheen-Bleker. De ie prijs was voor mej. K. Risseeuw met het gedichtde Polder. De 2e prijs was voor dhr. J. de Bruijne uit Oostburg met het lied van de zee. Mej. Risseeuw kreeg een boekwerk, de heer de Bruijne bloemen. De dames C. van Hoeve en F. Risseeuw zongen op zeer verdienstelijke wijze enkele duetten met pianobegeleiding. De heer A. P. de Roo gaf vervol gens verslag van het deze winter ge houden toneelconcours, wat tot doel heeft de inhoud en de kwaliteit der feestavonden van de L. J. G. te ver beteren. De ie prijs was voor de af deling IJzendijke, die een zilveren lau wertak kregen voor deze prestatie. De afdeling Oostburg won de 2e prijs, terwijl de 3e prijs naar Zuidzande ging. Vervolgens werd de uitslag bekend gemaakt van de onderlinge dam- en biljartwedstrijden. Ook de cursus vee beoordeling en grasiandkeuringen en de diploma-uitreiking van de kader cursus werden bekend gemaakt. Het orkest van de afdeling IJzen dijke zorgde tussen de verschillende gedeeltes voor toepasselijke muziek. De algemeen voorzitter, A. Doele man uit Dreischor, sprak zijn grote dankbaarheid uit eens in een normale afdeling aanwezig te kunnen zijn en wekte de leden op trouw te zijn en hun normale afdeling te waarderen. De voorzitter, dhr. J. Vercruijsse, sprak het slotwoord. Koninklijke onderscheidingen in West Z.-Vlaanderen De Eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin toegekend in goud, aan P. C. C. Haverbeke te IJzendijke, presi dent van de Raad van Toezicht van de Boerenleenbank in brons, aan A. v. d. Navoy, Waterlandkerkje, land arbeider op het landbouwbedrijf van C. J. WijffelsA. de Poorter, Schoondijke, land arbeider op het landbouwbedrijf van L. C. C. Cammaertmej. K. Verhage, ontvangster van de Ned Herv. Kerk te Biervliet; W. Wesse- lius, Aardenburg, oud-kantonnier bij de Rijks waterstaat. Middelburg Aanmelding voor de nieuwe cursu=, schriftelijk of mondeling, liefst zo spoe dig mogelijk. Voor de le klassebezitters(ster») van een U.L.O. diploma ot diploma H.B.S. 3 jr. of daarmee gelijkgest.ld diploma. Voor de 3e klassebezitters(sters) van een einddiploma H.B.S. met 5 en 6-jr. cursus, van een gymnasium en van een inrichting met daarmee gelijkgesteld diploma. Zij, die nog examen moeten doen, moeten zich reeds voorlopig aanmelden. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Directeur A. DE JONGE Nooidstraat 29, Middelburg. Een oude zinspreuk, die nog steeds opgaat. Ook onze met en zonder machine Is met de grootste zorg samengesteld. Be|eefd aanbevelend, Telefoon 73 Sneller, beter en goedkoper! Drogisterij D A. CRINCE, Ph. van Kleefstraat 31, Breskens. Hoofdplaat Uitvoering. Zaterdag j.I. gaf de „Jeugdactie" in samenwerking met de „Jonge Kerk" van Schoondijke, een toneel- en muziek avond. Ds. Eijgendaal sprak het openingswoord en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de burgemees ter. Hierna werd een gevarieerd pro gramma vlot afgewerkt. Het was een zeer geslaagde avond, waarop de vereniging met voldoening kan terugzien. Ook de publieke belang stelling was zeer groot. Breskens Geslaagde uitvoering. In een zeer keurig versierde zaal gaven de Ambonezen in het woonoord „De haven" een zeer geslaagde uit voering, opgeluisterd door de bekende Zuid-Molukse band „Suara Maluku". De zaal was geheel gevuld met belangstellenden, naar schatting pl.m. 450. De heer Munster, voorzitter van de kanipraad, heette allen hartelijk wel kom en zeide dat het doel van deze avond was de viering van het drie-jarig bestaan van de Republiek der Zuid- Molukken. Hierna werd een minuut stilte in acht genomen voor de ge vallenen in Ambon. Het programma bevatte zang, muziek en dans en was tot in de puntjes ver zorgd. Ook het décor was af. Dat het gebodene bij de aanwezigen zeer in de smaak viel, bleak uit het daverend applaus dat na ieder optreden volgde. Na afloop was er nog gelegenheid voor een gezellig dansje. Opening Vrij Evang. Kerk. Zaterdagmiddag had de officiële opening plaats van de Vrij Evang. Kerk te Breskens. Het gebouw bevat 230 zitplaatsen, is eenvoudig ingericht, doch ziet er keurig uit. Ontwerper-architect was de heer Kammeijer te Heerde, uitvoerder architect I. J. de Groote te Zuidzande, aannemer de heer J. de Reu te Nieuw- vliet. Voor deze gelegenheid was op de kansel een microfoon geplaatst, waar door de oud-koster, de heer Jac. Bas ting, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, de gehele dienst thuis kon volgen. Na het zingen van Ps. 150 werd de kanselbijbel, het doopfond en het avondmaalstel door de kerkeraad over gedragen aan de plaatselijke predikant, Ds. Praas. Na nogmaals gezongen te hebben werd het gebouw door Ds. Praas als officieel geopend verklaard. Hierna sprak ouderling I. de Bruijne- van Melle uit Cadzand, die een over zicht gaf van de afgelopen jaren en de vele moeilijkheden, die aan de bouw zijn voorafgegaan. Hij bracht dank aan burgemeester Eekhout voor de wel willende medewerking, verleend ten opzichte van de herbouw der kerk. Ouderling van Wijck uit Breskens richtte zich speciaal tot de architecten en aannemer en sprak er zijn voldoe ning over uit, dat het gebouw zo goed was afgewerkt. Voorts bracht hij nog in herinnering de laatste Zondag vóór het bombardement en eindigde met de woorden van Psalm 91. Voor deze plechtigheid had Ds. Praas als tekst gekozen Matth. 6 10a. Nadat de Chr. zangvereniging „God is mijn lied" Psalm 116 had gezongen, ging Ds. van de Vrie van Cadzand voor in dankgebed. Voorts voerden nog het woord de heer C. Duvekot uit Goes, namens het comité van de Bond van Chr. Evang. Gemeenten in Nederland, vertegen woordigers van zustergemeenten en de heer A. Verduijn uit Breskens, die namens de plaatselijke verenigingen een knielbank aanbood. Burgemeester Eekhout sprak namens het gemeentebestuur. De architect, de heer I. J. de Groote en de aannemer, de heer J. de Reu, boden als geschenk een lamp aan, ter wijl de onderafdeling Goes van de Chr. Evang. Gemeente een envelop met inhoud overhandigde. De dienst werd besloten met het zingen van Psalm 68 10. Vrouwendag. Begunstigd door een zonnige voorjaarsdag kwamen op 29 April de Zeeuwse Vrouwen verenigingender Vrij Evangelische Gemeenten uit verschillende delen van Zeeland, in de nieuwe kerk te Breskens bijeen. Het was een fijne dag. Het programma werd op vlotte wijze afgewerkt. Alle afdelingen hebben aan het welslagen van de dag medegewerkt. In de pauze werd een verloting gehouden om de onkosten te dekken. Na de pauze werd door Mevrouw Eijgendaal- van Leeuwen uit Hoofdplaat een lezing ge houden over haar zendingswerk op Nieuw- Guinea, hetgeen met veel belangstelling werd beluisterd. De dag was eigenlijk veel te spoedig voorbij. Om vijf uur werd de samenkomst besloten. Het was voor de honderd vrouwen die bij een waren een genot om samen te zijn. God schonk hen met elkander een goede dag. Hem zij de eer! Uitvoering „D. I.O," Vrijdag en Zaterdag j.I. gaf de Turnvereniging „Door Inspanning Ont spanning" te Breskens een uitvoering in het gemeentelijk ontspanningsgebouw met medewerking van de accordeon club „Mirian". De voorzitter van de turnvereniging, de heer C. van de Kreeke, sprak beide avonden het openings- en slotwoord, waarbij hij zijn vreugde uitte over de grote belangstelling voor deze uitvoe ringen. Het zeer uitgebreide programma, achttien nummers, was rijk aan ver scheidenheid. Zo zagen we naast de kleuters en adspirant jongens en meisjes, ook de dames en heren aan het werk, alles prima verzorgd. Heel leuk was b.v. ter afwisseling het nummer „even- wichtsbalk" alsmede het „kabouter sprookje" door kleutcrmeisjes. Bij de dames viel het goede brugwerk, als mede de vrije en knotsoefenirigen op, terwijl de heren veel succes oogstten met hoog rek en brugwerk. De bij de verschillende nummers gebruikt ge kleurd licht, gaf een mooi effect. Het is een feit, dat „D. I. O." de laatste jaren een grote populariteit ge niet in de gemeente, wat niet alleen blijkt uit het grote aantal werkende leden, dat deze vereniging heeft, maar eerder zijn oorzaak vindt in de pres taties, die door de leden verricht wor den. „Mirian" zorgde door haar populaire muziek voor de juiste stemming bij het publiek en vooral bij de jeugd, die zich niet onbetuigd liet bij het horen van een bekend melodietje. Het zijn twee mooie avonden ge worden, waarop de turnvereniging met trots kan terugzien. Ook vooral de leidinggevende personen, de heer Din- gemanse met z'n staf van naaste mede werkers, verdienen hier zeker een pluim. Emmabloem-collecte. De Emmabloem-collecte heeft te Breskens opgebracht ruim f 175, Viering Koninginnedag. Ter gelegenheid van de jaardag van H.M. de Koningin, werden gistermorgen door de schoolkinderen van Breskens op het Spuiplein vaderlandse liederen gezongen. Na afloop werden zij door de Oranjevereniging getracteerd op chocolade en lolly's. 's Avonds had op het Oranjeplein een wielerkoers plaats voor jongens, wat veel volk op de been bracht. Het was een spannende wedstrijd, waarbij het publiek de jongens flink aanmoedigde door het schenken van premies. De uitslag was 1. M. Versprille; 2. W. de Smet; 3. F. de Lange 4. G. Rommers 5. P. Versprille6. P. Jansen 7. J. le Brun. Na afloop hiervan werd door de muziek vereniging en „Mirian" geconcerteerd op de muziektent. Zondagsdienst doktoren. 3 Mei 1953 Breskem, Groede, Schoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6. Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruijckere, Oostburg. Maandag 11 Mei 19.30 u.: ROBERT EN BERTRAND met Jan Massink en John Visser» in de hoofdrollen.

De Schakel | 1953 | | pagina 3