Gratis toegang Laiimbems Land- en tuinbouw burg; de heren P. Daansen, Z. Ris- zeeuw, J. du Bois, „Thalia," Breskens; mevr. Verburg, mej. A. M. de Block, mej. S. Verstraaten, „Thalia," Breskens. 2e afdeling ie prijs klasse A mej. A. Hoegen, Sluis; de heren F. v. Rosevelt, Schoondijke; P. van de Bussche, Sluis; P. Jansen en J. de Groote, Waterlandkerkje. ie prijs klasse B: mevr. F. Nagt- zaam en mevr. R. Ghijsels, Sluis; mej. B. de Gardeijn, Schoondijke; de heren M. Goedhals, Schoondijke; C. Nagt- zaam, Sluis. 2e prijs: mej I. Boutens, Sluis; mevr. J. Jansen, Waterlandkerkje; mevr. J. v. d. Bussche, Sluis; mej. M. de Feijter, Waterlandkerkje; mej. M. Sonnevijlle, Schoondijke; de heren P. Tollenaar, Waterlandkerkje, M. Leen- houts, J. Smoorenburg, A. van de Bussche en W. Blaeke, Sluis. Kleine rolJ. Buijze, Waterland kerkje. Hierna volgde een pauze, waarin een goed geslaagde verloting plaats had, waarna overgegaan werd tot de prijs uitreiking, waarbij burgemeester Ver- brugge de wissel- en herinneringsbeker met toepasselijke woorden overhan digde aan de voorzitter van de win nende vereniging in de ie afdeling, „Thalia" uit Breskens. Hetzelfde deed burgemeester Eekhout aan de voorzit ter van de winnende vereniging in de 2e afdeling, n.l. „Oranjebloem" uit Sluis. Mevrouw v. d. Broecke-de Man reikte de overige prijzen en diploma's met toepasselijke woorden uit. Regieprijzen kon zij dit jaar niet toekennen, omdat zij dan allemaal in aanmerking zouden komen, zo goed hebben allen hun best gedaan. Van de gelegenheid om schriftelijk vragen te stellen, werd een druk ge bruik gemaakt. Al deze vragen werden door het jurylid op duidelijke en af doende wijze beantwoord. Hierna sloot de voorzitter met toe passelijke woorden deze zeer geslaagde contactavond, waarbij hij namens de bond hartelijke woorden van dank sprak tot mevr. v. d. Broecke-de Man voor het vele en moeilijke werk door haar in dit seizoen verricht in het be lang van het amateurtoneel. Hij over handigde haar, onder daverend applaus, een blijvend aandenken, n.l. het mooie boekwerk „Een eeuw Nederlands Toneel," alsmede een abonnement op het maandblad „Het Toneel". Met nog een gezellig dansje werd de avond besloten. POSTERIJEN Telegrafische gelukwensen aan H.M. de Koningin. Met het oog op de beperkte open stelling van de P.T.T.-kantoren op de a.s. Koninginnedag, verdient het aan beveling om telegrammen aan H.M. de Koningin, met gelukwensen ter gele genheid van Haar jaardag, liefst vóór of op 29 April a.s. aan te bieden. Deze telegrammen worden dan ver zameld en op 30 April afgeleverd. en volg m'n eigen zin. Dat kunnen buitenstaanders toch niet begrijpen," zei hij raadselachtig. Miep liep naar huis, maar had daar geen rust. Typisch, dacht ze, toen ze weer op straat liep, dat ik het de laatste dagen in huis niet uit kan hou den. Hoe komt dat toch? Word ik ergens heen getrokken? Ze vatte het plan op naar mevrouw de Rooij te gaan. Misschien wist die raad te verschaffen. In de gezellige huiskamer aan de Singel zat deze met haar oudste doch ter te lezen. Joke was met haar ver loofde aan de wandel, terwijl Daan zich op zijn kamer met zijn postzegels zat te vermaken. De oude de Rooij deed gewoontegetrouw zijn middag dutje. Miep werd door de beide vrouwen verwelkomd en het viel haar op, dat Gonnie niet zo teruggetrokken was als gewoonlijk. Misschien begon ze zelf in te zien, dat de houding, die ze tot nu toe aangenomen had tegenover haar medemensen, toch niet de juiste was. Het kille, afstotende dat haar meestal als een pantserplaat scheen te omhullen, bestond niet meer.' Op har telijke wijze zette ze Miep in een ge makkelijke stoel, waarna ze een kopje thee voor haar inschonk. „Ik kom eigenlijk om raad," begon INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Zwemvereniging „Scheldestroom" Bresjiaanders Door de droevige omstandigheden van de ramp van 1 Februari zijn wij genoodzaakt geweest onze bazar enige tijd uit te stellen, doch ook wij moeten nu weer verder en mogen niet bij de pakken neer zitten. Gelooft U ook niet „Bressiaanders", dat het nu meer nodig is dan ooit te voren dat onze kinderen en wij zelf goed kunnen zwemmen Weet u, dat tijdens de ramp vele mensen verdronken zijn omdat ze niet konden zwemmen Dat was niet nodig geweest en dat mag ook nooit meer voorkomen. Hiervoor is het in de eerste plaats nodig dat ons zwembad, dat door de ramp totaal is verwoest weer hersteld wordt en dat we onze inventaris, die we geheel zijn kwijt geraakt, weer op nieuw aanschaffen. U kunt ons hierbij helpen. Hoe u moet helpen Wel, bezoekt op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Mei a.s. onze bazar in het gemeentelijk vereni- gingsgebouw en laat u dan zien, dat u er iets voor over heeft dat uw kin deren niet hetzelfde overkomt wat velen tijdens de ramp is overkomen. Er zijn vele attracties en schitterende prijzen. Om u even een voorbeeld te geven: rad van avontuur, schiettent, sjoelen, bussen gooien, grabbelton, verkooptent en vooral ook voor uw kinderen een echt postkantoor, ja, u kunt er zelfs gramofoonplaten op verzoek laten spelen. Tevens vindt Zaterdag 9 Mei de trekking van onze verloting plaats, waarvan u binnenkort de prijzen kunt bewonderen in de étalage van rijwiel handel Van Meenen, Mercuriusstraat, Breskens. Ook aan de inwendige mens hebben wij gedachtijs, frites en limonade. Ook dat kunt u er krijgen. Verder zal er iedere avond een kleine verloting zijn met prachtige prijzen. U ziet „Bressiaanders", dit wordt weer eens een gezellige bazar, met vele en prachtige prijzen. Mag „Scheldestroo'm" op u rekenen? Vergeet u niet, dat onze jeugd deze zomer moet kunnen zwemmen en zwem men moet kunnen leren, want dit is een deel van hun opvoeding en een in deze tijd zo hoog nodige ontspanning. Hebt u nog iets te missen voor onze bazar, u kunt het bezorgen bij één der navolgende dames, die het dames comité vormen van onze bazar Mevr. Eekhout-Kools; mevr. de Pree- I-eenhouts mevr. Woittiez-Tazelaar mevr. de Hullu-Carels mevr. Bouterse- Hellendoorn mevr. Koster-Haartsen mevr. de Vlieger-Wage mevr. Ornée- Hanse. Eén onzer ministers sprak laatst de volgende woorden „Een gelukkig land dat zwempakken moet invoeren". Laat de zwemvereniging „Schelde stroom" nu eens zeggen „Een ge lukkige vereniging die geholpen wordt door de gehele bevolking". Wij zullen dus afspreken „Tot ziens op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Mei a.s., in het verenigingsgebouw". Het bestuur. Miep, in haar thee roerend. En ze vertelde in het kort, wat ze met Wij- nandse besproken had. „Het kind kan daar niet blijven," besloot ze. „Het was een noodoplossing, toen ik het daarheen bracht, bedoeld voor enkele dagen. Volgens de kinderarts van het ziekenhuis is het meisje zo gezond als maar mogelijk is. Dus wat moet het er nog langer doen? Het ellendige blijft echter, dat Ger zijn dochtertje niet in huis wil hebben". „Jammer," meende mevrouw de Rooij. „Aagje zou anders best in staat zijn om het kleintje te verzorgen, daar van ben ik overtuigd. Ik weet, dat ze dol is op kinderen. Maar ja, als Ger dat niet wil Gonnie, die tot nu toe aan het ge sprek geen deel had genomen en eigenlijk een beetje verveeld zat te bladeren in de tijdschriften van een leesportefeuille, sloeg de map dicht en keek Miep peinzend aan. (Wordt vervolgd). WIELERSPORT Zondag j.l. werd te Kloosterzande een wielerwedstrijd gehouden voor amateurs en nieuwelingen, waaraan o.m. werd deelgenomen door P. v. d. Lijke en O. v. Quekelberghe uit Groede bij de amateurs en J. v. d. Ameele uit Nieuwvliet bij de nieuwelingen. Door de amateurs moest een afstand van 100 km. worden afgelegd en door de nieuwelingen 60 km. Reeds vanaf de eerste ronde werd er een geweldig tempo ingezet Het gevolg hiervan was dat bij de eerste doortocht, na 6 km., het gehele veld al in stukken lag. Ver schillende renners die toen achter lagen, w.o. ook O. van Quekelberghe en Oosthoek, die een te klein verzet had den, hebben de eersten niet meer ge zien. Na half koers had er zich een kopgroepje van drie renners gevormd w o. Ko van Nispen, Rien Verhelst en P. v. d. Lijke. Deze drie zetten er alles op, zodat ze op een zeker ogenblik een voorsprong van meer dan een minuut op de renners v. Osta en de Vos had den. Velen dachten toen al dat de slag gevallen was, maar drie ronden voor het einde werden Verhelst en v. d. Lijke - v. Nispen was toen reeds lang gelost - ingelopen door v. Osta en de Vos. Met z'n vieren gingen ze toen de laatste ronden in, doch in de voorlaat ste had v. d. Lijke het ongeluk dat zijn voorband er afliep, waardoor hij viel en een achterstand opliep die niet meer goed te maken was op die laatste kilo meters- Velen hadden graag gezien dat hij zijn kansen in die laatste ronden had kunnen verdedigen, daar hij nog niet al zijn kruit verschoten had. De uitslag bij de amateurs was als volgt: 1 J. van Osta. Fijnaart; 2 H de Vos, Den Haag; 3 R. Verhelst, Axel; 4 P. v. d. Lijke, Groede; 5 J. Maas, Roosendaal; 6 v. Glerum; 7 Vermast; 8 J. Rovers; 9 E. de Waal; 10 K v. Nispen. Bij de nieuwelingen meldde J. v. d. Ameele, na een goede wedstrijd gere den te hebben, zich met 9 man voor de eindsprint, die een 100 m. te vroeg door v. d. Ameele werd aangetrokken anders had hij zijn eerste bloemen naar Nieuwvliet meegenomen. Nu moest hij nog 5 renners laten passeren. De uit slag was: I C. Kepers; 2 W. Damen; 3 C. Hamelinck; 4 J. Westdorp; 5 Heren; 6 J. v. d. Ameele. Jammer was het, dat de jury niet onfeilbaar was, het geen aanleiding gaf tot enige incidenten bij de prijsuitreiking. Voetbal Programma voor Zondag 26 April OdioZeelandia; Nw. Borgvliet R.C.S.; De Zeeuwen—R.K.F.C.; Breskens Meto. Voor Zondag is er een klein pro^ gramma vastgesteld, maar het bevat toch enige interessante wedstrijden. Odio, dat enige jaren geleden nog de eerste viool speelde, heeft veel aan kracht ingeboet, maar toch kunnen ze Zeelandia wel verslaan. Voor Breskens is het te hopen, dat R.C.S. zijn morele plicht doet en Nw. Borgvliet nog vaster op de laatste plaats drukt. Het wordt trouwens eens tijd, dat met de traditie gebroken wordt, dat elk jaar een Zeeuwse club moet degraderen. De Zeeuwen krijgen aan R.K.F.C. een zware kluif, maar de bezoekers hebben beslist de beste kansen. Breskens, dat een zware depressie te boven schijnt te komen, zou goed werk doen door Meto te kloppen. We gaan dan Zondag ook optimistisch naar het voetbalveld in Groede. Een goed sportveld, waar geen paar^ den en koeien op grazen, schijnt alleen in Breskens tot de onmogelijkheden te behoren. Abe. F1LMNIEÜWS Luxor Theater te Breskens brengt U Zondag a.s. het eeuwige drama dat u diep ral aangrijpen „Verwoeste levens". Millioenen vrouwen op de ge hele wereld lijden aan een onbeant woorde liefde en zo vertolkt deze film alle gevoelens. Hoe zeer zij zich er ook tegen verzette, ze kon haar liefde voor hem niet doden. Ze zei „ik heb dingen gedaan, waarvoor ik mij schaam de, maar op deze wanhopige liefde ben ik trots. Hoe dan ook, een hevige onbeant- woordde liefde bracht haar tot ver schrikkelijke gedachten. Minister Algera in West Zeeuwsch-Vlaanderen Dc minister van verkeer en water staat mr. J. Algera heeft, vergezeld van de leden van Ged. Staten C. Phi- lipse en C. Hamelink, de directeur- generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, ir. Th. Heijblom en ir. J. P. Neeteson, een werkbezoek gebracht aan West Z.-Vlaanderen. Op de boot van Vlissingen naar Breskens had de minister reeds een onderhoud met burgemeester Eekhout van Breskens, over de aanleg van een nieuwe veerhaven. Er zijn twee moge lijkheden, nl. Westelijk van de bestaande haven, waarbij dan tevens een nieuwe weg rond Breskens zou moeten worden aangelegd, teneinde het doorgaand ver keer buitenom te leiden en een Ooste lijke haven. De burgemeester pleitte voor de laatste, in verband met de belangen van de Middenstand, die langs de bestaande weg reeds zaken heeft gevestigd. Het gezelschap maakte ook een tocht langs de West Zeeuws-Vlaamse kust. De minister zegde tenslotte toe, dat de plannen voor een nieuwe veerhaven ten spoedigste zullen worden behandeld en op korte termijn een beslissing zal worden genomen of deze haven Weste lijk zal worden aangelegd. Overwogen wordt langs de onder mijnde duinenrij bij Cadzand een nieuwe zeewering aan te brengen over een lengte van 400 m. Plannen voor de bouw van een nieuwe zeesluis zijn vrij- wijl gereed. Met de bouw zal dit jaar worden begonnen. Tenslotte bestaat van Nederlandse zijde niet het voornemen tot algehele afdamming van het Zwin. voor watersnood-slachtoffers Aan slachtoffers van de watersnood, die een agrarisch bedrijf uitoefenen en als zodanig bij de bureaux voor de voedselvoorziening zijn geregistreerd, zal gratis toegang worden verleend tot de Internationale Landbouwbeurs, welke van 27 April t/m 2 Mei te Utrecht wordt gehouden. Zij dienen dan bij de plaatselijke Bureauhouders een verkla ring aan te vragen, waaruit blijkt, dat zij als gedupeerden zijn geregistreerd. Op vertoon van deze verklaring en een geldig, persoonlijk legitimatiebewijs zal bij de hoofdingang van het terrein een gratis toegangsbewijs worden verstrekt. De Directie van de Voedselvoorzie ning heeft aan het Jaarbeursbestuur medegedeeld, bovengenoemd bericht via de Voedselcommissarissen in Zee land, Noord-Brabant en Zuid-Holland aan de plaatselijke Bureauhouders te zullen doorgeven. Nieuwe vloerbedekking voor de stal. Er is voor de boeren weer eens goed nieuws de laatste jaren is in Neder land een nieuw type stalvloer op de markt gekomen, dat grote voordelen boven de gewone cementen vloer heeft. Het betreft hier een speciaal mengsel van cement en latex, dat volgens de ondervindingen van talloze boeren in Engeland, Denemarken en in ons eigen land, bijzonder voldoet. Deze latex- cementvloer kan op iedere harde onder laag zonder voorbewerking worden gelegd. Het is een opvallend voordeel van deze stalvloer, dat hij warmer en zachter is dan een gewone cementen vloer en bovendien geen poriën heeft, waardoor deze vloer niet vochtig blijft. Omdat het materiaal ook nog naadloos gelegd is, kan er dus geen water en vocht indringen. Verder is het bestand tegen urine. Deze kan niet in de vloer drin gen en zal dus wegtrekken naar de groep. Dat zal te eerder het geval zijn als men weinig stro gebruikt, hetgeen mogelijk is doordat de vloer warm is en slipvrij. Een sterk verbeterde hygiëne is dus het gevolg. Voorts komen ge wrichtsbeschadigingen nagenoeg niet meer voor. Men kan het latex-cement mengsel zowel voor koeien- als varkens stallen gebruiken. De toepassing van dit soort stal- vloeren kan weer bijdragen tot can verbetering van de conditie van het vee. En dat is tenslotte het ideaal van tedere boer.

De Schakel | 1953 | | pagina 2