Firma SMOOR i DE HULSIER Opening R.-K. Lagere School ie Breskens WOONHUIS te koop Huishoudelijken Inboedel, Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. Koninklijke Opera te Gent. Oostburg Schoolvoetbal. In het kader van de schoolvoetbal 1953 werden alhier de volgende wed strijden gespeeld Afdeling C Chr. ULO I Techn. school II 0-5 Kon. Wilhelmina lyceum II Chr. ULO I 9-0 Kon. Wilhel mina lyceum II Techn. school II 0-2. Afdeling D Kon. Wilhelmina lyceum I RHBS 2-0; Openb.ULO I Techn. school I 1-0RHBS I RHBS II 4-1 Openb. ULO I Kon. Wilhel mina lyceum I I-O; RHBS II Techn. school 1-1 Openb. ULO 1 RHBS I 0-3Kon. Wilhelmina lyceum I Techn. school I 2-0Openb. ULO 1 RHBS II 1-0RHBS I Techn. school I 4-0 RHBS I Kon. Wilhel mina lyceum 1-2. RHBS I kwam door het beste doel- gemiddelde op de eerste plaats. De Vrouwenbond N.V.V. viert haar vijf-jarig bestaan. Onder grote belangstelling vierde de N. V. V. Vrouwenbond in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen haar 5-jarig be staan. Na een kort welkomstwoord van de Voorzitster Mevr. N. v. d. Velde werd gezamenlijk „Wij vrouwen" gezongen, het lied van de vrouwenbond. Mevr. M. Dijk-Langstraat sprak als vice- voorzitster het welkomstwoord en be lichtte uitvoerig de mogelijkheden van het vrouwenbondswerk. Er zijn thans 8 afdelingen met een gezamenlijk aan tal leden van ruim 200. De afdelingsbestuursters werden op gewekt meer aandacht te besteden aan de culturele ontwikkeling en het door het hoofdbestuur beschikbaar gestelde materiaal te gebruiken. Voorts werd de onderlinge hulp besproken en de actie voor het N.V.V.-T.b.c.fonds. Aan de voorzitter van dit fonds voor W. Z.-Vl., die thans zelf in het sanatorium verpleegd wordt, werd een Paas-verras sing gezonden. Vervolgens stond mevr. Dijk uit voerig stil bij de op te richten vrouwe lijke vrijwillige hulpcorpsen in West Z.-Vl., waarin ook de N.V.V.-vrouwen een vertegenwoordiging moeten aan nemen. In tijden van nood zijn het ook de arbeidersvrouwen die geholpen moeten worden. Ook bij de organisatie van de B.B. zijn de N.V.V.-vrouwen een onmisbare schakel in het geheel. Ook de zelf bescherming in oorlogstijd en vele andere zaken werden uitvoerig behan deld. Voorts zullen de vrouwen in de komende maanden zich beraden, waar om de prijzen van vlees en vleeswaren in West Z.-Vl. zo belangrijk hoger liggen dan elders in ons land en in de provincie. De secretaresse, mevr. van der Hooft, gaf een verslag over de activiteiten van het afgelopen jaar. De penningmeesteresse, mevr. van Roo, bracht eveneens verslag uit, waar uit bleek, dat de financiële toestand van de vereniging kerngezond is. Vervolgens kreeg de inmiddels ge arriveerde hoofdbestuurster Fia van Veenendaal uit Eindhoven het woord. Zij besprak uitvoerig de organisatie en opzet van de N.V.V.-vrouwenbond en lichtte de nieuwe mogelijkheden om de vergaderingen meer inhoud te geven toe. Over deze inleiding volgde een uit voerige discussie, die voor de afdelings bestuursters zeer verhelderend werkte. Na de koffie met gebak declameerde mevr. Scheen op zeer verdienstelijke wijze verzen van H. Roland-Holst De heer Landman sprak vervolgens over de voorzieningen voor de oude dag en gaf de vrouwen een overzicht uit de „keuken" van de vakbeweging Met samenzang werd deze geslaagde bijeenkomst gesloten. Donderdagmiddag had voor tal van genodigden en schoolkinderen de offi ciële opening plaats van de nieuwe R.K. lagere school „St. Alphonsus". Aanwezig waren o.a. Deken Lieve- goed, OostburgRector de Kroon, Bissch. Inspecteur, Oostburg Pastoor Wolters, voorzitter der school, Groede en verdere bestuursleden, alsmede Bur gemeester J. Eekhout, Wethouder J. van Haneghem en de gemeente-secre taris, P. Woittiez. Vóór de officiële opening werd de inzegening verricht door Pastoor Wol ters, die daarna het openingswoord sprak en dank bracht aan allen die hadden medegewerkt aan de opbouw van deze mooie school. Ook sprak hij hartelijke woorden tot de schooikinde- n. Namens het gemeentebestuur sprak Burgemeester Eekhout. Hij hoopte dat er steeds et-n goede verstandhouding zou blijven bestaan tussen de verschil lende scholen hier ter plaatse. Hierna spraken nog Deken Lievegoed en Rector de Kroon, die zich aansloten bij de woorden van de vorige sprekers. Het bestuurslid, de heer De Milliano, Zondagsdienst doktoren. 12 April 1953 Breskens, Groede, Schooridijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91. Aardenburg, Oostburg: Dr. de Rijk, Aardenburg. bracht dank aan het gemeentebestuur, architect en aannemers. Namens de aannemers sprak de heer J. Carels, die het bestuur met deze aanwinst feliciteerde. Het hoofd der school, de heer De Bruin, zeide, dat het voor hem een vreugdevolle dag was en hij hoopte met juffrouw Groothaert iets goeds van deze school te maken. Hij bracht ver der dank voor het fraaie cadeau, ge schonken door architect Loonen, als mede voor de vele bloemen, ontvangen van de aannemers. Vervolgens wees hij er op dat Vrijdagavond 10 April voor de ouders gelegenheid bestaat om het werk van hun kinderen te komen bezichtigen. Hierna werden de kinderen getrac- teerd. De school ziet er keurig uit en wordt thans reeds bezocht door 48 leerlingen. Architect was de heer Loonen. aannemers van het metselwerkGebr Vergouwe; timmerwerkC. Brevet; smids- en loodgieterswerkGebr. Rookus en P. Zeegers; schilderwerk Joh. Carels en electriciteitW. v. d. Walle. ADVERTENTIES Voorstraat A 170 te Groede Inlichtin gen bij de bewoner verkrijgbaar. Breskens Geslaagd. Vorige week slaagden op de te Middelburg gehouden examens der E.N.S.A.I.D. de dames A. de Witte te Breskens voor costumièreE. Hoste te Nieuwvliet voor coupeuse en N. Kwekkeboom te Waterlandkerkje voor moderne sierkunst. Allen leerlingen van mevr. J. Jansen-Verhage te Breskens. Opening speeltuin. Reeds lang bestond in de ge meente Breskens de behoefte aan een speeltuin. Thans heeft de heer Verstraate het initiatief genomen en Zondag j.l. een speeltuin geopend. Deze ligt aan het einde van de Boulevard, op een zeer mooi gelegen terrein. Hoewei de opening eerst plaats had op ie Paas dag, waren Zaterdagmiddag reeds een groot aantal kinderen aanwezig om te genieten van de draaimolens, schom mels, wipplanken, enz. De oudernemer heeft geen moeite ontzien om deze speeltuin aantrekkelijk te maken. Ook de tarieven en abonnementen zijn zeer laag gesteld. Achter de speeltuin is er een hoog gelegen terras, vanwaar men een mooi uitzicht heeft over de Schelde. Candidaatstelling K.V. P. Naar wij vernemen komen op de groslijst van de K. V. P. te Breskens voor de gemeenteraadsverkiezing de volgende personen voor: F. Goethals, E. van Hootegem, N. Sluis, Goderie en G. de Weerdt. Groede Aanbastadlng pastorie Namens de kerkvoogdij der Herv. Kerk alhier werd door architect I. J. de Groote uit Zuidzande aanbesteed het bouwen van een pastorie met daarbij behorende werken. Ingeschreven werd als volgt Metsel- en timmerwerk: Fa de Ruijsscher, Hoofdplaat f 36.800, Fa de Groote, Nieuwvliet f 36.232, Fa Risseeuw, Oostburg f 36.132, Fa van Kerkvoort, Groede f 35.500, Fa Kareis Behage, Groede f 35.114. Fa Hennekeij, Groede f 33.290, Fa Zwier, Retranchement f 33.252, Gebr. Maas, Breskens f 32 950, Ijzer- en electrisch werk Fa Wieland, Hoek f 4490, Fa Jansen, Groede f 4353* Fa Schippers Nauta, Breskens f 4240, Schilderwerk: Fa Tack, Groede f 3067,90 Fa Blokdijk, Retranchement f 2960, Fa Carels, Breskens f 2853, Fa Duininck, Gioede f 2788, Voor het geilde werk werd ingeschreven als volgt Fa de Reu, Nieuwvliet f 43 446, Fa Kareis Behage, Groede f 42.421, Het werk werd gegund aan Fa Gebr. Maas, Breskens, metsel- en timmerwerk, Fa Jansen, Groede, ijzer- en electrisch werk, en Fa Duininck, Groede, schilder werk. Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede zal ten verzoeke van Mej. M. ISRAËL, Ellenstraat A 336 te Groede, overgaan tot de openbare ver koping en wel op ZATERDAG 18 APRIL 1953, des nam. 13 uur, van een onder meer: Kapokbed met toebe horen, Linnenkast, Tafelkastje, Brood kast, Klok met slagwerk, nieuwe Kamerkachel, Keukenkachel met oven Naaimachine met tafeltje, Petroleum stel, Tafels, Stoelen, Waskuip, Sto mer, Spekkuip, Koelvat, Luidspre ker, Emmers, nieuw Vloerzeil, Potten, Pannen, Koperen Ketels, Spiegels, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Pla ten, Kolen en Briquetten en hetgeen verder te koop wordt aangeboden. Bezichtiging op koopdag vanaf II uur. Betaling a contant. IJzendijke Benoeming. Tot technisch ambtenaar bij de ge meentewerken te Tilburg is benoemd de heer M. Termont alhier. Aardenburg Candidatenlijst voor de gemeenteraad. Voor de a.s. te houden raadsver kiezing zal de P.v.d.A. alhier met een afzonderlijke lijst uitkomen. Op deze candidatenlijst komen voor: I. Mevr. E. v. d. Broecke-de Man; 2. M. Kamminga; 3. J. Willemsen; 4. P. de Vreeze; 5. J. W. A. F. Commelin. Biervliet Groslijst vastgesteld. In de algemene vergadering werd de groslijst van de P. v. d. A., afd. Biervliet vastgesteld. Van de thans zitting heb bende leden in de gemeenteraad stelde de heer I. G. de Lijser zich niet meer herkiesbaar. De lijst ziet er thans ais volgt uit I. A. Dijk; 2. A. de Meijer, (Driewegen), 3. Iz. Michielsen; 4. P. Jansen; 5. A. Klaeijsen, (Driewegen); 6. P. d. Hamer, (Driewegen); 7. J. Schilleman; 8. I. G. de Lijser; 9. Mevr. M. S. Dijk-Lang straat. Retranchement Candidatenlijst gamaenteraad. De candidatenlijst voor de gemeen teraad van de P. v. d. A. is als volgt samengesteld 1. J. A. Pattist. 2. H. A. den Hamer. 3. J. F. Cornells. 4. J. J. Boekhout. 5. D. de Feijter. 6. Iz. Cambier-Koster. De gezamenlijke Prot. Chr. partijen hebben de volgende lijst samengesteld I. J. J. de Bruijne. 2. S. van Sluis. 3 J. P. Vercouteren. 4. L. I. Basting. 5 J. P. van Cuijck. Schoondijke Voetbalwedstrijd WestOost. Op 14 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal op het terrein van de voetbalvereniging te Schoondijke de traditionele voetbal wedstrijd tussen de vertegenwoordigende elftallen van West- en Oost Zeeuwsch Vlaanderen worden gespeeld. Deze ontmoeting wordt voorafgegaan door een wedstrijd tussen de jeugdploegen van beide districten. PREDIKBEURTEN Zondag 12 April Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Groette, 10 uur, Ds. Boere Doopsgez. Ge:n. Aardcnkurg 10,15 uur, Ds Vis Ev. Luth. Gemeente Groede Groede, 10 uur, Da Stol Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. v. d. Berg, Sassenheim Zondag 12 en Donderdag 16 April'53 „DE DIEPE BLAUWE ZEE" Toneelspel van Terence Rattigan VertalingAlmo. Regie: Maurits Balfoort. De voorstellingen hebben plaats de Zondagnamiddag om 3 uur en Zondag en Donderdagavond om 7.30 uur. Zondag 12 April 14.30 u. De lustige boer. 19.30 u. Faust. 15 April 19.30 u. De Zigeunerbaron. 17 April 19.30 u. De Zigeunerbaron. Zondag 19 April Afscheidsvoorstelling operetten-gezelschap La Traviata. 14.30 u. 19.30 u. H.H. WINKELIERS! Voor het maken van prijs kaartjes een niet te vervangen hulpmiddel de Regatta Ttatent dïchetiu-uZpen. Geen penseel en verf meer. Het ideaal voor Ontwerpers, J Architecten, Reclamebureaux, Winkeliers, enz. Prijs f 9,50 mBruqHfeet poiloüdy Assortiment: Tekenpotloden 6H. 5H. 4H. 3H. 2H. H. F. HB. B.2B.3B.4B. Schrijfpotloden geel gelakt H. HB. en B. f.-. bruin gelakt 1, 2 en 3, m. of z. radeergummi Copiëerpotloden rond model, rood M blauw M - groen M zwart M - zwart H Timmermanspotloden

De Schakel | 1953 | | pagina 3